• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חששות מהוצאות

RRR547

משתמש רגיל
דירוג
31
שלום רב, אשמח סתם לפרוק, לשמוע טיפים או סתם לשמוע ביקורת..
אני סטודנט לומד תואר כפול די אינטנסיבי, ככה שרוב היום המוחלט הולך על לימודים.
אני מקבל הרבה עזרה מההורים כספית, גם שכר לימוד, גם זמנית בשכר דירה (עניין אישי שקרה אבל זה לא היה בהתחלה)
גם באוכל וכאלה לבית, אם אני אוהב את זה? ממש לא..
כל חיי חייתי עם הכסף שלי, חסכתי המון עבדתי המון, וכמובן שאחרי הרבה קריאה פה גם משקיע בהתאם לאידיאולוגיה הסולידית שאני מתחבר אליה.
ההון העצמי שלי לא גבוה, יתכן שהוא יותר גבוה משל רוב החברים שלי, אך הוא לא מספיק בשביל להחזיק ארבע שנים של תואר עם לחיות.

למה אני כותב פה? בתקופה האחרונה בפעם הראשונה בחיי מאז גיל 13, שלא נכנס לי כסף לחשבון, אולי 500, 800 שקל שזה בקושי מכסה משהו.
אני לא מתכוון לעצור את חיי, ולא לבלות (כמובן בצורה חכמה ולא פזרנית) או בגלל זה להימנע מלצאת עם מישהי כדי לחסוך כסף או לא להיפגש עם חברים.
מצד שני אני מחושב, יש לי עסק שהתחלה ומקווה שהוא יצליח, אני חושב על שיתופי פעולה שיוכלו להכניס לי עוד רווחים, אני לא מזמין אוכל אלא אם אין ברירה באמת, משתדל לקחת דברים מהבית, להתנהל בצורה חכמה.. אך לפעמים אין ברירה והתחביבים עולים כסף.
אין לי ספק שבעתיד ארוויח טוב, ושכל העניין של ההכנסה זה זמני.
אבל אני לא אוהב בכלל לחיות על חסכונות למרות שלתקופות כאלה הם נועדו.
בכל אופן, סתם פורק.. אם למישהו יש מה להגיד, אשמח לשמוע. בטוח שיש מה ללמוד.

קשה לעבוד במהלך תואר בטח אם זה תואר כפול.

בעיני אם יש תקופה שבה יש הצדקה להיכנס למינוס זמני זו התקופה הסטודנטיאלית. זה לא משהו לשאוף אליו אבל אם לקחת הלוואה בריבית אפסית (יש הטבות לסטודנטים) והודות לה הצלחת ללמוד בראש שקט במשך כמה שנים ולהתקבל לעבודה שתאפשר לך להחזיר את החוב בקלות ולהרוויח הרבה יותר בעתיד הרי שזו השקעה טובה.

אישית מימנתי לעצמי את התואר ואין לי ספק שזה פגע לי בלימודים. אגב, אם אתה בשנה שנייה ומעלה שווה לברר על פרויקט נחשון / מתן שיעורים פרטיים. זו דרך קלה להרוויח סכומים יפים במעט זמן.

עכשיו ראיתי שכתבת ש:
אבל אני לא אוהב בכלל לחיות על חסכונות למרות שלתקופות כאלה הם נועדו.
אם יש לך חסכונות אתה במצב נהדר. תשתמש בהם כדי ללמוד בראש שקט. תבנה אותם בחזרה בחופשים / אחרי התואר

חלק גדול מהעומס בתור סטודנט מושפע מאיכות הלמידה שלך שווה ללמוד על מיומנויות למידה כדי לנסות ליעל את מעט הזמן שיש לך. (ברור לי שתואר כפול זה לא קל אז אתה חייב לעבוד יעיל יותר מסטודנטים בתואר רגיל).

ואל תתבאס על זה שאתה מקבל תמיכה מההורים. תהנה מהזכות הזו ותנצל אותה.

יש לי עסק שהתחלה ומקווה שהוא יצליח

אני תוהה אם אתה לא מעמיס על עצמך יותר מידי. תואר כפול + עסק + ניסיון לעבוד במקביל?
קשה לי לראות איך במצב כזה תוכל להקדיש מספיק זמן ואנרגיה לתואר שלך

ארשה לעצמי להיות ישיר פה - אתה חייב להבין שהדבר הכי חשוב כרגע זה הלימודים. כל השאר הוא פשוט משני כרגע - אגו מול ההורים, עסק או לחסוך עוד כמה מאות שקלים חודש.
זו פשוט צריכה להיות המשימה הראשית שלך עד שתסיים.
אם אתה ממש מרגיש צורך להיות עצמאי מול ההורים, אז תחשב כמה כסף לקחת מהם במהלך התואר, וכשתתחיל לעבוד לאחר מכן, תחזיר להם.
אל תעשה דברים שיסכנו משמעותית את הממוצע!
למען הסדר ספק - שינה טובה, כושר, בילויים מידי פעם, דייטים ואפילו חופשה בקיץ *יעלו* לך את הממוצע.

בהצלחה

משפחה, חברים, לימודים, עבודה, שינה וכושר. תבחר שלושה. זה מה שאתה יכול להקדיש לו את הזמן. אם תתפזר ותנסה להספיק את כולם, כנראה שלא תשיג אף אחד מהם.

כמו שאמרו פה מעלי, הלימודים צריכים להיות בעדיפות מספר אחת. זה הבסיס לכושר ההשתכרות העתידי שלך, וליכולת שלך להמיר כסף לזמן בעתיד. הזמן הזה בעתיד יאפשר לך להשקיע בדברים אחרים.

אל תתבלבל בסדר העדיפויות עכשיו, כי תשלם על זה בריבית דריבית אחר כך.

למען הסר ספק, אין לי ספק לרגע שהלימודים עם בראש ראש סדר העדיפויות.
בגלל זה אני לא עובד, וכן זה בא על חשבון דברים אחרים.
אני מצליח לאזן ולהיות עם זמן פנוי כי אני מתחבר למה שאני לומד ככה שזה בסדר.
תודה רבה לכם!
הטיפים שלכם באמת מעודדים ומחזקים, מכניסים לפרופורציות.
למרות שזה לא נחמד לראות רק כסף יוצא, אבל כן... הלימודים זה מה שחשוב כרגע

למען הסר ספק, אין לי ספק לרגע שהלימודים עם בראש ראש סדר העדיפויות.
בגלל זה אני לא עובד, וכן זה בא על חשבון דברים אחרים.
אני מצליח לאזן ולהיות עם זמן פנוי כי אני מתחבר למה שאני לומד ככה שזה בסדר.
תודה רבה לכם!
הטיפים שלכם באמת מעודדים ומחזקים, מכניסים לפרופורציות.
למרות שזה לא נחמד לראות רק כסף יוצא, אבל כן... הלימודים זה מה שחשוב כרגע
האמן לי, עוד 6-7 שנים הסכומים שהיום נראים לך משמעותיים, ייראו לך מגוחכים. תביא את הממוצע הכי טוב שאתה יכול בלי לפגוע משמעותית בבריאות שלך, ויהיה לך מספיק זמן בהמשך לשאר הדברים.

האמן לי, עוד 6-7 שנים הסכומים שהיום נראים לך משמעותיים, ייראו לך מגוחכים. תביא את הממוצע הכי טוב שאתה יכול בלי לפגוע משמעותית בבריאות שלך, ויהיה לך מספיק זמן בהמשך לשאר הדברים.
תשמע בסופו של דבר לא מדובר על אלף שקל, מדובר על אלפים (למשך השנה והתואר לא לחודש) ואני לא בנאדם שחושב כאן ועכשיו, לפני עשר שנים חסכתי כסף לתקופה הזאת כי שמעתי מה זה חיי סטודנט, כרגע כסטודנט אני רוצה לחסוך כסף כי אני שומע מה זה לנהל משפחה.. הרצון שלי להצליח והבטחון שלי להצליח בחיים הוא ודאי כמו ההבנה שהכסף שיוצא הוא הכרחי לקיומי. עם זאת החשש מהלא נודע, מכניס הרבה מחשבות, שלעיתים הם יכולות גם לעייף מאוד.

תשמע בסופו של דבר לא מדובר על אלף שקל, מדובר על אלפים (למשך השנה והתואר לא לחודש) ואני לא בנאדם שחושב כאן ועכשיו, לפני עשר שנים חסכתי כסף לתקופה הזאת כי שמעתי מה זה חיי סטודנט, כרגע כסטודנט אני רוצה לחסוך כסף כי אני שומע מה זה לנהל משפחה.. הרצון שלי להצליח והבטחון שלי להצליח בחיים הוא ודאי כמו ההבנה שהכסף שיוצא הוא הכרחי לקיומי. עם זאת החשש מהלא נודע, מכניס הרבה מחשבות, שלעיתים הם יכולות גם לעייף מאוד.
תראה, אכן אי אפשר לדעת מה יהיה. אתה צריך לקחת החלטות על פי המידע שיש לך כרגע ולא על פי ספקולציות, ולנסות להרגיע את החששות מהלא נודע ולהתרכז בנודע.
אם אתה לומד מקצוע מבוקש, במוסד טוב, אז עוד 6-7 שנים סכום של 50 או 70 אלף שקל, שזאת המחייה השנתית שלך בתור סטודנט, תיראה לך מצחיקה. אתה תרוויח את זה בחודשיים.

תראה, אכן אי אפשר לדעת מה יהיה. אתה צריך לקחת החלטות על פי המידע שיש לך כרגע ולא על פי ספקולציות, ולנסות להרגיע את החששות מהלא נודע ולהתרכז בנודע.
אם אתה לומד מקצוע מבוקש, במוסד טוב, אז עוד 6-7 שנים סכום של 50 או 70 אלף שקל, שזאת המחייה השנתית שלך בתור סטודנט, תיראה לך מצחיקה. אתה תרוויח את זה בחודשיים.
חחחחחח הלוואי... אני לומד משפטים עם עוד תואר, במוסד טוב ועם כיוון למשהו טוב. אומנם זה לא תכנות, אבל גם העולם הזה יכול להיות לא זר לי במידת הצורך.
בתוך תוכי אני יודע שזה יקרה, זה אומנם הצעד הראשון אבל זה לא מספיק.

אין מה לדאוג.
יש חסכונות בדיוק בשביל המצב הזה - כדי ללמוד ולהתמקצע.

במהלך התואר שלי - 4 שנים - לקחתי הלוואה גדולה שתכסה על הוצאות המחייה שלי ותשלם את שכר הלימוד בנוסף לעזרה הענקית מהוריי, לכן אני מאד מזדהה עם התחושות שלך. אני זוכר כמה שזה הטריד והעיק התלות הכספית בגורם שאינו אתה.

במבט לאחור ההלוואה, התמיכה הכספית מההורים והתקופה הארוכה שבה הייתי חייב להיות מחושב הם השקעה מדהימה.

לאחר הלימודים וכשנכנסתי לעבודה, תוך שנה עברתי ממצב של חוב למצב בו אני חוסך ומנהל אורח חיים שהתחיל להיות תואם להשקפותיי. (אני לא מתכנת ואפילו לא קרוב לטווח המשכורות האלו)

נניח את העניין הכלכלי בצד, אני חושב שזו התקופה החשובה ביותר עבורך ללמוד הרבה על עצמך מבחינה מנטלית.
חוסן נפשי ופיתוח כישורים להתמודדות עם כל הקשיים שנלווים לתקופה הסטודנטיאלית הם יקרים מפז.

ובכלל נשמע שאתה מודע ויודע מה אתה עושה
בהצלחה!

לפני עשר שנים חסכתי כסף לתקופה הזאת כי שמעתי מה זה חיי סטודנט, כרגע כסטודנט אני רוצה לחסוך כסף כי אני שומע מה זה לנהל משפחה..
אבל זה חוזר לנקודה העיקרית- סכומים שנראים לך גדולים עכשיו, יהיו יחסית קטנים להכנסה העתידית שלך.
בתור סטודנטית בשנה ד' (with some more way to go...) אני מרגישה שמבחינה כלכלית אני כל הזמן מכבה שריפות.
תשלום ללימודים של 1800, חודש אחר כך תשלום לרב קו, חודש שלישי שיעורים פרטיים לפני מבחנים, עוד תשלומים... ככה זה. אני משתדלת מאוד להשאיר בחשבון שלי באפר של 5 אלף למקרי חירום. חיה אצל ההורים בצורה הכי חסכנית שיש. אבל עדיין יש לי את התקציב שלי לדייטים, קפה, יציאות וכו. צריך לשמור על איזון.
אז תנסה לצמצם, אבל אל תרגיש רע מידי על זה שאתה אוכל חסכונות כרגע.
עוד נקודה שווה- לפעמים כשמשלבים עבודה עם התואר מתחילים ללמוד בצורה יותר יעילה כי אין זמן. קטע אמיתי. אז אולי לא השנה (אם רק עכשיו התחלת, שנה א' וגם תחילת שנה ב'- הן נוראיות) אבל שנה הבאה- כן תוכל למצוא שליש משרה נוחה, שתכניס לך 1500-2000 בחודש. זה גם נותן מרווח לנשימה.

• אהבתי
Reactions: A42
במהלך התואר שלי - 4 שנים - לקחתי הלוואה גדולה שתכסה על הוצאות המחייה שלי ותשלם את שכר הלימוד בנוסף לעזרה הענקית מהוריי, לכן אני מאד מזדהה עם התחושות שלך. אני זוכר כמה שזה הטריד והעיק התלות הכספית בגורם שאינו אתה.

במבט לאחור ההלוואה, התמיכה הכספית מההורים והתקופה הארוכה שבה הייתי חייב להיות מחושב הם השקעה מדהימה.

לאחר הלימודים וכשנכנסתי לעבודה, תוך שנה עברתי ממצב של חוב למצב בו אני חוסך ומנהל אורח חיים שהתחיל להיות תואם להשקפותיי. (אני לא מתכנת ואפילו לא קרוב לטווח המשכורות האלו)

נניח את העניין הכלכלי בצד, אני חושב שזו התקופה החשובה ביותר עבורך ללמוד הרבה על עצמך מבחינה מנטלית.
חוסן נפשי ופיתוח כישורים להתמודדות עם כל הקשיים שנלווים לתקופה הסטודנטיאלית הם יקרים מפז.

ובכלל נשמע שאתה מודע ויודע מה אתה עושה
בהצלחה!
מדהים, מרגיש כאילו העתיד כותב לי חחח זאת בדיוק ההרגשה, אני שמח לשמוע את זה, תודה רבה רבה לך! זה באמת מחזק

אבל זה חוזר לנקודה העיקרית- סכומים שנראים לך גדולים עכשיו, יהיו יחסית קטנים להכנסה העתידית שלך.
בתור סטודנטית בשנה ד' (with some more way to go...) אני מרגישה שמבחינה כלכלית אני כל הזמן מכבה שריפות.
תשלום ללימודים של 1800, חודש אחר כך תשלום לרב קו, חודש שלישי שיעורים פרטיים לפני מבחנים, עוד תשלומים... ככה זה. אני משתדלת מאוד להשאיר בחשבון שלי באפר של 5 אלף למקרי חירום. חיה אצל ההורים בצורה הכי חסכנית שיש. אבל עדיין יש לי את התקציב שלי לדייטים, קפה, יציאות וכו. צריך לשמור על איזון.
אז תנסה לצמצם, אבל אל תרגיש רע מידי על זה שאתה אוכל חסכונות כרגע.
עוד נקודה שווה- לפעמים כשמשלבים עבודה עם התואר מתחילים ללמוד בצורה יותר יעילה כי אין זמן. קטע אמיתי. אז אולי לא השנה (אם רק עכשיו התחלת, שנה א' וגם תחילת שנה ב'- הן נוראיות) אבל שנה הבאה- כן תוכל למצוא שליש משרה נוחה, שתכניס לך 1500-2000 בחודש. זה גם נותן מרווח לנשימה.
הכיוון הוא באמת לעבוד שנה שניה והלאה כמובן, אני גם עכשיו עובד אבל בצורה מאוד מועטה, ובונה פרוייקטים להמשך שבאמת יהיו עבודה מהבית ופחות עבודה של משעה עד שעה.
צודק לגמרי, ממש תודה!

נושאים דומים

Back
למעלה