התמקצעות כפסיכולוג קליני

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י יוספ, ‏10/6/19.

1. Jo4

Jo4 משתמש סולידי

@אורי ג. אשתך ממש צעירה בתחום הפסיכולוגיה, יש מצב טוב שעוד 10 שנים היא תרוויח יותר מהיי טקייסטים, ובהרבה פחות מאמץ, הלא כן?

2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

1. לא. ממש לא.
    2. בעוד 10 שנים היא תהיה בת 40, היי טקיסט ממוצע כבר יכול להיות פנסיונר.

3. Myrath

Myrath משתמש ותיק

זה רמיזה לתחום הפסכיאטריה? כי לא שהייתי מעוניין להיכנס לדיון הזה, אבל אם צריך לבחור מי מבין השניים פסיכאטר/פסיכולוג מוכר חלומות (ולפעמים אף שוקע בהם בעצמו) הבחירה קלה מאוד, צר לי.

4. גרהם

גרהם משתמש בכיר

לא רק.
    לגבי ההשוואה, כל אחד וניסיונו. בהינתן תנאים שווים אני מעדיף איש מקצוע שעוזר לי להגיע לתובנות מאשר איש מקצוע שנותן לי תרופה. אבל בהחלט יש צורך בשניהם בנסיבות שונות.

5. גרהם

גרהם משתמש בכיר

אתה רק מחזק את הטענה שלו
    אין טעם להשוות בין מקצוע בו הניסיון והגיל הם יתרון לכזה בו מעל שלב מסויים הם חיסרון.

6. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש ותיק

דעתי הצנועה בנושא, תעשה את מה שאתה חושב שתהיה מאושר שעשית בסוף חייך, אם אתה באמת אוהב את התחום והעזרה לאנשים ולא רואה את עצמך יושב מול מחשב ורושם קוד הבחירה קלה מאוד לדעתי, כלכלית אני לא בקיא בנושא ולכן לא נכנס אבל אני בטוח שעם מספיק חיסכון ועבודה קשה תצליח להשיג את מטרותיך הכלכליות.

7. monkey22

monkey22 משתמש ותיק

פנסיונר מבחינת ההון שצבר.
    הייטקיסט שנשאר עד הידיים חמות יכול לעבוד בכיף אם רוצה עד שנות החמישים ובעיניים שלי יום יום אני רואה כאלה שעובדים גם עמוק לתוך שנות ה60 שלהם. אבל רק כאלו שנשארו מפתחים כל השנים.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  8. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

סתם אנקדוטה בהקשר הזה, מאמר שמראה שטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) נמצא כיותר יעיל מתרופות פסיכיאטריות לטיפול בocd.
    https://www.columbiaspectator.com/2015/11/12/new-ocd-treatments/

גרהם אוהב/ת את זה.
  9. גרהם

גרהם משתמש בכיר

ברח לי הסמיילי ואני רואה שהתפספסה הבדיחה.
    אבל ברצינות, אין מה להשוות בין המקצועות. בפסיכולוגיה לניסיון ולגיל ערך הרבה יותר משמעותי מאשר בתכנות.

10. Myrath

Myrath משתמש ותיק

זה באמת לא יותר מאנקדוטה מבחינתי.
    חוץ מזה, לא היה לי בעיה עם הדעה שפסיכולוגיה עדיפה על פסכיאטריה (למרות שאני חושב את ההיפך הגמור), הייתה לי בעיה עם הגישה והניסיון לצייר את הפסכיאטר כמי שדןחף לך כימיקלים וחלומות, כאשר התיאור הזה, אם כבר משתמשים בו - מה לעשות - מתאים לפסיכולוגים.
    כל פסכיאטר שבאתי איתו במגע, לא משנה באיזה קונסטלציה, היה צנוע, מיושב בדעתו ומבין את מקומו בעשרות מונים על הפסיכולוג המצוי (והכרתי את המומלצים שבהם). שלא לדבר על הנטייה שלא אלו האחרונים להטיל את האשמה בחוסר הצלחת הטיפול על סיבות אובייקטיביות במקרה הטוב (שלא לדבר על האשמת המטופל) והאחרים הם ע"פ רוב הראשונים לקחת אחריות אישית ולשנות ולנסות להתאים את הטיפול למצב ולא לנסות ולחשוב למה ה"מצב" לא בסדר.

11. גרהם

גרהם משתמש בכיר

אנשי החלומות הם אחרים, לא פסיכיאטרים.
    ומה לעשות, פסיכיאטר מספק כימיקלים. זה לפעמים נחוץ, כמובן.

12. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

אנקדוטה שרלוונטית לחייהם של מליונים רבים...
    אני ממש לא חושב שפסיכולוגיה עדיפה על פסיכיאטריה, הם יותר תחומים משלימים ממתחרים בעיני.

גרהם אוהב/ת את זה.
  13. Myrath

Myrath משתמש ותיק

אין בעיה, זה פשוט לא מה שנאמר קודם.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.