• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנאסדק הממונפת אגדה/מלכודת

אתה שוכח שהעשור הקודם היה חיובי בצורה יוצאת דופן
בדקתי מאז שיש נתונים לפי המון שנים,
אני חושב שהכנסה כסף בשוק דובי יהיה יותר טוב,
כי אחרי כל שוק דובי מגיע.....

קרן ממונפת סובלת גם מ volatility decay.
יש נוסחאות מתמטיות לכמה המכשירים האלו אמורים לעשות בתוחלת (יותר כסף ככל שהשוק עולה, פחות כסף ככל שהשוק תנודתי).
אני לא אתן שורת מחץ, כי זה תלוי בהנחות על השוק, אבל מינוף יומי גבוה (פי 3) לא בהכרח (והרבה פעמים לא) נותן תשואה עודפת על קרן רגילה, גם את תחכה עשרות שנים, ומגיע עם סיכון גבוהה בהרבה.

כמה משברים בשוק ההון כבר עברת?
תלוי מה אתה מגדיר בתור משבר, מה שאנחנו עוברים עכשיו זה לא משבר.
עברתי את 2000, את 2008 ואת 2020.

כבוד. אתה מרגיש שהתחשלת ממשבר למשבר?
התחשלתי בזה אני ממשיך לקבל החלטות בקור רוח ולא נכנע לפסיכולוגיה.
אני כבר לא בשלב ההפקדה אז לראות ימים אדומים מאד, במיוחד במשך תקופה ארוכה זה משהו שאני לא התחשלתי ממנו, זה כואב.
הכאב מגיע במיוחד בשלב שבו צברת כבר הרבה כסף, עם כל הכבוד הפסד באחוזים פחות מעניין, הפסדים בכסף כן.
רעשי רקע לפני משבר,
גם אני חושב, תכף זה גם יגיע למיין סטריט לדעתי.

אני כבר לא בשלב ההפקדה אז לראות ימים אדומים מאד, במיוחד במשך תקופה ארוכה זה משהו שאני לא התחשלתי ממנו, זה כואב.
הכאב מגיע במיוחד בשלב שבו צברת כבר הרבה כסף, עם כל הכבוד הפסד באחוזים פחות מעניין, הפסדים בכסף כן.
לגמרי, אצלי הבעיה היא שלא רק שנחתך אלא שגם אם אמכור קצת - זה יהיה מהשכבה העתיקה שאני מורווחת עליה די הרבה. למזלי הפקדתי לאחרונה בקרן אחרת, כך שאוכל לשלב מכירות לפי הצורך ועפ"י שכבות ההפקדות המתאימות.
רעשי רקע לפני משבר,
אולי יהיה משבר כללי (לא רק בבורסה) ולכן כל אחד צריך לעשות בדיקת ניהול סיכונים חדש גם על שאר הפרנסה בחיים - הוצאות, נדל"ן, עבודה - ולהתכונן מראש כמה שאפשר. אני בדקתי מחדש את מהות העסק שלנו, ומעריכה שככל שמשבר האקלים יגדל - הדרישה אלינו תגבר (עצוב לעולם, "משמח" בשבילנו). לגבי הוצאות (גם ככה אנחנו די על המינימום) אולי להעשיר את המזווה בשמנים, קמחים ודגנים או ללמוד למצוא תחליפים ראויים.
ועדיין - אני ד מבסוטה שיש את המשבר הנוכחי שמזכיר לנו שאין דבר כזה עוד ועוד צמיחה וצריכה. עכשיו הזמן לשירי הלל לחברות עם עסק אמיתי ובר קיימא, לצניעות צרכנית, להודיה על מקלחת חמה, מים זורמים וביוב מתפקד, לחם על השולחן, קורת הגג והכי חשוב - משפחה וחברים.
שבת שלום!

אולי יהיה משבר כללי (לא רק בבורסה) ולכן כל אחד צריך לעשות בדיקת ניהול סיכונים חדש גם על שאר הפרנסה בחיים - הוצאות, נדל"ן, עבודה - ולהתכונן מראש כמה שאפשר. אני בדקתי מחדש את מהות העסק שלנו, ומעריכה שככל שמשבר האקלים יגדל - הדרישה אלינו תגבר (עצוב לעולם, "משמח" בשבילנו). לגבי הוצאות (גם ככה אנחנו די על המינימום) אולי להעשיר את המזווה בשמנים, קמחים ודגנים או ללמוד למצוא תחליפים ראויים.
ועדיין - אני ד מבסוטה שיש את המשבר הנוכחי שמזכיר לנו שאין דבר כזה עוד ועוד צמיחה וצריכה. עכשיו הזמן לשירי הלל לחברות עם עסק אמיתי ובר קיימא, לצניעות צרכנית, להודיה על מקלחת חמה, מים זורמים וביוב מתפקד, לחם על השולחן, קורת הגג והכי חשוב - משפחה וחברים.
שבת שלום!
אולי כדאי לפתוח שרשור איך מתכוננים למשבר! (ע"פ יגיע,)
.1 לצמצם הוצאות
2. לסגור הלוואות
3. לבדוק מה הזכיות בעבודה, ותוכנית למקרה של.......
וכל אחד מהזוית שלו, ולא שרשור האם יהיה או לא

גם אני חושב, תכף זה גם יגיע למיין סטריט לדעתי.
אתה עושה משהו עם ההערכה הזו? לכאורה אם המשבר לפנינו עדיף למכור מניות ולקנות אותן בחזרה במהלך הירידה.

היי חברים.
מכיר מישהו ששם 100 אלף שח בתעודה ממונפת על הנאסדק בספטמבר 2013.
אין צורך להרחיב כמה הנאסדק עלה בשנים האלו.
התעודה שלו עלתה ב1970% משער של 3480
ל72,000 פי 20 בערך. קולטים ? ה100 אלף שח שלו הפכו ל2 מיליון שח ( וזה אחרי שלפני שהועיים הוא כבר היה 2.4m עולה בו השאלה... : מה אתם הייתם עושים.
מממשים רווח ומשלמים מס?? נותנים לתעודה להמשיך לזרום?? מעניין לשמוע....

מעניין לדעת מה קרה מאז?

מעניין לדעת מה קרה מאז?
בספטמבר 13 התעודה הייתה על 1.88.
נכון לרגע זה היא על 27.58. ז"א 1467%.
ז"א שה100,000 שלו שווים היום 1,467,000.
בשיא אגב, של 91.68, ה100K שלו היו שווים 4,876,595.
ז"א הוא "הפסיד" מהשיא כ3,500,000 תוך מספר חודשים ונשאר עם שליש ממה שהיה לו.
אז מצד אחד הוא עדיין בתשואה מטורפת, מצד שני, בוודאות של 200% שהלב שלו נשרף כל יום כשהוא מסתכל על המספרים.
אגב2, הסנופי היה אז על 1655 והיום על 3900, מה שאומר 235% מה שאומר שה100K שלו היו שווים 235,600, רק שתבינן את הטירוף של המינוף היומי הזה בסביבה עולה.
כמובן, עכשיו כל מי שמחזיק בה הולך להרגיש על בשרו את הצד השני של הלהב.

העדויות פה מזכירות לי את האגדה על האיש עם החלוק הירוק בלאס וואגס.
זוג נוסע ללאס ווגאס לבלות את ירח הדבש. אחרי לילה סוער בקזינו, ולילה עוד יותר סוער בחדר המלון, האיש לא מצליח להרדם. הוא מבחין על השידה בזטון של 10$ שנשכח ומחליט לחזור לקזינו. הוא מעיר את אשתו ומציע לה להצטרף אליו אבל היא עייפה ואומרת לו שילך לבד. הבחור יורד לקזינו לבוש בחלוק הירוק שלו ושם את הכסף על מספר מסוים ברולטה ומנצח. לוקח את כל הכסף וממשיך לשים על אותו מספר וממשיך לנצח. באיזהשהוא שלב הקזינו כבר לא מוכן לאפשר לו להמר יותר, הסכומים גדולים מדי. הוא לוקח את הכסף ועובר לקזינו יותר גדול, וממשיך להרוויח, נצברים אצלו כבר 30 מיליון דולרים. הוא מחליט להמר על כל הקופה פעם אחרונה וכמובן מפסיד.
חוזר הבחור לחדר המלון ואשתו שואלת אותו: "מותק איך היה בקזינו?" הבחור עונה: " תחזרי לישון חמודה, אין מה לדאוג, בסך הכל הפסדנו 10$"

הכל בעיני המתבונן. שבת שלום.

אתה עושה משהו עם ההערכה הזו? לכאורה אם המשבר לפנינו עדיף למכור מניות ולקנות אותן בחזרה במהלך הירידה.
אני עושה הרבה דברים עם ההערכה הזו, ניסיון תזמון השוק (ותשלום הרבה מיסים על הדרך) הוא לא אחד מהם.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה