• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנאסדק הממונפת אגדה/מלכודת

אוקיי לפחות הסכמנו על כך שהיא עלתה פי 20.7 ב7 שנים? למה לא ללכת על זה לטווח ארוך? ודרך אגב זה נאסדק לא מטבע שעשוי מאוויר אז אין מקום להשוות. למה לא לטווח ארוך? אוקיי תנודתיות וכו וכו וכו מה עוד?
תקן אותי אם אני טועה , אבל טכנית אם הנאסדאק יפול ביותר מ-33% הלך כל הכסף, נכון ?

זה לא, הת"ס הוא אג"ח של המנפיק
חוץ מזה, זה ממש "כוחות" לספור את התעודה הישראלית היחידה ששרדה
היו עוד תעודות לחברות אחרות, שמעת עליהן?

חוץ מזה, למה לא למנף פי 5, נראה שזה יותר טוב כדי להשיא תשואה, לא?

זה אכן עשה פי 20 אם לא מחשבים מיסוי דיבידנד, קניה מכירה ומס במכירה.
אז נכון זה לא יהיה 2M עגול אבל מכובד ביותר.
עד הפעם ההיא שזה יפול ב90%, זה לא היה רחוק מזה במרץ.

100000 שקל ב9/2013 היו 27654 דולר לפי שער 3.616
ב9/2020 זה היה 555340 ולפי שער 3.44 זה 1910000

https://www.portfoliovisualizer.com...e3=Portfolio+3&symbol1=TQQQ&allocation1_1=100
לא הבנתי מאיפה הסקת שבמרץ הממונפת הזו ירדה ב90 אחוז היא ירדה ב63 אחוז משער 57000 ל20000

לא שאני חושב שזאת השקעה טובה, אבל הפורום הזה לפעמים כמו מקהלה שמהדהדת את אותו המסר. יש עוד דברים בעולם חוץ מ-VT (ולא, אני לא הייתי קונה את התעודה המדוברת).

זה לא, הת"ס הוא אג"ח של המנפיק
חוץ מזה, זה ממש "כוחות" לספור את התעודה הישראלית היחידה ששרדה
היו עוד תעודות לחברות אחרות, שמעת עליהן?

חוץ מזה, למה לא למנף פי 5, נראה שזה יותר טוב כדי להשיא תשואה, לא?
קודם כל פי 3 זה המקסימום כל התעודות הממונפות שרדו גם קסם sp פי 3 עלתה פי 5 עד עכשיו

תקן אותי אם אני טועה , אבל טכנית אם הנאסדאק יפול ביותר מ-33% הלך כל הכסף, נכון ?
זה לא עובד ככה כי הוא לא ירד 33 אחוז ביום
אז תעשה חשבון הוא לא יכול להגיע ל0 מבחינת אחוזים. תמיד ישאר משהו

לא שאני חושב שזאת השקעה טובה, אבל הפורום הזה לפעמים כמו מקהלה שמהדהדת את אותו המסר. יש עוד דברים בעולם חוץ מ-VT (ולא, אני לא הייתי קונה את התעודה המדוברת).
בגלל זה מעניין אותי לפתוח את הנושא אוקיי הבנו vt וכו... האם אפשר להקדיש חלק מהתיק לממונף הרי בשנים של עליות שכולם בונים על זה הכל עולה והממונפת פי 3 אז למה לא

לא הבנתי מאיפה הסקת שבמרץ הממונפת הזו ירדה ב90 אחוז היא ירדה ב63 אחוז משער 57000 ל20000
ואז משער 20,000 עלתה ל95,000 נו אז מה תגיד על זה? הייתה קרובה להימחק? או עלתה אפילו יותר מפי 3 בגלל הריבית דריבית

זה לא עובד ככה כי הוא לא ירד 33 אחוז ביום
אז תעשה חשבון הוא לא יכול להגיע ל0 מבחינת אחוזים. תמיד ישאר משהו
הקרן הישראלית מתאפסת חודשית
ירידה של 33% בתוך חודש היא מחיקה של הקרן

• אהבתי
Reactions: HHH
בגלל זה מעניין אותי לפתוח את הנושא אוקיי הבנו vt וכו... האם אפשר להקדיש חלק מהתיק לממונף הרי בשנים של עליות שכולם בונים על זה הכל עולה והממונפת פי 3 אז למה לא
היו על זה מספר דיונים בפורום שמסבירים למה התעודות מהסוג הזה לא משתלמות כמו שהן נראות.
אתה בהלחט יכול לחזיק חלק מהתיק בתעודות האלה, אבל תדע שאתה לוקח המון סיכון. ישנן תקופות שבהן הן באמת נורא משתלמות. הבעיה שישנן תקופות שהתעודות האלה לא שורדות בכלל.
תסתכל כמה תעודות X3 קיימות מלפני משבר 2008.
היו על זה מחקרים קטנים (sp500 רגיל אל מול ממונף X2 וממונף X3) שהראו שלטווח ארוך X3 מאד לא משתלמת ו- X2 יכולה להשתלם תלוי בתקופה.
כמו כן, תקרא את הברושור של המנפיק. אלה תעודות שבהגדרה לא נועדו לטווח ארוך עקב הסיכונים העצומים שבהן.

בגדול, אלה תעודות מדהימות עד שהן לא. השאלה היא עד כמה אתה בטוח בלחזות את הנפילה המוחלטת שלהן.

זה אכן עשה פי 20 אם לא מחשבים מיסוי דיבידנד, קניה מכירה ומס במכירה.
אז נכון זה לא יהיה 2M עגול אבל מכובד ביותר.
עד הפעם ההיא שזה יפול ב90%, זה לא היה רחוק מזה במרץ.

100000 שקל ב9/2013 היו 27654 דולר לפי שער 3.616
ב9/2020 זה היה 555340 ולפי שער 3.44 זה 1910000

https://www.portfoliovisualizer.com...e3=Portfolio+3&symbol1=TQQQ&allocation1_1=100
אז התעודה הישראלית שמתאפסת חודשית היתה עדיפה על התעודה האמריקאית שמתאפסת יומית?

לא אמרתי שהיא היתה קרובה להימחק, אמרתי שהיא ירדה חזק, מאוד (70% בערך)
רוצה להרגיש איך זה לאבד 70% משני מליון ? אני ממש לא.

אולי, סה"כ זה לא אותו תפוז, בטח לא בתקופה של ירידות כמו במרץ.
אכן לא אותו תפוז, אבל אותו פרדס

בכל מקרה, לקחת נתונים של העשור האחרון ולבנות עליו מגדלים לעתיד, זאת בעיה
לא מובטח שוק עולה בשנים הקרובות וסבירות לשוק יורד, אולי אפילו מדשדש

אין שוב הבטחה שהתעודה לא תימחק, כפי שהעבר העיד, תעודות נמחקו, תעודות נסגרו
זה לגמרי survivor bias

לא מבין את הרעל, הוא לא טוען שהוא מלך המניות או המשקיע החכם בעולם.
בסך הכל שיתף השקעה בסיכון מאוד גבוה שהניבה יפה, והעלה פה תהייה שכולנו צריכים לשאול את עצמנו כשאנחנו בוחרים אפיקי השקעה, והיא בשביל מה אנחנו משקיעים ומה המטרה שלנו.

אם זה היה תלוי בי הייתי צריך לשאול את עצמי למה השקעתי מלכתחילה.
אם השקעתי בשביל לצאת לדרך עצמאית ואני נהנה מרמת החיים הנוכחית שלי הייתי מברר האם סכום הכסף הזה (אחרי מס) יספק אותי להמשך החיים. אם כן, מממש כמובן ומעביר את הסכום לאפיקים סולידיים מאוד שמטרתם שמירה על ערך הכסף ותו לא.
אם ברצוני לעבור לנתיב השקעה אחר כמו קניית דירה להשקעה - אז ברכות, הצלחת.
אם בא לי לקנות משהו ששווה הרבה כמו איזה אוטו יוקרתי או דירה למגורים או טיול קרוואנים מסביב לעולם - איזה כיף.
אם אני מעוניין להמשיך להשקיע אז הייתי שואל את עצמי האם הייתי משקיע את כל כספי בקרן ממונפת נאסדק במידה והייתי מתחיל היום. אם כן, אחלה. אם לא, מאזן את ההשקעות שלי בהתאם לצרכים הנוכחיים שלי.

כל הכבוד אחי, בלי ציניות.

רק לפרוטוקול, מלקרוא את התשקיף של הנייר המדובר.
הוא "מתאפס" כל חודש, או על שינוי של 15% מהאיפוס האחרון במדד הבסיס (המוקדם מהשניים),
או כאשר יש הרבה redemptions ולפי שיקול מנהל הקרן.

שלח לי את הרשימה של השנים של העליות שיהיו בעתיד
אני מוכן לשלוח לך את העליות העתידיות אבל כדאי לך מאוד שהם יהיו פנומליות אחרת גם הvt tv ze io vg vti vsos או לא יודע מה אתה משקיע לא יהיה שווה כלום או שווה קרן. אז ככה שהכל תלוי בדבר אחד ע ל י ו ת.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה