• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האקסולידית

האם אתם משתמשים באקסולידית?

• סך הכל מצביעים
    36

flower

משתמש רגיל
דירוג
161
שלום חברים יקרים

- האם אתם עדיין משתמשים באקסולידית? האם זה עזר לכם?
- אילו עזרים נוספים אתם משתמשים בניהול הפיננסי?

מחוויתי האישית, עד לתקופה שלא השתמשתי באקסולידית חשבתי שהחסכון נטו שלי גבוה יותר, ולאחר מכן, לאחר תקופה, גיליתי שהוא קרוב רק לחצי ממש שחשבתי.
האקסולידית היא תביעת הרגל הראשונה שלי לניהול פיננסי בצורה מסודרת.
ניהול פיננסי מסודר הוביל אותי גם לניהול מסודר גם של מסמכים רופאיים, ההיסטוריים, האישיים וגם ניהול נכון בהקשר של אבטחת מידע ונהלים שלי.
לפני כל סדר וארגון בדברים האלו עברתי סוג מיפוי בכל הקשור ל"קיטבג" המסמכי אשר הובילו ליותר מודעות לדברים מסויימים.

אז חברים, אשמח אם תשתפו את תשובתכם לשאלות מעלה ותרגישו בכיף
תודה

בנוסף לאקסולידית, אקסל מעקב אחר תיק ההשקעות שלקחתי מהפוסט הזה:

סה״כ כל קנייה חודשית (או רבעונית) לא צורכת לי יותר מ5-10 דקות של עדכונים באקסל.

לעומת זאת, עדיין קצת מעיק עליי העניין הזה של לפנות שעה+- כל 2-3 חודשים כדי להעתיק את הפירוט החודשי של האשראי לתוך האקסולידית... תוך כדי שאני מנחש את השורה שכל חיוב אמור להגיע אליו. מקווה שאמצא משהו יותר אוטומטי יום אחד :)

בתור בסיס, האקסולידית הוא מצוין.

עשינו הרבה התאמות כדי שיתאים לנו (הורדת קטגוריות לא רלוונטיות והוספה של אחרות) כמו גם הכנסנו הרבה אוטומציה וסטטיסטיקות שמעניינות אותי ונותנות לי מוטיבציה, למשל:

- שיעור משיכה נוכחי.
- אחוז השינוי חודשי.
- חלוקה בין התרומה של הכנסות מהמשכורת ושלא.
- אחוז השינוי החודשי הדרוש לנו כדי להגיע לעצמאות כלכלית בגיל 35.
- בכמה אני רחוק מכלל 4%.
וכמובן גרפים, הרבה גרפים.

אני משתמש ב3 כלים עיקריים:
1. אקסולידית למעקב על הוצאות/הכנסות וההתקדמות המצב הכלכלי שלי. הוספתי לאקסל הזה גם מעקב אחרי צ'קים ומחשבון שכר.
2. למילוי נוח של האקסולידית אני משתמש באפליקציה בשם expense manager שנוח לי להכניס אליה הוצאות ברגע הקניה לפי קטגוריות. בסוף החודש אני מעביר את המספרים מהאפליקציה לאקסולידית.
3. אקסל למעקב אחרי התיק השקעות שמבוסס על אקסל של @liranviper (מהשרשור שצויין בתגובה של @yahud). גם לכאן התאמתי את האקסל למטרות שלי והוספתי מחשבונים משלי. בעיקר מחשבון למצב תיק ההשקעות בעתיד בהנתן פרמטרים שונים. זה עוזר לי לתכנן את הפרישה וגם סתם לצחוק על כמות הספרות שתיהיה לתיק השקעות אם אעבוד 100 שנים כמו היום.

אני מעביר כל חודש x כסף מהנטו לתיק ההשקעות לפי מה שאני קובע שאני רוצה לחסוך לטווח ארוך ויהי מה

וזה מה שאני עושה ככה אני חוסך לפחות כמה שאני רוצה גם בלי להשתמש בשום כלי

אני מעביר כל חודש x כסף מהנטו לתיק ההשקעות לפי מה שאני קובע שאני רוצה לחסוך לטווח ארוך ויהי מה

וזה מה שאני עושה ככה אני חוסך לפחות כמה שאני רוצה גם בלי להשתמש בשום כלי

השקעות זה נהדר, אך, האקסולידית נותן לך מראה לגבי ההכנסות וההוצאות שלך

השקעות זה נהדר, אך, האקסולידית נותן לך מראה לגבי ההכנסות וההוצאות שלך
מבחינתי זה שאני יודע שאני חוסך לפחות x זה מספיק בשביל ההתנהלות הפיננסית שלי

אני פנאט.
יש לי אקסל לפירוט כל ההוצאות וכל ההכנסות.
אקסלים נוספים למעקב אחרי תיקי השקעות בבתי השקעות שונים (צריך לעשות עבודה כלשהי כדי לאחד לאקסל יחיד, אולי, או אולי לערוך את האקסל של ההכנסות וההוצאות כדי לשלוף מידע שרלוונטי להשקעות ולסכם אותו).
אבל באקסולידית אני לא משתמש.

משתמש באקסל שפיתחתי לבד כבר מעל 15 שנה שחופף מאוד לאקסולידית עם מודל של תזרים לשלוש השנים הקרובות.

+1
הכנתי גיליון משל עצמי, דומה לאקסולידית. רק עם כמות לא פרופורציונלית של גרפים ונוסחאות מורכבות. יש לי פטיש לדברים כאלה. :roll:

מבחינתי זה שאני יודע שאני חוסך לפחות x זה מספיק בשביל ההתנהלות הפיננסית שלי
הרעיון בתיעוד של ההוצאות וההכנסות, לפחות מנקודת המבט שלי, היא לבנות את ההתנהלות הכלכלית שלך בצורת "bottom up"
כלומר אם אנשים "נורמלים" מרוויחים X ש"ח בחודש, ואז מהרהרים לעצמם איך להוציא X ש"ח בחודש (או 0.4X ש"ח בחודש במקרה שלך), אני הולך הפוך - קודם אני שואל כמה כסף אני צריך להוציא כדי לחיות לחיות טוב, ואז משתדל להתאים את ההכנסה שלי (שתהיה לי לאחר הפרישה) בהתאם.

משתמשים ב- רישומון של פעמונים. נוח לנו מאד למעקב הוצאות הכנסות. כל עוד ההפרש גדול מ-0 אז זה לא מעניין כי לא תלוי בנו ומימלא מושקעים לטווח ארוך.

משתמשים ב- רישומון של פעמונים. נוח לנו מאד למעקב הוצאות הכנסות. כל עוד ההפרש גדול מ-0 אז זה לא מעניין כי לא תלוי בנו ומימלא מושקעים לטווח ארוך.
אתה רושם את כל ההוצאות וכל ההכנסות רק כדי לעשות סכום, לחסר ביניהם ולראות שיצא מספר גדול מ0?
לא יותר פשוט להסתכל על העובר ושב ולראות שהמספר לא נהיה קטן יותר?

לעשות סכום, לחסר ביניהם ולראות שיצא מספר גדול מ0?
לא רק. יש לי חלוקה של ההוצאות לסעיפים. אנחנו מודעים לרמת ההוצאות בסעיפים השונים ולא עובדים לפי תקציב אבל, יש הפתעות וחריגות אז חשוב לנו לעשות את זה. מה שלא דרוש לנו, זה מעקב אחרי גודל הנכסים כי בשנים הקרובות אנחנו לא מתכוונים להשתמש בהם.

לא רק. יש לי חלוקה של ההוצאות לסעיפים. אנחנו מודעים לרמת ההוצאות בסעיפים השונים ולא עובדים לפי תקציב אבל, יש הפתעות וחריגות אז חשוב לנו לעשות את זה. מה שלא דרוש לנו, זה מעקב אחרי גודל הנכסים כי בשנים הקרובות אנחנו לא מתכוונים להשתמש בהם.
ההודעה הראשונה שלך לא ברורה עכשיו שאני קורא שוב. אתה מתכוון שאין לך צורך במעקב אחרי שווי כללי. מבחינת תזרים כן אכפת לך.

נושאים דומים

Back
למעלה