• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם התפקדתם למפלגה?

Sinister

משתמש בכיר
דירוג
1,778
שרשור זה מטרתו להבין את השיקולים השונים להתפקדות למפלגה. בשום אופן אין מטרתו לנהל דיון על עמדה מוסרית זו או אחרת.

אז ככה, הציעו לי להתפקד ל'ליברלים בליכוד', היו לי הרבה דעות קדומות, אבל לאחר קריאה ושיחות עם מנהיגיהם, נראה לי שלפחות בנושאים בהם יש להם עמדה ברורה, אנחנו פחות או יותר תמימי דעים. כל החיים סיפרו לי שלהתפקדות יש חשיבות עליונה. אפילו להתפקדות למפלגות שאתם לא מצביעים להן וכו'.

אשמח שתספרו לי אם התפקדתם ולאן, וכו'

אני התפקדתי כבר לפני כמה שנים, לא לליכוד. הסיבה היתה להשפיע יותר על מי יהיו הנציגים לכנסת כדי שלא אצטרך להצביע לנבחרת שאחרים בחרו בשבילי.
אני חושבת שזה מאד חשוב להתפקד אבל נראה לי שיש רק 3 מפלגות שזה רלוונטי לגביהן עדיין: הליכוד, העבודה והבית היהודי. במר"צ יש בחירת נציגים מקוממת מאד וכל השאר הן מפלגות לא דמוקרטיות.

אני פקוד, לליכוד. חבר בליברלים בליכוד ובליכודניקים החדשים.

אני פקוד בעבודה. לא פעיל במיוחד, אבל כן רוצה (קצת) יותר השפעה על הנציגים שלי בכנסת משמאל.

אני התפקדתי לליכוד. אם ארצה או לא ארצה הליכוד תהיה מפלגת השלטון ויש חשיבות עצומה לאפשרות לבחור את נציגי מפלגת השלטון. הרבה יותר חשוב בעיני מהשפעת הקול שלי על הבחירות לכנסת.
IF YOU CAN'T FIGHT THEM JOIN THEM

חבר ליכוד.
אני ימין ליברלי בדעותי. הם המפלגה הכי קרובה לזה. לכן אני מוצא את עצמי מצביע להם.
אני רוצה יותר שליטה על מי מייצג אותי.

אני פקוד ליכוד. אחרי המחאה ב 2011, התלבטתי קלות לאיזו מפלגה להתפקד, אבל די מהר הבנתי שלהתפקד לליכוד זו האופציה הכי הגיונית. אני נוטה לשמאל מבחינה מדינית, אבל אני פרגמטי ולא חושב שיהיה הבדל מאוד גדול בין שלטון שמאל לבין שלטון ימין בהקשר הזה בעתיד הנראה לעין. לדעתי לשלטון יש השפעה הרבה יותר גדולה על חיי בתחום הכלכלי.
התועלת בלדרדר את סתיו שפיר למקום ה 6 לעומת ה 5 במפלגת העבודה, היא הרבה יותר קטנה מאשר התועלת בלהכניס עוד ח"כ ליברלי כמו שרן השכל בליכוד.
הליכוד כיום הוא "מותג" הרבה יותר מוצלח מאשר מפלגות אחרות, ואני לא רואה את זה משתנה בעתיד הקרוב. אם וכאשר תהיה מפלגת שלטון אחרת שתהיה יותר משפיעה מהליכוד במשך זמן מה, אשקול להתפקד אליה במקום (בתקווה ויהיו בה פריימריז..).
לכל קבוצות הלחץ יש נוכחות מרשימה בליכוד, חייבים לתת להם קונטרה. אם ח"כ ידע שיש מאחוריו כמה אלפי מתפקדים מהליברלים בליכוד, הוא פחות יהסס להתעמת עם אי אלו קבוצות לחץ שמשרתות אך ורק את האינטרס הצר שלהן על חשבון שאר הציבור.

מסכים שזה חשוב ביותר להתפקד למפלגה שהכי קרובה לדעותיך, להיות פעיל עד כמה שזה מתאים לך, להצביע, ולהשפיע.
משיקולים שונים וספציפיים עבורי, שלא אכנס אליהם כרגע, בחרתי בחיי ללכת בנתיב מסוים שבמסגרתו חשוב שלא להשתייך לאף מפלגה, אך אני מעריך מאד את כל מי שהתפקד ומשפיע.

התפקדתי לא מזמן (ופקדתי את אשתי הלא-מתעניינת-בפוליטיקה).
תמורת כמה שקלים בחודש אני קונה יכולת השפעה גדולה פי 50 בערך משל האזרח הממוצע בהליך הדמוקרטי. בעצם פי 100 אם אשתי תצטרף אליי לבחירות המקדימות.
לצערי, אני לא חושב שיש לי את הדרוש כדי להיות יותר אקטיבי.

הצצתי לפני כמה ימים במצע של מפלגת זהות, די אהבתי את מה שראיתי שם מבחינת המצע הכלכלי-חברתי (לחלק המדיני אני לא מתייחס כי אני מאמין שאף מפלגה לא באמת תוציא אותנו מהקיפאון שאנחנו נמצאים בו עכשיו).
שקלתי להתפקד אליה אבל הבעיה היא שקשה לי לראות אותה עוברת את אחוז החסימה.

נערך לאחרונה ב:
בכמה שקלים מדובר? אף פעם לא התעניינתי. די סיקרן אותי בעקבות הנושא הזה
התפקדות זוגית לליכוד עולה 96 שקלים לשנה, כלומר 4 שקלים לאדם לחודש.

שקלתי להתפקד אליה אבל הבעיה היא שקשה לי לראות אותה עוברת את אחוז החסימה.
עם כל הכבוד לזהות, חבל לדעתי להתפקד אליה. אין כמעט סיכוי שהיא תצליח לעבור את אחוז החסימה, וגם אם כן - אז גם ככה הח"כים מטעמה יהיו ליברלים יחסית, אז מה זה כל כך חשוב הסדר שלהם?
כאשר אתה מתפקד לליכוד, אתה עוזר להכניס חברי כנסת כמו שרן השכל, על חשבון כאלו כמו מיקי זוהר.
מבחינה תועלתנית, עדיף להתפקד לאותה מפלגה כמו קבוצות הלחץ, בשביל להפחית את ההשפעה שלהם. יש סיבה שאין תורים המוניים של עובדי חברת חשמל להתפקד לזהות.

@סתם מישהו
בסופו של יום הליכוד על כל חבריו מיישרים קו עם דרך הפעולה של ביבי (שעל הנייר היה אמור להיות ימין כלכלי אבל זה לא באמת קורה בשטח) ומי שלא מוצא את הדלת ממש מהר.
דווקא מפלגות אחרות בקואליציה יכולות להפעיל לחצים על הקואליציה וליישם את האג'נדה שלהם (יש עתיד בממשלה הקודמת, החרדים וכולנו בנוכחית)
אתה צודק בעניין של אחוז החסימה כי למרות שהיא מאוד קוסמת לי אם היא לא תיכנס לכנסת זה יהיה זריקת קולות לפח.

בסופו של יום הליכוד על כל חבריו מיישרים קו עם דרך הפעולה של ביבי (שעל הנייר היה אמור להיות ימין כלכלי אבל זה לא באמת קורה בשטח) ומי שלא מוצא את הדלת ממש מהר.
בין היתר הסיבה היא שאין גורמים ליברלים חזקים בליכוד. אם הם יהיו 10,000 מתפקדים, הוא לא יוכל להתעלם מהם, והוא יאלץ להיות יותר ימין ממה שהוא עכשיו.
כאמור, גם אם זהות יכנסו לכנסת, אז הח"כים יהיו ליברלים יחסית, כי זה בסיס האידאולוגיה שלהם. התועלת מהתפקדות אליהם היא פחותה ביחס לתועלת של התפקדות לליכוד. כלומר גם ככה יכנסו חברי כנסת ליברלים מזהות, מה שממש לא מובטח בליכוד.

התפקדתי לא מזמן (ופקדתי את אשתי הלא-מתעניינת-בפוליטיקה).
תמורת כמה שקלים בחודש אני קונה יכולת השפעה גדולה פי 50 בערך משל האזרח הממוצע בהליך הדמוקרטי. בעצם פי 100 אם אשתי תצטרף אליי לבחירות המקדימות.
לצערי, אני לא חושב שיש לי את הדרוש כדי להיות יותר אקטיבי.
האם תוכל להסביר את המשמעות של יכולת השפעה פי 50 ? מה היא מכפילה, לאזרח ממוצע אין כמעט יכולת השפעה בכלל אז פי 50 מכמעט כלום זה שווה בערך לקצת יותר מכלום?
אני לא כותב מנימת זלזול במה שכתבת רק שקשה לי להחדיר לראש את המספר, האם תוכל לתרגם אותו למשהו מוחשי שעשית או רצית שיושפע וזה השפיע איכשהו על מקבלי ההחלטות?
ושאלה לכלל, האם התפקדות היא התארגנות שמטרתה לפעול לפני הבחירות או שניתן להשפיע גם במהלך הכהונה ואם כן למה השפעה זו אינה מורגשת על מקבלי ההחלטות?

האם תוכל להסביר את המשמעות של יכולת השפעה פי 50 ? מה היא מכפילה, לאזרח ממוצע אין כמעט יכולת השפעה בכלל אז פי 50 מכמעט כלום זה שווה בערך לקצת יותר מכלום?
במרכז הליכוד 100 אלף חברים, לעומת כ-5 מיליון בעלי זכות הצבעה בבחירות הכלליות. זה אומר שהסיכוי שלך להיות הקול שמכריע אם ח"כ מסויים ייכנס לרשימת הליכוד גבוה בערך פי 50 מהסיכוי שלך להיות הקול שמכריע אם רשימה מסויימת מקבלת מנדט נוסף.

אני לא כותב מנימת זלזול במה שכתבת רק שקשה לי להחדיר לראש את המספר, האם תוכל לתרגם אותו למשהו מוחשי שעשית או רצית שיושפע וזה השפיע איכשהו על מקבלי ההחלטות?
אמיר אוחנה נכנס לכנסת הנוכחית עם פחות מ 2000 קולות, אותו סדר גודל כמו רשומי הפורום. כלומר זה ממש לא בשמיים להכניס חבר כנסת לרשימה.
בשוטף, הפעילות של הליברלים בליכוד גם יכולה לתרום, אם כי זה מאוד תלוי בכוח שלהם. אם הם יהיו 10,000 איש (ויש יותר ליברלים מכך בארץ), יהיה להם כוח עצום. זה אומר ששרן השכל תוכל לקדם רפורמות ליברליות, בלי ששום קבוצת לחץ תוכל לאיים למחוק אותה. כי עם תמיכה של 10,000 מתפקדים היא תדורג בכל מקרה גבוה ברשימה הבאה. גם אם הם יהיו רק 2000-3000, זה עדיין כוח משמעותי שיכול לעזור להבטיח את השרידות שלה.

ושאלה לכלל, האם התפקדות היא התארגנות שמטרתה לפעול לפני הבחירות או שניתן להשפיע גם במהלך הכהונה ואם כן למה השפעה זו אינה מורגשת על מקבלי ההחלטות?
עיקר הפעילות היא לא לקראת הבחירות, אלא דווקא בשוטף.הם כל הזמן נפגשים עם חברי כנסת, שרים, וגם עם ביבי.
הם תומכים מאחורי הקלעים בהמון יוזמות חיוביות, כמו ביטול חוק הספרים, הניסונות לבטל את מועצת הדבש (ואחריה את שאר מועצות המזון), הניסיונות להוריד את מס רווחי ההון חזרה ל 20 אחוז. האזרח הממוצע והלא מתעניין לא מודע לרוב הגדול של הפעילות הזו, ועד כמה היא קרובה למימוש. חוץ מזה, הם עוזרים לחסום כל מיני יוזמות מזיקות, כאשר הם נפגשים בצורה אישית עם חברי כנסת מהליכוד ומנסים לשכנע אותם לחזור בהם מיוזמות מסוימות כי הן מזיקות כלכלית. כאשר ח"כ יבין שהם כוח משמעותי מבחינת מספר מתפקדים, הוא לא יוכל להתעלם מהם, וזה יגדיל את הסיכוי לשיתופי פעולה איתם ולקידום מדיניות יותר ליברלית.
למה השפעה זו אינה מורגשת אתה שואל? ובכן הם משפיעים אבל לא מספיק, וזה בעיקר מכיוון שאתה ומעגל הסובבים אותך עדיין לא התפקדם אליהם :)

אז מה בעצם יותר חשוב, להתפקד או להצביע, אחוזי ההצבעה כל כך נמוכים ומגוונים שזה לא נותן לתוכניות משמעותיות להתקדם
התפקדות של 10,000 בקושי מביאה מנדט אחד, אז אולי ההסברה ו"משיכה" להתפקד לא קורצים לאזרח מן השורה שפשוט אומר לעצמו: "מי אני שיכול לעשות משהו"
למה לא רואים קריאות להתפקד כמו שרואים פרסומות למכונית, אני מתאר לעצמי שאין תקציב להסברה, אם יקחו את התקציבים שמבזבזים בימי בחירות על הדפסה של ניירות שזרוקים לאורך הרחוב ישתמשו בכסף להסברה לאורך השנה ולא רק בעיתוי של בחירות, סיכוייה של מפלגה באמת להשפיע יגדלו
אז איך פותרים בעיה זו, ההשפעה מבפנים לא מקבלת אפקט בחוץ, זה שח"כ אחד יהיה פנים או בחוץ לא נותנת לו אוטונמיה לעשות מה שהוא רוצה שהמפלגה (או הקואליציה) לא תומכת בו והוא בטל בשישים (או ב 120)

Back
למעלה