• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גר בשפלה ומחפש גבולות צפוניים לחיפוש עבודה מבחינת זמן נסיעה

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
כרגע יש לי הסעה לעבודה ומעניין אותי אם יש פה כאלו שנוסעים לעבודה שעה-שעה ורבע לכיוון כל יום ויכולים לספר איך זה? כמה זה שוחק? זה ממש נורא או שמתרגלים לזה? (מעבר לזמן האבוד בנסיעות.. מדבר על ההשפעה של זה על ההרגשה והתפקוד בזמן הנותר)

עשיתי את זה לתקופות יחסית קצרות וזה רע בעיני, משתדלת לגור קרוב לעבודה גם כי זה חוסך רכב אבל גם כי שעתיים כל יום זה המון זמן לא פרודקטיבי.

מכיר אנשים שגרים בת"א ונוסעים לעבוד לחיפה, רובם נוסעים ברכבת.
מכיר אנשים שגרים בחיפה ונוסעים לעבוד בת"א, רובם נוסעים ברכבת.

טרום קורונה, אני עשיתי נסיעות חיפה-ת"א פעם בשבוע, לקח לי דלת לדלת שעה וחצי, זה משהו שאפשר להתרגל אליו במיוחד שהנסיעה ברכבת עצמה די נוחה ויכולה לשמש כזמן לנמנום, עבודה עם לפטופ אם לא נוסעים בשעת עומס או סתם האזנה לפודקאסט.

אם מדובר בעבודה ששווה את זה, כזו שנותנת לך שכר גבוה משמעותית ובעיקר - הזדמנויות להתפתחות מקצועית, זה משהו ששווה "לסבול" אותו לשנתיים-שלוש, אפילו במשרה מלאה (כל עוד אין לך ילדים).

אם עושים את זה פעם או פעמיים בשבוע זה סביר בהחלט, חלק מאוד גדול מהעבודות היום מאפשרות עבודה חלקית מהבית ולגמרי אפשר לסכם את זה עוד בשלב הריאיונות.

מכיר אנשים שגרים בת"א ונוסעים לעבוד לחיפה, רובם נוסעים ברכבת.
מכיר אנשים שגרים בחיפה ונוסעים לעבוד בת"א, רובם נוסעים ברכבת.

טרום קורונה, אני עשיתי נסיעות חיפה-ת"א פעם בשבוע, לקח לי דלת לדלת שעה וחצי, זה משהו שאפשר להתרגל אליו במיוחד שהנסיעה ברכבת עצמה די נוחה ויכולה לשמש כזמן לנמנום, עבודה עם לפטופ אם לא נוסעים בשעת עומס או סתם האזנה לפודקאסט.

אם מדובר בעבודה ששווה את זה, כזו שנותנת לך שכר גבוה משמעותית ובעיקר - הזדמנויות להתפתחות מקצועית, זה משהו ששווה "לסבול" אותו לשנתיים-שלוש, אפילו במשרה מלאה (כל עוד אין לך ילדים).

אם עושים את זה פעם או פעמיים בשבוע זה סביר בהחלט, חלק מאוד גדול מהעבודות היום מאפשרות עבודה חלקית מהבית ולגמרי אפשר לסכם את זה עוד בשלב הריאיונות.

הכוונה הייתה נסיעה ברכב האמת..

דן אריאלי אמר שברכב זה נורא ולא מתרגלים לזה.

מה המרחק שלך מהרכבת?
יש לך אפשרות לתפוס טרמפ עם מישהו קבוע שנוסע לאזור שאתה צריך?

לא מכיר כאלו שנוסעים כל יום, זה לא סביר בעיני, אני לא אוהב לנהוג ומדובר בפעילות מעייפת עבורי.
בעיני - זה שווה רק אם מסכימים על יומיים-שלושה של עבודה מהבית כל שבוע, אם העבודה מצדיקה את זה.

מעניין אותי אם יש פה כאלו שנוסעים לעבודה שעה-שעה ורבע לכיוון כל יום ויכולים לספר איך זה?
עשיתי את זה במשך כמה שנים. (נסיעה מאזור השפלה לת"א/הרצליה בפקקים).
אחרי שנתיים התחלתי להגיע יותר מאוחר לעבודה, אחרי הפקקים (מה שמוריד את זמן הנסיעה משעה וחצי-שעתיים לחצי שעה).
היום אני עובד במרחק 20 דקות הליכה.

אין ספק שזה הבדל אדיר באיכות חיים. אבל אם צריך, לסוע שעה וחצי לכיוון זה לא סוף העולם

דן אריאלי אמר שברכב זה נורא ולא מתרגלים לזה.

מה המרחק שלך מהרכבת?
יש לך אפשרות לתפוס טרמפ עם מישהו קבוע שנוסע לאזור שאתה צריך?
לתחנת הרכבת לא ממש..

אם לקנות בשביל זה רכב אז האם זה בכלל שווה עוד רכב? ובאוטובוס זה משהו כמו סביב 20 דקות במינימום עד לרכבת אשדוד

הקורונה עשתה טוב בעניין הזה (ולא רק) הרבה חברות מאפשרות עבודה של 2-5 ימים בשבוע מהבית
לנסוע יומיים בלבד לת"א מהשפלה זה לא נורא.

נושאים דומים

Back
למעלה