• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גזית גלוב/גי סיטי צפי ל 2023

סוחר אופטימי

משתמש רשום
דירוג
3
2023 עשויה להיות שנת מפנה לחברה בהנחה וקצמן אכן יצליח לממש נכסים בשווי של מעל 5 מיליארד שח כפי שהתחייב. שווי מימוש הנכסים הינו עוד פקטור מרכזי וחשוב, ככל שיצליח לממש נכסים לפי שווים בספרים או מעבר לכך, ככה יקבל יותר אמון מהמשקיעים לגבי תוכנית ההתייעלות/הורדת החוב של החברה וככה הנכסים הפינססים יגיבו בהתאם. אני אישית רוצה להאמין שהתוכנית תצא לפועל שחברת גי סיטי והאגחים שלה יניבו למשקיעים תשואה עודפת בשנת 2023

גילוי נאות, מחזיק במנית גי סיטי ובאגח טז של החברה.

שיצליח לממש נכסים לפי שווים בספרים או מעבר לכך, כ
שים לב: עד עתה הוא מממש נכסים AAA, נכסים טובים שהשווי שלהם באמת קרוב מאד לשווים בספרים (אגב מהשווי הזה תוריד עלויות מכירה, החזר הלוואה ומיסים, התזרים נטו מכל נכס כזה הוא לא גדול), השאלה הגדולה היא כמה שווים הנכסים במקומות יותר אקזוטיים בעולם.

חלק מהנכסים נמכרים כנגד הלוואות, מכירת הנכסים מוריד את החוב של החברה ובטופ ליין על זה השוק יסתכל, לאו דווקא הרווח מכל עסקה אלא הורדת המינוף.

חלק מהנכסים נמכרים כנגד הלוואות, מכירת הנכסים מוריד את החוב של החברה ובטופ ליין על זה השוק יסתכל, לאו דווקא הרווח מכל עסקה אלא הורדת המינוף.
זה נכון אבל זה לא ממש עוזר לאג"חים, האג"חים צריכים כסף, הכסף לאג"חים הוא מה שנשאר מהעסקה נטו אחרי כל המסביב.

הדרך להורדת המינוף זה שלב ראשון בהליך ההתייעלות של החברה. מאמין שככל שירד המינוף יהיה קל יותר לחברה לשרת את החוב שישאר. הליך שאמור לקחת זמן אבל אני אופטימי לגבי הסבירות שהוא יתרחש ואוהב את היחס סיכוי/סיכון בהתאם לתמחורים הנוכחים של המניה ואגרות החוב.

נראה שהציבור התעורר, האגח טז של גי סיטי הניב תשואה של 6 אחוז ביומיים. נקווה שימשיך או ידשדש (בעיקר שלא ירד שוב). ממשיך להאמין בתוכנית מכירת נכסים והורדת המינוף הפיננסי של החברה דבר שיקל על החברה לשרת את יתרת החוב.

נראה שהציבור התעורר, האגח טז של גי סיטי הניב תשואה של 6 אחוז ביומיים. נקווה שימשיך או ידשדש (בעיקר שלא ירד שוב). ממשיך להאמין בתוכנית מכירת נכסים והורדת המינוף הפיננסי של החברה דבר שיקל על החברה לשרת את יתרת החוב.
שמסתכלים על השנה האחרונה זה לא הפעם היחידה שהמנייה הניבה תשואה כזאת... נראה לי שכמעט כל המניות שחטפו חזק, יש להם גם קפיצות קטנות. (כי במהלך הצניחה, כל תקווה קטנה מקבלת הרבה תשומת לב, בדיוק כמו שכל תחזית גרועה מקבלת הרבה תשומת לב בתקופות כאלו) אז בכל מקרה אני במקומך לא הייתי מסיק מסקנות מעלייה קטנה במהלך הצניחה.

גם אני מחזיק את אגח טז של ג'י סיטי.
הסיבה שרכשתי אותה כי היחידה מסדרת האגחים שלהם שסוג השעבוד הוא "קבוע ראשון"
אולי אני טועה אבל ההבנה שלי היא שהאג"ח הזה [טז] מגובה 100% בנכסים.
ומצד שני
שים לב: עד עתה הוא מממש נכסים AAA, נכסים טובים שהשווי שלהם באמת קרוב מאד לשווים בספרים
אז השאלה שלי איך זה קשור ו/או משפיע על שעבוד שהוא "קבוע ראשון"
אין בשאלה שלי בקשה להמלצה אלא להבנה.
אני אמשיך להחזיק בה כי נכון להיום התשואה נטו לפדיון הוא מעל 9%.
רכשתי במחיר טוב מתחת למחיר ההנפקה...

בינתים נראה שיש להם עדיפות בתשלום לבעלי המניות (דיבידנדים) מאשר לבעלי האג"ח, נראה בדוחות הקרובים לקראת אמצע החודש מה יקרה.

אז השאלה שלי איך זה קשור ו/או משפיע על שעבוד שהוא "קבוע ראשון"
אין בשאלה שלי בקשה להמלצה אלא להבנה.
אני אמשיך להחזיק בה כי נכון להיום התשואה נטו לפדיון הוא מעל 9%.
רכשתי במחיר טוב מתחת למחיר ההנפקה...
אני לא מכיר את האג"ח הזה ספציפית אבל בדרך כלל מדובר על אג"ח עם שיעבוד על נכס סצפיפי (או כמה מהם), במקרה הזה לא נמכר הנכס הספציפי הזה אלא נכס אחר.
כדי למכור את הנכסים המשועבדים יש לעמוד בהתניות שבתשקיף האג"ח, בדרך כלל זה אומר שאו שיפדו בערך פארי (או יותר) את האג"ח, או שתמורת המכירה תלך למחזיקי האג"ח או שמחזיקי האג"ח יסכימו למשהו אחר.

כמובן שאירוע של חדלות פירעון בחברה עצמה יהיו חדשות רעות מאד גם לבעלי הסדרה עם השיעבוד עם אפשרות ממשית להפסד כספי פרמננטי.

בינתים נראה שיש להם עדיפות בתשלום לבעלי המניות (דיבידנדים) מאשר לבעלי האג"ח, נראה בדוחות הקרובים לקראת אמצע החודש מה יקרה.
לא חושב שזה יקרה, אולי עוד איזה פעם פעמיים, הדירקטוריון יהיה חשוף לתביעות אם כן (אולי הם כבר).

שמסתכלים על השנה האחרונה זה לא הפעם היחידה שהמנייה הניבה תשואה כזאת... נראה לי שכמעט כל המניות שחטפו חזק, יש להם גם קפיצות קטנות. (כי במהלך הצניחה, כל תקווה קטנה מקבלת הרבה תשומת לב, בדיוק כמו שכל תחזית גרועה מקבלת הרבה תשומת לב בתקופות כאלו) אז בכל מקרה אני

שמסתכלים על השנה האחרונה זה לא הפעם היחידה שהמנייה הניבה תשואה כזאת... נראה לי שכמעט כל המניות שחטפו חזק, יש להם גם קפיצות קטנות. (כי במהלך הצניחה, כל תקווה קטנה מקבלת הרבה תשומת לב, בדיוק כמו שכל תחזית גרועה מקבלת הרבה תשומת לב בתקופות כאלו) אז בכל מקרה אני במקומך לא הייתי מסיק מסקנות מעלייה קטנה במהלך הצניחה.
כמו בחיים גם בשוק ההון הכל עניין של טיימינג. בשביל להרוויח צריך לקחת סיכון, בשביל להחזיק פוזיציה לאורך זמן צריך הרבה אמונה. ימים יגידו.

בשוק ההון הכל עניין של טיימינג
אולי בשביל סוחר, לא בשביל משקיע לטווח ארוך בפיזור רחב.
אם אני משקיע במדד למשל, אז בעוד 30 שנה זה לא ממש ישנה מתי בדיוק נכנסתי למדד.
בכל מקרה התשואות לטווח ארוך גדולות בסדרי גודל מהתנודות הזמניות.

לא מסכים, ראה מניות נאסדק שנחתכו בין 60 ל 90 אחוז ב 2022 וחזרו המון המון המון שנים אחורה (ליום היוולדם מה שנקרא). ראה טבע שעלתה במשך 2 עשורים רק בשביל לחזור למחיר ההנפקה.... השקעה לטווח ארוך חייבת לכלול פעילות אקטיבית שוטפת, יכולת להתנהל ברמה השבועית, לדעת מתי לקחת רווח אפילו אם חלקי וכמובן גם לדעת מתי לקחת סטופ לוס. כל זה לבטח נכון בסביבת המאקרו והגיאופוליטי הקיים. בהצלחה.

כמה ימים לתוך שנת 2023
גי סיטי עם תשואה דו ספרתית של כ 20%
גי סיטי אגח טז עם תשואה של כ 9%

מהלכים שאנשים לא מקבלים בשנה שלמה במספר ימים בלבד.

לא מסכים, ראה מניות נאסדק שנחתכו בין 60 ל 90 אחוז ב 2022 וחזרו המון המון המון שנים אחורה (ליום היוולדם מה שנקרא).
מדד נאסד"ק 100 אינו מפוזר מספיק לטעמי, אבל אפילו הוא לא חזר ל"יום היוולדו" (עדיין ברווח של אלפי אחוזים בעשרות השנים האחרונות).

השקעה לטווח ארוך חייבת לכלול פעילות אקטיבית שוטפת
ממש לא חייבת.
להיפך - לדעתי עדיף אפילו לא לבדוק בכלל את התיק.

קיימים מחקרים (למשל זה) שטוענים שככל שבודקים יותר את התיק - כך מפסידים יותר כסף.
The investors who got the most frequent feedback (and thus the most information) took the least risk and earned the least money

יצא לך לקרוא את המאמרים בבלוג?

נערך לאחרונה ב:
השקעה במדדים מ 2008

מי שהשקיע בארהב על כל 100 דולר יש לו כרגע בכיס 288 דולר
מי שהשקיע מחוץ לארהב על כל 100 דולר יש לו כרגע בכיס 94 דולר

השקעה במדדים מ 2008

לא נכון:

השקעה במדדים מ 2008

בנוסף על מה שכתבו לך לפני
דבר ראשון אם אתה חושב כך אז מה ההיגיון להשקיע? תראה שהשקעות כמו שלך רובם הפסידו... רוב העולם בצמיחה שלילית...
דבר שני ארה"ב זה לא סתם איזה מדינה אקראית, תסתכל מה שווי החברות שמונפקות בבורסה באחוזים מכל הכלכלה העולמית... ובמיוחד כמה אחוז הם מייצאים לעולם...
דבר שלישי והוא הכי חשוב, לבחון את כל העולם בצורה עיוורת זה לזרות חול בעניים, זה בדיוק כמו לומר לדוגמא שבארה"ב הממוצע שמתים זה גיל 85 ובשאר העולם גיל 50, וגם אם זה נכון זה עיוות, כי ברור שאין דמיון בין מדינות עולם שלישי למדינות מתפתחות, ואין דמיון בין מדינות מתפתחות למדינות מפותחות, ולכן חשוב כשמשקיעים לנסות לבדוק מה רמת הסיכון באזור המסוים ובהשקעה המסוימת, ואם אתה לא חושב שיש הבדל בין המדינות, אז לך ספציפית לא נכון להשקיע, כי בשבילך זה הימור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג הצעת רכש של גזית גלוב שוק ההון 39

נושאים דומים

Back
למעלה