• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברקשייר הת'ווי כתעודת סל

שלוימל'ה

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן חברים, מבקש עזרה לחשוב על משהו:

הגישה הסולידית אומרת שצריך לקנות את השוק ולא מניות ספציפיות. איך עושים את זה? עם תעודות סל על המדדים המובילים.
החסרון בתעודות סל:
1. יש דמי ניהול.
2. הדיבידנדים מחולקים ולכן משלמים עליהם מס.

למה כן לקנות תעודות סל?
כי השוק יעיל/חכם יותר מכם והוא כבר ישפוך את הכסף לכיוונים הנכונים בטווח הארוך.

מצד שני, אם היינו יכולים לקנות תעודת סל שאין בה דמי ניהול, צוברת דיבידנדים, וגם משקיעה אקטיבית באופן שמניב תשואה עודפת - זה עדיף, לא?

לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה), וורן באפט מכה את השוק בטווח הארוך. נכון, תשואות היסטוריות של מניה או קרן מסויימת לא מבטיחה כלום לעתיד, אבל גם תעודת סל על מדדים מסתמכת על תשואות היסטוריות, אז הסיכון/סיכוי עובד בשני המקרים באותו אופן. אז האם לא עדיף פשוט לקנות את ברקשייר הת'ווי בתור תעודת סל מנוהלת?

uNnPXyIa

לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה), וורן באפט מכה את השוק בטווח הארוך.
ואתה יודע בן כמה הוא?
אבל גם תעודת סל על מדדים מסתמכת על תשואות היסטוריות
ממש לא. תעודת סל לא מסתמכת על שום דבר. השקעה רחבה בשוק בעולמי בכללותו מסתמכת על הצפייה (וההבחנה ההיסטורית) שלאורך זמן מספיק ארוך (עשרות שנים) הכלכלה האנושית ממשיכה לצמוח, אפילו שבדרך יש מהמורות שנות למשך שנים ספורות, כגון מלחמות, מגיפות, מחזוריות עסקית, אינפלציה גואה, משברי חוב ועוד.

מה זה רלוונטי? יש לו שיטת עבודה. הוא לא עושה את זה לבד.
אז למה רק הוא או החברה שלו עושים את זה?
או שיש להם סוד, ואז ברגע שהוא הולך לעולמו (סטטיסטית זה בקרוב מאד) כל הנושא לא רלוונטי לשלוימל'ה.
או שאחרים יודעים את השיטה, ואז למה הם לא עושים אותה ומרוויחים כמוהו ואז שלוימל'ה ישאל בפורום למה לא לעשות כמו כל מני חברות? ברגע שכולם יודעים שיטה, היא כבר לא רלוונטית.
נשמע לי ששלוימל'ה לא יורד לעומקם של דברים.

ברקשייר היא אכן סוג של תעודת סל .

כשאתה משקיע בברקשיר(ואני מושקע בה).
אתה משקיע בעשרות עסקים מסוגים שונים ודי מגוונים: כמו BNSF(אחת הרכבות הגדולות בארה"ב...ולא בדיוק בונים עוד כאלו),BHE(חברת אנרגיה משמעותית וצומחת), בערך 5% מאפל, תיק השקעות בשווי של בערך 350B, כ140B במזומן ותחליפים, חברת הביטוח Geico ועוד ועוד...
אכן buffet לא יהיה איתנו(לצערי), אבל יש לו אנשים די מוכשרים שנמצאים שם גם בתחום ההשקעות(
https://markets.businessinsider.com...nt-account-taxes-propublica-2021-6-1030554771
הבחור איכשהו למרות השוק היעיל עשה איזה אחוז שניים מעל הסנופי ...)
אני משקיע בברקשיר וחושב שבעשור הקרוב לפחות, זו לא חברה שהולכת לשום מקום ואם הייתי חייב להמר(ולא הייתי רוצה) הייתי חושב שהיא תביס את הסנופי, אבל לא בהרבה...ותעשה את זה עם פחות תנודתיות...ובנוסף הסיכוי להפסד הון תמידי עם החברה הזו, בעיני הוא קטן מאד.

ולמרות זאת אומר...אלא אם כן יש לך הבנה מיוחדת בברקשייר...לא הייתי ממליץ ללכת עליה בתור השקעה...פשוט משום שלהחזיק בסנופי כנראה יהיה קל יותר מבחינה פסיכולוגית לאורך זמן..

לא. אבל זה העניין, שעם ברקשייר אני לא צריך להתעסק עם דיבידנדים. הם משקיעים אותם חזרה אוטומטית.

מישהו יכול להעלות השוואה עם קרן סל אירית צוברת על הסנופי (אני עוד לא בקי כל כך בקרנות סל)?

אז למה רק הוא או החברה שלו עושים את זה?
או שיש להם סוד, ואז ברגע שהוא הולך לעולמו (סטטיסטית זה בקרוב מאד) כל הנושא לא רלוונטי לשלוימל'ה.
או שאחרים יודעים את השיטה, ואז למה הם לא עושים אותה ומרוויחים כמוהו ואז שלוימל'ה ישאל בפורום למה לא לעשות כמו כל מני חברות? ברגע שכולם יודעים שיטה, היא כבר לא רלוונטית.
נשמע לי ששלוימל'ה לא יורד לעומקם של דברים.
לא סביר בעיניך שיש לו שותפי "סוד" שימשיכו גם אחריו?

מוסיף:
לאזרחים אמריקאים זה הדבר הקרוב ביותר שיש ללהחזיק קרן אירית צוברת.

לא סביר בעיניך שיש לו שותפי "סוד" שימשיכו גם אחריו?
ואז הרווחים יתפצלו בין כולם?
למה שיהיו עובדים שכירים שימשיכו במקום לפתוח חברה משל עצמם?
די נאיבי. אין סודות בעולם.

לא. אבל זה העניין, שעם ברקשייר אני לא צריך להתעסק עם דיבידנדים. הם משקיעים אותם חזרה אוטומטית.

מישהו יכול להעלות השוואה עם קרן סל אירית צוברת על הסנופי (אני עוד לא בקי כל כך בקרנות סל)?

תנסה פה

1655367789570.png

למה דווקא לאזרחים אמריקאים?
כי לאמריקאים אסור להחזיק קרנות צוברות וכל השקעה בריבית שנצברת גם עליה יש לשלם מס, גם עם הריבית לא חולקה.

מוסיף:
לאזרחים אמריקאים זה הדבר הקרוב ביותר שיש ללהחזיק קרן אירית צוברת.
אני חושב שדרוש תיקון ל"הייתה קרובה לקרן אירית צוברת"
קרנות שבוחרות סלקטיבית מניות יכולות פתאום לאבד את המתאם למדד רחב של השוק,
מי שלא מאמין שיראה בשרשורים מקבילים.

שלוימל'ה, נשמע שהמוצר שאתה מחפש כבר קיים - קרן אירית על הסנופי שצוברת דיבידנדים וגובה דמי ניהול אפסיים של 0.07%.

Back
למעלה