תגובה אחרונה ע"י Michel

 1. M

  משיכת מזומנים מ-Interactive Brokers

  תודה! טעיתי כשחשבתי שאני אמור לבחור בהעברה ל bank ולא לfinancial institution
 2. M

  משיכת מזומנים מ-Interactive Brokers

  ואיך בשוואב יודעים לאיזה חשבון לשייך את הכסף? כשהעברתי מהבנק בארץ היה לי מקום לרשום הערה עם מספר החשבון שלי בשוואב. כשאני מעביר מIB אין אופציה כזאת.
 3. M

  משיכת מזומנים מ-Interactive Brokers

  מנסה להעביר גם מIB לשוואב. הבעיה שהסניף הספציפי להעברה בשוואב - CITIBANK 399 Park Ave, New York, NY 10022 לא מופיע ברשימת הבנקים של IB. האם נתקלת בבעיה דומה?
 4. M

  קצבה מוכרת/קצבה מזכה. הסדרת הנושא עם חברת הביטוח

  שאותו מישהו יעלה אקסל שבו מכניסים הפרשות עובד, מעביד ופיצויים לכל שנה מ2012 ומקבלים קצבה מזכה מול קצבה מוכרת לכל סוג. אם כבר אז כבר :lol:
 5. M

  מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי?

  ומה לגבי מי ששירת בקרבי, משלם מיסי בריאות גבוהים וצריך לממן משפחות מרובות ילדים של אנשים שבוחרים ללמוד תורה במקום לעבוד? או לממן אנשים שעובדים בשחור ולא משלמים מיסים? האם אדם כזה, גם אם מעשן, לא צריך לקבל תיעדוף על מי שמשתמט משרות צבאי או/ו אינו משלם מיסים.
 6. M

  פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים

  אם הסדרת את מצב הכספים ועשית ניוד מלא אז נכון, אבל 99.9% מהאנשים לא יסדירו את העניין לפני ניוד. בכל מקרה אם נשארת לעבוד עם שתי חברות בו זמנית אז אתה בבעיה. אצלי לקח חצי שנה ותלונה למפקח על שוק ההון כדי להסדיר את זה בגלל פיצול הפקדות באותה חברה. מכיר עוד אנשים שמנסים לטפל בנושא בימים אלה ונתקלים...
 7. M

  פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים

  אחת הבעיות זה סיווג קצבה מוכרת וקצבה מזכה. הוצאתי את הנשמה כדי לעשות סדר במספרים עם חברה אחת שבה אני מפצל ביטוח מנהלים/פנסיה. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי מתחיל לשחק עם ניודים חלקיים בין חברות. מי שחושב שיוכל להסדיר את הנושא לפני פרישה עם דוחות בני 30-40 שנה של חברות שחלקן כבר לא יהיו...
 8. M

  ביטול מס רווחי הון

  שום דבר מעניין... "ה ג ד ל ת" , לא מבין למה המילה הזאת מוחלפת בכוכביות
 9. M

  ביטול מס רווחי הון

  לנדל"ן לדוגמה (בארץ או בחו"ל). באופן כללי מס כזה אומר ***** הנטל והמיסוי על מעמד הביניים. העשירים יימצאו פתרונות יצירתיים והעניים גם ככה לא מושקעים בשוק ההון. אנשים שינצלו סעיף כזה בשביל פרישה מוקדמת תוך כדי משיכת כספים משוק ההון זה בשוליים של השוליים.
 10. M

  ביטול מס רווחי הון

  זה כבר קיים בארץ אך רק מגיל 60 ויש בזה הגיון רב. בכל מקרה אני מעריך שבמידה ושיטה כזאת תעבור כאן, כמות הכסף שתצא משוק ההון תהיה גדולה בהרבה מכמות הכסף שתיכנס. רוב המשקיעים מתחת לגיל 60 בשוק ההון הם אנשים עובדים עם מדרגת מס גבוהה מ25%.
 11. M

  ביטול מס רווחי הון

  מודל גרוע בעיני כיוון שירתיע אנשים עובדים מלהשקיע בשוק ההון.
 12. M

  הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש

  משתכרי שכר נמוך עובדים יותר בעבודות פיזיות בהן הסיכון להיות מושבת גבוה הרבה יותר. עובד הייטק ששבר יד או רגל ממשיך לעבוד כרגיל. תוסיפו לזה את המוטיבציה של משתכרי שכר נמוך להפסיק את העבודה (הקשה יותר בדרך כלל) ולקבל אכא על חשבון הביטוח, גם במקרה של פציעות שאינן חמורות.
 13. M

  מעבר לפנסייה משלימה/קופת גמל

  מקרה א - העברת את הכספים לפנסיה. במקרה מוות יקבלו השאירים קצבה לפי ההפקדות החודשיות שלך. מקרה ב- העברת את הכספים לגמל והפקדת לפנסיה. במקרה מוות יקבלו השאירים את אותה קצבה של מקרה א ובנוסף את הכסף הקיים בגמל. לא צריך ביטוח חיים בשביל שהשאירים יקבלו את הכספים שקיימים בגמל. הם שייכים לך.
 14. M

  מעבר לפנסייה משלימה/קופת גמל

  1. אתה יכול להעביר לקופת גמל ואז להפקיד לפנסיה משלימה. ככה תרוויח ביטוח חיים חינם. במקרה של מוות חלילה השארים יקבלו כספים מהפנסיה לפי ההפקדה + הכסף בקופת הגמל. 2. למה אתה משווה לדמי ניהול של קרן עולמית? תשווה לדמי ניהול של S&P500 כמו בקרן פנסיה. 3. אישית אני סומך על בלקרוק הרבה יותר מאשר על...
 15. M

  דירה להשקעה דרך מועדון חבר

  אגב, התכנון של הדירות הצפוניות והדרומיות ביותר לא ממש מאפשר להנות יותר מדי מהכיוון הנוסף. יש רק חלונות קטנים בשני חדרים שפונים צפונה/דרומה והמרפסת ממוקמת בצד השני (בדירה הצפונית המרפסת בצד הדרומי ולהיפך) ככה שהדירה עצמה מסתירה חלק גדול מהנוף שרואים מהמרפסת.
למעלה