תגובה אחרונה ע"י אביבית

 1. א

  שינוי רטרואקטיבי בדיבידנדים ב-MINT?

  חוזרת לעדכן - הטרנזקציות בעו"ש נמשכו גם היום, ונכון לעכשיו נראה שכל דיבידנד שהוחזר, הושב לחשבון שלי לאחר חישוב המס המעודכן. נכון להרגע, השורה התחתונה לא השתנתה כתוצאה מכל הטרנזקציות.
 2. א

  שינוי רטרואקטיבי בדיבידנדים ב-MINT?

  לפחות בבנק מזרחי, תמיד מנכים במקור 25% מס דיבידנדים עבור ה-IRS. אם בדיעבד מתברר שה-IRS קיבל יותר ממה שמגיע לו, אז חלק מהסכום אמור לעבור למס הכנסה הישראלי, אבל השורה התחתונה לא אמורה להיות מושפעת, להבנתי.
 3. א

  שינוי רטרואקטיבי בדיבידנדים ב-MINT?

  כן, אני בודקת בשוטף בכל פעם שאני מקבלת דיבידנד, שהוא תואם למה שחולק.
 4. א

  שינוי רטרואקטיבי בדיבידנדים ב-MINT?

  אוקיי, תודה. אני חושבת שהבנתי חלקית - עבור דיבידנדים מסויימים, הבנק ניכה במקור 25% מס עבור הדוד סם, כשהדוד סם היה צריך לקבל רק 20% ומס ההכנסה הישראלי את ההפרש, אז עבור אותם דיבידנדים היה תיקון מס, אבל השורה התחתונה (הסכום נטו) לא אמורה להשתנות עבורם. עדיין לא מצליחה להבין מה קרה לדיבידנד של...
 5. א

  שינוי רטרואקטיבי בדיבידנדים ב-MINT?

  היי, אני מחזיקה ב-MINT דרך בנק מזרחי, ואני רואה פתאום שחלק מהדיבידנדים האחרונים הוחזרו מהחשבון שלי (לדוגמא, הדיבידנד שהתקבל ב-04/10/18), ואחרים הוחלפו בדיבידנד בערך נמוך יותר (כמו הדיבידנד ששולם ב-06/11/18). עד שאקבל הבהרות מהבנק, למישהו יש הסבר?
 6. א

  תשואה של 2775% בשנה ועדיין נשארים פסיבים?

  אני אשמח לדוגמא של מניה שהפסידה מעל 100% משוויה ;-)
 7. א

  אינטרגמל עוקב S&P500 לעומת VOO

  בעקרון בקרנות הישראליות יש מיסוי כפול על דיבידנדים. אם הכוונה שלך היא להחזיק בקופ"ג להשקעה עד גיל פרישה, אז אתה תחסוך את מס רווח ההון במכירה, ואז כנראה העניין של הדיבידנדים, הוא יתרון עבורך. 0.04% לעומת 0.35% זה די מהותי מבחינתי, היתרון הכי משמעותי של VOO על פני כל קרן ישראלית סינתטית (מלבד...
 8. א

  אינטרגמל עוקב S&P500 לעומת VOO

  רק אם משקיעים דרך ברוקר זר. אפשר להשקיע ב-VOO גם דרך ברוקר ישראלי... ב-VOO שער הדולר/שקל מתפקד כמדד בתשלום מס, ככה שאני לא בטוחה אם זה חסרון או יתרון.
 9. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  הלכתי בסוף על MINT. ישנה השוואה משנה שעברה בין MINT ל-NEAR ב-seekingalpha (לא יודעת אם אני יכולה לפרסם לינקים, אז אני אשאיר לך לחפש בגוגל), כשלפחות לפי ההשוואה, MINT גדולה הרבה יותר, משקיעה במח"מ נמוך יותר ומחזיקה גם קצת ממשלתי בניגוד לNEAR. זה הרגיש לי קצת יותר בטוח אז הלכתי על זה, למרות שהן...
 10. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  באופן כללי אתה צודק, במקרה שלי, הכסף שבדולרים זה כסף שאני מכינה כגיבוי, למקרה שההוצאות הסופיות ברכישת הדירה יעלו על ההערכה הנוכחית שלי (שעבורה יש כסף שמוכן בשקלים). רוב הסיכויים שאני לא אשתמש בו (או לפחות לא ברובו), ושבעוד שנתיים הוא יושקע בתיק ההשקעות שלי, אז אני מעדיפה כרגע לא להמיר לשקלים ואז...
 11. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  ממשיכה את נושא השרשור... מה לגבי השקעה של דולרים לטווח של שנתים? אני מבינה שפה שתיים מהאופציות הן MINT וNEAR, כשMINT קצת יקרה יותר, גדולה יותר ועם מח"מ ממוצע קצר יותר? מה התשואה השנתית הצפויה בתעודות הללו? ריבית ארה"ב? אופציות נוספות להשקעה לטווח קצר?
 12. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  לבנקים/חברות ביטוח יש מחלקה משפטית גדולה, שבמקרה של פשיטת רגל של קבלן, תעשה הכל כדי למצוא תירוצים איך לא לשלם/להפחית את התשלום או לפחות לדחות את התשלום כמה שיותר.
 13. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  חשבתי על זה, אבל כמו שכימאי אמר, בקנייה על הנייר יש סיכון, אז אני מעדיפה לספוג את מדד תשומות הבנייה ואולי גם הנחה קטנה, בשביל לא לזרוק את כל הכסף על דירה על הנייר.
 14. א

  חנייה של כסף לשנתיים

  יש לי חוזה חתום לתשלום לקבלן בעוד שנתיים (התשלום צמוד למדד תשומות הבנייה). אבל בהחלט העלת נקודה חשובה.
למעלה