• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

I need your brains

אריקנבון

משתמש רגיל
דירוג
38
חברים נכבדים,

יש לי 1.4 מיליון ממכירת דירה, ומשכנתא בגובה זהה על דירה אחרת. מתוך המשכנתא יש 400 בפריים -0.7, ועוד 400 משתנה צמודה בריבית של 1.8 לעוד 3 שנים.
טווח ההתלבטות שלי הוא לפרוע בין 400 ל800, ועם יתרת הכסף לייצר תיק עם מרכיב אגח גבוה(60%-80%), עדיף מוטה מאוד חול ועם מרכיב קונצרני. יש לי חשבונות ריקים בברוקר ישראלי ובib (אני בכל מקרה מגיש דוח שנתי). חשבתי גם על נדל"ן בחו"ל אבל הגעתי למסקנה שאני מעדיף פיזור ולנצל את חזרת הריביות באגח.
מטרת התיק לא מאוד מוגדרת, וטווח ההשקעה הוא לפחות שלוש שנים.
אשמח לביקורת ורעיונות מכל סוג וכיוון, כולל מה הייתם פורעים קודם. (ואתם לא ממליצים ולא מייעצים)
* תוספת - חשבתי למרכיב המנייתי לקנות קרן דיבידנד. לא כ"כ הבנתי אם אני צריך לחשוש ממס ירושה במקרה שאני קונה כזו בib

נערך לאחרונה ב:
לגבי המטרה אני נמצא בצומת... בגלל זה אני מתקשה להגדיר כרגע. יכול להיות שזה ישמש לרכישת דירה בין אם למגורים בישראל או בחו"ל עוד מספר שנים. אבל זה סיכוי טוב שזה יהיה חיסכון מרכזי למשפחה לטווח הבינוני+ 7-10 שנים.

אבל זה סיכוי טוב שזה יהיה חיסכון מרכזי למשפחה לטווח הבינוני+ 7-10 שנים.
החזר משכנתא=חיסכון=השקעה באג"ח.
במקרה שלך לחלק הפריים זה משול להשקעה בפריים+0.28%, בהנחה והוצאות המשכנתא שלך הם לא הוצאה מוכרת.

אשמח להבין את החישוב
על ריבית שאתה מרוויח אתה משלם מס.
על ריבית שאתה משלם אתה לא מקבל זיכוי מס.
כדי שישתלם לך לשלם ריבית כדי לקבל ריבית, הפרש הריביות צריך לא רק להיות חיובי אלא גדול מהמס שאתה משלם.

פעם כשהריבית הייתה נמוכה עוד הבנתי את אלה שמנסים למנף ע"י לקיחת הלוואה.
היום זה נראה לי כל כך לא לעניין.
הסבר פשוט: לדעתי כדאי לך לסגור את כל המשכנתא ולהיכנס לשוק ההון רק עם כסף עודף.

פעם כשהריבית הייתה נמוכה עוד הבנתי את אלה שמנסים למנף ע"י לקיחת הלוואה.
היום זה נראה לי כל כך לא לעניין.
אני לא חושב שיש עקרונית משהו רע במינוף. לא סתם רוב הישראלים ממונפים וממשיכים להתמנף.
השאלה מה פוטנציאל התשואה ומה סיבולת הסיכון שלך.

אני מבין את פות"ש, יש לו כרגע הלוואה "בתנאים של פעם". כנראה שהיום הוא לא יצליח לקבל תנאים כאלה והוא לא רוצה לוותר עליהם ככה סתם.

אני לא אומר שבמהלך הנכון עבורו זה לא לסגור את המשכנתא. אני אומר שצריך לבדוק את המספרים ואת הנתונים. יש מצבים שבהם משתלם להשאיר את ההלוואה ויש כאלה שלא.

@roneng
כן, מה שאמרת. אבל החלק החשוב בשאלה שלי זה מה לעשות עם הכסף הפנוי. גם בתסריט השמרני אני לא מתכוון להחזיר את החלק הקבוע כי יש שם ריבית של 2.5%, וזה משאיר לי 600 אלף. אז אשמח לרעיונות איך לבנות את התיק

נושאים דומים

Back
למעלה