• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Don't Follow Your Passion

• פותח הנושא ogi
  • פורסם בתאריך
נחמד אבל חד צדדי בדיוק כמו follow your passion.
לא כל אחד יכול להצליח בכל עבודה, זה נכון. אבל אנשים מצליחים עוד פחות בעבודות שהם לא אוהבים.
אני לא מסכימה שמעט מאד מההנאה בעבודה קשור לעבודה עצמה. אולי זה נכון לעבודות שלא צריך להשקיע
בהן יותר מדי חוץ מלהיות שם - במקרה כזה מה שחשוב להנאה הוא בעיקר הסביבה החברתית, האנשים שאיתם
משתעממים בזמן שמעבירים את הזמן. אבל עבודה שבאמת עובדים בה - איך אפשר לא לסבול בה אם זה משהו שאתה שונא?
מספר הפעמים בחיים בהם דחיתי הצעות לעבודות שהיו הופכות אותי לעשירה אבל אומללה הוא לא מועט בכלל.
ואני לא מתחרטת. אני יודעת שלעשות משהו שאני לא רוצה לעשות במשך רוב שעות הערות שלי אלו לא חיים בשבילי.
כל השרברבים, החשמלאים וכולי שהוא מתאר כנחוצים ומצליחים - שולחים את הילדים שלהם ללמוד תואר. כנראה שהם
בכל זאת לא כל כך מרוצים מהבחירה שלהם. היה אצלנו חשמלאי לא מזמן להתקין כמה דברים בבית. איש בשנות השישים
לחייו. הבן שלו למד תואר בהנדסת חשמל, לא נהיה חשמלאי כמו אבא שלו. וזה היה גם מה שאביו חשב שעדיף לו.

נחמד אבל חד צדדי בדיוק כמו follow your passion.
מספר הפעמים בחיים בהם דחיתי הצעות לעבודות שהיו הופכות אותי לעשירה אבל אומללה הוא לא מועט בכלל.
ואני לא מתחרטת. אני יודעת שלעשות משהו שאני לא רוצה לעשות במשך רוב שעות הערות שלי אלו לא חיים
אשמח אם תשתפי איזה הצעות עבודה הגיעו אלייך שהיו הופכות אותך לעשירה. גם מהנדס שעושה 40 ברוטו שהופך ל 20 וטיפה נטו, לא יהיה עשיר בעבודה במשך 40 שנה(הוא יוכל לקנות בית באזור השרון, מאזדה, ובערך זהו)
(באמת מסקרנות ולא ממקום של זלזול)

לא כל אחד יכול להצליח בכל עבודה, זה נכון. אבל אנשים מצליחים עוד פחות בעבודות שהם לא אוהבים.
אם התכוונת לומר שאהבה למקצוע תורמת להצלחה בו, אז אני מסכים.
אם התכוונת לומר שאהבה פחותה בהכרח מנבאת הצלחה פחותה, אז אני לא מסכים.

אדם יכול להצליח בכל מיני עבודות, גם כאלה שלא חשב עליהן מראש, וגם כאלה שלא מלהיבות אותו מלכתחילה. בנוסף, היכולת שלנו לדעת מראש מה אנחנו אוהבים ומה לא, ועד כמה -- רחוקה מלהיות מושלמת. אפשר לראות את זה אצל אנשים שמתחילים ללמוד תואר שנתפס בעיניהם כמרתק, ונוטשים מתוך שעמום. או כאלה שאוהבים את הלימודים אך כשמגיעים לפרקטיקה, מגלים שלא אוהבים. או כאלה שאוהבים את הפרקטיקה, אך נמאס להם די מהר.

בעצם מה שהוא אומר זה שמידה מסויימת של גמישות ומוכנות להתנסות, מגדילה את סיכויי ההצלחה.

נערך לאחרונה ב:
אשמח אם תשתפי איזה הצעות עבודה הגיעו אלייך שהיו הופכות אותך לעשירה. גם מהנדס שעושה 40 ברוטו שהופך ל 20 וטיפה נטו, לא יהיה עשיר בעבודה במשך 40 שנה(הוא יוכל לקנות בית באזור השרון, מאזדה, ובערך זהו)
(באמת מסקרנות ולא ממקום של זלזול)

אם עבדת ב 40 השנים האחרונות בשכר של 40 ברוטו ו 20 נטו והתמדת להשקיע אך ורק את קרן ההשתלמות שלך (4000 שח בחודש) אז הקרן עומדת היום על כ 2 מיליון והרווח על החיסכון הגיע ל 8 מיליון כלומר נשארת עם 10 מיליון בחיסכון. בכלל לא רע.

במקביל גם ביטוח המנהלים שלך או לחילופין קרן הפנסיה כולל פיצויים צברה סכום דומה.

כנראה שאחרי 40 שנות עבודה אתה "שווה" כ 20 מיליון שקלים שמאפשרים לך פרישה דה-לוקס.
כל זאת בלי שחסכת אף אגורה נוספת כלומר כל השנים חיית בכיף מ 20 אלף חודשי נטו.

בהנחה שגם העבודה הייתה מעניינת ולא ממש סבלת אז הייתי אומר ששיחקת אותה בכלל לא רע.

אם במקרה גם בת הזוג שלך עבדה ותרמה להכנסה ולחיסכון המינימלי כלומר קרן השתלמות, פיצויים ופנסיה בלבד ( נהייה שובניסטים ונניח חצי ממך) אז הייתם נחשבים לדי עשירים: גם חייתם מצויין מ 30 אלף נטו לחודש שזה אומר חיי עושר בארץ וגם חסכתם מצויין וצברתם 30 מיליון שבהחלט יכולים להיחשב עושר.

אם במקרה הייתם קצת חסכנים והפרשתם שליש מהנטו החודשי לטובת משכנתא אז כנראה שהיו בבעלותכם היום 4 דירות יפות שהיו שוות היום כ 8 מיליון שח. באחת הייתם גרים ושלוש האחרות יכלו לתת לכם הכנסה פאסיבית משכירות בסך 10 אלף שח נטו לחודש. זה כבר היה ממצב אתכם יפה מאוד בסולם העושר.

נערך לאחרונה ב:
טוב, צפיתי בסרטון, הוא חמוד, אבל יש פה מישהו שלמד ממנו משהו חדש?
כאילו.. זה לא שוב לחזור על אותם הדיונים שהיו לנו בפעולות בצופים?

אשמח אם תשתפי איזה הצעות עבודה הגיעו אלייך שהיו הופכות אותך לעשירה.
להצטרף כאחת הראשונות לסטרטאפ מאד מבטיח, הציעו לי במספר הזדמנויות לסטרטאפים שונים. חלקן באמת נמכרו בעשרות ואף מאות מיליוני דולרים, כנראה שאם הייתי מצטרפת באמת הייתי מרוויחה מזה כמה מיליונים. כמובן שלא יכולתי לדעת זאת בודאות מראש אבל גם בחישוב תוחלת זה כנראה יוצא משתלם (מדובר על סטרטאפים של יזמים מסוימים שבאחוז נכבד מצליחים).

לייעץ בחברות פינטק או לעבוד כקוואנט אנליסט. המשכורת הזאת:
גם מהנדס שעושה 40 ברוטו שהופך ל 20 וטיפה נטו,
היא כלום לעומת המשכורות שמקבלים בתעשיות האלו (אם כי לא בהכרח בארץ).

טוב, צפיתי בסרטון, הוא חמוד, אבל יש פה מישהו שלמד ממנו משהו חדש?
כאילו.. זה לא שוב לחזור על אותם הדיונים שהיו לנו בפעולות בצופים?
זה בא לנגוד את האתוס האמריקאי של "תעשה מה שאתה אוהב ותצליח". בישראל עדיין יותר נפוץ המסר של "תלך לעבוד בעבודה בטוחה עם קביעות" כך שעבורנו זה אולי קצת פחות חתרני.

האתוס האמריקאי
אומנם לא חייתי בארה"ב, אבל יש לי כמה חברים אמריקאים, ואני לא בטוחה שזה כל כך אופייני.

בכל מקרה, ההרגשה שלי היא שהוא מתנגד לתרבות הסלבס והאינסטנט, ול"תשוקה" במובן של להיות מפורסם, יותר מאשר לבאמת ללכת בעקבות החלומות שלך.

@מרק עוגיות
גם בארץ.. זה משהו גורף של העולם המערבי.
אבל בלי קשר למסרים האלה, כשאני מסתכלת סביבי, רוב האנשים שאני רואה הם די ריאליים מהבחינה הזו.
יותר כואב לי על הצעירים שהולכים שולל אחרי ההבטחה האקדמית מאשר שנופלים לתרבות הסלבס..

גם בארץ.. זה משהו גורף של העולם המערבי.
נכון, אבל זה מתחיל מארה"ב. הסיבה שזה משהו גורף של העולם המערבי הוא כי כל העולם המערבי שואב את התרבות הפופולרית שלו מהמדיה האמריקאית.

אבל בלי קשר למסרים האלה, כשאני מסתכלת סביבי, רוב האנשים שאני רואה הם די ריאליים מהבחינה הזו.
כשאני מסתכלת סביבי, רוב האנשים שאני רואה לא בזבזני כספים ולא אוהבים כדורגל. לא נראה לי שמה שאנחנו רואות סביבנו זו דרך טובה להסיק מסקנות לגבי כלל האוכלוסיה.

יותר כואב לי על הצעירים שהולכים שולל אחרי ההבטחה האקדמית מאשר שנופלים לתרבות הסלבס..
אני לא יודעת למה, מההבטחה האקדמית מקסימום מפסידים כמה שנים, לעומת זאת תרבות הסלבס גורמת לחלק מהאנשים ליפול להתמכרויות ואפילו להתאבד.

כשאני מסתכלת סביבי, רוב האנשים שאני רואה לא בזבזני כספים ולא אוהבים כדורגל. לא נראה לי שמה שאנחנו רואות סביבנו זו דרך טובה להסיק מסקנות לגבי כלל האוכלוסיה.
+1

לא נראה לי שמה שאנחנו רואות סביבנו זו דרך טובה להסיק מסקנות לגבי כלל האוכלוסיה.
גם סטטוסים בפייסבוק הם לא דרך טובה להסיק מסקנות לגבי כלל האוכלוסיה.

עומת זאת תרבות הסלבס גורמת לחלק מהאנשים ליפול להתמכרויות ואפילו להתאבד.
יש יותר נרקומנים ומתאבדים כתוצאה ממצוקה כלכלית ואהבה נכזבת, מאשר בשל הדחות מתכניות ריאליטי.
צריך לקחת דברים בפרופורציות.

הסרטון הזכיר לי את הקלישאה "אל תשאף לעשות את מה שאתה אוהב, אלא לאהוב את מה שאתה עושה".
בסך הכל יש בזה משהו, אבל אחרי שצפיתי באיזה חמישה סרטונים מהאתר הזה, הפסקנות והנחרצות עלו לי על העצבים. המסע אל סיפוק ואושר מהחיים התעסקותיים (והחיים בכלל) מורכב יותר מאשר מה שאפשר להגיד בחמש דקות של סרטון, כמו שהוא מורכב יותר מהרעיון הדבילי שרק אם אגשים את החלום שלי להיות X אהיה מאושר.

בשל הדחות מתכניות ריאליטי.
התייחסתי יותר דוקא לאלו שמצליחים, אני חושבת שהבעיה עם תרבות הריאליטי היא לא כל כך הסיכוי לכשלון כמו זה שההצלחה היא לא באמת מה שחושבים.

גם סטטוסים בפייסבוק הם לא דרך טובה להסיק מסקנות לגבי כלל האוכלוסיה.
נכון, מישהו פה עשה משהו כזה?

מישהו פה עשה משהו כזה?
זו כנראה דוגמא לא מוצלחת למהות של תרבות הסלב..
בכל מקרה, בהיעדר נתונים סטטיסטיים שסותרים את הטענה שלי, אני בכל זאת חושבת שנפגעי התהילה הם מעטים ביותר, הם פשוט מקבלים במה כי רכילות זה סקסי, ואני לא בטוחה שאחוז המתאבדים, או המשתמשים בקרב מפורסמים גבוה מאחוזם באוכלוסיה הכוללת.

אני בעד מודעות עצמית למגבלות וליכולות שלך, אבל מה הסרטון הזה אומר בעצם, "יש סיכוי שלא תצליח אז אל תנסה?", "וותר על החלום שלך למלא את קיסריה כי העולם צריך מפעילי ביובית?" איך אפשר לדעת במה אתה טוב אם לא ניסית קודם?
מצד שני, תמיד שומעים סיפורים על אנשים שהצליחו נגד כל הסיכויים, אחרי שדחו אותם בכל מקום... על אנשים שהתעקשו לנסות שוב ושוב ועדיין נכשלו פשוט כי הם לא טובים מספיק, לא כותבים בעיתונים.

לא ממליצה לגדל ילדים (או את עצמנו) עם המוטו "אל תלך בעקבות החלומות כי אתה לא מספיק טוב בזה"
כ"כ הרבה מחקרים מראים איך שאמון בהם גורם להם להצליח בכל תחום
מוטב לעודד אותם בתחומים בהם הם טובים, אבל לפעמים האהבה לתחום מסויים מביאה איתה את המקצועיות גם אם לא הייתה גלויה קודם לכן.
ומסכימה שגמישות חשובה, והיכולת ליפול ולקום ולנסות שוב מכיוון אחר.

נושאים דומים

Back
למעלה