• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,441
כי שאנחנו מפולגים אנחנו חלשים והם חזקים. כוחנו באחדותנו.
ככה ממשלת הליכוד מצליחה להסיט את צומת ליבנו מכמה היא כושלת בכל אספקט אפשרי. 0 ביטחון . 0 כלכלה. אפס בכל דבר שהיא נוגעת בו.
הבעיה שאנחנו כל כך מוסטים על השטויות הללו שהממשלה הזו מערבבת אותנו של ימין ושמאל שאנחנו לא מתרכזים בנושאים הבוערים באמת כמו המשפט של ביבי, יוקר המחייה , פרוטקשן, , חינוך ביטחון, אינפלציה, חוק המצלמות שהיא העבירה לנו מתחת לשולחן כי היינו עסוקים בשמאל ימין וכו׳
רק תראו כמה הקואלציה קפצה בשמחה על התפילה בתל אביב בכיפור, ככה הם מפלגים ומחלישים אותנו. מסיטים אותנו זה בזו, כדי להמשיך לדאוג שלא נשים לב לכמה היא הממשלה הזו כושלת.

איך אומרים - ימין ושמאל אלו הכנפיים של אותה ציפור. כולנו אחים . כולנו רוצים לחיות בשלווה. הפרוילגים האמיתיים זה 120 הנהנתנים
שיושבים להם במגדל השן ועושים בנו מניפולציות.

נערך לאחרונה ב:
רק תראו כמה הקואלציה קפצה בשמחה על התפילה בתל אביב בכיפור, ככה הם מפלגים ומחלישים אותנו. מסיטים אותנו זה בזו, כדי להמשיך לדאוג שלא נשים לב לכמה היא הממשלה הזו כושלת.
וואוו, איזה לופ כדי להסביר שמי שבעצם אשם באלימות ובפילוג זה הימין.
יכולות גבוהות במיוחד.

יכולות גבוהות במיוחד.
לא צריך יכולות גבוהות כדי לראות שמי שאחראי לפילוג הוא גוש "הימין".

הממשלה מוכיחה שוב ושוב *במעשים* שלא אכפת לה בכלל מטובת הכלל, אלא לכל היותר מטובת ציבורים מסוימים
(הבאתי כמה דוגמאות כאן, אבל כל יום מתפרסמות בעיתונות כתבות אחרות שממחישות את הנושא בצורות שונות ומשונות).

אם זה לא פילוג, לא יודע מה כן.

בנוסף, גם אם מסתכלים על *דיבורים* רואים שחברי הכנסת של גוש הימין מתייחסים שוב ושוב לכל האופוזיציה (כחצי מדינה או יותר) בהכללה בתור אנרכיסטים, בוגדים, BDS ועוד שלל כינויים מסיתים ומפלגים.
ברור לי שיש גם התבטאויות כאלו ממתנגדי הממשלה, אבל שם זה בא לרוב מצד דמויות שאינם בתפקיד.
אצל "הימין" מדובר על נבחרי ציבור ועובדי ציבור (כמו הרב הראשי שמקבל מימון על חשבוננו, אבל משום מה מרגיש חופשי ללכלך על רוב העם).

ככה ממשלת הליכוד מצליחה להסיט את צומת ליבנו מכמה היא כושלת בכל אספקט אפשרי. 0 ביטחון . 0 כלכלה. אפס בכל דבר שהיא נוגעת בו.
הבעיה שאנחנו כל כך מוסטים על השטויות הללו שהממשלה הזו מערבבת אותנו של ימין ושמאל שאנחנו לא מתרכזים בנושאים הבוערים באמת כמו המשפט של ביבי, יוקר המחייה , פרוטקשן, , חינוך ביטחון, אינפלציה, חוק המצלמות שהיא העבירה לנו מתחת לשולחן כי היינו עסוקים בשמאל ימין וכו׳

איך אומרים - ימין ושמאל אלו הכנפיים של אותה ציפור. כולנו אחים . כולנו רוצים לחיות בשלווה. הפרוילגים האמיתיים זה 120 הנהנתנים
שיושבים להם במגדל השן ועושים בנו מניפולציות.
מסכים לגמרי עם הטענה המרכזית שלך על הכישלונות של הממשלה.
אבל אני בכלל לא בטוח שמדובר על מניפולציות מודעות...

לפי התער של הנלון ("אין לייחס לזדון את מה שאפשר להסביר ע"י טיפשות") וגם לפי הערכות אישיות שלי לפי התבטאויות הח"כים -
רובם פשוט אינם מודעים לעיוותי החשיבה ולחוסר החוכמה שלהם.

למשל בדוגמא שהבאת - ח"כים ושרים בטוחים שהמשקל של חוקים שעוברים בפועל בכנסת זהה למשקל של כמה צעקות ביום כיפור מצד מספר זעום של פעילים. זה לא מניפולציה מודעת שהם מפעילים עליך, אלא סתם טיפשות שלהם עצמם.

והנושא הזה חוזר גם בעוד ווריאציות -
למשל, קראתי לפני כמה חודשים ראיון (שאינני מוצא אותו עכשיו) עם אחד מבכירי משרדי הממשלה,
שדיבר על כך שהעברת חוקים ורפורמות זה עניין שדורש הבנה של הסבך הבירוקרטי, מאמצי תיאום בין כמה גופים, ובעיקר - הקפדה על כך שכל הפרטים הקטנים יהיו סגורים בצורה טובה (ההבדל בין רפורמה מוצלחת לרפורמה כושלת יכול להיות תלוי בפרטים הקטנים, לא ברעיון הכללי).
הוא אמר שח"כים ושרים שמתכוננים בצורה לא טובה, ומציעים שינויים חצי אפויים, לא מתואמים וכדומה -
חושבים שהמערכת נגדם רק בגלל שהם לא יודעים לעבוד חכם.

כמו כן רואים ממש חוסר הבנה מנגנוני המדינה עובדים.
למשל מה תפקיד הנגיד, איך משפיעה הריבית, מה משפיע על צמיחה לטווח ארוך, איך מערכת הביטחון והמשפט עובדות, ועוד ועוד.

בעיניי זה הסיפור המרכזי של הממשלה הזו.
פשוט חוסר יכולת קולוסלי.

אם מצרפים את חוסר היכולת וחוסר ההבנה איך מנגנוני המדינה עובדים,
גם להתנהלות כוחנית כללית, וביטחון כוזב בכך שהם חכמים יותר מכל אחד אחר (אפקט דאנינג-קרוגר),
מגיעים לזה שהם מזיקים לכולם, גם (ואולי בעיקר) לציבור שבחר בהם...

כתבתי כאן כבר מספר פעמים שלדעתי המחאה אינה בכלל עניין של ימין או שמאל.
הממשלה הזו גרועה לכולם, והציבור צריך לדרוש מהם לעצור, לפני שיגררו את המדינה כולה לאבדון.

נערך לאחרונה ב:
אבל זה רק בגלל שהשמאל תוקע מקלות בגלגלים...
כל הפקידים האלה ובג"צ שלא נותנים למשול.
כן, התייחסתי לזה:
קראתי לפני כמה חודשים ראיון (שאינני מוצא אותו עכשיו) עם אחד מבכירי משרדי הממשלה,
שדיבר על כך שהעברת חוקים ורפורמות זה עניין שדורש הבנה של הסבך הבירוקרטי, מאמצי תיאום בין כמה גופים, ובעיקר - הקפדה על כך שכל הפרטים הקטנים יהיו סגורים בצורה טובה (ההבדל בין רפורמה מוצלחת לרפורמה כושלת יכול להיות תלוי בפרטים הקטנים, לא ברעיון הכללי).
הוא אמר שח"כים ושרים שמתכוננים בצורה לא טובה, ומציעים שינויים חצי אפויים, לא מתואמים וכדומה -
חושבים שהמערכת נגדם רק בגלל שהם לא יודעים לעבוד חכם.

לפי מה שאני מבין, הח"כים והשרים חושבים שהם צריכים רק לתת הוראה
(למשל "להנחות את הצבא לשמור על כשירות" או "לעצור את האינפלציה")
ואיכשהו זה פשוט יקרה לבד...

אם זה לא קורה, ברור שהרמטכ"ל/הפקידים/הנגיד מתנגדים לממשלה, וצריך להעמיד אותם לדין.

ביבי דאג להקיף את עצמו בחבורה של כסילים כדי להבליט את עצמו כיחיד שיכול להנהיג.
שאתה רואה איזה אסופה של לקקנים חסרי יכולת יש בליכוד (ובכלל בקואלציה) אז אין פלא שכל מי שמגיע ממחנה הימין אומר לעצמו:
״ אין מה לעשות רק ביבי יכול. בקלפי רק ביבי, זה הרע במיעוטו.״

כל האיכותיים ממחנה הימין שבעבר באו עליו תיגר כמו גדעון סער ובנט מצאו עצמם מנודים לעד ממחנה הימין.
ביבי זו מכונה משומנת היטב בכל הנוגע לפוליטיקה. אחחח.. אם רק ביבי היה יודע להנהיג את המדינה כמו שהוא יודע להיות פוליטקאי.

והוא בהחלט פוליטקאי טוב, תראו איך הצליח לדאוג שאף אחד כבר לא מדבר על כמה הממשלה הזו כושלת וצריכה ללכת הביתה כי כולם מרוכזים ברפורמה ובימין מול שמאל. ובגלל שהוא דאג לשים סביבו אנשים כל כך וולגרים, קולניים וכושלים כמו אמסלם, רגב ובן גביר, אז עד שכבר יש קצת האשמות על תפקוד הממשלה, הם אלו שסופגים אותה במקומו. הוא יוצא המבוגר האחראי בתוך כל הכאוס.

יכולות גבוהות במיוחד.
לפי דעתי המסר הוא אחר לגמרי.
מי שאשם אלה החכים של הימין ולא כל הימין.
ואסור לתת להם לגרור אותנו לסכסוך בינינו, בין הימין לשמאל.

אישית אני משתדל בכל דיון פוליטי כבר להפסיק לשכנע. כשאני מגיע לשיחה בגישה שרוצה לשמוע את הצד השני, להסביר להם למה אני חושב אחרת ולשמוע למה הם חושבים אחרת ממני, בלי מטרה לשנות את הדעה שלי / שלהם, הדיונים האלה נהיים הקבה יותר אפשריים.

הבעיה היא לא הימין.
היו ממשלות ימין טובות, צריך להעיף את הימין שמאל הזה מהשיח ולהסתכל על האנשים שנמצאים שם.
אלו שמחזיקים במוקדי הכוח פשוט לא מתאימים לתפקיד, לא נכנס לעמדות שלהם ולאג׳נדה, פשוט פופוליסטים שלא מתפקדים טוב.
לדעתי הטובים באמת לא נמצאים בפרונט, רובם המוחלט בכלל לא מוכרים לנו מתוך ה64.

נערך לאחרונה ב:
ביבי זו מכונה משומנת היטב בכל הנוגע לפוליטיקה. .
בבחירות האחרונות זה לא שהוא היה כזה טוב כמו שהצד השני היה גרוע בהתנהלות שלו

מספיק שהיה שני איחודים שזה פשוט הזוי שלא נעשו והקואליציה שלו הייתה הופכת ל 61 בגג או 60

וגם אם 61 בטוח היא כבר הייתה מתפרקת כשכל ח"כ לבד הוא מלך הקואליציה

בבחירות האחרונות זה לא שהוא היה כזה טוב כמו שהצד השני היה גרוע בהתנהלות שלו
בבחירות האחרונות מה שקרה זה שנפתלי בנט הנוכל פרק את "הציונות הדתית" וכרת ברית פוליטית עם האחים המוסלמים, וביחד זה יצר את המשבר הפוליטי הנוכחי.

בבחירות האחרונות מה שקרה זה שנפתלי בנט הנוכל פרק את "הציונות הדתית" וכרת ברית פוליטית עם האחים המוסלמים, וביחד זה יצר את המשבר הפוליטי הנוכחי.
בלי להיכנס אם התיאור שלך נכון או לא זה קרה בבחירות הלפני אחרונות ולא האחרונות

בלי להיכנס אם התיאור שלך נכון או לא זה קרה בבחירות הלפני אחרונות ולא האחרונות
בסדר. אני מתכוון שלבנט הייתה השפעה מאוד משמעותית על הבחירות האחרונות, ועל הרפורמה.

בסדר. אני מתכוון שלבנט הייתה השפעה מאוד משמעותית על הבחירות האחרונות, ועל הרפורמה.
אני לא מסכים איתך או שאתה מכיר לחצים שלו מאחורי הקלעים על יריב לוין לרוץ עם ההפיכה המשטרית קדימה

או שבעצם הטענה שלך שהוא עצבן מצביעים פוטנציאלים של המחנה הדתי-חרדי המשיחי שהביא לנתניהו את העוד כמה מנדטים לביצוע ההפיכה

אני עדיין משוכנע שרק ארגון טוב יותר של מפלגות האופוזיציה של היום היה יכול למנוע את ההפיכה קליל

בין אם מפלגות הקואליציה של היום היו מגיעים רק ל 60 בסבירות לא מבוטלת וגם אם במקרה הטוב עבורם היו מצליחים בכל זאת להביא 61

כל ח"כ שהחוקים היו נראים לו קיצוניים מידי היה יכול לחסום את הקואליציה מלהעביר אותם

נערך לאחרונה ב:
לגבי הצמדת שם התואר "נוכל" לבנט -
כתבתי כאן בעבר שזו גם הוצאת דיבה וגם שקר.

לגבי האשמת הממשלה הקודמת במשבר הפוליטי הנוכחי -
אני יודע שזה פופולרי בחוגים מסוימים לתלות בממשלה הקודמת כל בעיה שהתחילה בעשרות השנים האחרונות,
אבל אני אישית מהאסכולה הישנה, שעדיין חושבת במושגים של סיבה ותוצאה.

ואם חושבים על הסיבה למשבר הפוליטי הנוכחי,
מגלים שהוא נגרם כתוצאה ישירה של הצעות חוק של הממשלה הנוכחית,
ויכול גם לדעוך ברגע שהצעות החוק האלו יבוטלו.

אז האחראי אינו בנט, אלא חברי הממשלה הנוכחית...

נערך לאחרונה ב:
הבעיה היא לא הימין.
היו ממשלות ימין טובות, צריך להעיף את הימין שמאל הזה מהשיח ולהסתכל על האנשים שנמצאים שם.
אלו שמחזיקים במוקדי הכוח פשוט לא מתאימים לתפקיד, לא נכנס לעמדות שלהם ולאג׳נדה, פשוט פופוליסטים שלא מתפקדים טוב.
לדעתי הטובים באמת לא נמצאים בפרונט, רובם המוחלט בכלל לא מוכרים לנו מתוך ה64.
יש אפשרות לשכנע בזה מישהו מהימין ? הצליח למישהו כאן? איך ?

יש אפשרות לשכנע בזה מישהו מהימין ? הצליח למישהו כאן? איך ?
"ימין"... בוא...

שס לא ימין
יהדות התורה לא ימין
הציונות הדתית וגם עוצמה יהודית לא ימין במובן הכלכלי וגם לא בחלק מהמובנים החברתיים כמו חירות הפרט

וגם רוב הליכוד לא ימין

הדבר היחיד שימין בהן זה הנושא הדתי והלאומני

אז אפשר לקרוא למצביעים שלהם "מישהו מהצד הדתי לאומני"

מרתק בעיניי איך אפילו אצל כמה אנשים איטיליגנטים מהסולידית צוות היחצ המצויין של הליכוד שבדכ מכוון יותר כלפיי השכבות הנמוכות, הצליח גם כאן להנדס תודעה ולהשתיל מסרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
I מה יהיה עם הממשלה החדשה :( פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
מ למה הכוונה בצעד הממשלה שעליו מדברים היום להיתר לפיצול דירות בבתים פרטיים? נדל"ן 5
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22
Roi חקלאות אורגנית בחסות הממשלה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
unrealx למה לא כתוב שום דבר על הקרן מחקה הזאת בעניין ההפיכה לקרנות סל? שוק ההון 5
Y מה דעתכם על הכתבה הזאת בעניין האינפלציה? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה