• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות?

sobesobe

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן, אני עצמאי שמעביר סדנאות. אגודה אחת ביקשה ממני לתת תמחור כללי(כלומר שיכול לשמש כתבנית להעברת סדנאות בכל מיני מקומות שונים בארץ) שיש בו הפרדה בין הנסיעות לבין עלות המפגש עצמו. אני מחשב את השכר שלי כך, ורציתי לדעת אם זה מקובל להציג תמחור שכזה ואם יש טיפים שתוכלו להוסיף לגבי הצעת המחיר:

עלות שעת מפגש 300 ש"ח
נסיעות: 1.5 ש"ח לקילומטר + 100 ש"ח לשעת נסיעה.

תודה מראש, לעוזרים/ות!

תמחור נסיעות מתחלק לשני דברים מבחינתי:
- העלות האמיתית של הנסיעה. הגדרת אותה ב1.5 ש"ח לק"מ, מציע לבדוק את החישוב ולהכליל בו את הכל ולא רק את הדלק - עלות הרכב והפחת, ביטוחים, תיקונים, טסטים וכו', יתכן והעלות שלך תצא יותר גבוהה ולא כדאי שתפסיד על זה.
אני כן נותן תמחור שונה לנסיעות קצרות ולנסיעות ארוכות ולפעמים גם לא מכליל בחוזה נסיעות עד 30 ק"מ אבל אם נדרש לנסוע למרחק גדול ולא תמחרת נכון אתה למעשה מפסיד כסף וזה יכול להגיע לסכומים לא מבוטלים.

- עלות הזמן שלך - מה שנקרא "ביטול זמן" בחלק מהחוזים, בגדול זה משתנה בין חוזים ויכול להיות בין 40% ל100% מעלות שעתית שלך, תלוי בכוח המיקוח שלך ובמה נהוג בארגון שאתה עובד מולו, בסופו של דבר אלו שעות שיכלו להכניס לך כסף במקום אחר, כמובן 100% זה נדיר, אבל לפעמים ניתן בהתאם ליכולות.
בעיני כמו בעלות הנסיעה, אם הנסיעה שלך היא חצי שעה זה לא נורא, אם נדרש ממך לנסוע 2-3 שעות לכיוון, 33% זו עלות נמוכה, הייתי מבקש יותר.

בכלליות, ככל שהשיח פתוח יותר במשא ומתן תוכל להבין מה הם יכולים לתת ומה לא יהיה לך יותר קל, ניתן להעזר במחירוני נש"מ שאמנם לא מחייבים עמותות אבל מסייעים לתת סדר גודל כללי. לצורך הדוגמא יתכן והם לא יכולים לתת לך החזרי נסיעות מעבר לסכום מסויים אבל בהסכמה תוכל להגדיל את עלות השעות או החזר ההוצאות האחרות.
בנוסף, אם מדובר בהזמנה עם התחייבות לכמות גדולה של סדנאות, יתכן ושווה להתפשר במקומות מסויימים אם החישוב הכללי והבטחת ההכנסה שווה זאת.

זו רק הזווית שלי, מקווה שזה מסייע

אני עצמאי
האם הוצאות הרכב שלך נכללות בהוצאות העסק?
אם כן - אין טעם לתמחר לפי ק"מ לדעתי, כי חישוב המחיר שלך לשעת הרצאה אמור לכלול את כל ההוצאות שלך בתוספת רווח רצוי. מה עוד שזה סתם מוסיף צורך בהתחשבנות מולם כמה ק"מ עשית בפועל.
היות והם רוצים הפרדה בין נסיעה להרצאה, אולי באמת לתת מחיר שרק לוקח בחשבון את הזמן "שמתבזבז" לך על הנסיעה אבל פחות ממחיר שעת הרצאה.
יש לנו עורכת דין שתימחרה לנו הגעה אלינו לפי אותו מחיר לשעה שהיא לקחה לנו על יעוץ, זה גרם לנו להעדיף תמיד להגיע אליה מאשר להזמין אותה אלינו.
בעסק שלנו, בעלי נותן יעוץ בכל הארץ ואנחנו מתמחרים את הנסיעה בתוך הצעת המחיר הכוללת, כאשר ברדיוס הקרוב (עד רבע שעה לכיוון) אנחנו לא משקללים נסיעה.

תודה על התגובות. מדובר בלקוחה ספציפית שדרכה מזמינים כל מיני גופים. היא ביקשה ממני תמחור כללי ולא הצעת מחיר ספציפית. אני מחשב את זה ככה מבחינתי. יש סכום שאני רוצה לקבל על הסדנא, סכום על כל שעה מעבר לזה, והחזר נסיעות.

במקרים אחרים אני לא נותן פירוט כזה אבל במקרה הספציפי הזה זה נראה לי הכי שקוף וימנע ממני מצבים שאני נוסע רחוק ומפסיד כסף.

אך אולי אני מפספס משהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה תמחור נוכחי של מניות ארה"ב (בועה?) שוק ההון 69
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
C תמחור חכם אוף טופיק 16
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
ס תמחור העלאות הריבית הקרובות באגח ארוכים שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
Lunar תמחור חניה משותפת בקניית דירה במרכז ת״א נדל"ן 20
Y תמחור ותשואות עתידיות שוק ההון 4
S תמחור השוק ה"נכון" כולל אגח שוק ההון 35
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
F תמ"א תמחור דירה בתהליך נדל"ן 16
L תמחור שוק המניות ותשואה עתידית שוק ההון 369
ע תמחור ארוחה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ה עתידה של ישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
1 מה ההשפעות של הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 9
R בדיקה של בית להריסה נדל"ן 0
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 2
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 12
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 2
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 68
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חלקן של חברות בעליית המחירים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
F ה s&p 500 ובעיית החוב של ארהב שוק ההון 2
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 6
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 7
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 21
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23