• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק מנייתי פשוט לטווח ארוך

• פותח הנושא meni
  • פורסם בתאריך

meni

משתמש רגיל
דירוג
104
גיל - 25
טווח השקעה - לפחות 40 שנה

מטרות ההשקעה:
  • להשיג תשואה שנתית ממוצעת ריאלית של כ-4-7%.
  • תיק פשוט שיהיה קל וזול לניהול ולמעקב.

תיק חייב במס:
  • מנוהל ב-IB.
  • קצב החיסכון (נטו כמובן) הוא כזה שגודל התיק ההתחלתי שווה לחסכון של כחמש שנים.
  • הרכב - VTI 100%

שיקולים:
  • 100% מניות - עקב הגיל הצעיר. ידרוש משמעת ברזל לא למכור (ולקנות!) בזמן ירידות
  • VTI - מהווה את הETF עוקב מניות האופטמילי מבחינת דמי ניהול, טעות עקיבה, ומנוהל ע"י Vanguard.
  • שוק אמריקאי בלבד - הקורלציה עם השווקים הגלובליים בטווח הארוך היא מצוינת, ולכן מיותר לפזר, כאשר מחיר הפיזור הוא מס דיבידנד גבוה במעט, התעסקות עם שני ניירות (VTI+VXUS - דמי ניהול גבוהים במעט) או נייר יחיד נחות במעט (VT - דמי ניהול גבוהים במעט, פיזור פחות טוב מ-VTI+VXUS).
  • סיכון מט"ח - חסר משמעות בטווח הארוך (אחרת מהמרים על מטבע מסוים).
  • מס ירושה - לא רלוונטי - אישה אמריקאית (אני לא).

תיק פטור (גמל+השתלמות)
  • ינוהל בIRA בתנאי קבוצת הרכישה "חסמבא" (100% מהפרשות הפנסיוניות הן לגמל IRA).
  • הרכב - 100% IWDA
שיקולים:
  • פשטות - ניהול נייר אחד ויחיד.
  • הטבת המס בקרן אירית היא מסד"ג של 0.3-0.4% בשנה, אני מעריך שזה שווה את דמי הניהול הגבוהים יותר (יחסית ל-VTI או VT).

רוב השיקולים נטחנו עד דק בפורום. המסקנות שלי מהדיונים באות לידי ביטוי בתיק הזה.
אשמח מאד לקבל ביקורת.

זה המקום להודות לכל חברי הפורום על מאגר המידע העצום, המפורט והמועיל שיצרו כאן.

נשמע שאתה כבר שם.
אתה יכול לנסות לחשוב על להוסיף אחוז נמוך של אג"ח לריסון תנודתיות (ואפשרות לאזן)?

וגם - האם אתה מכניס את הכל בבת אחת או בפריסה כלשהי על פני הזמן?

לא מייעץ

הקורלציה עם השווקים הגלובליים בטווח הארוך היא מצוינת, ולכן מיותר לפזר
אני לא חושב שניתוח אובייקטיבי של הנתונים ההיסטוריים יראה שאתה צודק.

פרט לזה מסכים עם הכל.

• אהבתי
Reactions: tdc
MCD לבד עשה פי שניים יותר טוב.
למה רק MCD, יש הרבה מניות שבאמצעות היכולת המדהימה שלך לראות נתונים אחורה, ניצחו את המדד.
כמה חברות קרסו? סתם דשדשו.
חוץ מזה אם אתה נותן הצעה חלופית למה שפותש ציין, רצוי שזה יהיה עם אותה רמת סיכון.

100% מניות - עקב הגיל הצעיר. ידרוש משמעת ברזל לא למכור (ולקנות!) בזמן ירידות
באיזה גיל אתה מתכנן לשנות את הקצאת הנכסים הזו, אם בכלל? האם תכננת/שקלת/קבעת נקודת זמן כזו?

התעסקות עם שני ניירות
זניחה ולא אמורה לדעתי להשפיע על השיקול.
להשיג תשואה שנתית ממוצעת ריאלית של כ-4-7%.
מעריך את הצניעות. ראיתי כאן אחרים שצופים תשואות גבוהות בהרבה (מעל 10 שנתי).
הרכב - VTI 100%
נשיקות מJL Collins.

יעד טוב, אסטרטגיה טובה.
השקעה במדדים כטקטיקה.. לא משהו.
MCD לבד עשה פי שניים יותר טוב.
בטווח הארוך, אם אני לוקח בחשבון את הפלא השמיני של העולם שנקרא compounding - הטקטיקה הזו היא גרועה למדי.
לעניות דעתי.
כמה משקיעים הצליחו/מצליחים להכות את המדדים לאורך שנים? אפילו באפט עשה תשואה נמוכה מהסנופי ב10 שנים האחרונות.
התגובות שלך מצביעות על חוסר נסיון ועיוורון מתשואות גבוהות. גם באפט הפסיד בibm הרבה כסף פיזור זה שם המשחק גם בהשקעת ערך.

מעריך את הצניעות. ראיתי כאן אחרים שצופים תשואות גבוהות בהרבה (מעל 10 שנתי).
הציפיה שלי היא בדיוק מה שהשוק יתן, והשוק יתן בדיוק את הציפיה שלי.
Q.L.D.
(זה כמו Q.E.D. רק ממונף פי שניים)

בן אדם צעיר שמשקיע כמו פנסיונר נשמה לי מוזר כי כך מפסידים את כל היופי של הזמן בתוך השוק.

אני חושב ש-100% מניות זה השקעה גרועה מאוד לפנסיונר.

הבן אדם הסביר שהמטרה שלו היא להשיג 4-7% תשואה ריאלית. בפועל ההשקעה שלו אמורה (בתוחלת) להשיג את המטרה הזאת. אתה טוען שהטקטיקה שלו גרועה, אבל מה שאתה מציע (השקעה במשהו ספציפי יותר) נושא בתוכו יותר סיכון - כלומר הסיכוי שלו להשיג את ה-4-7% האלה יורד. למה לו?

אם הוא היה אומר שהוא רוצה להשיג 10-20% בשנה בממוצע, אז זה כבר סיפור אחר. אבל מי שבאמת רוצה להשיג תשואות כאלה כנראה מוכן לשאת על עצמו את הסיכונים שכרוכים בכך.

אין לראות בשום דבר ממה שאמרתי כהמלצה.

ואני לא.
תיק מניות שמניב 100K$ בשנה זה ממש סבבה לכל פנסיונר שאני מכיר. אבל מכוון שהם התרכזו בתשואות ואחוזים על הנייר הם מגעים לפנסיה במצב שכדי לקנות גלידה הם מוכרחים למקור נכסים (קרן זה נקראה בעברית?) ואם שוק לא משהו בזמן כשבא לך גלידה אז ... אין גלידה.

עכשיו תומר לי כמה כסף צריך להכניס לתוך המדד שמניב 1.5% לאומת תיק מניות שב- 40 שנה יגיע לעשרות אחוזים? כולם מדברים על סיכונים ואף אחד לא יודע להגדיר מה זה. כמו שכולם ידעים מחיר של הכל ו ...וכך הלאה לפי הציטוט.

זה מה שעושים לאנשים צעירים יועצי השקעות, בנקים וכל מני מנהלי קרנות וכספים - מוצצים מהם את השנים של שוק שהם היו יכולים לנצל אחרת.
שוב - זו דעה ישית שלי, לא יותר מזה.
אני מסכים חלקית עם דעתך, לדעתי בתחילת הצבירה 100% מניות יתאים, בזמן המשיכה זה יכול להיות בעייתי במיוחד ולו אם רק תחשוב מה יקרה ללב של פנסיונר שראה שחצי מכספו עלי האדמות נמחק.
אוף טופיק- בבקשה תשקיע יותר באיות, אני יודע שאני נשמע טרחן אבל זה באמת כואב בעיניים- סוף אוף טופיק.

תיק מניות שמניב 100K$ בשנה זה ממש סבבה לכל פנסיונר שאני מכיר
אפילו משקיעי הדיבידנדים הטובים ביותר (כלומר, אלו שבעבר היו הטובים ביותר) לא עושים יותר מ-4% בשנה, אז 3% אחרי מס, אתה צריך תיק של 2.5-4 מיליון דולר בשביל ה-100K$.
בהצלחה לך!

גלידה הם מוכרחים למקור נכסים
מספיק עם הסלידה מלמכור נכסים. מה שמשנה זו תשואה כוללת ולא דיבידנדים. כשמחלקים לך דיבידנדים זה בדיוק אבל בדיוק כאילו מכרת את החלק היחסי הזה בתיק.

שוק לא משהו בזמן כשבא לך גלידה אז ... אין גלידה.
ב-96% מהמקרים בעבר, התיק הצליח גם כשהשוק לא היה משהו. אפשר גם להסתפק בפרוזן יוגורט. משעמם כל הזמן גלידה.

עכשיו תומר לי כמה כסף צריך להכניס לתוך המדד שמניב 1.5% לאומת תיק מניות שב- 40 שנה יגיע לעשרות אחוזים?
שוב, אין קשר בין גודל הדיבידנד לכמה אתה יכול למשוך מהתיק.

זה מה שעושים לאנשים צעירים יועצי השקעות, בנקים וכל מני מנהלי קרנות וכספים - מוצצים מהם את השנים של שוק שהם היו יכולים לנצל אחרת.
אין קשר בין מה שמציעים בבנק לבין מה שמציעים כאן בפורום. אפילו לא קרוב.

אני חושב ש-100% מניות זה השקעה גרועה מאוד לפנסיונר.
בהנתן שיש לו תיק גדול מספיק (סביב ה2.5-3M$) אני חושב שזה דווקא רעיון מצוין, הוא מרוויח כמה פעמים:
1. גם מתוחלת רווח גבוהה יותר לכל אורך חיי ההשקעה.
2. אינו צריך למכור מניות ולשלם מיסים (הרבה כסף!) כדי לרכוש אג"חים.
3. מוגן יותר מאינפלציה מאשר אג"חים, חשוב במיוחד כיום שתוחלת החיים גבוהה יחסית ומספר השנים בפנסיה הוא רב.

רק רוצה להוסיף שלבן אדם בשנות העשרים זה ממש לא פרויקט NASA להגיע לסכומים כאלה אם מנצלים כוח דחיפה של compounding
כמו שבאפט אומר: כל מה שצריך זה להתחיל מוקדם ולחיות הרבה שנים.

@אורי ג.
לא יכולתי לאיית את זה טוב יותר.

רק רוצה להוסיף שלבן אדם בשנות העשרים זה ממש לא פרויקט NASA להגיע לסכומים כאלה אם מנצלים כוח דחיפה של compounding
זה אפשרי כן. קל ממש לא. 3M$ זה פרוייקט של 3 עשורים של חיסכון והשקעה אם מתחילים מ 0.
כנראה שפרויקט של NASA ייקח פחות.

בהנתן שיש לו תיק גדול מספיק (סביב ה2.5-3M$) אני חושב שזה דווקא רעיון מצוין, הוא מרוויח כמה פעמים:
1. גם מתוחלת רווח גבוהה יותר לכל אורך חיי ההשקעה.
2. אינו צריך למכור מניות ולשלם מיסים (הרבה כסף!) כדי לרכוש אג"חים.
3. מוגן יותר מאינפלציה מאשר אג"חים, חשוב במיוחד כיום שתוחלת החיים גבוהה יחסית ומספר השנים בפנסיה הוא רב.

מצד שני, אם נופלת הבורסה למשך כמה שנים וכל נכסיו הם במניות, הוא ייאלץ למכור בהפסד כדי לממן את אותה איכות חיים (וההפסד הזה עלול להגרר לשארית חייו). אם מתישהו בתקופה הזאת צץ אירוע מצער שדורש הרבה כסף (נגיד בעיה רפואית) אז הפנסיונר שלנו בבעיה יותר חמורה.
את הסיכונים אני מעדיף לקחת בגיל 30, לא בגיל 80.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
ח תיק השקעות מנייתי ורכישת דירה שוק ההון 8
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
ש תיק השקעות מנייתי - פפר או בבנק שוק ההון 0
Y הגנה על תיק מנייתי שוק ההון 15
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
M תיק מנייתי שוק ההון 3
milx תיק מנייתי לאמא שוק ההון 32
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה