• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחזיות לשנת 2020

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
שנה שלישית למסורת.

אני אתחיל:
אמנע מלתת תחזיות לגבי מצב שוק המניות בשנת 2020, אבל אני לא אופטימי. נשאר באותה עמדה כמו עכשיו - יש חשיפה למניות אבל מתונה מאד.
טראמפ לא יודח בסנאט במשפט שלו (לצערי הרב. אני בפוזיציה נגדו).
טראמפ לא יזכה בבחירות 2020.
קריפטו ידשדש עוד הרבה זמן, אולי יעלה קצת אבל לא נראה חזרה לשיאים של 2017 עדיין.
זהב יעלה.
אגח ארהב יעלה.
האינפלציה בארהב תשאר נמוכה.
בחירות ישראל 2020 - אוי ווי. אני אפילו לא יודע מה לחשוב פה. זה כל כל צמוד שיוכרע על חוט השערה, אבל הייתי אומר שלביבי יש סיכוי קצת יותר טוב לקחת את הממשלה.
השקל ישאר חזק.
אנגליה לא תחתום על הסכם ברקזיט מסודר. היא או תצא בלי הסכם או תבטל את הברקזיט. סתם ניחוש כי אין להם יכולת פוליטית לפתור את הברוך שלהם. אם תצא בלי הסכם הפאונד יחטוף. (לצערי).

בטעות כתבתי בפוסט הקודם אז הנה...
יהיה ניסוי של כמה מערכות בחירות אפשר לדחוס בשנה. התחזית שלי-4
מחירי הבתים ירדו 15%
הריבית תעלה ל1.5%

S&P 500 - שפל 3000, שיא 3450 (בדקתי במפת הכוכבים)

טראמפ יעוף
יהיה ברקזיט
משבר האקלים יהפוך לאישיו פוליטי יותר ויותר
ביבי ישפר את התוצאה מהבחירות הקודמות, אבל עדיין לא יגיע ל-61 עם הגוש.
מה שמוביל לתחום שלי - השנה תהיה השנה של בתי המשפט. עם התקדמות ההליך הפלילי נגד ביבי, שנת 2018 היתה שנת המשטרה, השנה היתה שנת הפרקליטות והשנה הבאה תהיה שנת בתי המשפט לקראת דה לגיטימציה של ההליך נגד הביבי. סנונית ראשונה היא ההדלפות בעניין ההתכתבות של שופטים מכהנים עם אפי נוה והגל רק יתגבר ככל שיתקדם ההליך.

השנה תהיה השנה של בתי המשפט
ושנה לאחר מכן, שנת שב"ס ? :)

דברים שאני טוען ברמת סבירות "וודאית" שיקרו:
כסף הפיאט ישחק בערכו בכל העולם
החוב הגלובלי יגדל, במיוחד של ארה"ב
כסף זול (ריבית נמוכה) ינפחו מחירים של נכסים ריאליים (מניות, נדל"ן)
מדינה אחת לפחות תפשוט רגל (שוב או פעם ראשונה)
ההון העצמי שלי יגדל, על חשבון הזמן שלי (שכר) וזמן של אחרים (מניות)

באיזה תרחיש? מלחמה? שיפור יוצא דופן של התשתיות בארץ ובפרט התחבורה הציבורית?
בדקתי בתחזית של דני רופ.
בכל תרחיש אפשרי זה מה שיקרה . ריבית, חובות, משכנתאות גבוהות, מחיר למשתכן ממשיך,

יהיה ניסוי של כמה מערכות בחירות אפשר לדחוס בשנה. התחזית שלי-4
+1.
התחזית שלי היא שהממשלה ה-34 תכהן במהלך כל השנה (שאלה מוזרה: כמה חילופי שרים יכולים להיות בממשלה בלי שיקראו לה "הממשלה ה-35"?).
אני חושב ש-4 זה מספר מוגזם. אולי שתי מערכות, ונסיים את השנה לקראת מערכת שלישית בינואר 2021.

(אישית אני חושב שראוי לקצר את ההליכים, אבל לא תוך כדי תנועה. למשל להעביר חוק שהחל משנתיים לאחר קבלת החוק, מערכות בחירות יקחו חודש(!) מפיזור הכנסת. זה משהו שייתן לועדת הבחירות ושאר הנוגעים בדבר שנתיים לתכנון וכתיבה של נהלים מהסוג של "איך עושים את זה").

לשוק ההון אני לא נותן תחזיות - זה נגד הטענה שהוא פועל בצורה אקראית.

אני לא חושב שמה שקורה בשבועיים האחרונים קשור לביבי.
אהמ.. תיכף יהיו לנו אתרוגים חדשים - אם הם יפעלו בכיוון של החלפת השלטון בלי החלטה של נציגי העם.

העברתי הודעות שסטו מהנושא לשרשור נפרד.

אני חושב שהציבור לא מושפע משטויות של פוליטיקאים מימין ומשמאל.
הפרשה של רות דוד יצרה משבר קשה באמון במערכת המשפט, משם תמשיך לשופטת "המופתעת" , ותבין למה אנשים מקווים שהסיפור של אפי נוה יצא החוצה.
הבעיה היא פחות השפעה על הציבור אלא הרס המערכות עצמן. נניח מר אוחנה יהפוך לשר משפטים קבוע בממשלה שזכתה לאמון הציבור. יש לך ספק איזה סוג של אנשים הוא יחפש למערכת אכיפת החוק?
רות דוד כנראה מושחתת. מעניין כמה מאלו שמציינים את שמה יודעים שהיא עומדת לדין בימים אלו על הפרשיות בהן נמצאו ראיות להעמדה לדין.
השופטת המופתעת היא אכן סיפור מוזר. המערכת המשפטית רצה להדיח אותה ואיילת שקד עמדה על הרגליים האחוריות כדי להשאיר אותה במערכת. מעניין מה כל אחת יודעת על השניה שגרם לעמדה המוזרה הזו.
לגבי 2018 הדה לגיטימציה למשטרה -בדיוק אותו הסיפור .
המשטרה מתעלמת וסוגרת תיקי פשיעה קטנה -פריצות וגניבות , לא משקיעה מספיק משאבים בפשיעה חקלאית ודמי חסות (נראה מה תעשה היחידה החדשה).
מצד שני משקיעה הון עצום בדוחות תנועה ,ממנה ליצנית עילגת בתור דוברת ובכל שבוע מתפרסם סרטון של שוטר שמנצל את סמכותו/פועל באלימות.
וב-2019 כן מטפלים בפשיעה קטנה? וב-2017? הרי היום אף אחד לא יודע מה שמו של המפכל ורק לפני שנה המפכל היה שם נרדף לחוסר מקצועיות במקרה הטוב ושחיתות במקרה הרע. כנ"ל לגבי ליאת בן ארי. היא עשרות שנים במערכת, הגישה וניהלה כתבי אישום בעשרות פרשיות שחיתות והשנה פתאום כולם גילו שהיא המושחתת כי כשהסנגורים של ראש הממשלה נזכרו ברגע האחרון לבקש ימי שימוע, היא לא דחתה טיסה לכבודם (ולא שזה בסדר, אבל קצת פרופורציות).

היות ורק לשוטים ניתנה הנבואה, אין לי מושג מה יהיה. אבל בשביל המשחק אפשר מדי פעם להשתטות רק כדי להיווכח שחז"ל צדקו :)

אני אתחיל:
אמנע מלתת תחזיות לגבי מצב שוק המניות בשנת 2020, אבל אני לא אופטימי. נשאר באותה עמדה כמו עכשיו - יש חשיפה למניות אבל מתונה מאד.

אני אופטימי, לפחות עד שתגיע הקריסה הגדולה. מטבען של בועות שהן מתנפחות ומתנפחות עד שהן מתפוצצות בבום גדול. יש מספיק סיבות לקריסה מהדהדת, אבל עד שאנשים שלא מתעניינים בשוק מדי יום ביומו יגלו פתאום שפספסו את הרכבת וימהרו בהמוניהם לקנות - הקריסה לא תקרה.

בהחלט יתקנו כמה תיקונים כואבים בסדרי גודל של מה שראינו לפני שנה - אני מהמר שיהיה לפחות אחד כזה (ואולי שניים צמודים) ב-2020, אבל שאחריהם השוק ימשיך לעלות עד הקריסה האמיתית.

טראמפ לא יודח בסנאט במשפט שלו (לצערי הרב. אני בפוזיציה נגדו).
זה די באנקר, כי אחרי שהאימפיצ'מנט יעבור בבית הנבחרים, הוא ייחסם בסנאט.

טראמפ לא יזכה בבחירות 2020.
מאוד תלוי מי יהיה המועמד מולו, בשלב הזה עוד מוקדם לדעת. לדעתי הסיכויים 50:50 עם סיכוי קל לטראמפ להפתיע.

קריפטו ידשדש עוד הרבה זמן, אולי יעלה קצת אבל לא נראה חזרה לשיאים של 2017 עדיין.
הזינוק יבוא אחרי שכולם יהיו נואשים מכך שהוא אי פעם יעלה שוב. אנחנו עוד לא שם, ולכן אני בדיעה דומה לשלך.

הוא כבר עולה, מתחת לרדאר. התיקונון האחרון בהחלט מבשר טובות, ולכן גם כאן מסכים איתך.

אגח ארהב יעלה.
האינפלציה בארהב תשאר נמוכה.

ממש אין לי מושג.

בחירות ישראל 2020 - אוי ווי. אני אפילו לא יודע מה לחשוב פה. זה כל כל צמוד שיוכרע על חוט השערה, אבל הייתי אומר שלביבי יש סיכוי קצת יותר טוב לקחת את הממשלה.
כרגע נראה שכן, במיוחד אם בימין יהיו איחודים שיגרמו לניצול מקסימלי של קולות, בשמאל יהיו פירודים שיגרמו לבזבוז קולות, ומתוך הנחה שהפעם ביבי ילך חזק על שתיית קולות של ימנים שהצביעו ליברמן באמירה שזה ימנע מערכת בחירות רביעית.

אבל זה ממש צמוד, אז אי אפשר לדעת. מה שבטוח, קשה לי להאמין שתהיה מערכת בחירות רביעית. או שביבי מנצח או שיתמרדו נגדו (מה שלא נראה כרגע, אבל יכול לקרות אם שוב לא יצליח להקים ממשלה).

השקל ישאר חזק.
אנגליה לא תחתום על הסכם ברקזיט מסודר. היא או תצא בלי הסכם או תבטל את הברקזיט. סתם ניחוש כי אין להם יכולת פוליטית לפתור את הברוך שלהם. אם תצא בלי הסכם הפאונד יחטוף. (לצערי).
גם כאן אין לי דיעה.

@marmita
רק שים לה שטראמפ כבר עבר impeachment בבית הנבחרים. עכשיו זה מחכה לעלות למשפט בסנאט.
עד כה שני הנשיאים שעברו impeachment בבית הנבחרים מעולם לא נמצאו אשמים בסנאט, לא כי הם לא אשמים אלא כי פוליטיקה.

הסנופי ימשיך להתנפח לקראת המשבר שיבוא עוד 2-3 שנים. נראה עלייה של 20 אחוז לפחות בסנופי בשנת 2020.

תשואות אג"ח 10 שנים ימשיכו לרדת לכיוון של אחוז אחד. טירוף הריביות השליליות ימשיך להתפשט בכל העולם.

ביטקוין ישאר מתחת ל-10 אלף דולר, גם אחרי החצייה של מאי 2020. כולם יתאכזבו מהחצייה, אבל הביט יפצה את כולנו בהמשך (עוד 5 שנים ?).

נתניהו יישאר ראש ממשלה ויהפוך לפוטין שלנו.
אני חושב שהוא ישלוט פה כל חייו.

אובר תקבל רשיון לפעול בארץ באיחור של 10 שנים.

אינטראקטיב ברוקרס ימשיכו לאכזב ולא ייספקו לישראלים כרטיס דביט. בנוסף, הם ימשיכו לחסום את המניות הישראליות למסחר בארץ.

סחטיין, אהבתי שגם נתת מועדים.
פעם חשבתי שהמשבר קרוב.
לא האמנתי שאפשר לנפח כל כך את הסנופי. אבל אחרי שראיתי אותו עושה 30 אחוז בשנה (2019), אז אני מבין שאין גבול לאפשרויות. בטח יריצו אותו עוד איזה 100 אחוז עד שהמשבר יבוא.

כנ"ל לגבי הריביות שליליות/תשואת אג"ח 10 שנים. מה שמתרחש זה טירוף, אבל אנחנו רחוקים ממיצוי.

כשאראה TNX בחצי אחוז תשואה, אז אני מוכר את כל האג"ח ומעביר לביט. עד אז אני רוצה להיות חלק מהחגיגה המשוגעת הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev תחזיות לשנת 2022 אוף טופיק 41
adamshalev תחזיות לשנת 2019 אוף טופיק 80
adamshalev תחזיות לשנת 2018 אוף טופיק 59
T היסטורית תחזיות האנליסטים אוף טופיק 2
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
השמח בחלקו תחזיות למשבר קורונה אוף טופיק 47
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
גרהם תחזית לשנת 2024 אוף טופיק 12
י הערכה של מדרגות המס לשנת 2024 מיסים 51
Lamur סימולטור להחזר מס לשנת 2022 מיסים 1
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
A הגרלות "דירה בהנחה" לשנת 2023 נדל"ן 1
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
גרהם תחזית לשנת 2023 אוף טופיק 30
S דו"ח שנתי מלא (1301) מקוון לשנת 2021 מיסים 9
S "דע את זכויותיך וחובותיך" של מס הכנסה לשנת 2020 מיסים 1
adamshalev תחזית לשנת 2021 אוף טופיק 114
פ שאלה לגבי ביצועי מחקה מדד sp500 לשנת 2019 שוק ההון 8
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
oz1987 חישוב ממוצע שנתי לשנת 2017 שוק ההון 8
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה הכוללת שלכם לשנת 2016? שוק ההון 30
ס זוכי מחיר למשתכן הגרלה מס 2020 פסגת זאב פוסטים מאיכות נמוכה 2
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
D שומת מס הכנסה 2020 - חלק 9 פירוט תשלומים - תשלומים ע"ח מ"ה - מה זה? מיסים 11
yossik השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
ה 2017-2020 חסכון אגרסיבי ובניית הון ראשוני יומני מסע אישיים 8
Y שנת 2020 חלפה לה יעדים ומטרות שנת 2021 יומני מסע אישיים 3
י התנהגות קרנות כספיות ב-2020 שוק ההון 4
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
הסולידית 10 הדיונים הנצפים ביותר בפורום הסולידית ב-2020 שער הקהילה 10
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
A השתלמות,גמל ופנסיה 2020 צרכנות פיננסית 11
JG1 עדכון סיכום עונת סקי 2020 (Georgia - New Gudauri) נדל"ן 91
Tim_Duncan רשימת נכסים של קרנות השתלמות ופנסיה ב-2020 צרכנות פיננסית 2