• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיפור תנאים סוציאלים בעבודה

• פותח הנושא Ajax
  • פורסם בתאריך

Ajax

משתמש רגיל
דירוג
378
שלום לכולם,

אני עובד בעבודה ראשונה אחרי תואר ראשון ובקרוב יהיה לי וותק של שנתיים. אני חלק מצוות מחקר ופיתוח בחברת הייטק קטנה עם אנשים מלאי ניסיון בתעשייה. מאוד מעניין לי ובתחושה הגעתי למשרה שהיא חלומו של כל בוגר תואר בתחום, ובנוסף יש איזון ונוחות של בית-עבודה יוצא מן הכלל

אבל…

בכל הנושא של תנאים ושכר זה מרגיש שהם די לוקים בחסר, כשהגישה שלהם היא לתת את המינימום הנדרש לאנשים כמוני. (ככל הנראה לטאלנטים בתפקידי מפתח משלמים כמו צריך)

לפני שהתחלתי לעבוד הגישה שלי הייתה לחפש מקום עבודה שקודם כל יעזור לי להתפתח מקצועית ללא קשר לשכר והתנאים. עד עכשיו זה באמת לא עניין אותי כי אפילו אחרי שנתיים אני לא מרגיש שאני מגרד את קצה היכולת שלי ללמוד ולהתפתח כאן וגם התזרים המשותף שלנו הוא מעל 10k ש״ח, שזה מרגיש מעל ומעבר.

לאחרונה, כשברקע אנחנו מתכוננים לילדה ראשונה ותקופה ללא 2 משכורות, זה התחיל לחלחל בי קצת יותר ועולה לי לא פעם השאלה האם התפקיד באמת שווה את זה?

- החברה היא פרטית אז אין הטבות של מניות וכו׳.
- תשלום ימי מחלה לפי חוק
- מינימום ימי חופש לפי חוק
- הפרשות לפנסיה על שכר בסיס בלבד (שזה 80% מהשכר)
- קרן השתלמות עד התקרה
- תן ביס 40 שח, מתאפס כל יום
- בונוס משכורת 13 לפי ביצועים
- השכר ברף התחתון של הטווח בטבלאות שכר

כשאני משווה עם חברים שעובדים בחברות גדולות וציבוריות אז מצד אחד החבילה הכוללת שלהם יותר משתלמת אבל מצד שני הם בתפקיד יותר קלאסי של ״בוגר תואר״.

אשמח לשמוע מה דעתכם,
1. עד כמה זה קריטי שהתנאים הם מינימלים לפי חוק? אולי זה לא כ״כ גרוע כמו שאני חושב כי השכר נחשב גבוה ביחס לממוצע במשק?

2. מתי כדאי להפוך את האי שיוויון:
תפקיד > (שכר ותנאים) לשיוויון?
אולי שנתיים זה לא מספיק זמן ועדיף להמשיף בקו הזה עוד כמה שנים?

3. האם יש הטבות שכדאי לבקש עבור הלידה? (אני כנראה לא אקבל 3 חודשים חופשת לידה כמו בנבידיה אבל אולי יש משהו נפוץ שנהוג לקבל מהמעסיק)

יצא לי יותר ארוך משציפיתי, אז תודה למי שקרא!

בסופו של יום יש שוק חופשי - המעסיק משלם את הסכום המינימלי שבעיניו יביא לו את האנשים שהוא מחפש, והעובדים בוחרים אם השכר והתנאים מתאימים להם עבור העבודה הנדרשת מהם, לצד איזון בית עבודה, לחץ, התפתחות מקצועית וכו׳ שאותם הם מקבלים בסביבת העבודה.
אין תשובה נכונה או לא נכונה. יתכן שתגיע למקום אחר שמשלם יותר אבל גם דורש ממך הרבה יותר, או מקום בו אתה פחות מתפתח, או מקום עם לחץ הרבה יותר גדול, או מקום פחות יציב שייצא בסבב פיטורים בקרוב.

לדעתי האישית אם אתה בתחילת הקריירה, כן כדאי לנסות ולשפר תנאים - לפי מה שתיארת נשמע שאצל המעסיק הנוכחי זה יהיה מאוד קשה, ועדיף לחפש בחוץ. מצד שני קח בחשבון שכיום המצב לא להיט, וחברות פחות מגייסות מועמדים עם ניסיון מועט, לפחות ביחס למה שהיה לפני שנה.

1. זה לא כזה נורא, אכן יש מקומות מפנקים יותר, אבל הייתי לוקח את הדיל שיש לך, אתה ממש לא מקופח.
2. אוסיף את חוות דעתי כמעסיק של אנשים: בשביל שחברה תוכל לתת משכורות גבוהות ותנאים סוציאליים מפנקים, החברה גם צריכה להרוויח כסף... האם החברה שלך מרוויחה כסף? או שאתם בעיקר שורפים כסף ועוד אין מכירות? אם החברה לא מרוויחה, גם אם ירצו לתת לך תנאים טובים יותר, מאיפה ישלמו עליהם? נקודה למחשבה...
אם החברה לא ריווחית עדיין, יש מצב שלא תקבל שיפור בתנאים גם אם תבקש. בכל מקרה, לפני הלידה הייתי מדבר עם הבוס ושואל איך הם יכולים לעזור (נניח יותר גמישות או כל הצעה אחרת שיש לך).
אם אתה מרגיש מקופח בשכר ןתנאים, תתחיל לחפש משרות בחוץ... אבל כאמור, לא כל החברות מפנקים כמו אנבידיה, כי לא כל החברות aשווה 670 מיליארד דולר...

אין תשובה נכונה או לא נכונה. יתכן שתגיע למקום אחר שמשלם יותר אבל גם דורש ממך הרבה יותר, או מקום בו אתה פחות מתפתח, או מקום עם לחץ הרבה יותר גדול, או מקום פחות יציב שייצא בסבב פיטורים בקרוב.
אני מבין מה אתה אומר, וללא ספק קשה לי לוותר על הנוחות והחופש שיש לי עכשיו כדי לשפר תנאים. בנוסף העקומת למידה בתפקיד היא מאוד איטית, הפער ביני לבין ״השלב הבא״ היא לא מעט שנים וזה גורם לי להרגיש לא מקצועי מספיק, כאילו לא סיימתי תהליך, כדי ללכת להתראיין. אבל מצד שני אני מודע לזה שמרוצים ממני בעבודה לכן אני מרגיש שאני נקרע בין הקצבות.

לדעתי האישית אם אתה בתחילת הקריירה, כן כדאי לנסות ולשפר תנאים - לפי מה שתיארת נשמע שאצל המעסיק הנוכחי זה יהיה מאוד קשה, ועדיף לחפש בחוץ. מצד שני קח בחשבון שכיום המצב לא להיט, וחברות פחות מגייסות מועמדים עם ניסיון מועט, לפחות ביחס למה שהיה לפני שנה.
מעבר למה שכתבתי כמובן שיש את הקושי של התקופה. בסיום התואר מאוד נכוותי בהתליך החיפוש עבודה, הבנתי כמה לא סופרים בוגרי תואר ויכול להיות שההלם הזה עדיין קצת טמוע בי וגורם לי לפחד. לכן אני תוהה אם הגעתי לשלב שאני צריך לנער את עצמי ולהמשיך הלאה.

1. זה לא כזה נורא, אכן יש מקומות מפנקים יותר, אבל הייתי לוקח את הדיל שיש לך, אתה ממש לא מקופח.
בהחלט, וזאת הנחמה שלי שאולי הכי מעודדת אותי לוותר על החיפוש ולהישאר.

אם החברה לא ריווחית עדיין, יש מצב שלא תקבל שיפור בתנאים גם אם תבקש. בכל מקרה, לפני הלידה הייתי מדבר עם הבוס ושואל איך הם יכולים לעזור (נניח יותר גמישות או כל הצעה אחרת שיש לך).
החברה היא רווחית ללא ספק ונותנת הרבה גמישות בעבודה. ואולי זו גם הטבה שווה הרבה מאוד כסף אבל אני פשוט לא יודע איך לכמת אותה. מעבר לזה אני לא כל כך יודע מה לבקש והייתי שמח לקבל רעויונות.

תודה רבה על התגובות, כשאני כותב את כל זה אני מבין כמה שאני לא רוצה לחפש עבודה אחרת, אבל אני מקווה אהיה מסוגל למצוא לזה את הכוחות כשבאמת יהיה צריך.

אם אתה עובד עם אנשים נחמדים, בעבודה מענינת ומקבל שכר הולם, אני לא רואה סיבה לחפש עבודה חדשה.
2 מתוך 3 גם סביר בעיני, אני מוכן להתפשר בשכר בשביל עניין ואנשים טובים.

בגלל שיש ילד/ה בדרך הכי חשוב לדעתי זה הזמן המשפחתי כרגע, לכן הייתי מבקש שיפור בדמי מחלה (מהיום הראשון) ובימי חופשה. עולה מעט למעסיק ושווה לך המון.

בהיבט הנשפחתי, זה להחליף עבודה היום או עוד כשנתיים פלוס. ביניהם, זה בעיקר הרבה לחצים בלי לישון…

בינתיים, שווה לנסות לבקש שיפור תנאים בהנחה שמרוצים ממך ויש לך תפוקה טובה. בחיוך, ולדעת שאולי תקבל תשובה שלילית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
A שיפור דיור ומעבר בין הדירות נדל"ן 5
A שיפור יכולת הריכוז בעבודה התפתחות אישית 14
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
S שיפור האנגלית התפתחות אישית 8
M שיפור דירוג אשראי טוב - האם שווה (להשקעה) צרכנות פיננסית 5
Y שיפור ותרגול נוסף - SQL התפתחות אישית 5
de dud שחמט - שיפור התפתחות אישית 33
T שיפור תיק השקעות "על הגדר" לפני קניית דירה שוק ההון 7
S שיפור תיק השקעות שוק ההון 1
the_newbie שיפור הריכוז בלילה אוף טופיק 28
7 שיפור השפה האנגלית התפתחות אישית 11
ל שיפור אנגלית התפתחות אישית 32
I שיפור החיסכון הפנסיוני אל מול מטרות צרכנות פיננסית 11
Y שיפור יכולות המשא ומתן. התפתחות אישית 1
A שיפור אנגלית ועברית התפתחות אישית 3
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
F תנאים חדשים בחשבונות IB שוק ההון 34
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C מה נחשבים תנאים טובים בבנק? צרכנות פיננסית 16
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z תנאים לקצבת זיקנה ביטוח לאומי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 135
I מי מציע היום תנאים טובים להלוואה מפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א בנק מול בית השקעות? - קיבלתי תנאים דומים בשניהם שוק ההון 17
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
Z הרעת תנאים בקרנות השתלמות /IRA - האם יש כאן מגמה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D תנאים לפתיחת IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
D קרן השתלמות לעובדים בעסק קטן - איך משיגים תנאים טובים? צרכנות פיננסית 13
U האם השגתי תנאים טובים ? שוק ההון 11
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
M עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים? צרכנות פיננסית 20
C תנאים אטרקטיביים במשכנתא נדל"ן 20
U ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים שוק ההון 22
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
F השוואת תנאים - בנק ובית השקעות שוק ההון 27
כ מכתב חדש מהבנק על הרעת תנאים לאזרחים אמריקאיים צרכנות פיננסית 6
C פתיחת חשבון בנק בארה"ב - השוואת תנאים צרכנות פיננסית 11
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
P חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים [מעודכן לאוגוסט 2022] צרכנות פיננסית 993
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
דרכמה התארגנות קבוצתית לקבלת תנאים מועדפים בבית השקעות? צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה