• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שחמט - שיפור

de dud

משתמש רגיל
דירוג
629
שלום לכולם,

לאחרונה חזרתי לשחק שחמט (בעיקר אונליין) וגיליתי שאני צריך להשתפר והרבה.

אשמח להמלצות על ספרים, פורומים, מדרכי אונליין כל דבר אחר..

תודה!

אשמח להמלצות על ספרים, פורומים, מדרכי אונליין כל דבר אחר..

1. לנתח את המשחקים שלך לעומק (עם מנוע, אפשר ב-chess.com).
2. להבין באמת כל טעות שלך ומה היה המהלך הנכון במקומה.
3. להבין מאיפה נבעה הטעות שלך. מה בחשיבה שלך גרם לך לעשות את הטעות הזאת ואיך תוכל למנוע טעויות דומות בעתיד.
4. לצפות בניתוחים של משחקי שחמט בערוצי היוטיוב השונים.
5. לפתור חידות שחמט.

אני הרבה בchess.com
אבל חשבתי גם לחזור לתאוריה ולפתיחות. אני רוצה בסיס טוב יותר

הניסיון שלי הוא שקשה מאוד להשתפר אחרי גיל מסויים. רק לשמור על הקיים זה קשה...
פתיחות אתה יכול לשנן אבל אחרי כמה זמן הן נשכחות. וגם אם יצאת טוב מהפתיחה, אחרי זה בפועל רמת המשחק שלך תקבע את התוצאה (אלא אם כן הצלחת להפעיל איזה מלכודת שישר זוכה).

בשחמט תמיד יהיו כאלה שטובים ממך. עדיף פשוט להנות ממשחק מול אנשים באותה רמה.

הניסיון שלי הוא שקשה מאוד להשתפר אחרי גיל מסויים. רק לשמור על הקיים זה קשה...
פתיחות אתה יכול לשנן אבל אחרי כמה זמן הן נשכחות. וגם אם יצאת טוב מהפתיחה, אחרי זה בפועל רמת המשחק שלך תקבע את התוצאה (אלא אם כן הצלחת להפעיל איזה מלכודת שישר זוכה).

בשחמט תמיד יהיו כאלה שטובים ממך. עדיף פשוט להנות ממשחק מול אנשים באותה רמה.
קצת מוריד מהמפרשים אבל אני לא 100% מסכים. להשתפר תמיד אפשר אולי זה יותר קשה. אולי לא אהפוך לרב אומן אבל כן אצליח לשחק ברמה גבוהה יותר. אף פעם לא השקעתי כמו שצריך בלימודי שחמט עכשיו צריך

"לשחק שחמט" של בובי פישר. מתחיל ממש מהתחלה. רק עם דוגמאות והסברים. מעולה בעיניי.
הייתי מתחיל בללמוד את הפתיחות הנפוצות במשחק, ואיזה אפשרויות הן יכולות להביא.
אחרי זה הייתי ממשיך עם מטים נפוצים, ואיזה כלים יכולים להביא איזה מט.
אם תשרוד עד כה, הייתי ממשיך להגנות נפוצות, ופתיונות. יש כמובן רמות של פתיונות, מתחיל עם הבסיסיות (הקרבות של כלי מסוים בשביל מהלך או שניים אחרי לעשות איום).
על כל אלו אפשר למצוא המון מידע בגוגל וביוטיוב.

בנוסף, לדעתי ניתוחי משחקים ביו טיוב מאוד מוסיף, יכול להמליץ על הערוץ ChessNetwork, זה אמנם ניתוחים של משחקים בינלאומיים ברמה הכי גבוהה שיש, אבל אפשר ללמוד הרבה מזה.

והכי חשוב, לשחק והרבה נגד כמה שיותר יריבים. אם אתה נתקל ביריב טוב תנסה לשמור את השם משתמש שלו ולהזמין אותו שוב ושוב.

בהצלחה.

"לשחק שחמט" של בובי פישר. מתחיל ממש מהתחלה. רק עם דוגמאות והסברים. מעולה בעיניי.
הייתי מתחיל בללמוד את הפתיחות הנפוצות במשחק, ואיזה אפשרויות הן יכולות להביא.
אחרי זה הייתי ממשיך עם מטים נפוצים, ואיזה כלים יכולים להביא איזה מט.
אם תשרוד עד כה, הייתי ממשיך להגנות נפוצות, ופתיונות. יש כמובן רמות של פתיונות, מתחיל עם הבסיסיות (הקרבות של כלי מסוים בשביל מהלך או שניים אחרי לעשות איום).
על כל אלו אפשר למצוא המון מידע בגוגל וביוטיוב.

בנוסף, לדעתי ניתוחי משחקים ביו טיוב מאוד מוסיף, יכול להמליץ על הערוץ ChessNetwork, זה אמנם ניתוחים של משחקים בינלאומיים ברמה הכי גבוהה שיש, אבל אפשר ללמוד הרבה מזה.

והכי חשוב, לשחק והרבה נגד כמה שיותר יריבים. אם אתה נתקל ביריב טוב תנסה לשמור את השם משתמש שלו ולהזמין אותו שוב ושוב.

בהצלחה.
ואם אתה עדיין רוצה מעבר, אז אפשר להצטרף למועדון. לא יודע מאיזה איזור אתה בארץ, אבל יש לדעתי בכל עיר אחד.

מה לגבי מועדון שחמט סולידי?

אם יש כאן סולידים מראשון לציון אשמח לשחק מולכם.

יש כאן גם מועדון די איכותי ממה ששמעתי

אם יש כאן סולידים מראשון לציון אשמח לשחק מולכם.

יש כאן גם מועדון די איכותי ממה ששמעתי
המועדון בראשון נחשב טוב ברמה ארצית.
אם יש מישהו מהדרום פה, המועדון בבאר שבע נחשב בינוני -טוב ברמה עולמית. אפילו הוציא כמה מתמודדים על הכתר בשנים האחרונות.
https://www.chess.org.il/ContentPages/ContentPage.aspx?Id=2213

כנראה שהעלייה הרוסית עשתה את שלה... :)

המועדון בראשון נחשב טוב ברמה ארצית.
אם יש מישהו מהדרום פה, המועדון בבאר שבע נחשב בינוני -טוב ברמה עולמית. אפילו הוציא כמה מתמודדים על הכתר בשנים האחרונות.
https://www.chess.org.il/ContentPages/ContentPage.aspx?Id=2213

כנראה שהעלייה הרוסית עשתה את שלה... :)
נכון ועצוב מה שקרה להם בישראל אחרי 30 שנה. מנבחרת שנאבקה על מדליות הגענו למצב עם שחקן אחד במאיה הראשונה, וגם השחקן הזה על סף פרישה כנראה.

נכון ועצוב מה שקרה להם בישראל אחרי 30 שנה. מנבחרת שנאבקה על מדליות הגענו למצב עם שחקן אחד במאיה הראשונה, וגם השחקן הזה על סף פרישה כנראה.
מה לעשות שחקני כדורגל עם אינטליגנציה גבולית יותר סקסיים משחקן שחמט

מה לעשות שחקני כדורגל עם אינטליגנציה גבולית יותר סקסיים משחקן שחמט
זה בכל מדינה.
פשוט פה יש אוכלוסייה מאוד קטנה כדי שמקצועות שהם לא מיינסטרימים ישגשגו.
העלייה הרוסית עשתה את שלה בשנים האחרונות (לא יודע מה היינו עושים בלעדיה, באמת) בשחמט, אבל צריך לגדל דור המשך, וזה לוקח הרבה שנים והשקעה.

יש כמה כשרונות די מבטיחים בדרך. תן להם 3-4 שנים.

זה בכל מדינה.
פשוט פה יש אוכלוסייה מאוד קטנה כדי שמקצועות שהם לא מיינסטרימים ישגשגו.
העלייה הרוסית עשתה את שלה בשנים האחרונות (לא יודע מה היינו עושים בלעדיה, באמת) בשחמט, אבל צריך לגדל דור המשך, וזה לוקח הרבה שנים והשקעה.
לא מסכים עם הגישה הזאת. יש הרבה דוגמאות למדינות קטנות שמגיעים להשגים רציניים בספורט שחמט ומדעים. זה הכל עניין של חינוך ומנטליות. בארץ המצב מדרדר..

לא מסכים עם הגישה הזאת. יש הרבה דוגמאות למדינות קטנות שמגיעים להשגים רציניים בספורט שחמט ומדעים. זה הכל עניין של חינוך ומנטליות. בארץ המצב מדרדר..
למדינה קטנה ודלת משאבים אין סיכוי בתחומי המיינסטרים מול המשאבים האינסופיים של המדינות הגדולות. לא במקרה המדליות האולימפיות של ישראל הן בעיקר בשיט וג'ודו ואין שום סיכוי שנזכה אי פעם במדליה בכדורגל, כדורסל או אחד הענפים היוקרתיים באתלטיקה (100 מטר ריצה למשל).
ישראל שלפני העליה הרוסית של שנות ה-90 מוקמה בסביבות 10-15 בעולם (בעולם בו ברית המועצות היתה מדינה אחת) ולאחר העליה התמודדה על מדליות. אני כבר פחות בעניינים ומקווה שמה שרשמו כאן שיש סיכוי לעתיד, אכן יתממש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
de dud לוח שחמט מקצועי אוף טופיק 2
A שיפור דיור ומעבר בין הדירות נדל"ן 5
A שיפור יכולת הריכוז בעבודה התפתחות אישית 17
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
S שיפור האנגלית התפתחות אישית 8
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
A שיפור תנאים סוציאלים בעבודה התפתחות אישית 6
M שיפור דירוג אשראי טוב - האם שווה (להשקעה) צרכנות פיננסית 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שיפור ותרגול נוסף - SQL התפתחות אישית 5
T שיפור תיק השקעות "על הגדר" לפני קניית דירה שוק ההון 7
S שיפור תיק השקעות שוק ההון 1
the_newbie שיפור הריכוז בלילה אוף טופיק 28
7 שיפור השפה האנגלית התפתחות אישית 11
ל שיפור אנגלית התפתחות אישית 32
I שיפור החיסכון הפנסיוני אל מול מטרות צרכנות פיננסית 11
Y שיפור יכולות המשא ומתן. התפתחות אישית 1
A שיפור אנגלית ועברית התפתחות אישית 3
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה