• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת.

כתוב בסוף מי כתב את ה"כתבה".
מי שרק מסתכל על הכותרת - אולי עדיף שלא יגע.

מאמר דיעה אינטרסנטי טיפוסי במסווה של כתבה. אם הדבר בוער בעצמותיך ואתה רוצה לעשות שינוי בחברה, כתוב בתגובה מאמר דיעה רהוט לגלובס במקום פוסט בפורום הסולידית.

ונסכם את הכתבה בציטוט:
"לא מעט מאמרים הוקדשו לחוסכים הרבים במסלול ה- IRA שראו איך 50% מכספי הפנסיה שלהם הלכו פקקט בתקופת המשבר של 2008."
הכותב הוא מנכ"ל נוסטרו החלטות השקעה בע"מ, אין לראות בסקירה ובאמור בה תחליף לייעוץ השקעות כהגדרתו בחוק

אובייקטיביות, מישהו?

"לא מעט מאמרים הוקדשו לחוסכים הרבים במסלול ה- IRA שראו איך 50% מכספי הפנסיה שלהם הלכו פקקט בתקופת המשבר של 2008."
בולשיט מזוקק. IRA בקושי המריא ב- 2008, וגם עכשיו הוא לא מאוד נפוץ. מי שנפגעו ב 2008 הם החוסכים בגופים המנוהלים בידי חברות. אני הפסדתי 25% במסלול ברירת המחדל ועדיין הגנבים לקחו עוד 2% דמי ניהול.

יכול להיות שהוא התכוון ל-IRA ב-ארה"ב?

@Jane Doe 2% מהפקדה ו-0.25 מהצבירה? או 2% מהצבירה?

תענוג שיש את הפורום הזה, שבו אפשר לחלוק את ההרגשה שחווים מקריאת "מאמר" שכזה.

על זה נאמר - לשרוף את המועדון. כמובן אחרי שוידאת שכל השוכנים במבנה יצאו ממנו.
אני מניח/מקווה שמאז העברת את הקרן למה שכל עובדי מכון ויצמן עובדים איתם? או שרק התמקחת עד שהורידו את האחוז דמי ניהול לסביל?

הרבה נפנופי ידיים עם מעט מאד עובדות רלוונטיות.
אני לא יודע מהיכן הנתון שההשקעות הלא סחירות מטייבות את התיק בקה"ש המסורתיות, אין נתונים על גובה (קיום?) החומות הסיניות בין השקעות אלו לבין אינטרסים שונים של בית הההשקעות שהחליט להכנס אליהן, אין נתונים על המשקיעים ב-IRA שהפסידו 50% מההשקעה שלהם, אין נתונים על כך שיש להם נטיה לקנות בעליות ולמכור בירידות (אם כבר, ההיפך הוא הנכון - הקרנות שמשקיעות לטווח ארוך אבל נמדדות לטווח קצר נוטות לעשות משחקים חשבונאיים ואחרים כדי להסוות הפסדים גדולים בתקופות משבר).

וחשוב לזכור, המילה "עיתון" מטעה, כי לא מדובר באותו מוצר שנמכר לפני כמה עשרות שנים. פעם היתה הבחנה ברורה בין ידיעה, דעה ופרסומת. היום העיתון בחינם וכמו שנאמר "אם אתה לא מבין מה המוצר, אתה המוצר".
(וכדי לא להיחשד בלשון הרע, הדברים נאמרים על ענף התקשורת כולו, בארץ ובחו"ל שאני מכיר).

אני אמנע מלומר מה אני חושב על אותו אדם במקרה הורשע כבר בעבר בהליך פלילי על העלמת כספים.
היום כבר רושמים כל דבר בפורנוגרפיה הפיננסית המקומית בעיתון, ותמיד יהיו פרייארים שישלמו את המחיר ויזעקו לפיקוח\רגולציה נוספת לאחר מעשה.

אני אמנע מלומר מה אני חושב על אותו אדם במקרה הורשע כבר בעבר בהליך פלילי על העלמת כספים.
היום כבר רושמים כל דבר בפורנוגרפיה הפיננסית המקומית בעיתון, ותמיד יהיו פרייארים שישלמו את המחיר ויזעקו לפיקוח\רגולציה נוספת לאחר מעשה.
חמור ביותר, איך נותנים לדבר כזה במה בעיתון כלכלי "מכובד" בלי לומר לפחות, כתבה ממומנת, תוכן שיווקי וכו
והוא עוד מטיף לתת לאנשים אחרים לנהל את הכסף שלהם, מעניין למה >:(

אתה יודע בוודאות שמדובר באותו אדם? כי יש לו שם די שכיח, ובגיל 72 לא נראה לי הגיוני שעו"ד יחליף קריירה למנהל השקעות.
אתה צודק, יכול להיות שאני טועה ובמידה וכך, אני מתנצל ולא התכוונתי להכפיש את שמו.
אך אם כל זאת עדיין יש מקום לספקנות לפי דעתי האישית.

Back
למעלה