• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות

yonatan3

משתמש סולידי
דירוג
5
היי, יש לי כמה שאלות. מצטער מראש על הבורות, יש כמה דברים שלא ברורים לי, והחלטתי לבדוק את העניין ולשים לזה סוף. אני אספר את הדברים כפי שהבנתי אותם ואשמח לתיקון בכל מקום שאני טועה, אם אני טועה.

התחלתי לסחור לפני שלוש שנים בדיוק. סיימתי את שנת 2020 עם מס לשלם של 35 ש"ח (נשמע מצחיק, אני יודע, אבל אני רוצה להבין את העיקרון). בחשבון שלי במיטב דש אני רואה ביתרת פתיחה של שנת 2021 "הפקדה" של איפוס מגן מס על סך 35 ש"ח, זאת אומרת שהיתרה של המס לשלם עברה לשנת 2021 אם אני מבין נכון. אם למשל היה רשום "משיכה", זה במקרה של מגן מס (תקנו אותי אם אני טועה).

עכשיו, בשנת 2021 שילמתי כבר בהתחלה איזה 11 אלף ש"ח מס, ומשם היו לי בעיקר הפסדים. מאז אני רואה שכמעט בכל חודש היה לי זיכוי מס על מגני מס (הפסדים) שנוצרו באותו חודש, כלומר נכנס לי כסף לחשבון והוא לא עמד סתם על תקן של "מגן מס" שאותו אני אוכל לקזז בהמשך. המשמעות היא שאלו מגני מס שלא אוכל לקזז בעתיד כי הזיכוי בגינם כבר נכנס לי לחשבון. שוב, אם משהו לא נכון, תקנו אותי בבקשה. אני תוהה אבל למה הם פשוט לא נתנו לי מגן מס "רגיל", ובמקום זה נתנו לי זיכוי ישר לחשבון (מדובר על בערך 3600 ש"ח שקיבלתי במצטבר במהלך שנת 2021 ישר לחשבון על תקן "זיכוי מס"). האם זה בגלל שכבר שילמתי מס בתחילת שנת 2021? אני שואל כי למשל בשנת 2022 לא הכרתי בכלל ברווחים, וכל חודש שהיה לי בו הפסד, נוצר בו מגן מס "רגיל" ולא זיכוי ישיר לחשבון. זאת אומרת שההפסדים של שנת 2022 הם הפסדים שאני באמת אוכל לקזז בהמשך. יש לי מגן מס לשנת 2022 על סך 8586 ש"ח.

מכאן לדבר הבא – קניתי מניה בארץ בסוף 2022 שהניבה לי דיבידנדים בשנת 2023, ועד עכשיו לא מכרתי את הפוזיציה. רק קיבלתי דיביבדנים. עכשיו, על הדיבידנים האלו כבר ניכו לי מס במקור, וגם סך כל ההפסד שלי עלה בהתאם (בגלל הדיבידנד). ניכו לי מס במקור של בערך 5300 ש"ח בגין הדיבידנדים. האם אוכל לקבל החזר כספי על ידי קיזוז של המגן מס של שנת 2022 מול הדיבידנדים האלו? אני לא רוצה למכור את הפוזיציה שאני נמצא בה כי היא מוצגת ב"הפסד" גדול ולא בא לי ליצור סתם עוד מגני מס (אני שם במרכאות כי עם הדיבידנדים אני לא מורווח ולא מופסד, אבל בגלל הדיבידינדים מוצג לי הפסד גדול ברווח או הפסד הכולל על הפוזיציה).

חוץ מזה, לא ברור לי משהו – אם אני יכול לקזז את המגן מס מ-2022 מול הדיבידנדים שקיבלתי ותכלס לקבל החזר כספי, ובנוסף לזה, אני מוכר עכשיו את הפוזיציה ב"הפסד" גדול, אז נוצרים לי שוב מגני מס. אני כאילו מרוויח כאן פעמיים או מה? אני בטוח מפספס או לא מבין כאן משהו, או שמלכתחילה אני לא יכול לקבל החזר בגין הדיבידנד שנוכה לו מס במקור. אשמח להסבר.

אני לא חושב שארוויח מספיק בעתיד בשביל לקזז את כל המגן מס. אני פסימי לחלוטין ודי נשבר לי ממסחר. אני רק לא רוצה לוותר על המגן מס משנת 2022 ורק רוצה לקזז אותו מול הדיבידנדים שכבר ניכו לי בהם מס, ולפחות להפחית את המגן מס לבערך 3000 ש"ח ואותו להעביר הלאה לשנים הבאות או משהו.

נערך לאחרונה ב:
בתוך אותה שנת מס הברוקר מקזז בעצמו בין רווח להפסד. אם המס כבר שולם קודם כתוצאה מרווח, כשיש הפסד ממומש מקבלים זיכוי מס.

בתוך אותה שנת מס הברוקר מקזז בעצמו בין רווח להפסד. אם המס כבר שולם קודם כתוצאה מרווח, כשיש הפסד ממומש מקבלים זיכוי מס.
תודה רבה. אז זה כמו שחשבתי. שילמתי כבר בינואר 2021 מס על סך 11 אלף ש"ח ומשם רק קיבלתי זיכויי מס לחשבון על הפסדים שנוצרו בשנת 2021. מה לגבי שאר השאלות? אני אוכל לקזז לפחות את המגן מס של 2022 מול דיבידנדים שניכו לי בגינם מס במקור בשנת 2023 ותכלס לקבל החזר כספי על המס שנוכה במקור בגינם?

אני אוכל לקזז לפחות את המגן מס של 2022 מול דיבידנדים שניכו לי בגינם מס במקור בשנת 2023 ותכלס לקבל החזר כספי על המס שנוכה במקור בגינם?
כן, ע"י הגשת דוחות מס (למשל באמצעות רואה חשבון).

כן, ע"י הגשת דוחות מס (למשל באמצעות רואה חשבון).
תודה. יש עוד כמה דברים שלא ברורים לי כמו למשל ההצגה של הפוזיציה בהפסד גדול. אני מבין שהדיבידנד מנכה את הערך של המניה בהתאם, ולכן ההפסד גדל, אבל מה קורה עם המס? אם עכשיו אני אגיש דוחות ואקבל החזר על המס שנוכה לי במקור בגין הדיבידנים, ובנוסף לזה, אמכור בהפסד את הפוזיציה, שוב אקבל מגן מס על סך של כמה אלפי שקלים. משהו לא מסתדר לי, זה כאילו אני "מרוויח" כאן פעמיים. מה אני מפספס?

אני לא חושב שזה פועל כך. אתה ממוסה על הדיבידנד וממוסה על רווחי ההון של המנייה, בלי קשר.
כן, אבל כשאני עכשיו אמכור את המניה (לא משנה אם ברווח או בהפסד), אז אני אמוסה לפי מה שרשום ברווח/הפסד כולל על הפוזיציה, שהיא בתורה לוקחת בחשבון את השפעת הדיבידנד. אז אתה אומר בעצם שבמכירה החישוב האוטומטי של מיטב דש לא יקח בחשבון את הדיבידנד? לא ברור לי

אני אוכל לקזז לפחות את המגן מס של 2022 מול דיבידנדים שניכו לי בגינם מס במקור בשנת 2023

כן, ע"י הגשת דוחות מס
מס על רווח מדיבידנד אפשר לקזז רק מול הפסד שוטף באותה שנת מס, לא מול הפסד שגולגך משנים קודמות. הפסד הון מועבר ניתן לקיזוז מול רווח הון.

כן, אבל כשאני עכשיו אמכור את המניה (לא משנה אם ברווח או בהפסד), אז אני אמוסה לפי מה שרשום ברווח/הפסד כולל על הפוזיציה, שהיא בתורה לוקחת בחשבון את השפעת הדיבידנד. אז אתה אומר בעצם שבמכירה החישוב האוטומטי של מיטב דש לא יקח בחשבון את הדיבידנד? לא ברור לי
במכירה לוקחים את מחיר המכירה מול מחיר הקנייה (תוך כדי התחשבות במדד) ועל זה משולם מס. לא משנה כמה דיבידנדים קיבלת באמצע (חלוקת הדיבידנד מורידה את מחיר המניה באותו ערך של הדיבידנד, אבל זה נושא לדיונים אחרים).

מס על רווח מדיבידנד אפשר לקזז רק מול הפסד שוטף באותה שנת מס, לא מול הפסד שגולגך משנים קודמות. הפסד הון מועבר ניתן לקיזוז מול רווח הון.
מעניין, לא הכרתי. עוד סיבה למה דיבידנדים זה גרוע.

במכירה לוקחים את מחיר המכירה מול מחיר הקנייה (תוך כדי התחשבות במדד) ועל זה משולם מס. לא משנה כמה דיבידנדים קיבלת באמצע (חלוקת הדיבידנד מורידה את מחיר המניה באותו ערך של הדיבידנד, אבל זה נושא לדיונים אחרים).
אז לפי שני הדברים שאמרת הרגע, אני הולך להיתקע עם המגן מס הזה עוד שנים רבות. כי אפילו אם אני אמכור את הפוזיציה, היא תמוסה לפי רווח כלשהו או breakeven (כי אני לא ממש מופסד עליה, אולי אפילו טיפה מורווח בניכוי השפעת הדיבידנד, לא בטוח). וואלה איזה מתסכל זה. לא יהיו לי רווחים בשנים הקרובות, בטח לא מספיק רווחים כדי לקזז מגן מס של 8500 ש"ח. אגב, אם אני קונה על הדרך קצת מניות דרך חשבון הבנק שלי (לא מיטב דש), לא תהיה בעיה עם קיזוז של המגן מס שמקורו בפלטפורמה של מיטב דש מול רווחים שנוצרו בחשבון הבנק (או לחילופין הוספה של מגן מס במידה ואפסיד גם בפלטפורמת מסחר של הבנק)?

אז לפי שני הדברים שאמרת הרגע, אני הולך להיתקע עם המגן מס הזה עוד שנים רבות. כי אפילו אם אני אמכור את הפוזיציה, היא תמוסה לפי רווח כלשהו או breakeven (כי אני לא ממש מופסד עליה, אולי אפילו טיפה מורווח בניכוי השפעת הדיבידנד, לא בטוח).
הדיבידנד לא רלוונטי, מס רווח הון הוא על מחיר מכירה מול מחיר קניה. דיבידנד דווקא מקטין את הרווחיות (או מייצר הפסד) כי הוא גורם למחיר המניה לרדת.

אבל לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך - אם יש לך הפסד הון מועבר, אתה צריך דווקא רווח כדי לקזז אותו, לא הפסד.
וואלה איזה מתסכל זה. לא יהיו לי רווחים בשנים הקרובות, בטח לא מספיק רווחים כדי לקזז מגן מס של 8500 ש"ח. אגב, אם אני קונה על הדרך קצת מניות דרך חשבון הבנק שלי (לא מיטב דש), לא תהיה בעיה עם קיזוז של המגן מס שמקורו בפלטפורמה של מיטב דש מול רווחים שנוצרו בחשבון הבנק (או לחילופין הוספה של מגן מס במידה ואפסיד גם בפלטפורמת מסחר של הבנק)?
כמה דברים:
1. אתה יכול לגלגל הפסד הון אינסוף שנים משנה לשנה, דרך הגשת דו"ח שנתי על אותה שנה.
2. אין בעיה לקזז בין רווח והפסד מברוקרים שונים, אבל זה לא נעשה אוטומטית אלא דרך הגשת דו"ח שנתי.
3. לא הבנתי מה המשמעות של "לקזז מגן מס מול הפסד" - מגן מס אפשר לקזז עם רווח.

הדיבידנד לא רלוונטי, מס רווח הון הוא על מחיר מכירה מול מחיר קניה. דיבידנד דווקא מקטין את הרווחיות (או מייצר הפסד) כי הוא גורם למחיר המניה לרדת.

אבל לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך - אם יש לך הפסד הון מועבר, אתה צריך דווקא רווח כדי לקזז אותו, לא הפסד.

כמה דברים:
1. אתה יכול לגלגל הפסד הון אינסוף שנים משנה לשנה, דרך הגשת דו"ח שנתי על אותה שנה.
2. אין בעיה לקזז בין רווח והפסד מברוקרים שונים, אבל זה לא נעשה אוטומטית אלא דרך הגשת דו"ח שנתי.
3. לא הבנתי מה המשמעות של "לקזז מגן מס מול הפסד" - מגן מס אפשר לקזז עם רווח.
רגע, אני עדיין לא בטוח שלגמרי הבנתי כי את המשפט הראשון אני יכול להבין בשני אופנים. כדי לפשט את זה, וסליחה אם זה נשמע מטומטם אבל אני רוצה להיות ברור, נניח שהשינוי מהעלות שלי כרגע הוא -20000 ש"ח (הפסד של 20K) בגלל השפעת הדיבידנד (המחיר של המניה נוכה וכו'), אבל השווי הנוכחי של ההשקעה שלי הוא בערך אותו דבר כמו לפני שקניתי את המניה, אז אני אמוסה לפי ההפרש בין השווי שקניתי לשווי הנוכחי או לפי השינוי מהעלות?

אם יש לי הפסד הון מועבר, אני צריך רווח - נכון, עם זה אנחנו תמימי דעים. יש לי איזו מניה אחרת שקניתי ומכרתי ב-2023 אבל הרווחתי עליה גרושים. מיטב דש כבר מיסו אותי על הרווח הקטן עליה (נדמה לי שבגלל שהיה לי מספיק מזומנים בחשבון).

1. כמה קשה זה להגיש את הדו"ח השנתי הזה לאדם שלא מתמצא לגמרי? לא בא לי לשלם לרו"ח או משהו כזה כי אני גם ככה מתוסכל ובסוף לא מדובר על סכום כזה גדול.
2. הבנתי, תודה רבה.
3. איפה רשמתי דבר כזה? בכל אופן אני יודע שאפשר לקזז מגן מס רק מול רווח.

רגע, אני עדיין לא בטוח שלגמרי הבנתי כי את המשפט הראשון אני יכול להבין בשני אופנים. כדי לפשט את זה, וסליחה אם זה נשמע מטומטם אבל אני רוצה להיות ברור, נניח שהשינוי מהעלות שלי כרגע הוא -20000 ש"ח (הפסד של 20K) בגלל השפעת הדיבידנד (המחיר של המניה נוכה וכו'), אבל השווי הנוכחי של ההשקעה שלי הוא בערך אותו דבר כמו לפני שקניתי את המניה, אז אני אמוסה לפי ההפרש בין השווי שקניתי לשווי הנוכחי או לפי השינוי מהעלות?
למניה יש שער שבו קנית ושער שבו מכרת. אם מכרת בשער גבוה מהשער שבו קנית (בתוספת הצמדה למדד), זה נחשב רווח הון. אם מכרת בשער נמוך מהשער בו קנית, זה הפסד הון. אם במהלך התקופה חולק דיבידנד, זה לא מעניין את מס הכנסה לעניין הרווח או ההפסד מאותה מנייה, ובלי קשר שילמת מס דיבידנד כאשר הדיבידנד חולק.

אם יש לי הפסד הון מועבר, אני צריך רווח - נכון, עם זה אנחנו תמימי דעים. יש לי איזו מניה אחרת שקניתי ומכרתי ב-2023 אבל הרווחתי עליה גרושים. מיטב דש כבר מיסו אותי על הרווח הקטן עליה (נדמה לי שבגלל שהיה לי מספיק מזומנים בחשבון).
אז אם יש לך הפסד משנים קודמות תוכל לקזז אותו מול הרווח שהיה לך השנה, ולקבל בחזרה את המס (או חלקו שנוכו לך).

כמה קשה זה להגיש את הדו"ח השנתי הזה לאדם שלא מתמצא לגמרי? לא בא לי לשלם לרו"ח או משהו כזה כי אני גם ככה מתוסכל ובסוף לא מדובר על סכום כזה גדול.
אם אתה רק שכיר ואין לך כל מיני חבויות מס חריגות מלבד ההכנסה כשכיר ורווחי הון, זה לא מאוד מסובך. אני מגיש באופן עצמאי - בהתחלה יש איזה זמן למידה כדי להבין טכנית איך למלא את הדו"ח, אבל בפעמים הבאות זה כבר פשוט יותר.
עם זאת, דו"ח שנתי אומר שיכול גם להיווצר לך חוב אם לא חישבת נכון את הדברים.
יש חברה בשם אלפי שנותנת בעלות מאוד נמוכה הסבר מפורט על איך למלא, בעלות סמלית יחסית. אני לא נעזרתי בה אבל מאנשים שכן נעזרו שמעתי ביקורות טובות.

למניה יש שער שבו קנית ושער שבו מכרת. אם מכרת בשער גבוה מהשער שבו קנית (בתוספת הצמדה למדד), זה נחשב רווח הון. אם מכרת בשער נמוך מהשער בו קנית, זה הפסד הון. אם במהלך התקופה חולק דיבידנד, זה לא מעניין את מס הכנסה לעניין הרווח או ההפסד מאותה מנייה, ובלי קשר שילמת מס דיבידנד כאשר הדיבידנד חולק.

אז אם יש לך הפסד משנים קודמות תוכל לקזז אותו מול הרווח שהיה לך השנה, ולקבל בחזרה את המס (או חלקו שנוכו לך).

אם אתה רק שכיר ואין לך כל מיני חבויות מס חריגות מלבד ההכנסה כשכיר ורווחי הון, זה לא מאוד מסובך. אני מגיש באופן עצמאי - בהתחלה יש איזה זמן למידה כדי להבין טכנית איך למלא את הדו"ח, אבל בפעמים הבאות זה כבר פשוט יותר.
עם זאת, דו"ח שנתי אומר שיכול גם להיווצר לך חוב אם לא חישבת נכון את הדברים.
יש חברה בשם אלפי שנותנת בעלות מאוד נמוכה הסבר מפורט על איך למלא, בעלות סמלית יחסית. אני לא נעזרתי בה אבל מאנשים שכן נעזרו שמעתי ביקורות טובות.
אז אני מבין שמדובר על שווי נוכחי מול השווי קניה שהיה לי, כלומר השינוי מהעלות של הדיבידנד לא מעניין (זה גם מה שהגיוני, אחרת יווצר מצב שאני מקבל מגן מס על ההפסד שנגרם כתוצאה מהדיבידנד - לא הגיוני).
כנראה גם שפעם הבאה אני אמכור את המניה רגע לפני יום ה-X כדי להימנע עוד פעם מהסיפור הזה של הדיבידנד. זה נורא מגביל בקיזוז הפסדים. lesson learned.
יש תאריכים מסוימים להגשת דוחות כאלה? אם אני יכול עד סוף השנה להגיש דוח כדי להעביר את המגן מס על סך 8500 ש"ח מ-2022 אז אני מעדיף כבר לעשות את זה עכשיו כל עוד יש לי ראש לזה. אני לא צריך לחכות ל-2024 כדי להעביר מגן מס ל-2023, או לחכות ל-2025 כדי להעביר ל-2024? זה לא דבר שנעשה בדיעבד?
שוב, מצטער על הבורות, אבל אני פה כדי ללמוד דבר או שניים.

אפשר להגיש דו"ח שנתי החל מאפריל בשנה העוקבת, ועד 6 שנים מהרגע שהשנה נסגרה
ז"א שאם ארצה בעתיד להעביר את המגן מס של שנת 2022 לשנת 2024, אני אוכל לעשות את זה רק ב-2025? או שאני צריך קודם להעביר את זה לשנת 2023 (נניח באפריל 2024), ואז באפריל 2025 להעביר את זה לשנת 2024 ולקזז מול רווחים של 2024 (אם יהיו)?

ז"א שאם ארצה בעתיד להעביר את המגן מס של שנת 2022 לשנת 2024, אני אוכל לעשות את זה רק ב-2025? או שאני צריך קודם להעביר את זה לשנת 2023 (נניח באפריל 2024), ואז באפריל 2025 להעביר את זה לשנת 2024 ולקזז מול רווחים של 2024 (אם יהיו)?
תבדיל בין שני דברים.
שאלת מילוי דו"ח שנתי על שנה מסויימת ומועד המילוי על שנה מסויימת.

כדי להעביר הפסד מס מ2022 ל 2024, תצטרך למלא דו"ח על 2022 שבו אתה מגלגל את ההפסד ל2023, ואז דו"ח שנתי על 2023 שבו אתה מגלגל את ההפסד ל2024 ואז דו"ח שנתי על 2024 שבו אתה משתמש בהפסד המועבר כדי לקזז רווח שעליו נוכה לך מס.

את הדו"ח של 2022 אתה יכול למלא החל מאפריל 2023 ועד 31.12.2028.
את הדו"ח של 2023 אתה יכול למלא מאפריל 2024 ועד 31.12.2029.
את הדו"ח של 2024 אתה יכול למלא החל מאפריל 2025 ועד 31.12.2030.

כמובן שכדי ליהנות מגלגול הפסד ההון תצטרך גם למלא את הדוחות בסדר הנכון, כלומר קודם למלא על 2022, לאחר מכן על 2023 ורק לבסוף על 2024.

תבדיל בין שני דברים.
שאלת מילוי דו"ח שנתי על שנה מסויימת ומועד המילוי על שנה מסויימת.

כדי להעביר הפסד מס מ2022 ל 2024, תצטרך למלא דו"ח על 2022 שבו אתה מגלגל את ההפסד ל2023, ואז דו"ח שנתי על 2023 שבו אתה מגלגל את ההפסד ל2024 ואז דו"ח שנתי על 2024 שבו אתה משתמש בהפסד המועבר כדי לקזז רווח שעליו נוכה לך מס.

את הדו"ח של 2022 אתה יכול למלא החל מאפריל 2023 ועד 31.12.2028.
את הדו"ח של 2023 אתה יכול למלא מאפריל 2024 ועד 31.12.2029.
את הדו"ח של 2024 אתה יכול למלא החל מאפריל 2025 ועד 31.12.2030.

כמובן שכדי ליהנות מגלגול הפסד ההון תצטרך גם למלא את הדוחות בסדר הנכון, כלומר קודם למלא על 2022, לאחר מכן על 2023 ורק לבסוף על 2024.
תודה רבה לך, עזרת לי המון. עוד דבר שחשבתי עליו הוא מה קורה עם המס לשלם שהיה לי בגין שנת 2020 ושעבר ליתרת פתיחה של 2021. זה אמנם סכום בדיחה (35 ש"ח) אבל אני לא חושב שניכו לי מס עבורו בשנת 2021. מה קורה עם זה? או שאפשר להניח שזה כן שולם כבר ואני פשוט לא מסתכל על זה נכון?

אולי באמת אני אתחיל לגלגל את המגן מס מ-2022 ל-2023 כי בכל מקרה אני אצטרך לעשות את זה מתישהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z כמה שאלות בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex שאלות בנושא IB והעברת ניירות שוק ההון 24
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
D שאלות בנושא פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
N שאלות בנושא חוזים עתידיים ואגרות חוב שוק ההון 6
ע שאלות בנושא חל"ת אוף טופיק 4
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
E כמה שאלות בנושא ניוד תיק לIB והוספת כסף (לא שלי) לחשבון שוק ההון 4
Odnight מקבץ שאלות בנושא קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 32
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
A מספר שאלות בנושא אג"ח וETF דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
J שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי שוק ההון 12
G שאלות בנושא ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 30
S שאלות בנושא תעודות סל אג"ח שוק ההון 3
ט שאלות בנושא קופת גמל להשקעה שוק ההון 10
G שאלות בנושא אג"ח שוק ההון 21
ק מספר שאלות בנושא VTI/VQUS שוק ההון 12
E שאלות בנושא פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 17
Cfy מקבץ שאלות בנושא קרנות השתלמות שוק ההון 13
תמר שאלות בנושא קרן השתלמות וקרנות מחקות/ תעודות סל שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33