• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רשתות נגד יתושים

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
אנחנו צריכים להתקין רשתות נגד יתושים בכל חלונות הבית והצעות המחיר הן אסטרונומיות, באלפי שקלים רבים (~7000 לכתריסר חלונות ויציאה לחצר).
זה נשמע לי לא הגיוני בעליל, קצת אלומיניום וקצת רשת ואפילו שעות עבודה, לא מסתכמים לסכום כזה.

אשמח לשמוע איך אפשר להוזיל עלויות, בין אם דרך מתקין שלוקח מחיר שפוי או דרך DIY.

באיבי ועליבבה יש רשתות להרכבה עצמית שניצמדות בוולקרו. אפשר גם לקנות בארץ רשתות לפי מטר (ברוחב גדול מהחלון ) בחנויות טמבור או טכני במושבים + ולקרו לפי מטר ולהצמיד, או להדביק ישירות לחלון. יש רשתות מפלסטיק שיותר נוחות לעבודה אבל יותר רגישות לקרעים, ויש מאלומניום.
צריך מאד להקפיד שלא יהיו רווחים, חורים או קרעים, ואם יש בעלי חיים בבית אז צריך לחנך אותם.
אין לי ניסיון בעצמי, רק הרבה מחשבות. לצערי יש לי מתנגדים בבית, שרשתות גורמות להם תחושת מחנק, ואנחנו מסתפקים במאוררים ושמנים שלא ממש עובדים.

@AIML
סבלנו שנים מיתושים, עד שביקשנו מבעל הבית לרשת את כל הבית והוא הסכים על חשבונו. מאז איכות החיים השתפרה פלאים. אין מה להשוות בכלל לשמנים מאווררים או כל דבר אחר, והפגיעה בזרימת האוויר בבית מינורית. רצוי פעם בכמה זמן לנקות את הרשתות אבל אפילו את זה אנחנו לא עושים ואין בעיה.
בבית החדש אין בכלל אופציה שלא נשים רשת. אפילו אם זה יעלה 7000. אבל אני בהחלט רוצה להמנע מהעלות המופקעת הזאת במידת האפשר.

לא כל כך הבנתי איך זה אמור להתחבר, על המסגרת של החלון? על הבטון מסביב? מה יחזיק את זה במקום. מה מחזיק את הוולקרו במקום?

דבק מחזיק את הולקרו במקום - באילו מאיבי הולקרו כבר מודבק לרשת וצריך להדביק על המסגרת של החלון מהצד שלא נפתח.
כאן זה עם מגנט - אולי נצמד ישר לחלון אם הוא לא מעץ? עכפ התמונה תעזור בשאלה לאיפה מדביקים
https://www.ebay.com/itm/Insekt-Wan...647430?hash=item1ecc012ac6:g:9FYAAOSwPDZZdYpc
וכן, אצל ההורים שלי יש רשתות וזה עולם אחר.

לא, זה כניראה וולקרו בלינק ההוא. עכפ סרט מגנטי זה גם רעיון טוב. יש לקנות רצועות כאילו באיבי ובחנויות הכל בדולר בארץ.

בדירה הקודמת התקנתי רשתות לבד (כי בעלת דירה תל אביבית לא תדפיס חוזה על דפי נייר כי זה עולה כסף בטח שלא תרשת לי את כל הבית) . קניתי רשתות בטמבוריה חתכתי בגדול לפי גודל החלון עם אקסטרות ואז הדבקתי עם דבק משי - כמו מסקטנייטפ רק יותר איכותי וחתכתי את השאריות . השינוי באיכות החיים היה בלתי ניתן לתפיסה.
בבית הנוכחי בעל הדירה הסכים להתקין רשתות על חשבונו בכל הבית ואין מה להשוות בין הרשת המעפנה שאני התקנתי לבין המקצועיות היופי והפרקטיות של הרשתות החדשות.
כמה נקודות
רשתות שמתלבשות על מסילת החלון - יש להם חולשה אחת וזה שפןתחים את החלון נוצא מעין קרק קטן דרכו יתושים נחושים מצילחים להיכנס. בייחוד במדובר בדלת גדולה כמו יציאה למרפסת. זה גורם לכך שצריך להיות מאוד מדוייקים בפתיחה של החלון ולוודא שהוא פתוח עד הסוף ולא עד האמצע. מה שקצת מרגיז בחלון ענקי כמו היציאה למרפסת.
אפשר לדעתי לעשות רשתות לבד - חבר עשה לעצמו והסביר לי איך- מודדים כמובן ואפשר לקנות מסילות אלומניום בהום סנטר ושות . לקנות רשתות בטמבוריה ומכשיר מיוחד עם גומי שמצמיד את הרשת לאלומניום. כמובן זה דורש הרכבה של המוטות אלומניום וקצת קדיחות וכו והכי חשוב מדידה מדוייקת.
המחיר אגב של הרשתות המקצועיות היה מאוד יקר לעומת הרשתות אותן הדבקתי בעצמי שהיה מגוחך

בחלונות חדשים יש פס עליו מסגרת האלומיניום יושבת ויכולה לנסוע מצד לצד. גם קל לפרק בשביל ניקוי. שים לב שזה פס בולט (לא מסילה שקועה), והמסילה היא בעצם על מסגרת האלומיניום של הרשת עצמה. תסתכל אצל חברים שיש להם כזה.
בחלונות ישנים יותר בעצם מאלתרים ואתה יכול במקום מסגרת אלומיניום לבנות מסגרות עץ בגודל שישב בול על מסגרת החלון מבחוץ. לעבוד עם עץ זה קל יותר. הייתי עושה שתי מסגרות דקות זהות בגודלן ותופס את הרשת ביניהן. רשתות אפשר לקנות לפי מטר בחנויות כלי עבודה. בחנויות הגדולות יש לפעמים גם עץ. או במחסן עצים.
דלת זה מורכב יותר. אבל אפשר בעיקרון לבנות דלת רשת גם מעץ.
לדעתי אנשי הרשתות מזמינים את מסגרות האלומיניום מאיזה מפעל או סדנה לפי מידה. ההתקנה זה כלום. רק חשוב למדוד נכון ולדעת מה להזמין. אם תלמד את זה ודאי תחסוך 50% בדילוג על המתקין.
אני אוהב אתגרים כאלה. הייתי מתחיל בנסיון לבנות רשת עם מסגרת עץ לחלון אחד.

מסכים עם @efrat.
מניסיון - אין ספק שרשתות אצל מתקין רשתות זה רמה אחרת לעומת הזבל שקניתי בעצמי באיביי והדבקתי. החסרון הכי גדול (חוץ מזה שזה מתנתק מדי פעם) זה שכשאתה מדביק - זה נשאר דבוק ( D: ), אתה לא יכול להוציא כלום מהחלון בלי להתחיל לקלף את ההדבקה של הרשת.

העלות של רשתות הזזה אצל מתקין תלויה בגודל החלון, בחלונות קטנים זה 200-300 ש"ח לחלון וחלונות בינוניים (רגילים) זה בכיוון ה- 400-600 ש"ח לכל חלון. אם אתה מתקין בהרבה חלונות - תנסה לקבל הנחה. אפשר לעשות סקר שוק טלפוני באמצעות מסירת מפרט (מידות של חלונות וסוג הרשת הרצוי זה פחות או יותר כל מה שצריך), אני נעזרתי באתר מידרג כדי לאתר איש מקצוע אמין שהגיע לבית, מדד הכל תוך 10 דקות ונתן הצעת מחיר (רוב בעלי המקצוע באתר הזה הם לא הכי זולים שוק, אבל אפשר להניח שלא ירמו אותך).

כאשר החלונות ישנים ואין מסילות אפשר לעשות רשת גלילה - היתרון הוא שזה מתאים לכל חלון והמחיר זול יותר (אם כי התפעול קצת פחות נוח לעומת הזזה). רשתות גלילה אתה יכול גם להתקין בעצמך, אבל אם אתה לא מאומן בדברים מסוג זה - זה ייקח מלא זמן וייתכן שתעשה טעויות. יש אתרים שמציעים הזמנה + התקנה במחירים נוחים יותר מרשתות הזזה רגילות.

נערך לאחרונה ב:
אפשר להוזיל את המחיר ע״י הדבקת רשתות עצמאית בחלונות ״דרי קיפ״ ( שירותים מקלחות )

אם כבר בעניני יתושים, למה הם לא ממש נתפסים במנורות האולטרה סגול?
והאם יש המלצות למונורת טובות כאלו? אצלי הולכת נורת אולטרה סגול ממש מהר :(

הממצאים שלי עד כה:

לחלונות הזזה רגילים שיש להם כבר במסגרת פס יעודי לרשת יתושים, אפשר לקנות ערכה למסגרת שמרכיבים ומלבישים רשת עליה לבד. זה עולה 10-15 דולר בחו״ל, וחברת bd solar מוכרים בארץ ב80-100 שח. רשת קונים בנפרד לפי מטר.

לחלון ממד שמים רשת גלילה שעולה 300 שח בפלמט ומקומות אחרים.

לחלון קיפ כמו שירותים אפשר פשוט לשים רשת בלי מסגרת ישר על החלק החיצוני של החלון ולהחזיק אותה במקום או בפסי מגנטים או הברגה או כל דבר אחר.

הבעייתיים זה חלון מסתור כביסה שיש לו הכנה לרשת אבל עבה כזאת שמיועדת לגלגלים וזה לא מתאים לערכה וחלון יציאה מהסלון למרפסת/חצר שהוא גדול וכנל על גלגלים. את זה צריך להכין custom ובעיקר מחפש מישהו שיעשה את זה במחיר סביר. נכון לעכשיו הכי זול קיבלתי 250 שח למ״ר.

קניתי פעם אחת בד כילה ושבצרתי עם מסמרים מסביב לחלון. די שכונה. בגלל שהבד גמיש יכולתי להזיז ולפתוח את החלון. בדירה הבאה הזמנתי מתקין רשתות, יצא כ 500 ש"ח לחלון של מטר על מטר. הרשתות מחזיקות ואני מרוצה, אבל אין אצלי אתגרים כמו בעלי חיים וכו'.

להכין custom ובעיקר מחפש מישהו שיעשה את זה במחיר סביר. נכון לעכשיו הכי זול קיבלתי 250 שח למ״ר.
לדעתי אצל ב"מ בלי חשבונית אולי תעשה את זה ב175-200.

הממצאים שלי עד כה:

לחלונות הזזה רגילים שיש להם כבר במסגרת פס יעודי לרשת יתושים, אפשר לקנות ערכה למסגרת שמרכיבים ומלבישים רשת עליה לבד. זה עולה 10-15 דולר בחו״ל, וחברת bd solar מוכרים בארץ ב80-100 שח. רשת קונים בנפרד לפי מטר.

לחלון ממד שמים רשת גלילה שעולה 300 שח בפלמט ומקומות אחרים.

לחלון קיפ כמו שירותים אפשר פשוט לשים רשת בלי מסגרת ישר על החלק החיצוני של החלון ולהחזיק אותה במקום או בפסי מגנטים או הברגה או כל דבר אחר.

הבעייתיים זה חלון מסתור כביסה שיש לו הכנה לרשת אבל עבה כזאת שמיועדת לגלגלים וזה לא מתאים לערכה וחלון יציאה מהסלון למרפסת/חצר שהוא גדול וכנל על גלגלים. את זה צריך להכין custom ובעיקר מחפש מישהו שיעשה את זה במחיר סביר. נכון לעכשיו הכי זול קיבלתי 250 שח למ״ר.
יש לך לינק למערכת מסגרת?

אפשר גם פסי עץ במקום אלומיניום, כך אנחנו עשינו. המחיר היה קצת יותר זול, אבל בעיקר היה לנו יותר נוח לעבוד עם זה. שנית, עשינו שם איזה פטנט שעוזר לנו בהורדה לשטיפה... יש לנו בעיה בממ"ד, שם לא עשינו את זה מסיבות של עצלנות, אבל השירותים וכו' לא מפריעים. כנראה שעומס היתושים כאן לא גדול, ובכל זאת בלי הרשתות הוא מורגש.

יש לך לינק למערכת מסגרת?
דוגמא בלי להתעמק יותר מדי:
https://www.amazon.com/dp/B000VYIWLE/
יש פה הסבר בעברית עם תמונות ויש גם סרטון יוטוב. זה נראה ממש קליל. צריך רק רשת ורצוי לקנות גלגלת (שעולה בארץ כ-30 שח או בחול כ-5 דולר).
שים לב לגדלים, יש בגדלים שונים - צריך כזה שיתאים לחלון שלך.

אין בעיה שאם זה לא דבוק ממש היתושים יצליחו להכנס מהצדדים?
לא, יש שיערות כאלה שמפריעות ליתושים להשתרבב בין המסגרת לרשת, זה עובד טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M בידוד אקוסטי נגד בנייה סמוכה נדל"ן 11
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
D סנקציות נגד מתנחלים אלימים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 153
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
ב קניית אופציית put נגד חששות שוק ההון 11
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
א האם יש קייס, נגד סוכן ביטוח? צרכנות פיננסית 4
M תביעה קטנה נגד הוט על בעיות אינטרנט צרכנות פיננסית 6
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
S קולר נגד פרעושים לחתולים אוף טופיק 14
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
Y מתקפת הפישינג של ”דואר ישראל”: כתב אישום נגד הפלסטיני שעקץ 200 אלף ש”ח מישראלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
N SARK קרן סל שמהמרת נגד קאתי ווד ו ARK פוסטים מאיכות נמוכה 7
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 30
T Five Factor Investing בעד/נגד? שוק ההון 36
1337justme דוקרנים נגד יונים - עובד והומני? אוף טופיק 17
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
ג למה כולם פה נגד מסחר יומי? שוק ההון 66
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
yossik למסירה ללא תשלום כדורים נגד מלריה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M תביעה נגד חברת ביטוח צרכנות פיננסית 4
D IB הפסידה בתביעה נגד הרשות לניירות ערך, תצטרך לקבל רישיון זירת סוחר שוק ההון 110
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
L פרו גמל מנהלים-בעד או נגד? שוק ההון 7
ג דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל שוק ההון 51
adamshalev חשיפה לסקטור הבנקאות\פיננסים כגידור נגד עליית ריבית שוק ההון 28
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43
Danielovich ברקזיט - בעד או נגד? אוף טופיק 39
Y מה הדרך הטובה ביותר להשקיע נגד המדד? שוק ההון 14
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
Cfy טיעון נגד אג"ח ממשלתי שוק ההון 33
א קרנות מחקות נגד ETF שוק ההון 3
ביולוג ירושלמי קטלן יתושים בעל נורת UV = חארטה בריבוע. אוף טופיק 24

נושאים דומים