• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר)

אני יודע שבארה״ב יש חובת דיווח על רכישת מתכות יקרות, אבל, זהב וכסף בצורה של מטבעות שהם הילך חוקי (למשל נשר אמריקאי שערכו הנקוב הוא דולר אחד, או באפלו אמריקאי שערכו הנקוב הוא 50 דולר, אבל בהחלט לא כל מטבע) פתורים מחובת הדיווח כי הם נחשבים מטבע.
כך גם, להבנתי, בנוגע להוצאת והכנסת מטבעות זהב שהם הילך חוקי לארה״ב וממנה, מהצד האמריקאי של המסע. יש חובת דיווח על הוצאת מזומן מעל $11,000, אבל מטבע זהב איננו נחשב ~$1,150 דולר, או שווי השוק שלו, אלא דולר אחד, שזה ערכו הנקוב. ההגיון אומר שכך יהיה גם בכניסה לישראל. כאמור, זה לא חל על מטילים ועל מטבעות שאינם הילך חוקי. אבל גם אני לא מצאתי אמירה ברורה וחד משמעית על הנושא.
היה כאן דיון בנושא, אנסה למצוא אותו.

מה זה בדיוק הלך חוקי-קשה לי להאמין שיש סוחרים שייו מוכנים לקבל מטבעות זהב במקום שטרות ומד שני לא אשלם מטבע זהב ערך נקוב 10 שערכו האמיתי 1600 דולר.הלך חוקי זה אולי דרך לומר שהמדינה מפקחת על ערכו של המטבע

יוסי, באמת שאסור לי לכתוב כאן בהקשרים האלו.
בגלל ששאלת על צו תעריף המכס, אשים כאן קישור שיחסית קל לחפש בו: http://62.219.95.10/TaarifHistory/SeifimList.aspx?valuedate=20151129&helek=14&perek=71&prat=18
לגבי מע"מ - השאלה היא אם יראו בבוליון הילך חוקי כמו הדולר לעניין חוק מע"מ.
תודה. גם אני מצאתי את הקישור הזה. מכיוון שלא מדובר על הילך ראל, אלא במדינת ההנפקה, סביר שההגדרה תלויה במדינת ההנפקה.

יוסי, באמת שאסור לי לכתוב כאן בהקשרים האלו.
בגלל ששאלת על צו תעריף המכס, אשים כאן קישור שיחסית קל לחפש בו: http://62.219.95.10/TaarifHistory/SeifimList.aspx?valuedate=20151129&helek=14&perek=71&prat=18
לגבי מע"מ - השאלה היא אם יראו בבוליון הילך חוקי כמו הדולר לעניין חוק מע"מ.
כפי שכתבתי, האתר של המכס מסורבל ולא חשוב על איזה לינק לוחצים זה זורק אותך למעגלים הלוך-חזור.
ממה שהבנתי - זהב בכול צורותיו למעט גולמי שמיועד לתעשיה, יש פטור מיסים עד 1 ק"ג.
תקן אותי אם טעיתי בהבנת הניקרא - וזה לא נחשב ייעוץ, זו עזרה בתרגום החוק הכתוב לשפת ליימן :)
** עריכה **
יש מכס על תכשיטים.

נערך לאחרונה ב:
מה זה בדיוק הלך חוקי-קשה לי להאמין שיש סוחרים שייו מוכנים לקבל מטבעות זהב במקום שטרות ומד שני לא אשלם מטבע זהב ערך נקוב 10 שערכו האמיתי 1600 דולר.הלך חוקי זה אולי דרך לומר שהמדינה מפקחת על ערכו של המטבע
הילך חוקי אומר בדיוק את זה. שמדובר במטבע לכל דבר וחייבים לקבל אותו כאמצעי תשלום (כמו למשל שבית עסק מחוייב לקבל תשלום גם בהמון אגורות כי הם הילך חוקי). כמובן אבל שאין כל סיבה לעשות את זה, מהסיבה שאמרת - ערך המתכת גדול מהערך הנקוב בכסף פיאט שעל המטבע.
לא ברור לי המשפט האחרון, אבל על הערך האמיתי, של המתכת, בטח לא מפקחת המדינה. הוא נקבע ע"י כוחות היצע וביקוש. על הערך הנקוב אין מה לפקח, הוא כבר מוטבע וחתום על המטבע.

@yossik נראה לי שאתה צודק.
לא מייעץ, לא מומחה לדיני מכס וכו'.
@אורי שים לב שגביית מעמ מוסדרת בחוק אחר - חוק מע"מ ולא בצו תעריף המכס אליו שנינו התייחסנו.

כל הדינים האלה תקפים גם על הזמנה רגילה מהאינטרנט או רק בכניסה לארץ?

ז"א, פטור עד 75$, מע"מ עד 325$ ו מע"מ+מכס על > 325$, לא תקף על הזמנת זהב\כסף מח"ול?

היי.
מעלה פה באוב דיון ישן.
הייתי רוצה לדעת אם למי מהשותפים בו היתה איזו התקדמות או תובנות בנושא?
האם מצאתם דרך מוצלחת לקנות בוליונים כסף פה בארץ. או דרך איביי?
האם יש מוכרים שאפשר לקבל עליהם המלצה? האם ירדתם מכל הרעיון? וכו'

במהלך תהיותי האם להשקיע חלק מנכסי בזהב נתקלתי בחבר'ה האלה שמשקיעים את כל הונם בכסף. נראים לי קצת מגזימים. אבל אין ספק שחלק מהטיעונים שלהם דיי משכנעים (בעל שימושים תעשייתים, דפלציוני, ערך נמוך יותר פר מטבע מאפשר מימוש בחלקים נוחים יותר). לפחות מספיק בשביל להחזיק קצת כסף פיסי.

חוץ מזה מחיר הכסף עכשיו כל כך נמוך (16 דולר לאונקייה).
אשמח גם לשמוע דעות מנוגדות.

שיהיה חג שמח :)
hag

לא מצאתי תובנות מיוחדות. רק שזה יקר לקנות והעמלות מאוד משמעותיות מהעסקה.
בארץ בכלל לא ראיתי כלום (האמת שהחברה למדליות התחילה למכור אבל במחיר באמת מוגזם), אז אני עדיין חושב שהאופציה היא איביי (לכמות של מטבעות בודדות [בודדים? סליחה על העברית]), או כבר לעשות הזמנה מחברה גדולה שמוכרת מטבעות או מהמטבעה עצמה. במקרה כזה יהיה כנראה מדובר בהזמנה לא קטנה ואז תאלץ לשלם מע"מ (מעל 75$), שלרוב משתלם כי הפרמיה שלהם נמוכה יותר, אבל זה תלוי גם במחיר המשלוח שלהם כי הם לרוב שולחים דרך פדקס וכו'. שים לב שמעל 500$ הזמנה תאלץ לשלם גם מכס!

הצלחת לכמת את העלויות מעבר למחיר הספוט?
בארץ מצאתי מוכרים במחיר גבוה אבל לא מגוכך כמו בחברה למדליות
עבור שער של 63.5 ש״ח על הכסף הם מוכרים מטבעות עלה מייפל יד 2 עבור 77 ש״ח כלומר 20%~ מעל השער.
@ברננקי, קניה דרך איביי השיגה שער טוב יותר?

לא. ומאיביי יש להוסיף גם עלויות משלוח.
אגב מי המוכרים? חנות מסודרת?

מותר לפרסם כתובות של חנויות ?

שלום לכולם,
שרשור מעניין, רציתי לשאול את אלו שהיום משקיעים בזהב וכסף:
1 | ממה שהבנתי (לא מהשרשור כאן), הכי כדאי מבחינת עלות ביחס למשקל, לרכוש מטילים (זהב או כסף).
2 | וגם שכדאי לרכוש מטילים ממוספרים שמוכרים גם בחו"ל, זה מפני שקל יותר למכור אותם. ניתן למכור אפילו בבנקים בחו"ל.
בנתיים זה מה שלמדתי...ולפני שאני מתקדם לרכוש מוצר זה או אחר, רציתי לשאול:
1 | יש מישהו שקונה זהב/כסף בארץ? איפה קונים?
2 | אם קונים בחו"ל, איפה קונים ?
3 | בלי קשר לאיפה קונים, האם מסכימים שהכי נכון למשקיעים לרכוש מטילים? מבחינת עלות ביחס למשקל והיכולת לממש ביתר קלות?
תודה רבה. דניאל.

שלום לכולם,
שרשור מעניין, רציתי לשאול את אלו שהיום משקיעים בזהב וכסף:
1 | ממה שהבנתי (לא מהשרשור כאן), הכי כדאי מבחינת עלות ביחס למשקל, לרכוש מטילים (זהב או כסף).
2 | וגם שכדאי לרכוש מטילים ממוספרים שמוכרים גם בחו"ל, זה מפני שקל יותר למכור אותם. ניתן למכור אפילו בבנקים בחו"ל.
בנתיים זה מה שלמדתי...ולפני שאני מתקדם לרכוש מוצר זה או אחר, רציתי לשאול:
1 | יש מישהו שקונה זהב/כסף בארץ? איפה קונים?
2 | אם קונים בחו"ל, איפה קונים ?
3 | בלי קשר לאיפה קונים, האם מסכימים שהכי נכון למשקיעים לרכוש מטילים? מבחינת עלות ביחס למשקל והיכולת לממש ביתר קלות?
תודה רבה. דניאל.
1.אולי לא הבנתי את השאלה, אבל היחס בין עלות למשקל הוא פונקציה של סוג המתכת ולא של הצורה בה היא מגיעה.
2. אני בכלל לא בטוח שיותר קל למכור מטיל ממוספר לעומת מטבע.
1, 2: תשתמש בחיפוש, היו מספר שרשורים בנושא עם מידע על איפה לקנות.
3. אני לא חושב שזה נכון. חסרון אחד של מטיל למשל הוא שהרבה יותר משתלם לזייף אותו (משקלו גדול יותר, ויותר מפתה לקחת בלוק עופרת\טונגסטן ולצפות אותה בזהב\כסף).

3 | בלי קשר לאיפה קונים, האם מסכימים שהכי נכון למשקיעים לרכוש מטילים?
מטילים זה כבד ומגושם ולא קל למכור אותם אלא אם הם במשקל של אונקיה אחת, ממוספרים עם תעודה. הכי פשוט יחסית זה מטבעות ומדליות שיש להם גם ערך אספנות או בוליון שהם מטבע עובר לסוחר ואין עליהם מס קניה/מכס כי הם כמו מרשרשים...

אהלן ותודה רבה על הפוסט מאד מעניין.
חיפשתי קצת באיביי וכל המחירים שאני רואה עבור מטבעות בודדים (במוכרים הגדולים) הם עם 30-40% פרמיה על המחיר ספוט (מטבעות זהב וכסף).
שזה אותו דבר כמו בחברה הישראלית.
האם זה בגלל שיש ביקוש גבוה יותר עכשיו (בגלל המשבר)?

חיפשתי קצת באיביי וכל המחירים שאני רואה עבור מטבעות בודדים (במוכרים הגדולים) הם עם 30-40% פרמיה על המחיר ספוט (מטבעות זהב וכסף).
האם אלו מטבעות אספנות או בוליון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 12
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6