• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו')

• פותח הנושא tpr
  • פורסם בתאריך
נשמע יקר יחסית למה שאפשר לקבל בפנסיה ברירת מחדל
כן, אבל בדמי ניהול הללו אפשר להשיג את המסלול הפאסיבי של הפניקס, שנראה לי שווה את דמי הניהול (במיוחד שהוא פרסם שהורדו ל-0.13).

ג.נ. אין לי קרן פנסיה.

כן, אבל בדמי ניהול הללו אפשר להשיג את המסלול הפאסיבי של הפניקס, שנראה לי שווה את דמי הניהול (במיוחד שהוא פרסם שהורדו ל-0.13).
חשבתי שהוא דיבר על מנורה, לא על הפניקס.
לא בטוח שיש הבדל משמעותי בין המסלולים הפסיביים של הפניקס לשל מיטב-דש.

ג"נ - יש לי פנסיה במסלול הפסיבי של הפניקס, ואני משלם עליה פחות מ0.13

האם אפשר להצטרף לארגון הוט ולהשאר בו ללא חידוש חברות איגוד המהנדסים
אותי צירפו בקומבינה כלשהי של הבנק הבינלאומי, שמאוד רצה שאפתח שם חשבון הוט. אמנם אני מהנדס, אבל לא הייתי אף פעם חבר באיגוד. מקום העבודה לא קשור ולא מימן.

שאלה - אני שם לב שבהרבה מקרים קרנות ברירת המחדל נותנות דמי ניהול טובים יותר (לפחות בצבירה), האם זה נכון להגיד שהחל מסכום צבירה מסויים אין באמת קרן פנסיה שמסוגלת להתחרות עם דמי ניהול מצבירה של 0.01% או 0.001% שיש בקרנות ברירת המחדל? האם יש שיקולים נוספים במעבר כזה שכדי לשים אליהם לב?

משהו שעולה לי לראש זה שכל שנתיים יש מכרז חדש ואז קרנות ברירת המחדל החדשות יוכלו לשנות את דמי הניהול שלהם.

כרגע אני במסלול של הייטקזון עם דמי ניהול של 0.9% הפקדות ו-0.09% צבירה במיטב דש עם הבטחה שלא יהיה שינוי גם בעת שינוי מקום עבודה.

אני לא מבין את הנהירה לקרנות פנסיה עם דמי ניהול נמוכים במיוחד, הרי מה שחשוב זה פחות ה-0.1% פחות בדמי ניהול כמו התשואות של הקרן והיכולת של הקרן באמת לתמוך בעקרון ההדדיות

האם יש שיקולים נוספים במעבר כזה שכדי לשים אליהם לב?
כן - האם יש בחברה מסלול השקעה שמתאים למה שאתה רוצה להשקיע בו.
ואז קרנות ברירת המחדל החדשות יוכלו לשנות את דמי הניהול שלהם.
הם התחייבו לשמור על המחיר ללקוחות קיימים ל 10 שנים לפחות.
אם יהיה שינוי במחיר זה רק ללקוחות חדשים.

, הרי מה שחשוב זה פחות ה-0.1% פחות בדמי ניהול כמו התשואות של הקרן
אם יש לך דרך לדעת מה יהיו התשואות העתידיות של הקרן אז אתה צודק.
לצערי כדור הבדולח שלי לא עובד, אז אני מעדיף להתרכז בדברים שאני יודע.

כן - האם יש בחברה מסלול השקעה שמתאים למה שאתה רוצה להשקיע

תוכל לתת לי דוגמא למסלול השקעה שקיים בחברות שאין להם קרן ברירת מחדל ויש סיבה טובה לשלם דמי ניהול גבוהים יותר עבורו?

ועוד שאלה, האם יש סיבה שלא לבחור במסלול מנייתי? הרי בכל מקרה אני משלם את אותם דמי ניהול עבור מסלול מנייתי או פסיבי אז מזה משנה לי אם המסלול כבר יהיה מנוהל, שהרי זה באותו מחיר? אני מניח שהתשובה לשאלה קשורה לדמי השקעה שכנראה במסלול המנייתי יהיה גבוהים יותר?

תוכל לתת לי דוגמא למסלול השקעה שקיים בחברות שאין להם קרן ברירת מחדל ויש סיבה טובה לשלם דמי ניהול גבוהים יותר עבורו?
יש למשל הרבה אנשים שאוהבים את המסלול הפסיבי מחקה מדדי מניות חו"ל שיש לפניקס.

ג"נ - אני אחד מהם. (מצד שני הצלחתי לקבל מהם הוזלה משמעותית בדמי הניהול, ברמה שההפרש בינים לברירית מחדל הוא לא גדול).

ועוד שאלה, האם יש סיבה שלא לבחור במסלול מנייתי? הרי בכל מקרה אני משלם את אותם דמי ניהול עבור מסלול מנייתי או פסיבי אז מזה משנה לי אם המסלול כבר יהיה מנוהל, שהרי זה באותו מחיר? אני מניח שהתשובה לשאלה קשורה לדמי השקעה שכנראה במסלול המנייתי יהיה גבוהים יותר?
סטטיסטית רוב מנהלי הקרנות מפסידים למדד בסופו של דבר.
אני (ולדעתי גם הרבה חברי פורום אחרים) מוכן אפילו לשלם יותר דמי ניהול כדי שהמסלול יהיה פסיבי ולא מנוהל.

נערך לאחרונה ב:
האם אפשר להצטרף לארגון הוט ולהשאר בו ללא חידוש חברות איגוד המהנדסים? מישהו עשה זאת?
כן. אני לא חבר בשום הסתדרות/איגוד הנדסאים/מהנדסים (ואף פעם לא הייתי). פשוט באתי לבנק והצבתי את כניסתי למועדון הוט כתנאי מעבר אליהם.

אני עכשיו שוקל הצטרפות למועדון הוט כדי לקבל הטבה בפתיחת חשבון בבנק לאומי - הלוואה של 70000 ללא ריבית (אפשר גם 2100 שקלים על טווח של שנתיים וחודשיים).
ניראה לי דרך טובה להתמנף בחינם (תשואה של 5% בשנה תניב 3500).
החיסרון הוא שצריך חיובים של 2000 שקלים בכרטיס הוט ואם בעתיד יורדים ממשכורת מסויימת (12 נטו לדעתי) או מחיוב של 2000 אז מקבלים 5% ריבית על ההלוואה + הורדת פטור עו"ש.
בנוסף, יש בלאומי הלוואות זולות של פריים+0.4 שאני שוקל לקחת.

@Wonko
הם מוכנים להתחשב בהעברה בנקאית במקום גיהוץ בשביל ה2000?

@Wonko
הם מוכנים להתחשב בהעברה בנקאית במקום גיהוץ בשביל ה2000?
דיברתי עם נציגה והיא אמרה שלא. צריך לבצע שימוש בכרטיס שלאומי מנפיקים (משולב עם מועדון הוט).

דיברתי עם נציגה והיא אמרה שלא. צריך לבצע שימוש בכרטיס שלאומי מנפיקים (משולב עם מועדון הוט).
לכמה זמן ההלוואה?

אני תוהה האם אפשר לעקוף את זה עם ביט/פפר פיי

אגב, יש להם גם הסדר לא רע להלוואה ללא מטרה עד 150 אש"ח, שאם הבנתי נכון לא מחייבת לפתוח חשבון עו"ש דרך המבצע הזה.
ריביות מגיעות לעד פריים פלוס 0.4% ל3 שנים למעבירי משכורת ללאומי שמרויחים מעל 12 אש"ח נטו עם אפשרות של הלואות עד 7 שנים (בריבית גבוהה יותר)

אם בעתיד יורדים ממשכורת מסויימת (12 נטו לדעתי) או מחיוב של 2000 אז מקבלים 5% ריבית על ההלוואה + הורדת פטור עו"ש
לפי מה שכתוב בתנאיי החשבון, רק אם לא עמדת באותו חודש ספציפי בתנאים אז אתה מחויב על הריבית. או שאתה יודע משהו אחר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
M ריכוז קרנות עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 340
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
Mamaof ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות שוק ההון 9
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
T הטבות מילואים בנדלן נדל"ן 0
ס איזה הטבות פיננסיות זמינות לבעלי אזרחות אירופאית? צרכנות פיננסית 2
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D הטבות מהאוניברסיטה למשרתים בכוחות הביטחון אוף טופיק 6
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
K אזרח ארה"ב - הטבות מס לסטודנטים מיסים 1
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
ל הטבות מס לגימלאים\בעלי הכנסה נמוכה\בעלי מוגבלות מיסים 1
י הטבות מס בהפקדות לפנסיה שמעל המינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
stamEhad הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C הטבות מס לילדים (או הורים לילדים) צרכנות פיננסית 2
J הייטקזון - אשראי, הטבות וכל מה שמבסיס. צרכנות פיננסית 25
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
B הטבות מס בשוק ההון מעל גיל 60 מיסים 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
S הטבות חשבון בנק דרך מועדון הוט (בנק לאומי) צרכנות פיננסית 1
A עזרה בניצול ומקסום הטבות מס בפנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 1
M קופת גמל לעצמאי / קרן פנסיה - הטבות מס מיסים 0
ס הטבות מס כולשיהן לחיילים על תיק שוק ההון 2
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 57
Y כמה מס משלמים על הטבות המשכורת כמו סיבוס/תן ביס ? צרכנות פיננסית 1
Yos השקעה בגיוס המונים - חובות/הטבות מס שוק ההון 7
ITS הטבות בבנק צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה