• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השקעות סולידית/פסיבית

Bjron Rangarson

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

האם יש בית השקעות בארץ או בעולם שנותן שירות השקעות סולידי פסיבי?
לדוגמא תיק שוקולד מריר, האם ישנה קרן שנותנת משהו בסגנון?

במילים אחרות, יש קרן כלשהי שמנגישה את שיטת ההשקעות הפסיבית להדיוטות/עצלנים/שאר העולם?

תודה!

כמו שרשמתי, קרנות שנותנות פתרון כמו התיקים שיש פה באתר, שתפזר את ההשקעה ותעשה ריבלנס, דהיינו קרן שהיא פסיבית לחלוטין. לדוגמא, שוקולד מריר

אם אני מבין אותך נכון, אז מה שאתה מחפש בעצם זה קרן נאמנות - כזו אשר מחזיקה את ההקצאה שאתה רוצה של אינדקס מניות כלשהו ואינדקס אג"ח כלשהו (ואולי עוד מדדים - זהב, נדל"ן, סחורות?)
בכל מקרה תנסה לחפש קרנות נאמנות שיהיו בהקצאת הנכסים שאתה מעוניין בה, שיחזיקו מדדים שיתנו לך פיזור מספק וכמובן כל זה תחת דמי ניהול מינימליים.
אני מאמין שתראה שפשוט וזול יותר לקנות לבד 2 - 3 קרנות סל דרך חבר הבורסה שלך וזהו.

אני אחדד את השאלה. חפרתי רבות באתר הזה ובפורום והתחלתי לארגן את ההשקעות שלי לפי הפילוסופיה הזו שאני מאמין בה. דהיינו השקעה לטווח ארוך בצורה פסיבית.
העניין הוא שאני מנהל הרבה שיחות עם אנשים בנושא זה, החל מכאלה "שלא מבינים כלום בהשקעות" ועד מנהלי תיקי השקעות (כאלה שמנהלים בצורה אקטיבית סכומים אדירים). אף אחד לא הצליח ממש להבין:

1. כשהחסכונות יושבים אצל מנהל השקעות אקטיבי -רוב הסיכוי שתפסיד לעומת המדד.
2. מנהלי תיקי השקעות משוים עצמם אחד לשני ולא למדד (לדוגמא S&P500)
3. שכואב להם.. כי החסכונות שלהם נשחקים
4. שזה נורא פשוט לנהל את הכסף בצורה פסיבית. אין ממש מה להבין
5. "אין איפה לשים את הכסף" - אז זהו שיש. איך יכול להיות שמאז 2008 השוק בראלי אבל אף אחד לא יודע איפה לשים את הכסף?

בקיצור.. יש בעיה מהותית.
ולכן אם היתה קרן השקעות פסיבית שמנהלת את הפנסייה, קרן השתלמות וחסכונות לפי פיזורים שונים זה היה נהדר.

ולכן אם היתה קרן השקעות פסיבית שמנהלת את הפנסייה, קרן השתלמות וחסכונות לפי פיזורים שונים זה היה נהדר.
יש כמעט הכל מהכל, שואל עוד הפעם:
מה אתה מחפש?
איזה פיזורים? לאיזה מוצר? קרן פנסיה זה לא קרן השלמות וגם לא תיק השקעות עצמאי.

בקרן השתלמות למשל, אתה יכול להקצות לפי מסלולים קיימים - נניח 50% s&p500 ו-50% אג"ח מדדי אג"ח. ראה כאן מסלולים קיימים של הלמן אלדובי.
אבל שוב, אתה תלוי במסלולים הקיימים של החברה עצמה.

כרגע אני לא מחפש משהו ספציפי. אני רוצה לדעת איזה אופציות יש למי שרוצה ניהול פסיבי לתיק שלו שאוכל להמליץ ולהשוות. האם התיקים הללו גם עושים ריבלנס בין החלוקות?

כרגע אני לא מחפש משהו ספציפי. אני רוצה לדעת איזה אופציות יש למי שרוצה ניהול פסיבי לתיק שלו שאוכל להמליץ ולהשוות. האם התיקים הללו גם עושים ריבלנס בין החלוקות?
למה שמנהל קרן ירצה לתת לך ניהול פסיבי?
אם התכנית שלך היא רק להכניס כסף פעם בשנה (או 4 פעמים) ולא למכור לאורך שנים - ממה הוא יתפרנס?
מעבר לכך, מנהל קרן רוצה שתתייחס בהערכה למומחיותו וליעוצו. אם הוא לא יכול למכור ולקנות בתיק שלך לפי הניתוח העדכני שלו - איך הוא יתחזק את האגו?
למה כל-כך חשוב לך שמישהו אחר ינהל את התיק שלך אם הוא פשוט ופסיבי? מחפש למי לשלם כסף עודף?

למה שמנהל קרן ירצה לתת לך ניהול פסיבי?
זו בדיוק הבעיה!!!
מנהל הקרן מהמר בכספי הפנסייה והחסכונות של רוב הציבור. הוא רואה את טובתו ולא את טובת החוסך. אז אני מנסה להבין אם יש איזושהי קרן שפועלת מתוך שיקולים לטובת הלקוח.
איך הוא יתחזק את האגו?
כנ"ל
למה כל-כך חשוב לך שמישהו אחר ינהל את התיק שלך אם הוא פשוט ופסיבי? מחפש למי לשלם כסף עודף?
כי רוב האוכלוסייה לא תנהל לעצמה את התיק. חד וחלק. וזה לא משנה אם זה עובד הייטק מוכשר או פועל קשה יום. מעטים הם אלו שמנהלים לעצמם את החסכונות.
אז רוב האוכלוסייה תשמח לשלם עוד כמה שקלים כדי שמישהו ידאג שהכסף שלהם באמת יעבוד במקום לממן משכורות מנופחות למנהלי קרנות עם אגו ואוטו יוקרתי.

השתלמות/גמל הפתרון הכי פשוט וסולידי זה מוצר עוקב סנופי, יש כאלה לכמה בתי השקעות וכמה נוספים מוסיפים.

פנסיה הפתרון הכי פשוט זה מסלול מניות חו"ל של הפניקס, בקרוב יהיה עוד אפשרויות.

תיק עצמאי הכי פשוט כנראה יהיה וידאה (הם מתבססים על מוצרים עוקבי מדד) או לבקש מהבנק לקנות עבורו נייר ספיציפי (בלאקרוק סנופי שקלי, או מעט יותר מסובך VT).

משהו שלא ברור לי. אם אני קונה מוצר עוקב סנופי, אני קונה אותו במחיר מסויים ואז אני צריך לעשות ריבלנס, או שהמוצר דואג לריבלנס בעצמו?
האם הלקוח נדרש לפעולה כלשהי בשביל להנות מביצועי השוק?

אם אני קונה מוצר עוקב סנופי, אני קונה אותו במחיר מסויים ואז אני צריך לעשות ריבלנס
אם אתה קונה עוקב סנופי אז אתה לא צריך לעשות ריבלנס. אם אתה קונה כמה מוצרים ורוצה לעשות ריבלנס ביניהם, אז כמובן שמוצר אחד לא עושה איזון עם מוצר אחר.
במוצרים כמו פנסיה, קופות גמל וכדומה, מהניסיון שלי, ניתן להגדיר הקצאה מסויימת למסלולים שונים, ואז זה אכן נשאר מאוזן.

מנהל הקרן מהמר בכספי הפנסייה
אם הבעיה שלך היא פנסיה, יש לזה כמה פתרונות: החל מהמסלולים הפאסיביים של הפניקס ומיטב-דש, דרך קופות גמל מחקות מדד ועד קופות גמל בניהול אישי.

והחסכונות
לחסכונות (תיק ממוסה) בכל יש המון פתרונות. החלק מקרנות ישראליות דרך אמריקאיות ועד איריות.
אז אני מנסה להבין אם יש איזושהי קרן שפועלת מתוך שיקולים לטובת הלקוח.
כן ולא.
אפשר להגיד שונגארד פועלים לטובת הלקוח כי הלקוח הוא גם הבעלים.
אבל באופן כללי כל חברה מסחרית (לא רק בתחום ההשקעות) חייבת לדאוג לבעלי החברה/משקיעים של החברה ולא לדאוג ללקוחות החברה.

בקוך הבא לפורום!
במילים אחרות, יש קרן כלשהי שמנגישה את שיטת ההשקעות הפסיבית להדיוטות/עצלנים/שאר העולם?
תראה, אני לא יכול להמליץ על נייר כזה או אחר אבל,
למה לא ללכת בדרך של DIY?
תתחיל לבנות ידנית תיק שנראה לך פאסיבי על בסיס תיקי ההשקעות המוצעים בבלוג.
יהיו טעויות פה ושם, יתן לך מקום ומרווח לתמרן בעצמך בזמן איזון תיק.
בהתחלה דורש מעט מחשבה ורכישת ניירות ונכון, זה לא לעצלנים, אבל לאחר מלאכת המרכבה תידרש התערבות מינימלית רק התאמות ואיזונים פה ושם.
תוכל להעלות לשרשור הזה את הרכב התיק לפני שאתה מבצע רכישה וחברי הפורום המלומדים יוכלו להצביע על כשלים אפשריים או חפיפה בין ניירות שונים.
בהצלחה.

תתחיל לבנות ידנית תיק שנראה לך פאסיבי על בסיס תיקי ההשקעות המוצעים בבלוג.
עובד על זה.
רק רציתי להבין אילו מוצרים פאסיביים קיימים בשוק כדי להציע לאנשים שאני מדבר איתם בנושא. ואולי לשקול להשתמש בעצמי.

נערך לאחרונה ב:
העניין הוא שאני מנסה להבין אם יש שוק לחסכונות פאסיביים
כן, אבל כנראה לא גדול במיוחד
רוב חברי הפורום למשל משקיעים בחסכונות פאסיביים. כל התורה של הבלוג מדברת על חסכונות פאסיביים

זה ברור. אני עובד על זה..
העניין הוא שאני מנסה להבין אם יש שוק לחסכונות פאסיביים
אל תיתן למילה 'פאסיבי' להטעות אותך.
זה פאסיבי לאורך הדרך הארוכה עד לפנסיה המיוחלת ואם אפשר לפרישה מוקדמת.
כאשר אתה בונה תיק מקובע ע"י רכישת נייר אחד או שניים, אתה מאבד מהגמישות כי תיאלץ למכור לפעמים נייר אחד שמורכב ממספר אגחים, מטח ומנייות ולא תוכל למכור/להחליף את המרכיבים, זה יהיה all or nothing.
לכן, לטעמי עדיף לבנות בהתחלה ידנית ואחר כך לשפצר.
זו דעתי והיא כמובן לא תתאים לכל אחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
ק העברת קרן כספית מתיק השקעות לבנק שוק ההון 2
N מיסוי קרן השקעות פרטית מיסים 1
A קרן השתלמות בניהול אישי VS תיק השקעות VS גם וגם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
י קרן השתלמות או תיק השקעות שוק ההון 51
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H פתיחת ״קרן השקעות״ משפחתית שוק ההון 7
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A איך בודקים קרן השקעות פרטית? Private Equity שוק ההון 42
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
R מה עושים עם הכסף? או: בחירת קרן השתלמות, קרן נאמנות ובית השקעות שוק ההון 3
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I IRA קרן השתלמות - תיק השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M שאלה לגבי קרן השתלמות ותיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש קרן נאמנות אקטיבית ובית השקעות שוק ההון 7
G בית השקעות מול IRA עם קרן נאמנות שוק ההון 0
bsod קניית קרן סל ואנגארד - עמלות בית השקעות ישראלי מול IB שוק ההון 101
אוסף תאים משתכפלים מינימום לפתיחת חשבון בבית השקעות/קופת גמל/קרן השתלמות שוק ההון 8
S מה ההבדל בין קרן נאמנות לקרן השקעות פרטית? שוק ההון 1
T השקעות בחו"ל - דרך קרן השתלמות IRA או דרך חשבון בברוקר זר? שוק ההון 10
R ניהול קרן השתלמות IRA וחשבון ההשקעות באותו בית השקעות, כדאי? שוק ההון 0
D קרן השתלמות או תיק השקעות? שוק ההון 9
oz1987 SDB - קרן השקעות נדל"ן נדל"ן 14
A הלמן אלדובי P2P קרן השקעות השקעות אלטרנטיביות 47
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
A תיק מוגן מס (קרן השתלמות + קופת גמל) מול השקעות בחול שוק ההון 7
A שילוב קרן השתלמות (לא IRA) בתיק השקעות שוק ההון 3
S קרן פנסיה - האמנם חלק מ"תיק השקעות אחד" ? צרכנות פיננסית 25
Oziris קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות שוק ההון 3
lirb תיק השקעות מ 2 ניירות בלבד + קרן השתלמות שוק ההון 14