• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל בחברה קטנה [אינטרגמל]

אז אם ככה אין הבדל בין האם קופת הגמל קונה תעודות סל (אינטרגמל) או קונה חוזים עתידיים (IBI)? כל עוד בסופו של דבר העקיבה היא אחרי אותו מדד.
לא.
אם היא קונה ת"ס אז העלות שלך תהיה ד"נ של התעודה + ד"נ של אינטרגמל + טעויות עקיבה כתוצאה מניהול הון, עיתוי רכישה וכו'
אם היא קונה חוזים העלות שלך תהיה מחיר החוזה + ד"נ של IBI + טעויות עקיבה כתוצאה מניהול הון, עיתוי רכישה וכו'
נדמה לי באפשרות האחרונה העלות יותר נמוכה. למרות הפער בד"נ

@מתכנת קודם כל תודה רבה על המענה.
אשמח אם תוכל להסביר לי או לקשר אותי למקורות מדוע בחוזה עתידי העלות תהיה נמוכה יותר? או מה זה בעצם חוזה עתידי?
ממה שאני קראתי כאן בפורום חוזים עתידיים הם יותר בעיתיים מאשר אחזקה פיזית, אבל אני מניח שגם בתעודות הסל אין אחזקה פיזית של המדד אז פשוט בתעודות סל יש דמי ניהול נוספים.

חוזים עתידיים הם יותר בעיתיים מאשר אחזקה פיזית
זה נכון אבל לא סותר את העובדה שת"ס בעייתית עוד יותר.
ת"ס חשופה הרבה יותר לסיכון מנפיק (פשיטת רגל) וגובה ד"נ יקרים יותר, כל סכום ההשקעה מועבר למנפיק (אאל"ט).
בחוזים, הכסף נשאר אצל IBI, משאירים אצל הברוקר רק בטחונות (5%-20% לא זוכר) כל היתר מושקע באג"ח ממשלתי.
מדוע בחוזה עתידי העלות תהיה נמוכה יותר?
כי אין דמי ניהול, IBI קונים את החוזה בעצמם. (אגב, נראה לי בת"ס יש גם עלויות ק/מ בנוסף לד"נ)
או מה זה בעצם חוזה עתידי?
כמעט כל השרשור הזה עוסק בחוזים:
הסתובב כאן מחקר (ממומן) שהסביר וכימת את יתרונות הסינתיזה. אתה יכול לבקש אותו מחר @Yevgeny שמחזיק אותו בפתקון דביק.
כמדומני זה המאמר (זו גרסא מעודכנת שלו): The Big Picture: A Cost Comparison of Futures and ETFs

עדכון:
יצרתי קשר עם אינטרגמל לגבי העלויות, כיוון שאם דמי הניהול מהפקדה 0.35% ויש עוד דמי ניהול של תעודות הסל 0.32% במקרה הזה כבר קופת גמל של IBI היא משתלמת יותר בדמי ניהול של 0.5%.
התשובה שקיבלתי: "אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול בכל תעודות הסל שהיא קונה בכל המסלולים. הוצאות ניהול השקעות כוללות עמלות קניה ומכירה. לגבי עלויות ניהול השקעות אנחנו משלמים רק עמלות ניע לבנק לאומי. לתשומת ליבך נוסחת החישוב שהאוצר מחייב קובעת שיש לחלק את העמלות ששולמו בנכסים בתחילת התקופה, כך שקופה צומחת מציגה עלויות גבוהות".

כלומר לפי מה שאני מבין כרגע דמי הניהול בפועל הינם 0.35% ובנוסף עלויות ניהול השקעה כמו בשאר החברות.

כלומר לפי מה שאני מבין כרגע דמי הניהול בפועל הינם 0.35% ובנוסף עלויות ניהול
תעודות סל אינן שקופות ועשויות לגבות חלק מהדיבידנד כדמי ניהול, כך שהן צפויות להשיא פחות מNTR, בעוד הקרנות שמחזיקות חוזים צפויות להשיא יותר מNTR. ההבדל בהחלט עשוי להיות גדול מ0.15%.
אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול בכל תעודות הסל שהיא קונה בכל המסלולים.
עדיין חסרה אינפורמציה שתלויה במין התעודה.

"אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול בכל תעודות הסל שהיא קונה בכל המסלולים.
ייתכן שדמי הניהול נגרעים ישירות מהתשואה גם אם אינטרגמל לא משלמת אותם בפועל.

אז איך ניתן להשוות בעצם בין שני הקופות מבחינת עלויות ההשקעה? האם דמי ניהול של תעודת הסל נכללת בעלויות השקעה?

זה לב הענין (בעיני), כל שכבה שמפרידה בינך להשקעה בקצה מוסיפה עוד רובד של חוסר שקיפות, שכבה אחת אני מוכן לסבול (גלגול חוזים) לא מעבר לכך.

ייתכן שדמי הניהול נגרעים ישירות מהתשואה גם אם אינטרגמל לא משלמת אותם בפועל.
  • דמי ניהול ישירים ועקיפים של הניירות שכרגע אינטרגמל מחזיקה (ביחס לתשואה כוללת): 1.01%.
  • דמי ניהול עקיפים בלבד: 0.92%.
  • לאחר הוספת דמי הניהול של אינטרגמל: 1.27%.
ולכן:
במקרה הזה כבר קופת גמל של IBI היא משתלמת יותר בדמי ניהול של 0.5%.
אפילו לאחר התחשבות בשגיאת העקיבה של החוזים.

• דמי ניהול ישירים ועקיפים של הניירות שכרגע אינטרגמל מחזיקה (ביחס לתשואה כוללת): 1.01%.
  • דמי ניהול עקיפים בלבד: 0.92%.
  • לאחר הוספת דמי הניהול של אינטרגמל: 1.27%.
ולכן:

אפילו לאחר התחשבות בשגיאת העקיבה של החוזים.
הזהרו מיוונים הנושאים בידיהם מתנות :)

חישוב שלי, אבל אתה מוזמן לבדוק אותי.
הקרן מחזיקה ארבע ת"ס במשקל של כ22% כל אחת. שלוש מהן גובות 35% מהדיבידנד, ואחת גובה 100%. שתיים מהן גובות דמי נאמן (!) של 0.02%, ואחת גובה ד"נ של 0.25%.
ביתרה (12%), הקרן מחזיקה קרן נאמנות עוקבת NTR, שבפועל מתפקדת יותר קרוב לTR, עם ד"נ של 0.25% ודמי נאמנות של 0.03%.

שלום לכולם.
אני כרגע מברר לגבי קופת גמל, ומצאתי את אינטרגמל שמציעים שירות ידידותי ודמי ניהול נמוכים.
לפי מה שקראתי בחיפושים בפורום, בקופות קטנות (הכוונה לחברות קטנות שאין להם מספר רב של לקוחות) התשואה המחושבת מעוותת כיוון שהיא מייחסת משקל לגודל הקופה.
השאלה שלי האם אני בתור לקוח בודד מושפע מהיותי בחברה קטנה? הרי המדד אותו מדד, ודמי הניהול קבועים. האם יש הבדל בין חברה גדולה לקטנה? נניח אינטרגמל מול איביאי.

תודה מראש.
התשואה ברוטו לעמית לא מושפעת. חשוב לשים לב שכיום חברות לניהול קופות גמל לא משלמות דמי ניהול למרבית תעודות הסל. זאת אומרת הוצאות ניהול ההשקעות כוללות באינטרגמל רק עמלות קניה מכירה לחבר הבורסה, במקרה של אינטרגמל לבנק לאומי. עמלות עבור רכישה 0.03-0.05%. אין הוצאות ניהול השקעות נוספות. אין הוצאות עבור השקעה בנכסים לא סחירים. אין הוצאות בגין מתן הלוואות לעמיתים. אין מסחר תוך יומי. רק עמלות קנה מכירה לבנקץ

חישוב שלי, אבל אתה מוזמן לבדוק אותי.
הקרן מחזיקה ארבע ת"ס במשקל של כ22% כל אחת. שלוש מהן גובות 35% מהדיבידנד, ואחת גובה 100%. שתיים מהן גובות דמי נאמן (!) של 0.02%, ואחת גובה ד"נ של 0.25%.
ביתרה (12%), הקרן מחזיקה קרן נאמנות עוקבת NTR, שבפועל מתפקדת יותר קרוב לTR, עם ד"נ של 0.25% ודמי נאמנות של 0.03%.
מספר עובדות. אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול עבור תעודות הסל שהיא רוכשת. דמי ניהול בקרנות מוחזרות לקופות. והעיקר הוא המעקב אחר המדד הרלוונטי.

@אינטרגמל
על פניו הת"ס הינם גמ"ח למשקיעי אינטרגמל
כלומר מספקים שרות השקעות ללא תמורה
אני כמובן מפקפק בכך
כנראה שלא כל הדיבידנדים מושקעים בחזרה
ואיפה שהוא ת"ס מקבלת עמלה מהשרות
אז במקרה הטוב אתה טועה ובמקרה הפחות טוב עונה תשובה חלקית שיוצרת רושם מטעה אצל הקורא התמים

מספר עובדות. אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול עבור תעודות הסל שהיא רוכשת. דמי ניהול בקרנות מוחזרות לקופות. והעיקר הוא המעקב אחר המדד הרלוונטי.
שלום מר אינטרגמל,
לפני שאתה "מתקיף" עם עובדות, קרא את כל הדיון. הפוסט שציטטת, מסביר את החישוב שמראה שהתרומה של הפחתת דמי הניהול המדוברת, זניחה לעומת דמי הניהול הנסתרים של תעודות הסל שהקרן מחזיקה, שגובות בין שליש לכל הדיבידנדים בחשבון פטור.
מכיוון שהדיבידנדים של מדד הS&P 500 הם כשני אחוזים משוויו, הקרן שלכם על מדד זה גובה בעקיפין דמי ניהול כפולים מהמתחרה.
לפני שתחזור ותטען את ששיננו לך במחלקת הדוברות / יחסי ציבור, קרא את התשקיפים של כל אחזקות הקרן, וראה בצדקתי.

@אינטרגמל
דמי ניהול של תעודות סל נגרעים ישירות מהתשואה גם אם לא משלמים אותם ישירות, לפי טענתכם אתם מקבלים מתעודת הסל את הפרש המדד המדויק בניגוד למשקיע אחר שירכוש את אותה התעודה? נשמע קצת מוזר.
בכל אופן השקעה בתעודות סל חושפת אתכם לסיכון מנפיק, איבוד דיבידנד סינטטי, (?ומרווח במחיר התעודה?)

אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול עבור תעודות הסל שהיא רוכשת. דמי ניהול בקרנות מוחזרות לקופות.
תודה על ההבהרה, אני מנסה כבר כמה זמן להבין את הרגולציה בעניין הזה, שנוגעת לרוב הגופים הפנסיוניים שמשקיעים בתעודות סל.
למיטב הבנתי התקנות מתירות 0.1% דמי ניהול בתעודות סל על מדדי חו"ל. האם אתה מתכוון שגם את זה אינטרגמל לא משלמת?
אתה יודע למה בעצם אינטרגמל מעדיפה להשקיע בתעודות סל ולא בקרנות נאמנות?

שאלה בסיסית לגבי תעודות סל וחלוקת דיבידנדים שלא מצאתי תשובה לגביה -
האם חלוקת דיבידנדים חוזרת כתשואה בתעודות הסל וקרנות הנאמנות שקופות הגמל המחקות המדוברות מחזיקות?

מקווה שהצלחתי לנסח את השאלה בבהירות.

שאלה בסיסית לגבי תעודות סל וחלוקת דיבידנדים שלא מצאתי תשובה לגביה -
האם חלוקת דיבידנדים חוזרת כתשואה בתעודות הסל וקרנות הנאמנות שקופות הגמל המחקות המדוברות מחזיקות?

מקווה שהצלחתי לנסח את השאלה בבהירות.
תשאל את @daat99 - מר דבידנד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X פדיון קופת גמל להשעה ומכירת מניות בהפסד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
T שאלות על קופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
י קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
N קופת גמל IRA פער הבנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ז קופת גמל להחזרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה