• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרעון חלקי /מלא או מחזור משכנתא

עצמאי שמח

משתמש רשום
דירוג
0
הי
אלו הנתונים נכון להיום :
1. הלואה לא צמודה ר.משתנה - דיור רגילות
₪75,000.00
תשלומים שנותרו 101/216
סכום ₪41,694.65
ריבית ( 5.35% ) P -0.90%
תשלום חודשי : ₪463.79

2. הלואה לא צמודה ר.קבועה - דיור
₪300,000.00
תשלומים שנותרו 101/120
סכום ₪52,231.19
ריבית 2.30%
תשלום חודשי ₪2,800.89

3. הלואה לא צמודה ר.משתנה - דיור רגילות
₪75,000.00
90/216
₪45,528.69
ריבית ( 5.35% ) P -0.90%
סכום לתשלום חודשי ₪472.64

אשמח לשמוע כיצד אתם הייתם נוהגים במקרה כזה : מצרף את מצב המשכנתא הנוכחי
התשלום החודשי אינו מפריע או מעיק בשלב זה אבל התחושה שהוא הולך ועולה + הפער בין הסכום ששילמנו עד לפני חצי שנה להיום מטריד אותי
בנוסף הכסף שיושב בקרן כספית עושה פחות מהריבית הזו ולכן שקלתי לסלק הכל או חלק
שאלות - האם הייתם מסלקים הכל ?
האם מסלקים את שתי תכניות הפריים בלבד ?
האם כדאי בכלל לבצע איזו שהיא פעולה ?
תודה

לדעתי אם אתה לא צריך כסף נזיל ואתה משקיע בקרן כספית בגלל שאתה לא אוהב סיכונים, אז אני במקומך הייתי פורע את הפריים מההפקדה שיש לך בקרן כספית.

מדובר בסכום נמוך יחסי, כ130,000 סה"כ. גם אם ההחזר החודשי עולה זה אמור להיות זניח יחסית של לכל היותר מאות שקלים בחודש.
אם האלטרנטיבה היא קרן כספית, כדאי כנראה לפרוע חלק ממנה, אלא אם אתה סבור שתזקק לכסף הזה בשנים הקרובות.

תודה, אכן האלט' היא קרן כספית ולא אזדקק לכסף בשנים הקרובות מאחר והוא רק חלק מהתיק

לדעתי אם אתה לא צריך כסף נזיל ואתה משקיע בקרן כספית בגלל שאתה לא אוהב סיכונים, אז אני במקומך הייתי פורע את הפריים מההפקדה שיש לך בקרן כספית.
תודה, רק את הפריים ? יש לי תיק השקעות על פי המודל של הסולידית :) הקרן הכספית מהווה 25% וזה יהיה רק חלק מתוכה.

אם ההוצאה שלך קטנה - אתה צריך פחות בתיק כדי לעמוד בחוק ה-300.
הייתי מגדיר סכום שאליו חוזרים (אחרי שסוגרים את הפריים) ואז ממשיך להפקיד לפי החלוקה הרצויה - כלומר, אל תמשוך כסף מענפים אחרים רק כדי לשמור על יחס.

תודה, רק את הפריים ? יש לי תיק השקעות על פי המודל של הסולידית :) הקרן הכספית מהווה 25% וזה יהיה רק חלק מתוכה.
ברגע שיש לך ריבית קבועה כל כך נמוכה, וכרגע אתה מקבל מהקרן כספית יותר ממה שאתה משלם, לכן לדעתי לא נכון לפרוע את זה.

בכל מקרה המשכנתא שלך היא בתנאים מאוד מאוד טובים ואם אתה לא מפחד מסיכונים, לדעתי עדיף לא לגעת, כרגע הריבית גבוהה וכל עוד שאין בעיה תזרימית בחודשי, לדעתי שווה להשאיר את המצב כך, כי בסוף הריבית משקפת ציפיות גבוהות של אינפלציה והתשואות בשוק ההון בטווח הארוך מפצים על האינפלציה פלוס אחוזים נחמדים.

החלוקה לאחוזים היא הסתכלות לא יעילה לטעמי כאשר יש לך גם חוב ולא רק נכסים.

אין סיבה להחזיק סכומים גבוהים בקרן כספית כאש אתה משלם משכנתא עם ריבית גבוה יותר.

אלא אם אתה מתכנן להשתמש בכסף שיש בקרן כספית בזמן הקרוב.

ברגע שיש לך ריבית קבועה כל כך נמוכה, וכרגע אתה מקבל מהקרן כספית יותר ממה שאתה משלם, לכן לדעתי לא נכון לפרוע את זה.

בכל מקרה המשכנתא שלך היא בתנאים מאוד מאוד טובים ואם אתה לא מפחד מסיכונים, לדעתי עדיף לא לגעת, כרגע הריבית גבוהה וכל עוד שאין בעיה תזרימית בחודשי, לדעתי שווה להשאיר את המצב כך, כי בסוף הריבית משקפת ציפיות גבוהות של אינפלציה והתשואות בשוק ההון בטווח הארוך מפצים על האינפלציה פלוס אחוזים נחמדים.
,תודה, הצלחתי להתבלבל :). באילו תנאים (תאורטיים) היית פונה למשוך כסף מקרן כספית ולכסות הלוואה זהה ? שואל כדי לדעת מה הרגע בו כן נכון לבחור לפרוע אותה לדעתך ?
תודה

,תודה, הצלחתי להתבלבל :). באילו תנאים (תאורטיים) היית פונה למשוך כסף מקרן כספית ולכסות הלוואה זהה ? שואל כדי לדעת מה הרגע בו כן נכון לבחור לפרוע אותה לדעתך ?
תודה
קודם כל חשוב לשים לב שברגע שיש הלוואה קיימת וכנגד זה יש השקעות אז בהסתכלות מלמעלה זה נקרא לקיחת הלוואה לצורך השקעה, ולכן לקחת הלוואה כדי להשקיע בקרן כספית, בעייני זה לא הדבר הכי מתבקש.
אבל בגלל שמשכנתא זה הלוואה עם פריסה מאוד נוחה פלוס ריביות זולות ואפשרויות מחזור והקפאה וכיוצא בזה, לכן זה סוג הלוואה שבעיני יש לה ערך נוסף, שזה אומר שאם יש לך עניין להחזיק כסף בקרן כספית בשביל נזילות, אז אכן הגיוני להשאיר את המצב כך ולא לפרוע את המשכנתא על ידי משיכה מקרן כספית, בגלל שהנזילות הזאת יש לה ערך בפני עצמה.
אבל במקרה שהמטרה שלך בקרן כספית זה לא הנזילות, אז אני במקומך הייתי מושך מקרן כספית, והייתי או משקיע את זה בחלק מנייתי, או שפורע את הפריים.

הנזילות הזאת יש לה ערך בפני עצמה
למה אתה מתכוון ?
נזילות לטובת השקעות חדשות ? או שאתה מזהה ערך אחר לשמירת נזילות ואי פריעת פלח הפריים

למה אתה מתכוון ?
נזילות לטובת השקעות חדשות ? או שאתה מזהה ערך אחר לשמירת נזילות ואי פריעת פלח הפריים
התכוונתי שיש לזה ערך שעל ידי זה לא נמצאים במצבים כלכליים לחוצים, בגלל שבקלות אפשר למשוך את הכסף, וזה נותן ביטחון כלכלי ביום יום.

אפשר לשלב עם @אליהו
לא חייבים לסגור את כל המסלול פריים.
אפשר גם רק לצמצם את ההחזר החודשי על ידי החזר חלק מהסכום.
אישית, יש לי 30,000 פנויים - אני מקצר חודשים/מצמצם החזר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U פרעון חלקי של משכנתא ע"ח קרן השתלמות נדל"ן 0
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
C חישוב קיצור חודשים במשכנתא עבור פרעון חלקי נדל"ן 0
A הלוואה מקרן השתלמות - בלון חלקי או פרעון שוטף? צרכנות פיננסית 3
ב פרעון הלוואה שפיצר צרכנות פיננסית 7
T השלכות של פרעון משכנתה מוקדם נדל"ן 4
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ה חדלות פרעון של בנק גדול בישראל שוק ההון 4
ה חדלות פרעון של בורסת קריפטו שוק ההון 8
I פרעון חלק מהמשכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 22
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
oferM כיצד לחשב משכנתא הכוללת פרעון מוקדם ? נדל"ן 0
H פרעון מוקדם למשכנתא או השקעת הסכום? שוק ההון 5
M גרירה, מחזור או פרעון המשכנתא נדל"ן 3
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
F סילוק הלוואה ע"י פרעון של קרן השתלמות שוק ההון 15
c881 עמלת היוון/ פרעון מוקדם צרכנות פיננסית 17
Oracle קרן מחקה אג"ח - שאלה על אירועי ריבית/פרעון שוק ההון 12
ס בחירה בין חלופות - פרעון הלוואה או השקעה צרכנות פיננסית 28
קפה שחור תספורת לאג"ח ו\או חדלות פרעון שוק ההון 26
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
U דילול חלקי שותפים בחברה שוק ההון 3
א קרן כספית ביצוע חלקי, מה אני מפספס ? שוק ההון 16
S חלקי חילוף - מייבש כלים / מי שמע? מי ראה? פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ פדיון חלקי קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G עמלות עבור פקודות שמבוצעות באופן חלקי שוק ההון 7
T ברוקר טוב שאפשר לקנות בו חלקי מניות שוק ההון 2
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S חיזוי לוח סילוקין בהינתן פירעון חלקי שנתי מוקדם של משכנתא נדל"ן 10
A תמהיל משכנתא עם פירעון חלקי נדל"ן 19
S איפה קונים חלקי חילוף למקרר אוף טופיק 1
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
מ אגרות חוב - יתרת הקרן (פדיון חלקי) שוק ההון 2
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
flower פתרון חלקי לחוק ה-FIFO שוק ההון 6
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
M חלקי עוף זולים אוף טופיק 183

נושאים דומים

Back
למעלה