• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדון עם ריבית מקסימלית

מנסה_להבין

משתמש רגיל
דירוג
105
שלום,

אני יודע ש 99% מהאנשים כאן לא חוסכים בפקדונות אבל אשאל בכל זאת, מה הפקדון עם הריבית הגבוהה ביותר שאתם מכירים לטווח של שנה?

ראיתי 0.6% בבנק ירושליים והבנתי שיש בנק שמציע 0.75% לשנה כאשר הכסף נשאר נזיל, האם יש משהו גבוהה יותר?

לא זוכר את המספרים , אבל ממחקר שערכתי לפני שנה, בחרתי בבנק ירושלים

במזרחי טפחות אתה יכול כיום לקבל סביב ה - 1.5% שקלי לשנה אם יש לך סכום. במיוחד אם אתה 'גיוס חדש'.
מה שכן חשוב לזכור בכל זאת, שביחס לאפיק שאתה מקטלג כבונקר, יש גם הבדל מסוים (גם אם מינורי, אבל גם הפרשי המרווחים נמוכים אולי בהתאמה), ברמת הסיכון בין הבנקים.

במזרחי טפחות אתה יכול כיום לקבל סביב ה - 1.5% שקלי לשנה אם יש לך סכום. במיוחד אם אתה 'גיוס חדש'.
מה שכן חשוב לזכור בכל זאת, שביחס לאפיק שאתה מקטלג כבונקר, יש גם הבדל מסוים (גם אם מינורי, אבל גם הפרשי המרווחים נמוכים אולי בהתאמה), ברמת הסיכון בין הבנקים.

על איזה "סכום" מדובר? זה רחוק מאד ממה שהם הציעו לי

ולא הבנתי את מה שכתבת בפיסקה השנייה, תוכל להסביר?

סגור לשנה או נזיל ?

סגור לשנה או נזיל ?
סגור כמובן, על נזיל אתה יכול לקבל קליפות בוטנים.

על איזה "סכום" מדובר? זה רחוק מאד ממה שהם הציעו לי

ולא הבנתי את מה שכתבת בפיסקה השנייה, תוכל להסביר?
כמה מאות אלפי שקלים טובים ומעלה.
תחשוב למשל על אג"ח. יש סיבה שהפועלים או לאומי נסחרות בתשואות נמוכות יותר מירושלים, למשל. מדובר על פרמיית סיכון ספציפית לאותה חברה שמתמחרים המשקיעים. אני חושב שמן הראוי לשקלל אותה, בין אם באופן זה או אחר, גם בחסכונות בנקאיים אצל אותו המנפיק.

סגור כמובן, על נזיל אתה יכול לקבל קליפות בוטנים.

כמה מאות אלפי שקלים טובים ומעלה.
תחשוב למשל על אג"ח. יש סיבה שהפועלים או לאומי נסחרות בתשואות נמוכות יותר מירושלים, למשל. מדובר על פרמיית סיכון ספציפית לאותה חברה שמתמחרים המשקיעים. אני חושב שמן הראוי לשקלל אותה, בין אם באופן זה או אחר, גם בחסכונות בנקאיים אצל אותו המנפיק.
מה ה"שם" של הפקדון ? רימונים אפרסמון , פומלית ?

לי יש במזרחי - פיקדון קרמבולה
הפיקדון הוא ל-3 שנים בריבית מצחיקה של 1.2 לשנה
אבל אני משתמש בו כפיקדון להצמדה למדד (בלי תוספת ריבית) - נזיל אחרי 30 יום מתחילת ההפקדה

כלומר - אחרי 30 יום אפשר למשוך בכל יום עסקים ולקבל הצמדה למדד (בלי מס רווחי הון)

לי יש במזרחי - פיקדון קרמבולה
הפיקדון הוא ל-3 שנים בריבית מצחיקה של 1.2 לשנה
אבל אני משתמש בו כפיקדון להצמדה למדד (בלי תוספת ריבית) - נזיל אחרי 30 יום מתחילת ההפקדה

כלומר - אחרי 30 יום אפשר למשוך בכל יום עסקים ולקבל הצמדה למדד (בלי מס רווחי הון)
בהתחשב במדד בשנים האחרונות הריבית אולי תהיה יותר גבוהה (בסוף השלוש שנים).
לאמא שלי היה פקדון עם הצמדה(הבנקאית לא אמרה לה שהפקדון צמוד) ובפרעון היא הפסידה קצת כסף, כי המדד ירד יותר ממה שהריבית נתנה. אמרתי לה שהיא הפקידה בבנק כסף רק כדי להפסיד.

מאיפה מביאים את כל השמות האלה כמו "ליצ'י", "קרמבולה" וחברייהם המרעים ?? כל כך לא קשור

נערך לאחרונה ב:
מה ה"שם" של הפקדון ? רימונים אפרסמון , פומלית ?
התקשרתי עכשו למזרחי לברר אמרו לי פומלית סגור לשנה 0.93% או לחילופין 0.4% + הצמדה. הסיפור הזה הוא החל מסכום של 500K.
לי מישהי אמרה שהיא קיבלה ממזרחי 1.5 לשנה על סכום גדול יותר, משהו בסדר גודל של מיליון פלוס.
לא יודע אם זה סותר כי יש דברים שהם ברי מיקוח ובסמכות הסניף מול הדסק, (הריביות גם עשויות להשתנות מיום ליום בהתאם למצב במשק ולתאבון הגיוס של הבנק - למפעמים במרווחי הפסד, או לרצון שלא לאבד לקוח טוב), לי הציעו כרגע את מה שכתבתי בשיחת טלפון בלי שום מידע עלי. שם החסכון הוא אכן פומלית.

התקשרתי עכשו למזרחי לברר אמרו לי פומלית סגור לשנה 0.93% או לחילופין 0.4% + הצמדה. הסיפור הזה הוא החל מסכום של 500K.
לי מישהי אמרה שהיא קיבלה ממזרחי 1.5 לשנה על סכום גדול יותר, משהו בסדר גודל של מיליון פלוס.
לא יודע אם זה סותר כי יש דברים שהם ברי מיקוח ובסמכות הסניף מול הדסק, (הריביות גם עשויות להשתנות מיום ליום בהתאם למצב במשק ולתאבון הגיוס של הבנק - למפעמים במרווחי הפסד, או לרצון שלא לאבד לקוח טוב), לי הציעו כרגע את מה שכתבתי בשיחת טלפון בלי שום מידע עלי. שם החסכון הוא אכן פומלית.
תודה

הריביות כ"כ מגוחכות שזה פשוט מדהים.
אני לא מבין בכל התחומים האלה, הגעתי בכדי ללמוד.
האם ברמת ריביות כ"כ אבל כ"כ מגוחכות, אין השקעה אחרת שנחשבת בטוחה ושכדאית יותר?
נגיד שאלה של בור בנושא, אבל אני אנסח את זה שיהיה הכי פשוט להבין:
אין איזה אגח או השקעה שאפשר להגיד עליה שבוודאות הסבירות להפסד, קטנה מאוד, ועדיף ללכת לשם מאשר הריביות המגוחכות שפה?

זוכר נגיד שאפשר להשקיע במשהו של המדינה, אגח מדיני אני חושב? או שאני טועה או מבלבל מושגים.
אפילו שם אני חושב אפשר לקבל ריביות גבוהות יותר. אולי לכיוון ה 3/4/5% וזה כבר מתחיל להיות מעניין וכדאי יותר.

דרך אגב, האם זה קבוע שבכל השקעה: כסף נזיל > ריבית נמוכה. כסף סגור > ריבית גבוה.
זה תמיד ככה? התשואה על כסף סגור תמיד תהיה יותר מעל כסף נזיל?

הריביות כ"כ מגוחכות שזה פשוט מדהים.
אני לא מבין בכל התחומים האלה, הגעתי בכדי ללמוד.
נגיד שאלה של בור בנושא, אבל אני אנסח את זה שיהיה הכי פשוט להבין:
אין איזה אגח או השקעה שאפשר להגיד עליה שבוודאות הסבירות להפסד, קטנה מאוד, ועדיף ללכת לשם מאשר הריביות המגוחכות שפה?

זוכר נגיד שאפשר להשקיע במשהו של המדינה, אגח מדיני אני חושב? או שאני טועה או מבלבל מושגים.
אפילו שם אני חושב אפשר לקבל ריביות גבוהות יותר. אולי לכיוון ה 3/4/5% וזה כבר מתחיל להיות מעניין וכדאי יותר.

דרך אגב, האם זה קבוע שבכל השקעה: כסף נזיל > ריבית נמוכה. כסף סגור > ריבית גבוה.
זה תמיד ככה? התשואה על כסף סגור תמיד תהיה יותר מעל כסף נזיל?

1. אני משקיע את המזומן שלי הפקדונות נזילים
או על ידי סולם פקם, , ולכן התשואה הנל היא בונוס
מבחינתי
2. ככל שמתחייבים לזמן ארול יותר הבנק יכול לנצל את הכסף חהלוואות לטווחים דומים טו להשקעות עתירות סיכון והוא מרוויח מהפער.

כשהריבית נמוכה גם תשואות האג"ח נמוכות, אג"ח ממשלתי של ארה"ב לעשר שנים נותן בסביבות האחוז וחצי. גם באג"ח לסוגיו יש סיכונים, וכמובן שהאג"ח הקונצרני מסוכן יותר מאג"ח ממשלתי ולכן נותן תשואה גבוהה יותר.

סיכון ותשואה הולכים יד ביד, מי שרוצה תשואה צריך להסכים לקחת סיכון. מה שחשוב הוא להבין את הסיכון שאתה לוקח ולהתאים אותו לרמת הסיכון שאתה מסכים לקחת. מי שלא מבין את הסיכון צריך קודם כל להבין אותו ורק אחר כך להחליט איזה סיכון הוא בוחר לקחת. מי שלא רוצה לקחת סיכון שלא יצפה לתשואה גבוהה.

נערך לאחרונה ב:
כמה תשובות מתגובות קודמות:

הריבית חסרת הסיכון בשקלים (ריבית בנק ישראל) לשנה היא 0.1%.
תחשוב כמה סיכון אתה צריך/רוצה לקחת בשביל אקסטרא תשואה.

היות ו:
1. התשואה של כל הנכסים נמדדת כתוספת תשואה על התוספת סיכון ביחס לריבית חסרת הסיכון (ריבית הבנק המרכזי)
2. כל הריביות בעולם נמוכות יותר
המסקנה המתבקשת היא של תיאום ציפיות - אתה אמור לצפות לתשואה נמוכה יותר לאותה רמת סיכון.
זה מה שהשוק מציע כיום, ואתה אמור להתאים את עצמך אליו (השוק לא שש להתאים את עצמו אליך).

~

תודה על התשובות.
ידעתי שיש מצב שאכתוב כמה טעויות, כמובן שזה נסלח כשאתה כותב שאתה לא מבין כלום בתחום, ואתה בא לכאן על מנת ללמוד.
נראה שיש הרבה מה ללמוד, אבל מה שיותר חשוב - יש מי שמוכן ללמד, שזה יפה מאוד מצדכם.

את המשפט של סיכון שווה סיכוי, או במילים אחרות אם רוצים תשואה יפה צריך להיות מוכנים לסיכון "יפה" אני מכיר כמובן.
כנראה שזה אף פעם לא ישתנה, כי ככה העולם הזה עובד.

בדרך כלל כשאתה חדש, לא יודע כלום, ועל הדרך גם בלי הרבה הון עצמי אתה לא רוצה סיכונים.
גם אם אתה גבר גבר, גיבור, אמיץ ולא מפחד מכלום, עדיין. אתה צריך לדעת שאתה עלול להפסיד את כל מה שתשקיע.
לכן קל יותר כשיש לך קצת אקסטרה מה שנקרא בצד.
בשביל זה כמובן צריך להמשיך לחסוך...

למרות שזה דבר יפה.
כי מצד אחד עצם זה שתמשיך לחסוך, בשביל שיהיה לך כסף "לשחק" איתו, זה נותן לך זמן שבו אתה גם אמור ללמוד מה תעשה עם הכסף ביום
שתחסוך מספיק, ותגיד הגיע התור שלי לנסות לשחק במגרש הזה של ההשקעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
ב פקדון בנזילות שבועית - ריבית שוק ההון 4
א כמה זה ריבית טובה על פקדון בבנק צרכנות פיננסית 3
M איך לחשב ריבית על פקדון צמוד מדד? שוק ההון 32
ח פק"מ דולרי -ריבית על פקדון בבנקים צרכנות פיננסית 1
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
L איזו ריבית אפשר לקבל על פקדון בבנק? שוק ההון 28
C פקדון של בנק מזרחי/ ריבית של 3.75% ל 15 שנים שוק ההון 9
S פקדון צמוד למדד צרכנות פיננסית 12
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5