• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עדיין מחפש את עצמי

חול כבד

משתמש רגיל
דירוג
159
קיצר, אני בן 23 ונרשמתי לא מזמן לבר אילן, לחוג לגיאוגרפיה וסביבה.

התחום די מעניין ואפשר להתפתח איתו לכמה כיוונים שמעניינים אותי. חקלאות, GIS, איכות הסביבה, מים, וכו'.

מבחינת הרקע הלימודי שלי, למדתי בחינוך מקצועי, שזה בשפה אחרת פח הזבל של מערכת החינוך. כל הנוער המופרע והנושר, מה שמוגדר בשפת המערכת כ'נוער בסיכון' מושלך בדרך כלל לשם.

לא הייתי מגיע הרבה לבצפר, וגם לא רציתי. שם למדתי שהמורים הטובים ביותר הם המורים הגרועים יותר, ולמדתי לבד לתעודת מקצוע ואת הבגרות עשיתי באופן אקסטרני בעצמי.

תמיד אהבתי ללמוד לבד, ואני מעדיף ללמוד לבד. לבגרויות למשל כמעט ולא למדתי, והצלחתי בהם על סמך ידע ששאבתי מכל מיני מקורות. ספרים, פורומים, טלוויזיה, ערוץ הכנסת, הרבה.

מזמן רציתי ללכת ללמוד באוניברסיטה, וכבר בכיתה י"א תכננתי ללכת לפתוחה , ואפילו עשיתי מבחן אמי"ר שבו קיבלתי פטור מלימודי אנגלית. היום זה פחות רלוונטי, ואין ג"ג באו"פ.

מפה לשם, לקח לי כמה שנים ונרשמתי.

אולי עד מוקדם לומר, אבל הרמה פה בבר אילן ממש נמוכה. מרגיש כמו תיכון או קייטנה, לא מבין מה הקטע, מרגיש כאילו אני פה בטעות.

נראה כמו בית חרושת למפגרים עם תעודות, ומרגיש כמו בזבוז זמן. תיכון אול אובר אגיין.

לא נראה כאילו אני יכול לקבל פה כלים או אמצעים שיכולים לקדם ולפתח אותי. את הקורסים שיש פה אני יכול ללמוד לבד בבית, לא מבין מה הטעם לשבת בהרצאות משמימות, ולמה בכלל יש חובת נוכחות, נראה לי קצת מגוחך.

יש היום הרבה מקורות ואמצעים ללמוד ולרכוש השכלה, ואני מוכן להיות אחראי על הלימוד שלי, להגיש תרגילים ומטלות, ולגשת למבחנים.

עכשיו אני לא יודע מה לעשות. לפי מה שאני מבין יש פה חובת נוכחות בקורסים, בטח בקורסים האלה ביהדות. ואני צריך לנסוע שעתיים בכל כיוון, ואני שונא אוטובוסים , ואני שונא פקקים, ואני שונא הרבה דברים בלי קשר.

אני מרגיש כאילו אני אונס את עצמי ומכריח את עצמי לעשות משהו שהוא לא טבעי לי, וזו הרגשה די מגעילה.

שילמתי כבר מקדמה, ולא נראה לי שאני יכול לקבל אותה בחזרה.

די מתלבט מה לעשות, אולי בכל זאת יש אפשרות למעט בנוכחות או לדבר עם המרצה ולבקש ממנו?

אולי זה פשוט לא המקום הנכון עבורי, גם אופציה. :|

כמה נקודות למחשבה

א. מניסיוני באקדמיה (אריאל לא בר אילן) חלק ניכר מהקורסים הם בלי נוכחות חובה.
ב. קורסים שמרגישים לך עכשיו כבדיחה ואתה בטוח שאתה יכול לעבור אותם בהליכה בלי להגיע לשיעורים מתגלים כהרבה יותר קשים בעוד כמה הרצאות.

כתבת ש"אולי זה לא המקום הנכון בשבילך".
האם יש מקום אחר שהוא המקום הנכון? למה?
אני נוטה להאמין שהרבה פעמים צריך להוריד ת'ראש ולהמשיך לעבוד קשה כדי להשיג תוצאות במקום להאמין שאם רק נעבור מקום הכל ישתפר.

זה באמת רק היום השני, אבל העניין הוא שיש להם תנאים דרקוניים לגבי הפסקת לימודים, וככל שמודיעים יותר באיחור ככה הם גובים חלקים נכבדים יותר משכר הלימוד.

על הנייר - הנוכחות בקורסים חובה. אני לא יודע עד כמה מקפידים על זה, מן הסתם זה תלוי במרצה. אני לא רוצה להחסיר מדי פעם ולהיות תלוי בגחמות. ואולי עדיף פשוט לשאול בצורה ישירה וכנה את המרצה.

אני לא מפחד מעבודה קשה, אבל אני לא אוהב לאמלל את עצמי. עד עכשיו התאפשר לי לעשות דברים בחופש יחסי בחיים, והיה בסדר, יחסית.

הרבה פעמים תהיתי עם עצמי אולי אני עצלן מדי או מפונק מדי או פחדן מדי, אובלומוב. יכול להיות שזה אני. ומצד שנית מיד תהיתי אולי זו האנושות שחולה ולא נורמלית.

אני לא ממש מרגיש שייך בשום מקום, והרבה דברים נראים לי מוזרים. הדבר היחיד שעוזר לדכאון שלי זו פעילות גופנית מאומצת והרבה שמש. חשבתי להצטרף לעבודה חקלאית איפשהו, אולי לכל הלא שייכים האלה בגבעות עולם עם אברי רן. אבל אולי גם מהם ימאס לי.

עכשיו אני מבין איך יש אנשים שמצטרפים לכתות וחוזרים בתשובה. אולי אני סתם צריך מישהו שיאהב אותי. :'(

זה באמת רק היום השני, אבל העניין הוא שיש להם תנאים דרקוניים לגבי הפסקת לימודים, וככל שמודיעים יותר באיחור ככה הם גובים חלקים נכבדים יותר משכר הלימוד.

על הנייר - הנוכחות בקורסים חובה. אני לא יודע עד כמה מקפידים על זה, מן הסתם זה תלוי במרצה. אני לא רוצה להחסיר מדי פעם ולהיות תלוי בגחמות. ואולי עדיף פשוט לשאול בצורה ישירה וכנה את המרצה.

אני לא מפחד מעבודה קשה, אבל אני לא אוהב לאמלל את עצמי. עד עכשיו התאפשר לי לעשות דברים בחופש יחסי בחיים, והיה בסדר, יחסית.

הרבה פעמים תהיתי עם עצמי אולי אני עצלן מדי או מפונק מדי או פחדן מדי, אובלומוב. יכול להיות שזה אני. ומצד שנית מיד תהיתי אולי זו האנושות שחולה ולא נורמלית.

אני לא ממש מרגיש שייך בשום מקום, והרבה דברים נראים לי מוזרים. הדבר היחיד שעוזר לדכאון שלי זו פעילות גופנית מאומצת והרבה שמש. חשבתי להצטרף לעבודה חקלאית איפשהו, אולי לכל הלא שייכים האלה בגבעות עולם עם אברי רן. אבל אולי גם מהם ימאס לי.

עכשיו אני מבין איך יש אנשים שמצטרפים לכתות וחוזרים בתשובה. אולי אני סתם צריך מישהו שיאהב אותי. :'(
התחלת במקום חדש וזה תמיד מבאס להתחיל דברים מהתחלה.
תן למקום הזדמנות מכל הבחינות.
לדעתי לא תהיה שום חובת נוכחות ,סתם מספרים לכם סיפורים.
בכל מקרה עדיף לך לסיים את השנה , אין טעם לחתוך עכשיו , בכל מקרה תוכל לעבור לאוניברסיטה אחרת אם תרצה בסוף השנה ולהשתמש בנקודות זכות.

אני לא ממש מרגיש שייך בשום מקום, והרבה דברים נראים לי מוזרים.
יעודד אותך לדעת שאתה לא היחיד שמרגיש כך?
הדבר היחיד שעוזר לדכאון שלי זו פעילות גופנית מאומצת והרבה שמש
אתה מדבר על דיכאון מאובחן או על דכדוך?
חשבתי להצטרף לעבודה חקלאית איפשהו, אולי לכל הלא שייכים האלה בגבעות עולם עם אברי רן.
חס וכרפס, אני מקווה שאתה יודע שהוא הגורו של נוער הגבעות. חסר חוות חקלאיות לעבוד בהן? תגיד לי אזור ואתן לך כמה אפשרויות.
אולי אני סתם צריך מישהו שיאהב אותי.
אין לך מי שאוהב אותך? הורים/אחים/סבים/חברים? אולי אתה צריך סתם מישהו שאתה תאהב אותו...זה יותר עוזר :)
אני לא מפחד מעבודה קשה, אבל אני לא אוהב לאמלל את עצמי.
אני חושבת שאוטודידקטים לא כל-כך אוהבים השכלה ממוסדת. אני כזאת. אולי גם אתה? למה החלטת ללכת לאוניברסיטה?

לבר אילן, לחוג לגיאוגרפיה וסביבה
אולי עד מוקדם לומר, אבל הרמה פה בבר אילן ממש נמוכה. מרגיש כמו תיכון או קייטנה, לא מבין מה הקטע, מרגיש כאילו אני פה בטעות.

נראה כמו בית חרושת למפגרים עם תעודות, ומרגיש כמו בזבוז זמן. תיכון אול אובר אגיין.

ככלל, ככל שהמוסד נחשב פחות וסף הקבלה לחוג הספציפי נמוך יותר - כך ציון הפסיכומטרי של הלומדים והרמת הלימודים (זה הולך ביחד) יהיו נמוכים יותר, אתה מוזמן לעשות 1+1 ולענות לעצמך למה אתה מרגיש כמו שאתה מרגיש.

כך או כך, מסכים עם קודמיי, כבר נרשמת ושילמת, תן צ'אנס ותברר עם עצמך בסוף הסמסטר האם הגעת למקום הנכון.

לדעתי עוד מוקדם לומר. אבל אולי כדאי לשאול מישהו שלמד שם ויודע להגיד.

לא נראה כאילו אני יכול לקבל פה כלים או אמצעים שיכולים לקדם ולפתח אותי. את הקורסים שיש פה אני יכול ללמוד לבד בבית, לא מבין מה הטעם לשבת בהרצאות משמימות, ולמה בכלל יש חובת נוכחות, נראה לי קצת מגוחך.
נוכחות חובה בבר אילן (ובהרבה קורסים באוניבסיטאות אחרות) היא לא נוהל חדש. אני חושב שמסתתר פה לקח, שהוא לברר למה אתה נרשם לפני שאתה עושה את זה.

בכל מקרה, אם אתה מחפש יותר אתגר - התארים הקשים יותר (לדעתי) הם דווקא התארים הריאליים. מבטיח לך שאם תעשה תואר במתמטיקה, או פיזיקה בבר אילן, אתה לא תרגיש שהרמה נמוכה. לדעתי התארים האלה טובים גם ליום שאחרי האוניברסיטה, ויש משרות מעניינות למי שטוב.

מצד שני, אם מה שמעניין אותך בתואר זה מה שאפשר לעשות איתו ספציפית, הייתי במקומך מנסה לסיים את התואר באיזהשהו מקום. אם מה שמפריע לך זה לימודי היהדות בבר אילן, אז נסה לסיים שם לפחות את הסמסטר. אם תסיים בציונים טובים, אני בטוח שתוכל למצוא מסגרת אחרת שתסכים לקבל אותך ולהחשיב לך את הקורסים שכבר עשית.

ודבר אחרון - מציע לקחת את מה שנותנים לך כהזדמנות. הקורס נראה לך ברמה נמוכה? נצל את הזמן הפנוי שלך ותתעמק אתה בנושאים שהוצגו לך בצורה שטחית בשיעור.

יעודד אותך לדעת שאתה לא היחיד שמרגיש כך?

אתה מדבר על דיכאון מאובחן או על דכדוך?

חס וכרפס, אני מקווה שאתה יודע שהוא הגורו של נוער הגבעות. חסר חוות חקלאיות לעבוד בהן? תגיד לי אזור ואתן לך כמה אפשרויות.

אין לך מי שאוהב אותך? הורים/אחים/סבים/חברים? אולי אתה צריך סתם מישהו שאתה תאהב אותו...זה יותר עוזר :)

אני חושבת שאוטודידקטים לא כל-כך אוהבים השכלה ממוסדת. אני כזאת. אולי גם אתה? למה החלטת ללכת לאוניברסיטה?
דכאון, דכדוך תמידי. אני מרגיש כאילו המוות חי בתוכי. מחשבות אובדניות זה עניין די שגרתי. אני בוכה על זה, אני צוחק על זה, זה תמיד היה שם.

התגובה שלך די מדויקת. הלוואי והיה לי את מי לאהוב. זה מה שחסר לי, אני חושב שזה מה שחסר לכולם.

אני מאד אוהב שמש, טבע, לשתות מים (צחוק צחוק, אני שותה הרבה ביום, וזה לא נחמד להסחב לכל מקום עם מלאי נביעות על הגב...) ואני מאד שונא אוטובוסים, פקקים, זיהום אוויר, רעש, פוליטיקה, בירוקרטיה, הירככיות, וכאלה. אני קצת כמו ילד אולי, וזה אולי בעייתי עבורי. זה נחמד וזה מעניין וזה יפה לצפייה, אבל לא ממש מותאם לחיים בעולם הזה.

מה האופציות שלי חוץ מהתאבדות? שמעתי שאנשים שלא מוצאים את המקום שלהם בחברה הופכים להיות לא יוצלחים או שהם בורחים לאיזו דת או משו ומתערערים.

מישהו פעם אמר לי להיות מציל בחוף הים, אבל אני לא יודע לשחות.

יש מצב שאני פשוט לא מסתדר עם השכלה ממוסדת, זו האופציה הסבירה בהתחשב ברקע שלי.

הייתי הולך למקצוע אמיתי וריאלי אם הייתה לי האפשרות , אני פשוט לא אעמוד ברמת המתמטיקה והפיזיקה הנדרשת, למרות שעכשיו אני מבין שאולי בכל זאת כדאי לי לנסות ולבדוק, וללמוד לבד ולראות אם יש תקווה. האמת היא שיש לי ספרים של 'אשנב למתמטיקה' של האו"פ.

פה זה נראה כאילו רוב הסטודנטים פשוט מחפשים נוחיות ופועלים משיקולי נוחיות. אין להם יותר מדי עניין ללמוד, העיקר זה לגמור תואר ולקבל נקודות זכות. הם פה בעיקר בגלל הפן והקטע החברתי והעניין של 'יש לי תואר'.

כאילו, הרבה מהאקדמיה נראית ככה. סטודנטים בכיינים, שמחפשים איזה מרצה הכי מקל ואיפה הבחינה הכי קלה ואיפה אין הרבה דרישות, ומה נותן פטור מנקודות זכות וכאלה. גם מערכת החינוך הרגילה נראית ככה, זה הפך להיות מסלול המוני וייצור המוני, אין לזה כבר ממש קשר להשכלה או ליצירתיות ומחקר.

ברור שיש הרבה הצלחות באקדמיה בישראל והרבה דברים חשובים, אבל זה בטח בתארים מתקדמים יותר ובטח לא בכולם, ולא עם כולם.

כמו שצ'חנובר כבר אמר, השכלה אקדמית ותארים לא הפריעו לאף אחד להשאר חסר השכלה.

אני מבין שזה בגלל איפה שאני נמצא וכבר הספקתי לעשות 1+1. באמת לאן חשבתי שאני אגיע. האמת היא שהתחרטתי על ההרשמה רגע אחרי, בדיוק אחרי שראיתי שהולכת להיות שם מחר הופעה של מוש בן ארי ואיתי לוי.

לפעול משיקולי נוחיות בדרך כלל מוביל לחיים משעממים, בינוניים, אפרוריים, ודי חסרי טעם. לא כאן ולא כאן.

להכריח את עצמך ולאנוס את עצמך לעשות משהו ולהתמיד במשהו שהוא לא נכון ולא טבעי עבורך, מוביל לסבל ולאומללות , ולפגיעה בבריאות. בסוף זה גם מתבטא פיזית, וחוויתי את זה.

אין לי בעיה עם עבודה קשה, עם השקעה, עם הקרבה, עם התמדה, עם מסירות. אבל ההבדל בין אונס עצמי והכרחה עצמית לבין עבודה קשה ואינטנסביות זה פער גדול ועצום.

זה כמו הפער וההבדל בין רצינות לבין אינטנסיביות. להיות אינטנסיבי זה להיות שקוע במשהו בצורה עמוקה, אבל מתוך זרימה. זו מתיחות שונה לגמרי מרצינות.

להיות רציני זה להיות מתוח, לחוץ, להיות עם מקל בתחת. זה לא מצב בריא, וזה לא מצב טבעי.

אני רוצה לעשות משהו שהוא נכון לי, אבל אני לא יודע כל כך מה.

את אברי רן אני לא מכיר, קראתי עליו מספר כתבות, ומהם עולה תמונה של איש מאד אלים ודורסני. אני לא יודע עד כמה מכל זה נכון ומדויק, הוא אדם מעניין , בזה אין ספק. לא חושב שהוא מנסה או ניסה להיות גורו, כל מיני נערי גבעות פשוט התקבצו סביבו ולמדו ממנו.

בלי קשר לפוליטיקה ולהאם הוא בן אדם חרא גס ואלים או לא ממש, גבעות עולם זה מקום מרשים מאד שקם מ0. חווה אורגנית , מפותחת ומשוכללת, וכנראה שלשם שינוי גם לא סובלת ממכת גניבות ושריפות.

אני אשמח למקומות באזור הדרום\שפלה.

הי,
לא מתיימרת לענות על כל השאלות הטובות שהעלת כאן, יכולה רק לחלוק מנסיוני.
אני למדתי תואר ראשון באוניברסיטת ת"א וסה"כ יצאתי מרוצה. אוניברסיטה זה לא ממש מקום להרגיש בו שייך- זה מוסד מאוד גדול, בירוקרטי, היררכי והיחסים בין הסטודנטים למערכת מאוד "צרכניים". מצד שני זה כן מקום ללמוד בו דברים חדשים, לאתגר תפיסות קודמות שהגעת איתן וגם לבחון את עצמך קצת מול העולם ומול "שווים לך" (אנשים בעלי אותם תחומי עניין ובאותו גיל פחות או יותר).
רמת ההוראה באוניברסיטאות ככלל די נמוכה- המרצים שם כדי לחקור ולא כדי ללמד ואת רובם זה לא ממש מעניין. כמו שאתה אומר, את הרב אפשר ללמוד לבד בבית וזה מה שאני עשיתי. כמעט כל הקורסים בתואר שלי היו ללא חובת נוכחות ופשוט למדתי מספרים, מהאינטרנט ומ Khan academy וזה היה אחלה. באתי בסוף הסמסטר להיבחן והמשכתי בחיי. זה איפשר לי לעבוד תוך כדי ולהתעמק בנושאים שהיו לי מעניינים. ביחס לעולם הייתי אומרת ששכר הלימוד באוניברסיטאות בארץ הוא סבבה ויש יתרון בשוק העבודה למי שמצליח לבלוע את הכל ומוציא תואר בסוף. אפשר כנראה גם להצליח בלי, אבל זה יותר קשה.
בקיצור, לגבי האוניברסיטה מציעה לך להישאר לפחות לסמסטר. גם אם בסוף תעזוב, לפחות תבין מה במערכת הזאת לא מתאים לך ספציפית ותדע למצוא מסגרות אחרות שכן.
אגב, אם תפקח עיניים תמצא מהר מאוד מי עושה דברים מעניינים ולמי כדאי להתחבר. אני עשיתי שני פרויקטי מחקר במסגרת התואר הראשון במעבדות מדהימות, עם חוקרים הכי פורצי דרך ויצירתיים וזה היה הדבר הכי מעניין שעשעיתי בתואר ושווה את כל החרא מסביב. לא המשכתי למחקר מהסוג הזה כי זה לא מתאים לי אבל הצלחתי להוציא מהתואר את המיטב. איך עשיתי את זה? נכנסתי לאתר של המחלקה באוניברסיטה, עברתי על המרצים, סיננתי את מי שנראה לי רלוונטי וקראתי על כל אחד כמה שורות באתר האישי שלו. שלחתי להם מייל והם ענו די מהר וככה זה התגלגל.
כאב לי לקרוא את הדברים שכתבת על תחושת הדיכאון אבל זה מרשים שאתה יכול להתבטא בכזו בהירות ופתיחות בנושא. אם לא שקלת עד היום ללכת לטיפול, אולי זה רעיון טוב. יש כל מיני פסיכולוגיים פלצנים ומעצבנים אבל יש גם אחלה אנשים בתחום, נגיד במרכזי בריאות נפש קהילתיים. אבל חוץ מזה, אולי זה דווקא זמן טוב להתנדב ולהתחבר לאנשים שגם להם לא קל ואתה יכול להועיל להם. תכלס יש כל מיני מלגות לסטודנטים שעובדים עם ילדים או נוער, ולא חסר תחומים נוספים.
שיהיה מלא בהצלחה!!

מה האופציות שלי חוץ מהתאבדות? שמעתי שאנשים שלא מוצאים את המקום שלהם בחברה הופכים להיות לא יוצלחים או שהם בורחים לאיזו דת או משו ומתערערים.
עזוב את ההתאבדות...ממילא כולנו נמות בסוף ועכשיו נשאר רק לצאת למסע החיים. אני יכולה להבטיח לך שיש הרבה אנשים שלא אוהבים את המחנק של העיר
ואת התרבות ה(לדעתי)משמימה ואת הסגידה לעבודה וכסף ושהם מאד מוצלחים. לא צריך לברוח, צריך לחפש ולהבין מה המקום שטבעי לך ונכון לך להיות בו ואת זה אתה מוצא ע"י התנסות. אגב, מה שנכון לך יכול להשתנות כמה פעמים במהלך החיים. עכשיו תחפש מה נכון לעכשיו לגביך.
אני חושבת שחלק מהדיסוננס שלך נובע מהפער בין מה שאתה רוצה לעשות ובין המסרים שאתה מקבל מהסביבה הקרובה שלך (הורים? חברים?) לגבי לוזריות ולא-יוצלחיות.
באזור הדרום תבדוק עם חוות בולוטין אם הם צריכים עזרה. דנדן הוא איש מרתק, בעל השכלה אקדמאית בתחום הבוטניקה. אני מציינת את זה כי רוב החקלאים הם אנשים פשוטים בעלי חכמת חיים אבל אתה זקוק ליותר מזה ;) תנסה לגגל עליו.

אני יודעת שהמחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה באוניברסיטת בן גוריון היא ברמה מאוד גבוהה (יש לי חברה שעושה שם דוקטורט), אני מצטרפת להמלצה לסיים את הסמסטר בבר אילן וככה להבין מה לא מתאים לך במסגרת הזו ואז תוכל באמת למצוא פתרונות יותר טובים.
מניסיוני, בתחום שלי לפחות, קורסי השנה הראשונה הם מזעזעים. נורא שטחיים, לא רלבנטים למחקר המודרני - אבל הם התשתית וצריך להבין מה נקודות המוצא שלנו ולאן רוצים להגיע, ואי אפשר להתחיל ישר מסמינרים של תואר שני....
It gets better, זה מה שאני מנסה להגיד פה

הייתי הולך למקצוע אמיתי וריאלי אם הייתה לי האפשרות , אני פשוט לא אעמוד ברמת המתמטיקה והפיזיקה הנדרשת, למרות שעכשיו אני מבין שאולי בכל זאת כדאי לי לנסות ולבדוק, וללמוד לבד ולראות אם יש תקווה. האמת היא שיש לי ספרים של 'אשנב למתמטיקה' של האו"פ.

פה זה נראה כאילו רוב הסטודנטים פשוט מחפשים נוחיות ופועלים משיקולי נוחיות. אין להם יותר מדי עניין ללמוד, העיקר זה לגמור תואר ולקבל נקודות זכות. הם פה בעיקר בגלל הפן והקטע החברתי והעניין של 'יש לי תואר'.

כאילו, הרבה מהאקדמיה נראית ככה. סטודנטים בכיינים, שמחפשים איזה מרצה הכי מקל ואיפה הבחינה הכי קלה ואיפה אין הרבה דרישות, ומה נותן פטור מנקודות זכות וכאלה. גם מערכת החינוך הרגילה נראית ככה, זה הפך להיות מסלול המוני וייצור המוני, אין לזה כבר ממש קשר להשכלה או ליצירתיות ומחקר.
אני סטודנט בטכניון, מעוז המקצועות הריאליים "האמיתיים". אני מבטיח לך שגם כאן מתבכיינים ומחפשים איפה אפשר לקצר פינות כל הזמן. באים לכאן בשביל התעודה ובשביל המשכורת הנוחה בסוף התואר.
גם אני מתבכיין כשעמוס והתרגילים נראים לא הגיוניים. זה לא אומר שאני לא אשב בלילה ליד ספר הלימוד כדי לקרוא ולהרחיב על נושא שמעניין אותי.
הרבה מהמקצועות בשנה הראשונה מרגישים לא רלוונטים. ועדיין, כשאני מסתכל אחורה: בכל סמסטר אני יכול להגיד לעצמי 'וואי, כמה למדתי הסמסטר'. וזה מה שגורם לי להמשיך ללכת לישון עם חיוך, למרות הלחץ והסביבה. גם אם אני לא יכול להצביע בדיוק על איך זה קשור למה שאני ארצה לעשות בעתיד, זה פשוט שם: אני לומד, אני מתפתח, וזה מספיק לי.

אני חושב שאתה מעט ממהר לשפוט את האוניברסיטה והסביבה. לבוא לאוניברסיטה בשביל ללמוד זה מצוין: אבל מה שמשאיר אותי שפוי זה החברים והסביבה שלי, זאת מוטיבציה הרבה יותר טובה מאשר המשכורת הנכספת בסוף או האמירה של "אני פה בשביל ללמוד".

אני רק אגיד שיכול מאד להיות שהסיבה שיש חובת נוכחות היא בדיוק סטודנטים כמוך שבהתחלה לא מבינים שזה לא באמת כל כך קל כמו שנדמה להם וחושבים שעדיף להם להגיע רק למבחן וללמוד מספרים. הרבה פעמים הם טועים, אבל מגלים את זה מאוחר מדי כשהם נכשלים בבחינה. עצה שלי: סמסטר ראשון, אל תחשוב שאתה יותר חכם מכל מי שהיה לפניך. תעשה מה שאומרים לך. אחרי סמסטר אחד תדע יותר ותוכל לעשות החלטות קצת יותר חכמות. מה כבר תפסיד? כמה חודשים וזה מאחוריך בכל מקרה.

דכאון, דכדוך תמידי. אני מרגיש כאילו המוות חי בתוכי. מחשבות אובדניות זה עניין די שגרתי. אני בוכה על זה, אני צוחק על זה, זה תמיד היה שם.

התגובה שלך די מדויקת. הלוואי והיה לי את מי לאהוב. זה מה שחסר לי, אני חושב שזה מה שחסר לכולם.

אני מאד אוהב שמש, טבע, לשתות מים (צחוק צחוק, אני שותה הרבה ביום, וזה לא נחמד להסחב לכל מקום עם מלאי נביעות על הגב...) ואני מאד שונא אוטובוסים, פקקים, זיהום אוויר, רעש, פוליטיקה, בירוקרטיה, הירככיות, וכאלה. אני קצת כמו ילד אולי, וזה אולי בעייתי עבורי. זה נחמד וזה מעניין וזה יפה לצפייה, אבל לא ממש מותאם לחיים בעולם הזה.

מישהו פעם אמר לי להיות מציל בחוף הים, אבל אני לא יודע לשחות.

יש מצב שאני פשוט לא מסתדר עם השכלה ממוסדת, זו האופציה הסבירה בהתחשב ברקע שלי.

ברור שיש הרבה הצלחות באקדמיה בישראל והרבה דברים חשובים, אבל זה בטח בתארים מתקדמים יותר ובטח לא בכולם, ולא עם כולם.

כמו שצ'חנובר כבר אמר, השכלה אקדמית ותארים לא הפריעו לאף אחד להשאר חסר השכלה.

אני מבין שזה בגלל איפה שאני נמצא וכבר הספקתי לעשות 1+1. באמת לאן חשבתי שאני אגיע. האמת היא שהתחרטתי על ההרשמה רגע אחרי, בדיוק אחרי שראיתי שהולכת להיות שם מחר הופעה של מוש בן ארי ואיתי לוי.

לפעול משיקולי נוחיות בדרך כלל מוביל לחיים משעממים, בינוניים, אפרוריים, ודי חסרי טעם. לא כאן ולא כאן.

להכריח את עצמך ולאנוס את עצמך לעשות משהו ולהתמיד במשהו שהוא לא נכון ולא טבעי עבורך, מוביל לסבל ולאומללות , ולפגיעה בבריאות. בסוף זה גם מתבטא פיזית, וחוויתי את זה.

אין לי בעיה עם עבודה קשה, עם השקעה, עם הקרבה, עם התמדה, עם מסירות. אבל ההבדל בין אונס עצמי והכרחה עצמית לבין עבודה קשה ואינטנסביות זה פער גדול ועצום.

זה כמו הפער וההבדל בין רצינות לבין אינטנסיביות. להיות אינטנסיבי זה להיות שקוע במשהו בצורה עמוקה, אבל מתוך זרימה. זו מתיחות שונה לגמרי מרצינות.

להיות רציני זה להיות מתוח, לחוץ, להיות עם מקל בתחת. זה לא מצב בריא, וזה לא מצב טבעי.

אני רוצה לעשות משהו שהוא נכון לי, אבל אני לא יודע כל כך מה.

את אברי רן אני לא מכיר, קראתי עליו מספר כתבות, ומהם עולה תמונה של איש מאד אלים ודורסני. אני לא יודע עד כמה מכל זה נכון ומדויק, הוא אדם מעניין , בזה אין ספק. לא חושב שהוא מנסה או ניסה להיות גורו, כל מיני נערי גבעות פשוט התקבצו סביבו ולמדו ממנו.

בלי קשר לפוליטיקה ולהאם הוא בן אדם חרא גס ואלים או לא ממש, גבעות עולם זה מקום מרשים מאד שקם מ0. חווה אורגנית , מפותחת ומשוכללת, וכנראה שלשם שינוי גם לא סובלת ממכת גניבות ושריפות.

נראה לי שאתה צריך להבין לפני הכל מי אתה ומה אתה רוצה לעשות .
ראית את הסצינה בfightclub עם ההוא שרוצה להיות וטרינר?
תנסה לנקות את הראש ולהבין מה אתה באמת רוצה ,בלי קשר לסביבה.
תצא לריצה , תטוס למקום רחוק -אבל תענה לעצמך על השאלה הזו ומשם תפעל לממש את המטרות.

אל תקפוץ למסקנות. הגעתי לאוניברסיטה עם 3 יחידות מתמטיקה ובלי רקע בפיזיקה ואחרי מכינה של כמה חודשים והרבה זמן על Khan acadamy הצלחתי לסיים בהצלחה תואר ראשון שכלל הרבה קורסים ריאליים.

אם קל לך מידי בסמסטר הראשון (ואני מצטרף לקודמי בשרשור שהזהירו אותך מקפיצה למסקנה הזו על סמך תחילת הסמסטר) אתה יכול לנצל את הזמן כדי לחזק את הרקע שלך במתמטיקה ובפיזיקה.

אתה תמיד יכול לעבור לתואר יותר ריאלי (גם אם זה דורש מכינה / שיפור בגרויות / שיפור פסיכומטרי)
תואר זו השקעה אדירה של זמן ומשאבים תוודא שהההשקעה הזו משתלמת.

תודה לכולם על התגובות פה, באמת עזרתם לי מאד.

כנראה שאני ממהר לשפוט ולהסתכל בשנאה ובבוז על האחרים, וזה בגלל שבתת מודע שלי זה גם מה שאני רוצה בתוכי, אבל לא מצליח לבטא ולהוציא לפועל. וזה גורם בתוכי לבלגן רגשי ולתחושה לא נעימה.

כולם פה נראים כל כך שמחים ולכולם יש חברים וחברה מסביבם, ואני שונא אותם, כי לי אין הזדמנות לעשות את זה כמו שצריך.

כל רגש שלא מבוטא ומודחק, בסוף של דבר הופך לחרב פיפיות... אני לא רוצה להכנס לדיבורי היפים וכאלה, אבל כן, האדם הוא יצור חברתי, גם במחקרים על בריאות הנפש בצבא, כל קשיי ההסתגלות והבעיות הנפשיות שמתפתחים לחיילים בצבא, זה בגלל חוסר בהתאמה חברתית במסגרת שבה הם שובצו.

כנראה שעדיף שאטפל בעצמי ואשפר את המצב שלי, במקום לחפש אשמים ומה לא טוב.

יש בזה לא מעט יהירות ואגו אני מניח, אתם צודקים. אני לא יותר טוב מאחרים.

יש בזה לא מעט יהירות ואגו אני מניח, אתם צודקים. אני לא יותר טוב מאחרים.
לפני זמן רב הייתי במסגרת שמזכירה את מה שתיארת
חשבתי שאני היחיד ככה, בסוף מצאתי קבוצה של אנשים שחושבים\מתבטאים כמוני
הם כמובן היו off the grid ולא מיינסטרים, זה התאים לי כי היה לנו מה לתרום אחד לשני
גם מבחינת העברת זמן בלימודים וגם מבחינת "קבוצה" שאפשר להוציא בה קיטור או "לצחוק" על הכלל
בכל מקום יש את החריגים, חפש אותם, הם לא במקומות שכולם נמצאים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 197
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
tomer111 האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות שוק ההון 12
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10

נושאים דומים

Back
למעלה