• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סימנים של פקפוק עצמי

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
לקח לי זמן להבין מה סיבולת הסיכון שלי. נעזרתי במספר משתנים בלתי תלויים: שאלון של ואנגארד, הניחוש הראשוני שלי והמספר שאשתי נקבה. מיצעתי ביניהם והורדתי בחמש אחוז (את אחוז המניות).
אפשר לקחת את הזמן ולכייל את אחוז המניות לפי הנסיון- להתחיל עם סף תחתון, לחוות את התנודות בשוק במשך מספר חודשים ולבדוק מה התגובה. אם זה מרגיש נסבל, ניתן להעלות את אחוז המניות בכמות מסויימת (תוך בדיקה מה תהיה התגובה אם חלק המניות נחתך בחצי כמו 2008) ולחזור על הניסוי שוב...
דרושה סבלנות וחמלה עצמית :)

לא מייעץ, אינני בעל רשיון כלשהו, יש להתייעץ עם בעל רשיון מוסמך.

Everything_Nice

משתמש רגיל
דירוג
289
היי
חודש זה זמן מאד קצר למדוד האם הבחירות טובות/פחות טובות וכו. יהיו ימים ירוקים. תוך יום/שבוע/חודש/שנה אני לא יודע. צריך סבלנות והתמדה.
וכמובן התאמה של אחוז המניות בתיק למה שירגיש לך (!) נכון וייתן יותר רוגע. (הוא חשוב לא פחות מכסף)
אני עשיתי לעצמי חלוקה כזאת - פנסיה/השתלמות לא מתכנן לממש בקרוב ,הרוב המוחלט במניות. ולא כי הכסף הזה פחות חשוב לי , עבדתי/עובד עליו בעמל. מכוון לטווח ארוך ככול האפשר. להינות מרביית דריבית והטבות מס וכו
השקעה אישית של כסף פנוי מכוון ל 50/50 זה נותן לי "לישון בשקט" מה שנקרא. מכיר באפשרויות והתרחישים השונים לטובה/רעה.
נכנס פעם בחודש לחלק מהמוצרים לבדוק לרוב מסקרנות ולא לבצע פעולות. מבטיח לעצמי כי קבלת החלטות אם ותהיה היא לא מיידית לאחר כניסה. (להגדיל/להוריד חשיפה) היא תהיה בנחת ומחשבה ולא כי ממש ברגע זה המצב הוא x

Oziris

משתמש רגיל
דירוג
58
תודה על התגובות, גם המקניטות...
בכל מקרה, המטרה הייתה להעלות את הנושא, ואת העובדה שזה הטריד אותי.
1% מהסכום שהשקעתי נשמע מעט אבל זה הרבה ביום-יום שלי.
כמשקיע חדש (כמו שרשמתי) אני לא רגיל ל'הפסד' כזה.אם הייתי נכנס להיסטריה - כנראה לא הייתי עסוק בלרשום פוסט ולהמתין לתגובות, אלא עסוק במכירה.
כפי שרשמתי, זה הטריד ולכן רציתי לשתף.
אמנם חלק מהתגובות היו ציניות מעט, אבל עדיין זה מה שחיפשתי ולמרבה הפליאה - אני יותר רגוע.
שוב תודה

האחד

משתמש רגיל
דירוג
1,240
מרבית מהכותבים כאן לא חוו משבר או צניחה בתיק שלהם ולכן כולם מאד בטוחים בעצמם, כי הם מכירים רק שוק עולה ובטוחים, כמוך, שסיבולת ההפסד שלהם גבוהה מאשר היא באמת.
לפני משבר 2008 השוק דישדש במשך כל 2007 עם ירידות של 10%. האם תעמוד בירידה של 10% שנמשכת חודשים בלי קרן אור באופק?
אם נכנסת עם כל הסכום שלך עכשיו, לדעתי יש לך סיכוי סביר מאד לחטוף הפסדים הרבה יותר משמעותיים בעתיד הלא רחוק. השוק נמצא בסך הכל בפיק, וכשמשווים סיכון מול סיכוי עושה רושם שיש לו הרבה יותר לאן לרדת מאשר לעלות. אישית אני עם כל המזומן על הגדר, מחכה ורק סוחר באופציות בחלק קטן.

המתמיד

משתמש רגיל
דירוג
404
השוק נמצא בסך הכל בפיק, וכשמשווים סיכון מול סיכוי עושה רושם שיש לו הרבה יותר לאן לרדת מאשר לעלות. אישית אני עם כל המזומן על הגדר, מחכה ורק סוחר באופציות בחלק קטן.
לכל מחזיקי המזומן, הפוסט הזה הוא בשבילכם.
אמ;לק - לא סביר שמחירי המניות הם בועה אם הציבור הרחב לא בפנים.
אגב, יושבי המזומן הפסידו בשנה האחרונה (עוד) עלייה של 15% ב-S&P500 וכ-20% ב-MSCI WORLD (בגלל התחזקות השקל זה יוצא פחות בשקלים).

ג.נ. מחזיק תיק 50/50 (מזומן/מניות). אם לא הייתי מתכנן לקנות דירה בזמן הקרוב, הייתי מרשה לעצמי יותר סיכון.

doc29

משתמש בכיר
דירוג
3,536
תודה על התגובות, גם המקניטות...
בכל מקרה, המטרה הייתה להעלות את הנושא, ואת העובדה שזה הטריד אותי.
1% מהסכום שהשקעתי נשמע מעט אבל זה הרבה ביום-יום שלי.
כמשקיע חדש (כמו שרשמתי) אני לא רגיל ל'הפסד' כזה.אם הייתי נכנס להיסטריה - כנראה לא הייתי עסוק בלרשום פוסט ולהמתין לתגובות, אלא עסוק במכירה.
כפי שרשמתי, זה הטריד ולכן רציתי לשתף.
אמנם חלק מהתגובות היו ציניות מעט, אבל עדיין זה מה שחיפשתי ולמרבה הפליאה - אני יותר רגוע.
שוב תודה
בהחלט זה סימן להפחתת אחוז המניות שלך כי בקצב הזה בירידה של 20% ומעלה (שבוא תבוא ולא עוד הרבה זמן), אתה עלול למכור בלחץ. עדיף להיות בתת חשיפה מאשר באובר חשיפה.

מה שלדעתי יכול לעזור לך זה להרחיב את הידע שלך על השוק, לקרוא ספרים או בלוגים שעושים בהשקעה פאסיבית.

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,945

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
@הסולידית קיבלתי את ההערה. ובכל זאת כדאי להתייחס לדברים בפרופורציה הנכונה. ואני לא אומר מה המסקנה צריכה להיות... אני דווקא נוטה להסכים עם @אורי ג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M למה יש סימנים של מותגים על המסכות? אוף טופיק 4
OOmer סימנים של בועה שוק ההון 90
R בדיקה של בית להריסה נדל"ן 0
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 2
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 12
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 2
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 68
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חלקן של חברות בעליית המחירים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
F ה s&p 500 ובעיית החוב של ארהב שוק ההון 2
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 7
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 21
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0

נושאים דומים

למעלה