• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה

ישראלי ממוצע

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום,

סיימתי תואר ראשון בכלכלה חד חוגי באוניברסיטה מסוימת (אני לא כותב איזו אוניברסיטה כי הבנתי שאם אעשה את זה אז זה ייחשב כשיווק ואז ימחקו את הפוסט), ממוצע 79.

אני רוצה להתחיל לחפש עבודה (לא חיפשתי עבודה באמצע בלימודים בגלל שהיה לי קשה לנהל את הזמן שלי, אובחנתי בעבר עם ADHD ו-OCD ולכן התקשיתי).

אבל לפני שאני מתחיל לחפש עבודה, אני רוצה לשאול כמה שאלות (אשמח למענה בבקשה):

1. איך לבנות נכון את קורות חיים?

2. המחשבות על הראיונות עבודה מפחידות אותי מכיוון שאני מרגיש שאני לא יודע כלום, כל מה שלמדתי בתואר זה מודלים ותיאוריות (שחלק מהם כבר שכחתי לצערי) אבל אני לא מרגיש שזה הכין אותי לתפקידים בתחום (אני פתוח להרבה תפקידים שונים שקשורים לתחום, בגלל זה בחרתי בכלכלה שזה תחום רחב) למרות שאני לא יודע איך הדברים עובדים באותם תפקידים מכיוון שמעולם לא הייתי בעולם הזה כך שאולי אני טועה ושאני סתם חושב יותר מדי, אז רציתי לשאול איך אני מכין את עצמי לקראת ראיון עבודה ומה שיהיה אחרי זה (בתפקיד עצמו) במידה ואתקבל? יש לי תחושה שבתפקיד עצמו אני לא אהיה מסוגל לעשות כלום מכיוון שאין לי ידע וזה מלחיץ אותי. אני בינתיים הזמנתי ספר לימוד Excel וכשזה יגיע אני אתרגל הרבה (הבנתי שהספר הזה מלמד לא רק את הבסיס אלא גם הרבה מעבר לזה, כלומר כל מה שאני צריך לדעת, אני מקווה) מכיוון שברוב המשרות (אם לא כולן) בתחום ראיתי שדורשים ידע ב-Excel ברמה גבוהה, יש לי ידע ב-Excel אבל בסיסי (הפעם האחרונה שנגעתי בתוכנה הזו הייתה לפני שנתיים כשעשיתי מטלות בקורסים של חשבונאות מתוך מסגרת של תואר ראשון בכלכלה).

תודה רבה והמשך שבוע מצוין :)

נערך לאחרונה ב:
למעט יכולות טכניות שאתה צריך להשתפשף בהן, מה מעניין אותך?
כיוון שאין לך ניסיון, תהליך הקבלה למשרה הראשונה עלול להיות ארוך ולא קל. אם ניתוח נתונים מעניין אותך, אתה יכול לנסות לראות אם יש משרות פנויות בחברות השמה כמו G-STAT (ויש עוד), אם התחום הפיננסי יותר מושך אותך הייתי ממליץ לנסות חברות מסורתיות כמו בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח ולראות מה הן מחפשות בדרישות בקו"ח שלהן.

בגדול אמליץ לך לנסות לחקור מה המשרות שמתאימות לך (יש שלל סרטונים ביוטיוב ובלוגים ומאמרים ברחבי הרשת), לנסות להבין מה עושים ביום-יום, מה התכונות והיכולות הטכניות הנדרשות לתפקידים האלה וכו'

למעט יכולות טכניות שאתה צריך להשתפשף בהן, מה מעניין אותך?
כיוון שאין לך ניסיון, תהליך הקבלה למשרה הראשונה עלול להיות ארוך ולא קל. אם ניתוח נתונים מעניין אותך, אתה יכול לנסות לראות אם יש משרות פנויות בחברות השמה כמו G-STAT (ויש עוד), אם התחום הפיננסי יותר מושך אותך הייתי ממליץ לנסות חברות מסורתיות כמו בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח ולראות מה הן מחפשות בדרישות בקו"ח שלהן.

בגדול אמליץ לך לנסות לחקור מה המשרות שמתאימות לך (יש שלל סרטונים ביוטיוב ובלוגים ומאמרים ברחבי הרשת), לנסות להבין מה עושים ביום-יום, מה התכונות והיכולות הטכניות הנדרשות לתפקידים האלה וכו'
תודה רבה על מענה.

לגבי מה מעניין אותי - לצערי קשה לי להגיד... בעיקרון כל התפקידים מעניינים אותי חוץ מתפקידים שקשורים למשאבי אנוש.

אין בעיה, אלך על ההמלצות שלך.

ו... רציתי לשאול לגבי השכר (אני מתנצל אם אני שואל את זה רק עכשיו, שכחתי לשאול בפתיחת הפוסט) - אם לא מופיע שכר במשרה מסוימת ואני מעוניין לדעת את השכר, אז איך זה עובד? אני מגיע לראיון עבודה ושואל כבר בתחילת הראיון או באמצע? או אפילו אחרי? וזה כמובן לקחת בחשבון שלא בטוח אם אתקבל בסוף.

תודה רבה (שוב) :)

לדעתי האישית, מסלול קריירה מצויין לבוגרי כלכלה הוא לעבוד במחלקות כלכליות של חברות (מה שנקרא גם FP&A, Financial Planning and analysis). זה מחלקה שקיימת במספר רב מאוד של חברות ככה שיש אופציות רבות לתעסוקה.
בתור מישהו בלי ניסיון, ההמלצה הכי טובה שיש לי לתת לך (מעבר לדעת להשתמש באקסל בצורה סבירה) זה להפגין ידע מקצועי על התחום באופן כללי ועל החברה שאתה מתראיין אצלה. ידע מקצועי זה למשל להכיר מה זה דוחות כספיים (Balance Sheet, P&L & Cash flow statement), איזה מטריצות חשובות בכל תעשייה (למשל Renewal Rate) עבור חברת SaaS וכל מיני דברים כאלה.
מהניסיון שיש לי בריאיונות של בוגרי כלכלה שרוצים להיכנס לתחום, להבין בדברים האלה כבר ייתן לך יתרון משמעותי כי ל99% אחוז מהאנשים שמתראיינים אין מושג בזה.
ברגע שאתה מצליח להיכנס למשרה ראשונה הרבה יותר קל להסתדר. שכר התחלתי במחלקה כלכלית בחברת הייטק בתקופתי בישראל (לפני 6-7 שנים) היה בין 10 ל-12 אלף ותוך 3 שנים נניח אתה יכול לצפות ל15-18 אם אתה טוב.

עוד מקומות עבודה מעניינים:
- מחלקות כלכליות בבנקים, במטה
- משרד האוצר
- חברות ממשלתיות

ומסכימה בנוגע לטיפים למעלה; תלמד כמה שאתה יכול על מאפייני התעשייה , החברה הספציפית וכל מידע נגיש.

לדעתי האישית, מסלול קריירה מצויין לבוגרי כלכלה הוא לעבוד במחלקות כלכליות של חברות (מה שנקרא גם FP&A, Financial Planning and analysis). זה מחלקה שקיימת במספר רב מאוד של חברות ככה שיש אופציות רבות לתעסוקה.
בתור מישהו בלי ניסיון, ההמלצה הכי טובה שיש לי לתת לך (מעבר לדעת להשתמש באקסל בצורה סבירה) זה להפגין ידע מקצועי על התחום באופן כללי ועל החברה שאתה מתראיין אצלה. ידע מקצועי זה למשל להכיר מה זה דוחות כספיים (Balance Sheet, P&L & Cash flow statement), איזה מטריצות חשובות בכל תעשייה (למשל Renewal Rate) עבור חברת SaaS וכל מיני דברים כאלה.
מהניסיון שיש לי בריאיונות של בוגרי כלכלה שרוצים להיכנס לתחום, להבין בדברים האלה כבר ייתן לך יתרון משמעותי כי ל99% אחוז מהאנשים שמתראיינים אין מושג בזה.
ברגע שאתה מצליח להיכנס למשרה ראשונה הרבה יותר קל להסתדר. שכר התחלתי במחלקה כלכלית בחברת הייטק בתקופתי בישראל (לפני 6-7 שנים) היה בין 10 ל-12 אלף ותוך 3 שנים נניח אתה יכול לצפות ל15-18 אם אתה טוב.
- משרד האוצר
- חברות ממשלתיות

ומסכימה בנוגע לטיפים למעלה; תלמד כמה שאתה יכול על מאפייני התעשייה , החברה הספציפית וכל מידע נגיש.
תודה רבה לכם!

תודה רבה על מענה.

לגבי מה מעניין אותי - לצערי קשה לי להגיד... בעיקרון כל התפקידים מעניינים אותי חוץ מתפקידים שקשורים למשאבי אנוש.

ו... רציתי לשאול לגבי השכר (אני מתנצל אם אני שואל את זה רק עכשיו, שכחתי לשאול בפתיחת הפוסט) - אם לא מופיע שכר במשרה מסוימת ואני מעוניין לדעת את השכר, אז איך זה עובד? אני מגיע לראיון עבודה ושואל כבר בתחילת הראיון או באמצע? או אפילו אחרי? וזה כמובן לקחת בחשבון שלא בטוח אם אתקבל בסוף.

ילמדו אותך שם כל מה שצריך , אל תדאג מזה.
שכר לא שואלים , חכה שישאלו אותך.
תגיע לראיונות ותשתפשף שם .
עבודה ראשונה בכלכלה זה קצת מאתגר כי התחום מוצף , אבל בסוף כולם מוצאים .
שיהיה בהצלחה.

ילמדו אותך שם כל מה שצריך , אל תדאג מזה.
שכר לא שואלים , חכה שישאלו אותך.
תגיע לראיונות ותשתפשף שם .
עבודה ראשונה בכלכלה זה קצת מאתגר כי התחום מוצף , אבל בסוף כולם מוצאים .
שיהיה בהצלחה.
תודה רבה!

תחפש משרות סטודנט,דרך קלה לצבור ניסיון ולראות איזה כיוון מתאים לך. בהצלחה!

תודה רבה על מענה.

לרוב (אולי תמיד) בראיון הטלפוני שואלים אותך מה ציפיות השכר שלך ואומרים לך פחות או יותר למה אתה יכול לצפות במשרה שאתה מתמיין אליה

- משרד האוצר
- חברות ממשלתיות

גם בתחום הביטוח יש לא מעט משרות

לדעתי כדאי להתחיל בללמוד מה האפשרויות, ללכת לדבר עם אנשים מהתחום, להבין אם זה מתאים לך ומה נדרש ממך כדי להתקבל.

כבר הזכירו הרבה אפשרויות בתחום אז אתן עוד כמה:
- יעוץ משכנתא פרטי
- סוכן פנסיוני
- מחלקה כלכלית בחברות מסחריות
- בנק ישראל
- תפקידי game economy בחברות משחקים
- ניהול קמפיינים PPC בחברות פרסום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תוך כמה זמן לפני סיום השכירות נהוג להראות את הדירה? נדל"ן 11
N האם שמתם לב שהדיון בין סיום שלטון החמאס לבין החזרת החטופים הפך לפוליטי טהור? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
C הודעה מראש על סיום העסקה ועזיבה התפתחות אישית 14
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
ת דוח על סיום פירוק קרן שוק ההון 5
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
A סיום תשלומי משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
מ מתלבטת איזה תואר ללמוד - איזה תואר בהנדסה או משהו אחר בכלל? התפתחות אישית 2
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 43
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20