• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הודעה מראש על עזיבת מקום עבודה

• פותח הנושא HHH
  • פורסם בתאריך

HHH

משתמש בכיר
דירוג
2,867
החלטתי לעבור מקום עבודה וסיכמתי עם המעסיק החדש שאתחיל לעבוד אחרי החגים. אני מחוייב להודיע למעסיק הנוכחי 30 יום מראש ובנוסף יש לי יותר מ-15 ימי חופשה צבורים. השאלה היא האם כדאי להודיע 30 יום לפני תחילת העבודה החדשה (כך כתוב בחוזה הנוכחי שלי) ואז בסבירות גבוהה לא אספיק לנצל את כל ימי החופשה והמעסיק הנוכחי ישלם לי את ערכם, או לעשות חישוב לאחור ולהודיע שבוע שבועיים קודם ל-30 יום כדי שאספיק לעבוד קצת וגם לקחת את כל ימי החופשה. היתרון במקרה זה הוא שעל ימי החופש שאנצל יופרשו כספים לפנסיה וכד' אבל החסרון שהם יכולים לסרב ולקבוע שאפסיק לעבוד 30 יום אחרי ההודעה שלי (מה שיחסוך להם כסף כי אז אפדה ימי חופשה אבל לא אזכה לפי הבנתי להפקדות פנסיוניות על חשבונם).
אני רוצה להתנהג בצורה הוגנת אתם תוך שמירה על האינטרסים שלי, אשמח לעצה ממי שהיה בסיטואציות כאלה בעבר.

אני כמעט תמיד מעדיפה דוקא לפדות את הימים, לצאת כמה שיותר מהר מהמעסיק שבחרתי לעזוב ושיהיה לי קצת חופש בין עבודות. מאוד בריא לטעמי.
היה מקרה שביקשו ממני לבוא מעבר ל-30 יום בשביל יומיים ייעוץ וחפיפה אז באמת ניצלתי ימי חופש כדי להאריך את השהות שלי, והייתי באותה תקופה עם רכב חברה, אז זה היה יתרון לחופש :)

שים לב שלפחות בחלק מהחוזים מדובר על 30 ימי עבודה. ויש מעסיקים שמקפידים על כך שזה ימי עבודה ולא קלנדריים...לפחות לי היה מעסיק שה-30 יום האלה נגררו הרבה מעבר לחודש...

@HHH לפי הקישור הנ"ל מדובר על שלושים ימים רגילים קלנדריים ולא ימי עבודה:
http://www.moital.gov.il/NR/exeres/A392871F-71AA-490B-A79E-FED062D811C2.htm
1. אם אתה רוצה למקסם את ההכנסה תודיע שלושים ימים מראש ותפדה את ימי החופש.
2. אם אתה רוצה להיות הוגן, הצע למעביד שתיקח את ימי החופש במסגרת החודש

"אחרי החגים", כלומר להתחיל באוקטובר אחרי סוכות?
האם אתה מאמין שיתנו לך לעבוד את כל החודש התראה מראש?
או שישחררו אותך במקום - "קח 30 יום משכורת ולך"?
אין קשר ללהיות הוגן.
ימי חופש נועדו כדי להנפש.
לדעתי, המעסיק יתעצבן כי מדובר בתקופת החגים - כלומר, אתה משתכר אצלו את תקופת החגים ועוזב אחריהם.
הייתי נזהר עם העובדה הזו...

אם חשוב לך להתנהל מולם בהגינות, למה שלא תשתף אותם בהתלבטות שלך ותשאל מה מועדף עליהם?

* נכתב מנקודת מבט של מעסיק

יש את הצד הטכני ואת הצד של היחסים הלא פורמאליים
בחוזים יש בד"כ תשלום חלף הודעה מוקדמת שאז המעסיק יכול לנתק מידית יחסי עובד מעביד לשלם את השכר (ללא הפרשות מעסיק) ואת דמי החופשה
אופציה אחרת היא שהוא מעסיק אותך עד תום התקופה ומשלם את פדיון ימי החופשה
אופציית ביניים (אם אתה מתפטר) הוא מעסיק אותך חצי מהתקופה ומוציא אותך "לחופשה כפויה" לכאורה זה לא חוקי אבל להגנת המעסיק הוא יטען בצדק שלא הייתה לו הזדמנות לתאם את החופש בצורה מסודרת.

עד כאן האופציות הקרות

עכשיו השאלה מה היחסים עם המנהל הישיר שלך, האם הם טובים האם אתה חושב שתצטרך בעתיד את עזרתו בקבלת המלצה למקום הבא, האם אהבת לעבוד בצוות ואכפת לך מהאנשים/משימות שהשארת מאחוריך.
צריך להבין שבחגים בפועל כנראה שאתה בכל מקרה תעבוד 1/2 משרה והיתר יהיו חופש. אז היכולת שלך להעביר חפיפה מסודרת תהיה מוגבלת.
אם מדובר בחברה קטנה ועניה אז הנזק הכלכלי שאתה תגרום מהתפטרות בתקופת חגים גדול יותר לעומת מי שעוזב את מיקרוסופט :)
מצד שני, אתה לא חייב לגלות מתי התקבלת, תמיד תוכל להסביר שקיבלת הצעה והיית חייב לקבל וזה יצא ככה.
יש כמובן גם את הנקודה של לקחת חופש בין עבודות זה לא רע לנפש ולגוף :)

אני בגישה דומה לזו של Izelman.
תהיה כנה. אם היחסים טובים, הם יבואו לקראתך כי בסופו של דבר כולם רוצים לסיים את ההתקשרות באופן חיובי.
במקרה המדובר תקופת החגים תפגע בחפיפה, אם נדרשת, ולכן יש סיכוי רב שהם בעצמם יעדיפו לדחות את מועד סיום ההתקשרות.
בכל מקרה תמיד כדאי להיות נחמד עד הסוף. אתה לא יודע כמה פעמים מתקשרים אלי בקשר לעובדים שעבדו תחתי למרות שלא ציינו את שמי בין הממליצים. מדינה קטנה...

• אהבתי
Reactions: MSS
אופציית ביניים (אם אתה מתפטר) הוא מעסיק אותך חצי מהתקופה ומוציא אותך "לחופשה כפויה" לכאורה זה לא חוקי אבל להגנת המעסיק הוא יטען בצדק שלא הייתה לו הזדמנות לתאם את החופש בצורה מסודרת.
זו אופציה לא חוקית, נקודה.
אי אפשר לכפות על עובד לנצל ימי חופשה בתוך ימי הודעה מוקדמת, אם נותרו ימי חופשה שלא נוצלו המעסיק חייב לפדות אותם במועד תשלום המשכורת האחרונה.

תודה לכל המגיבים, אנסה לעשות קצת סדר:
1. אני מעוניין לנצל לפחות חלק מימי החופש שלי ומעוניין לסיים אתם בצורה טובה ככל האפשר.
2. למעסיק יותר זול לפדות את ימי החופשה שלי בכסף ולא לתת לי לעבוד את כל הימים מרגע ההודעה ועד תום תקופת ההעסקה שלי כי אז הוא לא מפריש עבור ימים אלה לפנסיה וכד'.
3. המלכוד - אם אודיע 30 יום מראש בוודאות לא אנצל את כל ימי החופש הצבורים ואקבל את ערכם בכסף (בנוסף אפסיד הפרשות סוציאליות ואהיה פחות בחופש). אם אודיע יותר זמן מראש אולי הם יסכימו לתת לי להיות בחופש בסוף ההעסקה כפי שאני רוצה אבל אולי יחליטו שתוך 30 יום אני צריך לעזוב (בתמורה לפדיון ימי חופשה שלא אספיק לנצל). זה יהיה עוד לפני שאני מתחיל עבודה חדשה, וכך אהיה מספר שבועות ללא מעסיק.
אני לא יודע מראש מה תהיה תגובתם ולכן שואל את עצתכם. אוסיף עוד נתון - אפשר לתמצת את רוח המפקד בעבודה שלי במשפט "שיהיה זול, לא חשוב כמה שזה עולה"... כלומר לא תמיד אני מצליח למצוא הגיון במעשיהם זולת הרצון לחסוך בכל מחיר...

עוד שיקול פעוט, ככל שאתה נמצא "בין עבודות" יותר זמן, יש סיכוי יפה שבסוף השנה תהיה זכאי ליותר החזר ממס הכנסה.

אם משלמים לך חודש ושולחים אותך הביתה - אתה תקבל את כל ההפרשות שנגזרות מזה.

אם משלמים לך חודש ושולחים אותך הביתה - אתה תקבל את כל ההפרשות שנגזרות מזה.
https://www.hilaporat.co.il/article.php?id=144

ב. להודיע לעובד על ניתוק יחסי העבודה לאלתר, באופן מיידי, ולשלם לעובד "תמורת הודעה מוקדמת" - בשיעור שכר העבודה שהיה העובד משתכר אילו המשיך לעבוד במשך תקופת ההודעה המוקדמת המגיעה לו.
במקרה כזה, לא מדובר בשכר עבודה, והיום הקובע לענין צבירת זכויות - וותק לפיצויים, חופשה, הבראה וכיוצ"ב - הוא ניתוק יחסי העבודה בפועל.
לפיכך, במקרה של יוסי, אין חובה לבצע הפרשות לקופת גמל מתמורת ההודעה המוקדמת אלא אם נקבע כך במפורש בהסכם קיבוצי / צו הרחבה / חוזה אישי / נוהג החל על הצדדים.

זו אופציה לא חוקית, נקודה.
אי אפשר לכפות על עובד לנצל ימי חופשה בתוך ימי הודעה מוקדמת, אם נותרו ימי חופשה שלא נוצלו המעסיק חייב לפדות אותם במועד תשלום המשכורת האחרונה.

ציטוט מ כל-זכות:
המעסיק רשאי לבחור מתי ינצל העובד את ימי החופש שלו. יחד עם זאת, העובד רשאי לבקש לנצל ימי חופשה במועדים הנוחים לו ועל המעסיק להתחשב בבקשותיו או לנמק את סירובו בטעמים הגיוניים וסבירים.

במקרה של התפטרות העובד לא מאפשר למעסיק לבחור ולכן ככל הנראה אפילו שופט סופר מתחשב יחייב את העובד בחלק מימי החופשה

לגבי פיטורים
http://www.ovdim.org.il/חופשה-הודעה-מוקדמת/

הילכת ארבל, לפיה העובד, והוא בלבד, מחליט מתי לקחת חופשה, חורגת מן ההלכה המושרשת, לפיה המעסיק הוא הקובע והמסדיר את מועדי יציאת עובדיו לחופשה שנתית, בתאום עם העובדים. על כן, למשל, מקום בו מפעל נסגר בתקופה מסוימת בשנה, לטובת חופשה שנתית מרוכזת של כלל עובדיו, גם על עובד המפוטר יהא לצאת לחופשה השנתית באותו זמן כמו שאר העובדים; כך גם מקום בו הסתיים פרויקט בו הועסק העובד, ואין עוד צורך בעבודתו. במקרים כגון אלו, מדובר בהוצאת העובד לחופשה כדין, בשל צרכי העבודה ובמסגרת הפררוגטיבה הניהולית הנתונה למעביד, ועל כן מותרת חפיפה בין תקופת החופשה לבין תקופת ההודעה המוקדמת, עד ל-14 יום כקבוע בחוק. גם מקרה בו עובד שוהה בחופשה, ובמהלך החופשה מגלה המעביד כי העובד מעל בכספים שבאחריותו, ומפטר אותו בשל כך, ישנה הצדקה לחפיפה בין התקופות כאמור.

כלומר בפיטורים אם בכל מיקרה היתה כוונה להוציא את העובד לחופשה (חופשה מתוכננת לחברה או עקב פרוייקט שהסתיים) אז זה אפשרי
אבל הוצאה שרירותית זה התחמקות מתשלום וזה שקול לומר לעובד שישב בבית כי הוא לא נדרש, חופשה על חשבון המעסיק

הציטוט מדבר על פיטורין.
פה לא מדובר על פיטורין. פה מדובר על התפטרות.
הוא יכול להגיד לך שהוא לא רוצה לראות אותך, חושש שתגרום לנזק בחודש האחרון ולשלוח אותך לחופש כפוי - X ימי חופש צבורים ועוד Y להשלים 30 יום הודעה מראש.
כדי לפטר אותך, הוא צריך לתת סיבה.

שוב, בגלל זה אני אומר שצריך להתחשב גם בצד שכנגד, לא לנסות לסחוט עד הסוף את הלימון (ימי חג וכו').

@HHH ,אם תחשוב על זה...
אתה יכול להודיע לו היום. אני מניח שאתה מתחיל רק אחרי סוכות... 5.10.2015 ?
אם יחזיק אותך חודש - אתה יוצא לחודש חופש בספטמבר על החגים... לך לטייל.
אם ישחרר אותך היום - קיבלת משכורת של חודש נוסף + 15 ימי חופש לפדות, אתה יכול ללכת ללשכת תעסוקה לחתום בלשכה חודשיים (אם יש לך ותק מספיק/ גיל וכו').

אני הייתי מעדיף לחכות לרגע האחרון האפשרי (מבחינה חוקית) עם ההודעה, ועד אז אף אחד לא אמור לדעת על זה שאתה עוזב.

אם היחסים עם המעסיק סופר טובים ואתה יכול לסמוך עליו שיבין אותך, זה סיפור אחר, בכל מקרה אחר עדיף לשמור את הקלפים קרוב לחזה, כי מה יקרה אם חלילה הצעת העבודה החדשה שלך תתבטל?

כי מה יקרה אם חלילה הצעת העבודה החדשה שלך תתבטל?
לפי חוק למעסיק אסור לחזור בו מהצעת עבודה, זה נחשב להפרת חוזה אפשר לתבוע אותו והוא יהיה מחוייב לשלם 3 חודשים שכר.
למועמד אגב, מותר לחזור בו.

אז הוא ידע בדיוק מה היחס מצד המעסיק. אם הוא מודיע היום - הוא בוחר את יום העזיבה.
ירצה עוד 30 יום.
ירצה עוד 60 יום.
נותן לכם אפילו כפול זמן להתכונן לרגע המכונן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הודעה מראש על סיום העסקה ועזיבה התפתחות אישית 14
Jane Doe העלאת עמלות ללא הודעה מראש צרכנות פיננסית 39
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 2
M שליחת הודעה פרטית בפורום פוסטים מאיכות נמוכה 7
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
A האם יש דרך לכתוב למשתמש ספציפי הודעה פרטית? אוף טופיק 2
Y איך שולחים הודעה פרטית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
1337justme הודעה על תום תוקף פטור ממס בקה"ש וגמל IRA בלאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P הודעה על העברת פרטים מחברת אשראי לגוף הבינלאומי? צרכנות פיננסית 1
ה הודעה על התפטרות פוסטים מאיכות נמוכה 3
ברק א. "הודעה על שומת מס הכנסה" : הפסד הון מ מיסים 1
4 איך שולחים הודעה פרטית בפורום? אוף טופיק 2
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
א הודעה בעת מכירת אג"ח צרכנות פיננסית 2
M בנק ישראל - הודעה על רכישת אג"ח שוק ההון 26
S אשמח להסבר עבור הודעה מ-IB שוק ההון 1
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
JBUZZ איך יוצרים הודעה פרטית חדשה? אוף טופיק 4
J הודעה ב-IB על split spread orders. מה המשמעות? שוק ההון 7
Mamaof הרחבת תקנות על ניכוי מס במקור - הודעה מהבנק שוק ההון 17
A הודעה ברכישת קרן מחקה - תקופת ה EX שוק ההון 0
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
M הודעה בדבר מיזוג חברות צרכנות פיננסית 1
א רכישה ראשונה של ETF - VXUS ב IB וקבלת הודעה שוק ההון 14
adamshalev הודעה מאת ארגון "צדק פיננסי" צרכנות פיננסית 67
M מיסוי של פיצוים בגין הודעה מוקדמת לאחר פיטורים מיסים 4
Y הוראות דין זר- היבטי מיסוי - הודעה שהתקבלה מהבנק מיסים 10
מ הודעה מקרן הפנסיה של מגדל לגבי ניכוי צרכנות פיננסית 8
K הודעה על הטלת קנס על אי הגשת דו''ח על הון ונכסים במועד ... אוף טופיק 9
D.Aristocrats הודעה משמחת על הגדלת תקרה של סכום חד פעמי עבור העברות לחשבון אקראי שוק ההון 9
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
הסולידית הודעה חשובה: הודעות מהפורום מסווגות כספאם אוף טופיק 3
yossidiv הודעה לפני התפטרות אוף טופיק 9
P חבילות טיפול - התחייבות ותשלום מראש. צרכנות פיננסית 1
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
י תשלום ארנונה מראש לשנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
ל האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם? שוק ההון 17
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70

נושאים דומים

Back
למעלה