• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניתוק תושבות ברילוקיישן

youngpanther

משתמש רגיל
דירוג
494
שלום לכולם,

התכנון שלי הוא בעוד כמה שנים לעזוב את הארץ עם כרטיס בכיוון אחד והשאיפה היא שזה יהיה לתמיד.
אני מנסה לתכנן את העזיבה מראש ככה שתהיה יעילה כמה שיותר מבחינת מס.

דיברתי עם כמה אנשים שעשו רילוקיישן והם נקטו באסטרטגיה פסיבית לחלוטין, את חלקם מס הכנסה לקח למשפט/דרש קנס שיהיה שקול לעלות משפט. אשמח להמנע מזה. לא מצאתי באינטרנט או בפורום כללי אצבעע לרילוקיישן שהם לא ״בטחו את נשמתכם בגלות אחרת יהיו צרות גדולות״

באיזה צעדים כלכליים כדאי לנקוט על מנת שיהוו הוכחה שישראל איננה מרכז חיי?
(למשל, פדיון קרן הפנסיה?)

תודה לכולם!

להיות מחוץ לישראל יותר מ 180 יום בשנה, להראות שמרכז חייך הוא מחוץ למדינה.
לבקש מביטוח לאומי לנתק תושבות וזהו.
אין בעיה שיש לך קרן פנסיה בארץ, היא גם ככה לא פעילה, כנ"ל לגבי חשבונות בנק.
בכל מקרה, אני לא יועץ מס, עדיף להתייעץ עם כזה, העלות היא באזור 800 ש"ח כש כמה שזכור לי.
בהצלחה

מסיפורים ששמעתי, תמנע מכל דבר שיכול להוות "מרכז חיים" - תואר לא סגור, חדר משלך בבית ההורים (עדיף שיוסב לחדר עבודה או משהו אחר).

רילוקשין-הכוונה אם אני מבין נכון זה שהייה זמנית בחול וחזרה לארץ.מבחינת המדינה אתה תושב ישראל.אם אתה מתכוון להגר אז תמלא טופס ביטול תושבות עוד לפני שאתה יוצא או אחרי תקופה מסוימת בחול וזהו,אתה לא תושב ישראל.גם בטופס היציאה מהארץ תציין הגירה בתור מטרת נסיעה

גם בטופס היציאה מהארץ תציין הגירה בתור מטרת נסיעה
מה זה טופס יציאה מהארץ? בחיים לא מלאתי טופס כזה גם לאחר כ 70 גיחות לחו"ל ב 40 שנים האחרונות כולל הגירה לארה"ב בשנות ה 80.
בסך הכול שילמתי קנס לביטוח לאומי 6 חודשים רטרו כשחזרתי (תושב חוזר) כדי לקבל זכויות בקופת חולים.

לא מבינה במיסוי, אבל לא הייתי ממהרת לוותר על תושבות.
קח ת'זמן, תראה שאתה באמת משתקע ואז תחליט.
אם תוותר על תושבות הדבר הראשון שישלל ממך הוא הזכות לקבל טיפול בקופ"ח, ואני אישית גיליתי שזאת זכות ששווה לשמור.

הזכות לקבל טיפול בקופ"ח
הזכות הזו עולה בדמי ביטוח לאומי ומס בריאות.
עבור מי שעושה רילוקיישן מן הסתם השכר שלו גבוה יחסית לארץ, העלות שתושת עליו בגין שימור התושבות תהיה כמה עשרות K בשנה.
שווה?!

עבור מי שעושה רילוקיישן מן הסתם השכר שלו גבוה יחסית לארץ, העלות שתושת עליו בגין שימור התושבות תהיה כמה עשרות K בשנה.
שווה?!
168 שקל לחודש. לא שקל יותר.
חוץ מזה הבנתי שאין בהכרח קשר בין תושבות לצרכי ביטוח לאומי ותושבות לצרכי מס.

• אהבתי
Reactions: Roi
שווה?!
לא מדויק, משמרים זכויות ע״י המשך תשלומים רגילים כל חודש.
לחלופין, כפי שכתבתי מקודם, אני לא שילמתי 15 שנים וכשחזרתי שלמתי קנס שווה ערך ל 6 חודשים רק עבור מס בריאות.
לגבי ביטוח לאומי חשוב לחשב כמה חודשים ישארו לשלם בארץ (לאחר חזרה לארץ) כדי להבטיח תשלום מלא של קצבת זיקנה.

136 שקל לחודש. לא שקל יותר.
טעות.

תושב ישראל השוהה בחו"ל באתר הביטוח הלאומי
אדם שמוגדר כתושב/ת ישראל על פי החוק, חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי, והוא זכאי לקבל קצבאות מהביטוח הלאומי, לפי הכללים שנקבעו בחוק.

תושב ישראל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות גם בתקופה שהוא שוהה בחו"ל. פיגור בתשלום דמי ביטוח בריאות בתקופת השהייה בחו"ל, עלול לשלול את זכאותך לקבלת שירותים רפואיים לכמה חודשים, לכן חשוב להקפיד על תשלום דמי הביטוח.

• תושב ישראל השוהה בחו"ל ואין לו הכנסות - חייב בתשלום דמי ביטוח בשיעור המינימום הקבוע בחוק.
  • אם יש לו הכנסות בחו"ל (מעבודה כשכיר שלא באמצעות מעסיק ישראלי) - יחויב בדמי ביטוח בהתאם לשומה שתתקבל לגביו ממס הכנסה. שיעור דמי הביטוח: 5% דמי ביטוח בריאות ו-7% דמי ביטוח לאומי. אם ההכנסה שהתקבלה בשומה מקורה מהכנסות שעבד, ושולמו כבר בגינן דמי ביטוח לאומי במדינת אמנה – יחויב רק בדמי ביטוח בריאות.
  • תושב ישראל שנשלח לעבוד בחו"ל על ידי מעסיקו הישראלי, חובת תשלום וניכוי דמי הביטוח מוטלת על המעסיק הישראלי.
  • תושב ישראל שעובד אצל מעסיק זר במדינה שעמה נחתמה אמנה לביטחון סוציאלי ומשלם דמי ביטוח לאומי באותה מדינה, פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי בישראל, וחייב בתשלום דמי ביטוח בריאות בלבד.
אם אתה שוהה בחו"ל עם משפחתך תקופה ממושכת, או שהיגרת למדינה אחרת והפסקת בפועל להיות תושב ישראל, עליך להודיע על כך למוסד לביטוח לאומי, כדי לבדוק את הפסקת ביטוחך.
עכשיו תצלול ללינק אמנות בינלאותיות וראה שעם ארה"ב אין לנו אמנה אז חל חובת תשלום מלאה של ביטוח לאומי ומס בריאות (בוליט מס. 2), גם לו הייתה אמנה עדיין קיימת חובת תשלום מס בריאות (בוליט מס. 4).
אם תוותר על תושבות הדבר הראשון שישלל ממך הוא הזכות לקבל טיפול בקופ"ח, ואני אישית גיליתי שזאת זכות ששווה לשמור.
בהמשך אותו עמוד שציטטתי:
תקופת המתנה לקבלת שירותים רפואיים
למידע נוסף
תושב ישראל ששהה בחו"ל שנתיים רצופות או יותר, ולא שילם דמי ביטוח בריאות תקופה של 12 חודשים לפחות, וכן מי ששהה בחו"ל וחדל להיות תושבי ישראל, יהיו זכאים לשירותי בריאות בארץ רק לאחר תקופת המתנה, בהתאם לכללים המפורטים בהמשך.
קיימת אפשרות לפדות את תקופת ההמתנה בתשלום מיוחד, ולקבל את השירותים הרפואיים מיד עם סיום התשלום.

חישוב תקופת ההמתנה
  • מי ששהה בחו"ל עד לתאריך 01.11.2008 - תחושב עבורו תקופת המתנה של 2 חודשים בעבור כל שנה ששהה בחו"ל.
  • מי ששהה בחו"ל לאחר תאריך 01.11.2008 - תחושב עבורו תקופת המתנה של 1 חודש בעבור כל שנה ששהה בחול.
בכל מקרה, תקופת ההמתנה המרבית היא 6 חודשים.

לא מבין בכלום, לא מייעץ ולא ממליץ, רק מחפש באינטרנט ומדביק כאן.

נערך לאחרונה ב:
אין לי כוונה לוותר על האזרחות הישראלית, אלא פשוט להתאזרח במקביל במדינה אחרת...
בניתוק תושבות הכוונה היא שבית הקבע שלי הוא במדינה שאיננה ישראל, ומכאן שלא אצטרך (תיאורתית) לשלם מ״ה ושאר הירקות בארץ

רוצה לשתף קצת על ההחלטה? כמה? למה? לאן? איך?

רוצה לשתף קצת על ההחלטה? כמה? למה? לאן? איך?

לאן - ארהב
מתי - אני מניחה שעוד שנה שנתיים (פונקציה של קידום בעבודה)
למה - אף פעם לא אהבתי את הארץ. כלומר, מצד אחד אני מאוד אוהבת את האנשים המוחצנים (אני גם כזאת) אבל לא בא לי לחיות עם איום טילים מתמיד וגזענות גואה
איך - מהעבודה לאחד המשרדים בארהב. או לחברה מתחרה, נראה מה יהיה יותר מעניין וכיף בארנק :)

• אהבתי
Reactions: Roi
לאן - ארהב
מתי - אני מניחה שעוד שנה שנתיים (פונקציה של קידום בעבודה)
למה - אף פעם לא אהבתי את הארץ. כלומר, מצד אחד אני מאוד אוהבת את האנשים המוחצנים (אני גם כזאת) אבל לא בא לי לחיות עם איום טילים מתמיד וגזענות גואה
איך - מהעבודה לאחד המשרדים בארהב. או לחברה מתחרה, נראה מה יהיה יותר מעניין וכיף בארנק :)
הטילים זה חלק מהקסם.
ולטעמי, הגזענות בארה"ב הרבה יותר מעיקה....

אבל החלום האמריקאי זה טוב.

לא יודע כמה זה פשוט במקצוע שלך, אבל רילוקיישן לתקופה של כמה חודשים יכול להיות הרצה טובה לרעיון.

טעות.

תושב ישראל השוהה בחו"ל באתר הביטוח הלאומי

עכשיו תצלול ללינק אמנות בינלאותיות וראה שעם ארה"ב אין לנו אמנה אז חל חובת תשלום מלאה של ביטוח לאומי ומס בריאות (בוליט מס. 2), גם לו הייתה אמנה עדיין קיימת חובת תשלום מס בריאות (בוליט מס. 4).

בהמשך אותו עמוד שציטטתי:

לא מבין בכלום, לא מייעץ ולא ממליץ, רק מחפש באינטרנט ומדביק כאן.
אם לא תושב לצרכי מס הכנסה, אז אין שומה ואין הכנסות ולכן מספיק התשלום המינימלי.
לא מייעץ, רצוי שכל אחד יתייעץ לפני עם יועץ מס ו/או אחד הנציגים הנחמדים בביטוח לאומי

אם לא תושב לצרכי מס הכנסה, אז אין שומה ואין הכנסות ולכן מספיק התשלום המינימלי.
זה ממש אבסורד שהמדינה נותנת שירותים רפואיים בכמעט חינם למי שאינו משלם לה מיסים.

זה ממש אבסורד שהמדינה נותנת שירותים רפואיים בכמעט חינם למי שאינו משלם לה מיסים.
זה אבסורד שיש לנו שלוש מערכות גבייה נפרדות למסים (ארבע אם מפרידים ביטוח לאומי וביטוח בריאות).
אז זה אבסורד שכל מי שמרוויח מינימום מקבל שירותים רפואיים?

אז זה אבסורד שכל מי שמרוויח מינימום מקבל שירותים רפואיים?
לא, זה דווקא הגיוני.
האבסורד הוא שמי שגר בחו"ל ולא משלם מס הכנסה נחשב לצורך ביטוח לאומי כמי שמרוויח שכר מינימום. למה שהמדינה תתן ביטוח לאומי למי שלא משלם לה מיסים?

לא, זה דווקא הגיוני.
האבסורד הוא שמי שגר בחו"ל ולא משלם מס הכנסה נחשב לצורך ביטוח לאומי כמי שמרוויח שכר מינימום. למה שהמדינה תתן ביטוח לאומי למי שלא משלם לה מיסים?
גם אם תשלם ביטוח לאומי כאשר אתה שוהה בחול,אחרי מספר שנים התושבות שלך תתבטל אוטמטית,והביטוח הלאומי כמובן לא יעדכן אותך,כי לקבל כסף הוא תמיד יעיל ביותר,לתת שירות כמובן שלא.ביטוח לאומי זה מס הכנסה בתחפושת

גם אם תשלם ביטוח לאומי כאשר אתה שוהה בחול,אחרי מספר שנים התושבות שלך תתבטל אוטמטית,והביטוח הלאומי כמובן לא יעדכן אותך,כי לקבל כסף הוא תמיד יעיל ביותר,לתת שירות כמובן שלא.ביטוח לאומי זה מס הכנסה בתחפושת
אכן, התושבות צריכה להתבטל וזה בסדר שגובים כסף בזמן שיש ביטוח. לא להודיע על הביטול זה באמת לא בסדר.
ונכון, ביטוח לאומי זה מס הכנסה בתחפושת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
M ניתוק תושבות מס - השתלמות ופנסיה מיסים 8
M ניתוק תושבות או עוסק פטור מיסים 5
ח ניתוק תושבות שוק ההון 1
ח ניתוק תושבות צרכנות פיננסית 4
T ניתוק תושבות ומיסוי טריטוריאלי מיסים 3
Y ניתוק תושבות והשקעה בארץ בתור תושב זר שוק ההון 90
ע ניתוק תושבות מס וסגירת חשבון בברוקר ישראלי שוק ההון 3
bar1 ניתוק תושבות השלכות אוף טופיק 9
M טופס 627 ניתוק אזרחות מיסים 1
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
deslok ניתוק הקשר הפיננסי לישראל שוק ההון 103
M ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי? צרכנות פיננסית 21
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
א אזרחות זרה, תושבות ודרכון זר פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 106
Y חתימה על טופס לבנק - "הצהרה בדבר תושבות מס" מיסים 15
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
S סקר תושבות אוף טופיק 0
O מיסוי RSU בירושה או בניתוק תושבות מיסים 0
B מייל מ-IBI על סגירת חשבון עקב תושבות בארה''ב שוק ההון 12
S ניהול תיק השקעות והקטנת מיסוי במצב של תושבות כפולה מיסים 4
א התנהלות פיננסית ברילוקיישן לארה"ב צרכנות פיננסית 9
the_newbie שמירת המספר הישראלי ברילוקיישן אוף טופיק 7
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26