• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול השקעות לבעלי אזרחות כפולה אמריקאית

דנידין

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום,
אשתי אזרחית של ישראל וארה"ב.
פרט לקופות השתלמות, פנסיה וגמל להשקעה בארץ יש לנו גם כמאה אלף דולר בחשבון השקעות אמריקאי (שווב) עם דמי ניהול סבירים.
כמה שאלות:
1. חשבנו להשאיר את החשבון באמריקה לטובת קצת גיוון. יש בזה משהו?
2. האם יש לה אפיק טוב יותר להשקעה מבחינת מס מכיוון שהיא אזרחית ארהב?
3. לא עסקנו בכלל בתכנון מס, מעבר לדיווחי החובה לארהב. מפספסים משהו גדול?

תודה רבה

לא עסקנו בכלל בתכנון מס, מעבר לדיווחי החובה לארהב. מפספסים משהו גדול?
אתה לפני לימודים לתואר גבוה?
יש לכם ילדים בעלי אזרחות אמריקאית?
אתה משלם הרבה מס בישראל?

תקרא קצת על PFIC, זה הדבר העיקרי שצריך להיזהר ממנו.
כמו כן, דברים שלא ממוסים בארץ (כמו פנסיה, השתלמות וכו') כן ימוסו במשיכה כהכנסה בארה"ב. קרן השתלמות למשל אפשר למשוך בארץ בבת אחת בלי לשלם מסים, לא כך הדבר לאזרח אמריקאי... אז מושכים במנות קטנות לאורך שנים (אם בכלל מעוניינים במשיכה).
מכשירים כמו גמל להשקעה הם מחוץ לתחום בגלל שהם PFIC. רוב האנשים לא יודעים את זה וחושבים שהכוונה רק לקרנות נאמנות וכאלה ואז מופתעים בעת הגשת הדו"ח השנתי...

אתה לפני לימודים לתואר גבוה?
יש לכם ילדים בעלי אזרחות אמריקאית?
אתה משלם הרבה מס בישראל?

תודה...
אחרי לימודים לתואר גבוה, ילדים עם אזרחות כפולה.
משלם מס הכנסה כמו שכיר בהייטק.
מעבר לזה קופת גמל להשקעה על שמי בלבד.

ילדים עם אזרחות כפולה.
משלם מס הכנסה כמו שכיר בהייטק
צריך לבדוק אם אשתך כשמגישה לבד זכאית לקבל את החזר המס עבור הילדים (עד $1,400 לשנה). זה תלוי ברמת ההכנסה שלה.

אם לא, צריך לבדוק אם אתה תהיה מוכן לוותר על קופת הגמל להשקעה (בגלל מה ש @נעם בלה בלה כתב לעיל) ולהפוך לתושב מס רעיוני בארה"ב ושאתם תדווחו ביחד בדוח השנתי. כמובן שצריך לבדוק אם הוספה שלך לדוח מעבירה אתכם ממצב של לא זכאים להחזר מס על הילדים למצב שאתם כן זכאים.

צריך להיזהר עם זה כי בצד הזכויות כל ההגבלות שחלות עליה יחולו עליך (בין היתר בתחום ההשקעות).

תודה רבה.
יש היגיון בלפתוח IRA כלשהו?

יש היגיון בלפתוח IRA כלשהו?
לאשתך כן. בהנחה ולא עוברת הכנסות של 120,000 בשנה ולא משלמת מיסים לארה"ב אז Roth IRA (בשוואב בטוח יש).
השאלה היחידה האם ההכנסות בחשבון ברות דיווח בארץ. אני קיבלתי חוו"ד משתי מקורות שונים שלא, בגלל שזה נחשב חשבון פנסיוני, ואז אסור למדינה השנייה למסות אותה יותר ממדינת המקור. מכיר גישות שגם כן יש לדווח עליה בארץ. אבל משתלם לפתוח אותה גם אם כן תחליטו לדווח על הדיבידנדים והרווחים ממנה בארץ (נותן יותר גמישות במיסוי מול ארה"ב).

בגלל שזה נחשב חשבון פנסיוני, ואז אסור למדינה השנייה למסות אותה יותר ממדינת המקור.

בן אדם שפורש בארץ ומקבל פנסיה מהקרן הצוברת שלו בחברת הביטוח ומביטוח לאומי. בארץ זה פטור ממס (או עד תקרה מסוימת). לא יחויב במס על זה בארה"ב?
זה חדש לי שחשבונות פנסיוניים ארה"ב לא ממסה.

או שזה חד צדדי בלבד (ישראל לא ממסה פנסיות זרות)?

לא יחויב במס על זה בארה"ב?
על ביטוח לאומי/קצבת זקנה לא אמור להיות.

הבעיה עם שאר הדברים זה שהאמריקאים הכניסו לכל אמנה שלהם savings clause שמאפשרת להם למסות אזרחים ותושבים שלהם כאילו שהאמנה לא קיימת.
הclause הזה לא חל על הכנסות מביטוח לאומי, ויש עדכון של האמנה מ1993 שהכניס גם את עניין הפנסיות אבל הניסוח שם מאוד מעומעם (לעומת הסיפור עם ביטוח לאומי), כך שאני לא בטוח בכלל שקצבת פנסיה ישראלית פטורה בארה"ב.

לאשתך כן. בהנחה ולא עוברת הכנסות של 120,000 בשנה ולא משלמת מיסים לארה"ב אז Roth IRA (בשוואב בטוח יש).
אם היא מדווחת בנפרד, ההכנסות הם רק עד 10000 בשנה (או כ190000 למשותף. המספר שלך זה ליחיד). יש תמיד את האפשרות ל BACK DOOR.

על ביטוח לאומי/קצבת זקנה לא אמור להיות
לתושבי ישראל, זה לא כל כך ברור. לא מכיר מקרה שזה הגיע לבית משפט, אבל לי אישית די ברור שהאמנה לא מכסה את זה (שמעתי על מקרה בו המבקר של ה IRS לא התיר את זה).

עריכה: הבהרה, לא שאני ממליץ לדווח על זה כהכנסה חייבת... רק לא להתפלא אם בביקורת לא יתירו את זה.

נערך לאחרונה ב:
אם היא מדווחת בנפרד
יש להם ילדים. יש להם מגבלת הכנסה לHOH/MFS שלא גר עם בן זוגו (phaseout בין 120,000 ל-135,000), ומגבלה לMFS שכן גר עם בן זוגו בין 0 ל-10,000.
אנחנו נכנסים כאן לטריטוריה מוזרה, היות והסיבה שמלכתחילה היא יכולה להיות HOH היא שהיא לא נחשבת נשואה מבחינת הIRS. לדעתי אם היא HOH (עד שהילדים בני 19 או עד שיסיימו לימודים/גיל 24) היא יכולה.

שמעתי על מקרה בו המבקר של ה IRS לא התיר את זה
שמעתי על המקרה. נראה לי עדיף לקחת סיכון של 1.2% בשנה מאשר לשלם מראש מיסים שנויים במחלוקת. התמלול באמנה נראה לי די חד ערכי.
אגב מה דעתך על השינוי השני לאמנה שגם מכניס את הפנסיות למוחרגים מהsavings clause?

שמעתי על המקרה. נראה לי עדיף לקחת סיכון של 1.2% בשנה מאשר לשלם מראש מיסים שנויים במחלוקת. התמלול באמנה נראה לי די חד ערכי.
לפני שנייה ערכתי את ההודעה שליD:
עריכה: הבהרה, לא שאני ממליץ לדווח על זה כהכנסה חייבת... רק לא להתפלא אם בביקורת לא יתירו את זה.
אוסיף, שאם לא מדווחים על זה בכלל בדוח האמריקאי, וגם לא בישראלי, הסיכויים שזה בכלל יעלה בביקורת יורדת פלאים...

יש להם ילדים. יש להם מגבלת הכנסה לHOH/MFS שלא גר עם בן זוגו (phaseout בין 120,000 ל-135,000), ומגבלה לMFS שכן גר עם בן זוגו בין 0 ל-10,000.
אנחנו נכנסים כאן לטריטוריה מוזרה, היות והסיבה שמלכתחילה היא יכולה להיות HOH היא שהיא לא נחשבת נשואה מבחינת הIRS. לדעתי אם היא HOH (עד שהילדים בני 19 או עד שיסיימו לימודים/גיל 24) היא יכולה.
צודק, התבלבלתי. יש לה HOH.

שאם לא מדווחים על זה בכלל בדוח האמריקאי
כלומר כחלופה להצהרה על אמנה? תיאורטית האמנה חלה (לפי החוק האמריקאי) רק אם דרשת זאת מפורשות בדוח - בדומה ל2555.

וגם לא בישראלי
אאלט בדוח הישראלי חייבים להכניס את זה בסעיף של הכנסות פטורות (כמו שכירות מדירה עד 5,030)

כלומר כחלופה להצהרה על אמנה? תיאורטית האמנה חלה (לפי החוק האמריקאי) רק אם דרשת זאת מפורשות בדוח - בדומה ל2555.
עד כמה שידוע לי, יש קנס על אי דיווח, רק להכנסות החייבות בדיווח בטופס 8833. פטור ממיסים על קצבאות זקנה לפי אמנה, מוחרגים מפורשות מחובת הדיווח.
(iv) That a treaty reduces or modifies the taxation of income derived from dependent personal services, pensions, annuities, social security and other public pensions, or income derived by artistes, athletes, students, trainees or teachers;
אאלט בדוח הישראלי חייבים להכניס את זה בסעיף של הכנסות פטורות (כמו שכירות מדירה עד 5,030)
נכון ש"חייבים". השאלה היא, האם אכפת להם...

מודה שלא הבנתי את המסקנה בסוף...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
א ניהול תיק השקעות בגיל 30 שוק ההון 15
ש מעבר בין בתי השקעות בשל דמי ניהול שוק ההון 5
T ניהול השקעות לאדם פרטי צרכנות פיננסית 14
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
Y התלבטויות בנוגע להמשך ניהול תיק השקעות שוק ההון 3
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
G ניהול מסחר - בנק מול בית השקעות שוק ההון 9
McMurphy ניהול תיק פסיבי ת ב"בית השקעות" שוק ההון 29
2028_שנת_פרישה דמי ניהול 0 בבתי השקעות ישראלים שוק ההון 23
Adam Smith ניהול השקעות של בת הזוג צרכנות פיננסית 21
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
K השפעה של שווי חברת ניהול השקעות שוק ההון 4
ש ניהול עצמאי של תיק השקעות שוק ההון 1
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
H ניהול חשבון השקעות נפרד בשל ירושה אוף טופיק 1
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
ש הוצאות ניהול השקעות ואיך מאתרים כמה זה בפועל צרכנות פיננסית 10
פשפש דמי ניהול תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
ע דמי ניהול בקרנות ופיזור השקעות צרכנות פיננסית 5
Shiva דמי ניהול בתיק המנוהל על ידי בית השקעות שוק ההון 14
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
R ניהול קרן השתלמות IRA וחשבון ההשקעות באותו בית השקעות, כדאי? שוק ההון 0
ס אווטסורסינג לבניית תיק השקעות פשוט (ללא ניהול) צרכנות פיננסית 3
א ניהול תיק השקעות שוק ההון 4
T קופת גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות שוק ההון 9
L ניהול תיק השקעות מאוזן דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
מ ניהול תיק השקעות, תושב חו"ל שוק ההון 2
amikal תיק השקעות מנוהל ע"י בית השקעות ללא דמי ניהול? שוק ההון 18
B ניהול השקעות לחברה בע"מ שוק ההון 5
קורא הדוק הוצאות ניהול השקעות - כמה הבהרות ברשותכם צרכנות פיננסית 11
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
Y השקעה באמצעות בית השקעות - ניהול שלהם או שלי שוק ההון 39
1337justme ניהול תיק השקעות עם הטבות משמעותיות בעמלות שוק ההון 9
Lio הוצאות ניהול השקעות ב - IBI שוק ההון 44
S ניהול תיק השקעות והקטנת מיסוי במצב של תושבות כפולה מיסים 4
י.ג ניהול השקעות בבנק - דוחות ושקיפות שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה