• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע חדש אחרי שבועות של קריאה

מה יש בזה

משתמש רשום
דירוג
0
אחרי כמה שבועות של קריאה בבלוג ובפורום הגיע הזמן לשאול שאלות.

בן 25. יש לי עבודה קבועה וטובה. יש קרן השתלמות 100% מניות עם 10K.

מתחיל להשקיע כ50 אלף ו- 5K כל חודש \ K15 רבעון לתקופה של 15 שנים ומעלה. המטרה לצאת לחופשי.

אני מתכנן לעשות חלוקה של 85% מניות 15% אג"ח בינוני וכל שנה לחזק טיפה יותר את הנתח האג"חי.

הזדרזתי ופתחתי חשבון דרך אקסלנס עם עמלות של 0.085% למניות, 0.07% לקרנות מחקות וסנט למניות אמריקאיות (5$ מינימום) ואני יכול להשקיע דרכם בIB. (קיבלתי פטור לשנה לעלות החודשית של 15 ₪)

מצד שני אני יכול למחוק את החשבון שלי שם ולפתוח חשבון בIB, הבעיה ששם העמלה היא 10$ לחודש . אז במבט ל 15 שנים קדימה אני ממש מתלבט מה עדיף לי לעשות. מה דעתכם?

אולי עדיף לסחור דרך אקסלנס לשנים הקרובות וכשהתיק יהיה גדול ויהיה לי פטור מה10 דולר עמלה של IB אני אעבור לשם (כל עוד אני משקיע רק בקרנות ואגח"ים שנסחרים בIB). קראתי שזה אפשרי אבל תקנו אותי אם אני טועה.

*לפי מה שראיתי בפורום יש פיתרון גם למניות וגם לאג"ח דרך IB ולא ממש צריך את האפשרויות שיש בברוקר הישראלי.

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
לא משנה איפה אתה מחזיק את הני״ע שלך, אם מדובר בני״ע אמריקאים, אתה תוכל להעביר אותם ל-IB.
אבל זה לא נכון לני״ע ישראלים (לא משנה אם זה מניות, או אגח או קרנות).

שים לב שאם אתה מתכוון לשלם 5$ כל חודש לאקסלנס, אז העלות היחסית של IB היא כבר לא 10 דולר, אלא 5$ (תחת ההנחה שרכישה ב-IB היא חינם שזה כמעט נכון). ובכל מקרה לפי קצב ההשקעות שלך אתה צפוי להגיע ל-100K$ בחשבון תוך משהו כמו 5 שנים ואז לא תשלם עמלה חודשית ב-IB.
אם אתה מתכוון לקנות ני״ע אמריקאים או זרים, אתה תהיה חייב להמיר את השקלים שלך לדולרים, מה שעולה בד״כ 0.5%-0.7% בבתי השקעות בארץ, וכמעט אפס מוחלט ב-IB, אז רוב הסיכויים ש-IB ישתלם לך תוך זמן קצר מאד.
תוסיף לזה עוד כמה יתרונות של IB ומהר מאד (עבורי לפחות) ההחלטה נהיית no brainer לטובת IB.

השיקול העיקרי אבל בייחוד בתיק קטן ובייחוד בשלב הצבירה של התיק - זה עניין הגשת הדוחות לרשות המסים על הפעילות בחשבון הזר שלך ב-IB. נצא לרגע מהנחה שאתה חייב להגיש דוחות (זה דיון שלם אם אתה כן או לא), אז אתה צריך או ללמוד איך לעשות את זה (לא ביג דיל) או לשלם לרו״ח שיעשה את זה בשביל (גם לא ביג דיל, סד״ג של 1000-1500 שח בשנה פחות מדרגת המס השולי שלך, אם זה 31% אז העלות היא כ 700-1000 שח בשנה). לפני שאתה מחליט שזה הורס לך לגמרי את הכדאיות - קח בחשבון שרק על להמיר את השקלים שלך לדולרים יעלה לך 300-400 שח בשנה בבית השקעות. פלוס עוד כ-200 שח עמלות מסחר בבית השקעות. מהר מאד תגלה שהחסכון ב-IB בעלויות יכסה לך את העלות של רו״ח אם תבחר לשלם ולא להגיש בעצמך.

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
3,006
לתקופה של 15 שנים ומעלה. המטרה לצאת לחופשי.
מרתק שצריך להיות קודם 15 שנה מאחורי הסורגים (מצד שני זה מעודד, כי זה הרבה פחות מ-40 שנה).

וכל שנה לחזק טיפה יותר את הנתח האג"חי.
בן 25. יש לי עבודה קבועה וטובה.
*אישית* קשה לי להבין את הלך הרוח שמציב את שני המשפטים האלה בנשימה אחת.
אבל אני לא מכיר את הנסיבות שלך, סיבולת הסיכון שלך וכ'ו. אין לי מושג בהשקעות. קבל החלטות לבד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 366
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
Ben Dover Preferred stock - עבור משקיע ישראלי שוק ההון 7
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T זמן נוח לקנות עבור משקיע טווח ארוך? שוק ההון 20
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
D yet another משקיע מתחיל שוק ההון 5

נושאים דומים

למעלה