• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות

דנה סו

משתמש רשום
דירוג
2
היי! אני משקיעה מתחילה בשוק ההון וממש עכשיו אני עובדת על פריסה של התיק. בינתיים יש 2 דברים שאני ממש לא בטוחה לגביהם (מבין כל הדברים שאני לא בטחה לגביהם..) ואשמח אם תתנו מבט ותזרקו איזו מילה.
האחד הוא החלק האג''חי בתיק, יש לי תיק השקעות ב IB, בגלל זה אני לא יכולה להשקיע באגח ממשלתי של ישראל, וממה שאני יודעת הרבה יותר מסוכן להשקיע באגח זר אבל אין כל כך אופציה אחרת ואני לא ממש מכירה קרנות אגח זרות ש''אפשר לסמוך עליהן'', במיוחד כי הרבה יותר קשה לי להתמצא באנליזות באנגלית.
הדבר השני הוא החלוקה עצמה של המדדים. בחרתי כמה מדדים בעיקר של חברות מפותחות, כשבהם מדד הS%P500 ו VTI. ההתלבטות היא האם להתמקד במדד גדול אחד או שאין סיבה להימנע משניהם ביחד ואם אין התנגדות לשניהם ביחד מה היחס בניהם?

חשוב לי להדגיש שאני לא מחפשת המלצה או פתרון לתשובות שלי, אני רק רוצה לשמע דעות נוספות מאנשים שמבינים בעולם הזה טיפה יותר ממני;)

ברוכה הבאה לפורום!

אין שום הבדל מעשי עבורך בין S&P500 לקרן VTI שמשקיעה בכל מניות ארהב. תבחרי אחד מהם וזהו.
אגח זר לא מסוכן יותר. אג״ח באופן כללי יותר קשה להבנה משזה נדמה על פני השטח. את יכולה להסתכל על (ולחפש בפורום) הקרן AGGG שמשקיעה באגח של הרבה מדינות, גם ישראל. את יכולה לחשוב על זה כה-VT של אגח.

ברוכה הבאה לפורום

היי! אני משקיעה מתחילה בשוק ההון וממש עכשיו אני עובדת על פריסה של התיק. בינתיים יש 2 דברים שאני ממש לא בטוחה לגביהם (מבין כל הדברים שאני לא בטחה לגביהם..) ואשמח אם תתנו מבט ותזרקו איזו מילה.
האחד הוא החלק האג''חי בתיק, יש לי תיק השקעות ב IB, בגלל זה אני לא יכולה להשקיע באגח ממשלתי של ישראל, וממה שאני יודעת הרבה יותר מסוכן להשקיע באגח זר אבל אין כל כך אופציה אחרת ואני לא ממש מכירה קרנות אגח זרות ש''אפשר לסמוך עליהן'', במיוחד כי הרבה יותר קשה לי להתמצא באנליזות באנגלית.
הדבר השני הוא החלוקה עצמה של המדדים. בחרתי כמה מדדים בעיקר של חברות מפותחות, כשבהם מדד הS%P500 ו VTI. ההתלבטות היא האם להתמקד במדד גדול אחד או שאין סיבה להימנע משניהם ביחד ואם אין התנגדות לשניהם ביחד מה היחס בניהם?

חשוב לי להדגיש שאני לא מחפשת המלצה או פתרון לתשובות שלי, אני רק רוצה לשמע דעות נוספות מאנשים שמבינים בעולם הזה טיפה יותר ממני;)
תוכלי להסביר את המשפט:
יש לי תיק השקעות ב IB, בגלל זה אני לא יכולה להשקיע באגח ממשלתי של ישראל
מניח שאם תרצי תוכלי לפתוח תיק השקעות נוסף בישראל (לפי הקצת שאני חושב שאני מבין).

מניח שאם תרצי תוכלי לפתוח תיק השקעות נוסף בישראל (לפי הקצת שאני חושב שאני מבין).

נכון, והעלות החודשית הא רק 15 ש״ח, אין המרת מטבע והעמלות על רכישה בארץ גם הן נמוכות, נראה דבר נכון למי שמעוניין להשקיע בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ח חיילת משקיעה שוק ההון 30
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
T משקיעה חדשה שוק ההון 104
ש משקיעה טרייה שוק ההון 11
א משקיעה במדד לימוד סבלני ארוך טווח יומני מסע אישיים 138
ג שאלות למשקיעה מתחילה בברוקר זר שוק ההון 0
ה ההיא - יומנה של מתחילה יומני מסע אישיים 10
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
יערה מתחילה מההתחלה שוק ההון 29
Y שאלה של מתחילה שוק ההון 12