• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי.

• פותח הנושא BTS9
  • פורסם בתאריך

BTS9

משתמש סולידי
דירוג
11
אהלן,
אני בן 23, השתחררתי לפני שנתיים משירות קרבי בצה"ל. ושלא כמו שאר החברים מהצוות שלי - לא רצתי "בעיוורון" למוסודות האקדמיים, על מנת להוציא תואר יוקרתי בהנדסה/מדעים מדוייקים וכד', בשביל "להסתדר בחיים"...
העדפתי ללמוד מאנשים שהצליחו ובנו עסקים מצליחים וגם ללמוד ממקורות שונים באינטרנט (אתרים כדוגמת הבלוג המדהים הזה) מה נכון וכדאי לי לעשות עם החסכונות שלי וכיצד עליי לייצר תזרים מזומנים חיובי שילך ויגדל לאורך השנים. וכמובן לצאת ממעגל הבורות הפיננסית הרובצת בקרב האוכלוסיה במדינת ישראל. בטח בקרב אנשים בגילי.

לאחר שקראתי את המשקיע הנבון, כמה ספרים של Robert Kiyosaki, נפגשתי עם כמה אנשי עסקים ולקחתי קורס למסחר יומי בשוק ההון (שעם הזמן הבנתי שאני לומד מספקולנטים עיוורים שלא עוסקים במסחר, אלה בהונאה של ציבור תמים וטיפש) הגעתי להחלטה שאני רוצה לבנות תיק השקעות פסיבי לטווח ארוך ובשלב מסויים שהתיק גדול מספיק - לחיות אך ורק מהתשואה.

התיק שלי בנוי כך:

50% אג"ח:

-25% אג"ח לטווח בינוני עד 5 שנים – הגנה מפני העלאת ריבית בנק ישראל בזמן הקרוב.
-25% מק"מ ישירות לטווח של שנה - הגנה מפני העלאת ריבית בנק ישראל בזמן הקרוב + כסף מזומן לקנייה קרן מחקה מדד SPY וקרן VT בזמן שוק דובי גדול ומתמשך/קריסת הבועה הנוכחית בשוק המניות האמריקאי.

50% מניות:

- 30% מדד SPY.
- 20% קרן הסל Vanguard Total World ETF - VT.

* אני אאזן את התיק לפי חוק ה-25%-65% של גראהם, בתקופות שונות(כנראה שהמרכיב המנייתי יגדל לאחר שוק דובי גדול ומתמשך).
* אפריש לתיק כל רבעון כ-70% מהכנסותיי החודשיות ואאזן אותו.
* הכסף ההתחלתי שאותו אשקיע הוא כסף פנוי(לא אמור לשמש למטרות חתונה, לימודים אקדמיים וכו').
*אשקיע דרך בית השקעות (כנראה "מיטב דש" משיקולי נוחות/עמלות).
* אין באפשרותי להשקיע דרך קרן השתלמות IRA מאחר והנני שכיר (בינתיים) והקרן שיש לי לא גדולה מספיק ולמיטב הבנתי אי אפשר להפריש כסף "לבניית קרן השתלמות IRA" כל עוד אני שכיר. תקנו אותי אם אני טועה.

טוב עכשיו למטרה שלשמה העלתי את הפוסט הזה...
* אשמח לקבל תגובות בונות, הערות וכו' לגבי תיק ההשקעות שלי. מה נכון ומה לא עפ"י דעתכם האישית כמובן.
* דוגמאות לניירות ערך שציינתי או חלופות דומות ויותר טובות מבחינת דמי הניהול.
* כרגע אני מתכנן להשקיע דרך ברוקר בארץ בלבד. יש לכך השלכות על ניירות הערך הזרים/דמי ניהול/עמלות מיותרות? יש אלטרנטיבה?
* כל "הכרישים בעלי הניסיון" שנמצאים בפורום: "דגיגון מתחיל כמוני" יישמח מאוד לראות גם את התגובות שלכם.

המשך יום מעולה,
דורון.

נערך לאחרונה ב:
כל מה שאכתוב כאן הוא לא 'המלצה' בשום פנים ואופן, גם אם אתבלבל ואשתמש במילה 'המלצתי'! ;)

לי אישית יש אסטרטגיית השקעה אחרת(שלי!) שאני אפרסם אם תרצה.
בקשר אלייך:
1. למה אתה לא רוצה להשקיע באג"ח ריבית קבועה לשלושים שנה?
2. למה אינך רוצה להשקיע בארץ לפחות 10%-20% מהתיק?
3. מה הסכום ההתחלתי שלך?
4. יש לך בעיה להשקיע ב'מניות דיבידנד'?

תענה לאלו ואני אשמח לעזור!
תרשום גם אם אתה לא מבין מושג מסוים או משהו.... ;)

1. הרעיון של להשקיע באג"ח לטווח בינוני נובע מזה שאנחנו נמצאים בסביבת ריבית אפסית וכל עלייה בריבית שתבוא תביא לתשואה נמוכה/שלילית באג"ח. התנודות באג"ח לשלושים שנה יהיו הרבה יותר גדולות.
ריבית קבועה? מה זה אומר ואיך זה עוזר לי?
2.כיוון שהשוק קטן, הפיזור הכללי של המדד קטן, סחירות נמוכה. הכל יחסית לארה"ב כמובן.
ועוד דבר - אני לא כל כך עוקב אחרי השוק בארץ.
איך השקעה בארץ יכולה לעזור לי?
3. 100,000.
4.אין לי בעיה.
כל כמה זמן חברות מחלקות דיבדנדים? (אני מניח שזה משתנה מחברה לחברה, אך יש ממוצע כלשהו?)
השקעה חוזרת של הדיבדנדים דרך מדד הSPY כרוכה בעמלות קנייה נוספות?

כמובן שאשמח שתפרסם את האסטרטגייה שלך ועוד מידע שאתה רואה נכון לשתף.
תודה על התגובה וסורי על הבורות! :)

1. טוב... רק אני הייתי לפחות מקצה 10% לטווח הארוך(10+ שנים!).... כל אחד ומה שהוא רוצה.
ריבית קבועה זאת אומרת ריבית קבועה כאילו לא משתנה לא משנה מה- לא מדד לא אינפלציה ולא כלום,
אם הריבית היא 5.5% עד 2042 אז גם עכשיו גם שנה הבאה וגם ב-2042 תקבל ריבית של 5.5%!

זה מגן עליך משינויים תכופים. אגב, אתה משקיע בקונצרני?
(אני לא, לא בעד!)
2. השקעה בארץ תנטרל מט"ח חלקית! :) בנוסף יש מניות כמו דלק רכב ובזק עם תשואת דיבידנד מאוד גבוהה שנדירה מאוד בחו"ל(בזק-11.28%, דלק רכב-15.06%).
3. טוב....
4. אין 5.
6. יש חברות כמו גב ים שמחלקות דיבידנד שנתי(פעם בשנה!) ויש חברות כמו בזקודלק רכב עם דיבידנד רבעוני(4 פעמים בשנה).

אני משתמש באסטרטגייה שהרבה אנשים 'יקפצו' עלי ואני יודע אבל היא 50%-60% סולידית.... (והיא) :
50% מניות דיבידנד- 4 חברות שונות(12.5% כל אחד).
כל חברה גדולה מתאימה לי בתנאי ש:
1. שווי שוק גדול מ-2 מיליארד שקלים.
2. מחלקת דיבידנד לפחות 10 שנים ברצף.
3. תשואת דיבידנד של לפחות 5%.
15% אג"ח שקלי ריבית קבועה ל-30 שנה(עד ל-2042, יצא ב-2012).
15% אג"ח שקלי בריבית קבועה ל-3-5 שנים.
15 מק"מ(עד שנתיים).

5 אחוז-אקטיבי, לנסות קצת להרוויח.... :)

גילוי נאות: מחזיק חזק את בזק(25,000 מניות), דלק רכב(5,000 מניות).

אין בזאת שום המלצה לנייר ערך כלשהי ולביצוע פעולות בו. כל מה שיעשה מי שיקרא זאת על אחריותו הבלעדית.

בבקשה, עידו.

אני כאן לעוד שאלות\הערות\הארות או כל מה שתרצה.
אגב, ממליץ לך על התיק הוירטואלי של ספונסר- יראה לך כמה תשואה עשית היום וכמה מאז שקנית את הנייר.

האם שקלת להשקיע בקרנות מחקות ישראליות במקום קרנות סל אמריקאיות?

תיק ההשקעות שלי והנתונים ההתחלתיים שלי יחסית דומים לשלך, רק שאני בחרתי להשקיע בקרנות מחקות ישראליות - מדד S&P (40%) מדד מניות אירופה (5%) ומדד מדינות מתפתחות (5%).
אני חושב שזה נותן כיסוי יחסית טוב לפיזור גאוגרפי. כמובן לא כמו VT, אבל יש בכך יתרונות:
- קרנות מחקות ישראליות צוברות דיבידנדים שלא כמו קרנות סל אמריקאיות, המחלקות אותם. ניראה לי שבגילך אתה תהנה מהיתרון של הצבירה לאור אפקט הריבית דריבית הידוע.
- קרנות מחקות ישראליות לרוב יהיו בדמי ניהול נמוכים יותר.
- השקעה בקרנות מחקות ישראליות לא חושפות אותך לסיכון מט''ח.

אשמח לשמוע מה אתה חושב ומה לקחת בחשבון כשבחרת איך שבחרת, אולי יש משהו שלא לקחתי לתשומת לבי.
כמוך, אני משקיע מתחיל ואודה אם משקיע מנוסה יחווה את דעתו בעניין.

כמובן אינני מבקש ייעוץ/המלצה לנייר ספציפי - רק להבין את השיקולים המרכזיים שבחלופות.

תודה,

חברים, אני נמנה עם קהל המשקיעים הצעירים.
עם זאת, אני עומד בצד השני של המתרס ומאמין דווקא בהשקעה בקרנות סל זרות.
נכון, קרנות צוברות אמנם עדיפות בהיבט צבירת הון בשלב התחלתי אבל לדעתי יש כאן שאלה בסיסית של השקפת עולם.
בעיניי, תיק ההשקעות צריך להיות אוניברסלי, קרי להתאים לסיטואציות שונות, במיקומים שונים.
אני אוהב ישראל אך מאמין שההיסטוריה כבר הציגה מספר מקרים בהם נאלצנו לארוז את הפקלאות ולצאת את הארץ.
ממליץ לקרוא את פוסט הסולידית של "הטוב, הרע והמכוער" שמציג היטב את ההבדלים בין המוצרים השונים.
אז אומנם קרן מחקה על מדדי חו"ל אינה מסווגת בצד הרע אך היא בהחלט מכוערת.
הכללים שאני אספתי מגדולים וטובים ממני מתייחסים ל:
1. השקעה במוצרים שאתה מבין - אני לא מבין בקרנות מחקות שעוסקות בחוזים עתידיים ועסקאות swap (וכרגע גם לא רוצה להבין).
2. פיזור גלובלי לפי שווי שוק - שילוב של S&P500 וקרן סל מחקה מדד עולמי - משקל גדול לשוק האמריקאי (דעה אישית).
3. אין ארוחות חינם - לצערי אין פתרון מושלם, כל אחד בונה את התיק האישי שלו לפי נסיבות חייו ואמונתו שלו.
אני מעדיף קרן סל גלובלית שמחזיקה פיזית במניות על פני המצאות של המזה"ת.
אולי אני טועה, אבל קרן סל כמו VT (דוגמא כללית) מחלקת לך דיבידנד שממוסה במקור (25%) - קנה קרן כספית דולרית, ללא עמלות מיותרות ואחת לכמה זמן תשתמש בדיבידנדים לקנייה נוספת בחלק המנייתי. מה ההבדל בין זה לקרן מחקה על מדדי חו"ל שצוברת דיבידנדים אחרי מיסוי (NTR)?

נערך לאחרונה ב:
אחת לכמה זמן
זה בערך ההבדל, בנתיים הכסף שוכב ולא צובר ריבית.

אבל ירדתי לסוף דעתך ואני נוטה להסכים איתך - כניראה שבאמת זה שיקול נמוך בחשיבותו ביחס לכיסוי הגלובלי ובעיקר ביחס למבנה הפיננסי הפשוט של ETF מול קרן מחקה בארץ... כך להבנתי לפחות.
אבל אם מוסיפים לזה את עניין סיכון המט''ח, את העניין שקרנות ה-ETF דורשות דמי ניהול מעט גבוהים יותר ואת הסיכונים הנובעים משינויים במדיניות המיסוי בארה''ב - אני שוב לא בטוח באיזה צד אני נמצא.

@Ed.b , למיטב ידיעתי קרנות ה-ETF (האמריקאיות לפחות) מנצחות בכל הקשור לדמי ניהול (למעט אולי קרן מגדל שמחקה סנופי).
תוסיף לזה את העובדה שקרנות של Vanguard חרטו על דגלן את מדיניות העמלות הנמוכות לעומת קרנות מחקות ישראליות שמתגאות בדמי ניהול נמוכים אולם אינן מתחייבות לשמור על שיעור נמוך לאורך זמן.
כשתיגמר מסיבת ההיכרות, דמי הניהול יגדלו.

תודה לכולם על התגובות.

1. טוב... רק אני הייתי לפחות מקצה 10% לטווח הארוך(10+ שנים!).... כל אחד ומה שהוא רוצה.
ריבית קבועה זאת אומרת ריבית קבועה כאילו לא משתנה לא משנה מה- לא מדד לא אינפלציה ולא כלום,
אם הריבית היא 5.5% עד 2042 אז גם עכשיו גם שנה הבאה וגם ב-2042 תקבל ריבית של 5.5%!

זה מגן עליך משינויים תכופים. אגב, אתה משקיע בקונצרני?
(אני לא, לא בעד!)
2. השקעה בארץ תנטרל מט"ח חלקית! :) בנוסף יש מניות כמו דלק רכב ובזק עם תשואת דיבידנד מאוד גבוהה שנדירה מאוד בחו"ל(בזק-11.28%, דלק רכב-15.06%).
3. טוב....
4. אין 5.
6. יש חברות כמו גב ים שמחלקות דיבידנד שנתי(פעם בשנה!) ויש חברות כמו בזקודלק רכב עם דיבידנד רבעוני(4 פעמים בשנה).

אני משתמש באסטרטגייה שהרבה אנשים 'יקפצו' עלי ואני יודע אבל היא 50%-60% סולידית.... (והיא) :
50% מניות דיבידנד- 4 חברות שונות(12.5% כל אחד).
כל חברה גדולה מתאימה לי בתנאי ש:
1. שווי שוק גדול מ-2 מיליארד שקלים.
2. מחלקת דיבידנד לפחות 10 שנים ברצף.
3. תשואת דיבידנד של לפחות 5%.
15% אג"ח שקלי ריבית קבועה ל-30 שנה(עד ל-2042, יצא ב-2012).
15% אג"ח שקלי בריבית קבועה ל-3-5 שנים.
15 מק"מ(עד שנתיים).

5 אחוז-אקטיבי, לנסות קצת להרוויח.... :)

גילוי נאות: מחזיק חזק את בזק(25,000 מניות), דלק רכב(5,000 מניות).

אין בזאת שום המלצה לנייר ערך כלשהי ולביצוע פעולות בו. כל מה שיעשה מי שיקרא זאת על אחריותו הבלעדית.

בבקשה, עידו.

אני כאן לעוד שאלות\הערות\הארות או כל מה שתרצה.
אגב, ממליץ לך על התיק הוירטואלי של ספונסר- יראה לך כמה תשואה עשית היום וכמה מאז שקנית את הנייר.

אני משקיע באג"ח ממשלת ישראל בלבד. לא משקיע באג"ח קונצרני.
אני מעדיף להשקיע במדד כולו ולא במניות ספציפיות. כך אוכל לפזר את ההשקעה שלי ולמזער את הסיכון.
שאלה לגבי הדיבידנד- אם אני משקיע במדד הSPY הדיבדינדים מושקעים חזרה במניות באופן אוטומטי? יש על כך מס כלשהו/עמלות קניה/וכו'?

האם שקלת להשקיע בקרנות מחקות ישראליות במקום קרנות סל אמריקאיות?

תיק ההשקעות שלי והנתונים ההתחלתיים שלי יחסית דומים לשלך, רק שאני בחרתי להשקיע בקרנות מחקות ישראליות - מדד S&P (40%) מדד מניות אירופה (5%) ומדד מדינות מתפתחות (5%).
אני חושב שזה נותן כיסוי יחסית טוב לפיזור גאוגרפי. כמובן לא כמו VT, אבל יש בכך יתרונות:
- קרנות מחקות ישראליות צוברות דיבידנדים שלא כמו קרנות סל אמריקאיות, המחלקות אותם. ניראה לי שבגילך אתה תהנה מהיתרון של הצבירה לאור אפקט הריבית דריבית הידוע.
- קרנות מחקות ישראליות לרוב יהיו בדמי ניהול נמוכים יותר.
- השקעה בקרנות מחקות ישראליות לא חושפות אותך לסיכון מט''ח.

אשמח לשמוע מה אתה חושב ומה לקחת בחשבון כשבחרת איך שבחרת, אולי יש משהו שלא לקחתי לתשומת לבי.
כמוך, אני משקיע מתחיל ואודה אם משקיע מנוסה יחווה את דעתו בעניין.

כמובן אינני מבקש ייעוץ/המלצה לנייר ספציפי - רק להבין את השיקולים המרכזיים שבחלופות.

תודה,
היי,
אני מעדיף השקעה דרך ETF בארה"ב מאחר והם מחזיקים פיזית במניות בעוד שקרנות מחקות בישראל מחקים את המדד ע"י חוזים עתידיים והמצאות כאלה ואחרות שאני מעדיף להתרחק מהם בשלב זה.

* אם אני משקיע במדד הSPY הדיבדינדים מושקעים חזרה במניות באופן אוטומטי? יש על כך מס כלשהו/עמלות קניה/וכו'?
או שהכסף מועבר לחשבון ההשקעות שלי אחרי 25% מס ואני צריך להשקיע עצמאית את הדיבדינדים (כמובן כרוך בעמלות קנייה)?
מה לגבי VT?

תודה.

נערך לאחרונה ב:
DoronP:
למה המשקל העודף לארה"ב בחלק המנייתי? כמחצית מ-VT זה כבר השוק האמריקאי (לפי משקלו בכלכלה העולמית) ועם SPY הינך מטה עוד יותר לכיוון ארה"ב.
לכאורה VT לבדו יכול לייצג את כל החלק המנייתי, או אולי VTI + VXUS בשביל אותו הפיזור בדיוק אבל חיסכון קטן בדמי ניהול כנגד חוסר הנוחות (ועמלות הפעולה) של לאזן שתי תעודות במקום אחת.

תשמע.... אני לא רוצה להצחיק אבל בעלי השליטה בארץ ח-מ-ד-נ-ים-! חחח... :)

למה יש לדלק רכב ובזק תשואת דיבידנד כל כך נדיבה?
דלק רכב- בעל שליטה(גיל אגמון) מחזיר הלוואה של 1 מיליארד שקלים ולכן מושך הרבה כספים כדיבידנד.
הוא מנכ"ל מצוין שהוביל עסקאות ענק בחברה וגם בשפל שמר אותה ברווחים אז מצדי שייקח כמה דיבידנד שהוא רוצה
כל עוד החברה ברווח. כי, בת'כלס- אני והוא מרווחים באופן יחסי אותו דבר מהדיבידנד! החמדנות שלו עוזרת לי.
בזק- בעל שליטה(שאול אלוביץ') מעלה מזומנים בפירמידה שלו(המון מזומנים)- בזק (בשליטת) ביי קומיוניקיישנס (בשליטת) אינטרנט זהב (בשליטת) יורוקום שהיא חברה פרטית שבשליטתו.

הבנתי את טיעונך כשמדובר ב3%-4% תשואת דיבידנד אבל ברצינות, לא היית רוצה תשואת דיבידנד של 11.29%(בזק) ו-15.06%(דלק רכב)?!
גם אחרי מס אני מרוויח מכך לא מעט, אגב, בזק לא חילקה דיבידנד נמוך מ-10% כבר 4 שנים רצופות ודיבידנד נמוך מ-5% -לא חילקה כבר 10 שנים.

שניהם מגדילות את הדיבידנד ויש להם רווחים גבוהים. וכן, גיל אגמון הוא המנכ"ל ובעל השליטה.

קראתי את הפוסט ואשמח להסבר מפורט כי אני לא רואה בעיה בלהשקיע הרבה כסף במניות דיבידנד כי תהיה רציני איתי:
החברות שאני משקיע בהם את רוב כספי יקרסו רק אם: מעל 1,000,000 לקוחות יעברו להוט\אנשים בארץ לא ייקנו פורד\מאזדה\במוו.

(לא המלצה לרכישה או לביצוע כל פעולה בנייר, אני ה-ז-הר-ת-י-!)

שים לב שיש לך כפילות מיותרת: בערך 40% מהנכסים של VT הם אותם הנכסים של SPY. הייתי משקיע את כל הסכום רק ב VT, או מפצל בין VTI ל VXUS.

קראתי את הפוסט ואשמח להסבר מפורט כי אני לא רואה בעיה בלהשקיע הרבה כסף במניות דיבידנד כי תהיה רציני איתי:
החברות שאני משקיע בהם את רוב כספי יקרסו רק אם: מעל 1,000,000 לקוחות יעברו להוט\אנשים בארץ לא ייקנו פורד\מאזדה\במוו.

קריסה כנראה שלא, אבל אין ספק שיש לבזק למשל הרבה אתגרים - רפורמות בשוק האינטרנט המהיר, הצלחה של המתחרים ברשתות הסלולר (מול פלאפון של בזק), כניסה של מתחרים חדשים לשוק הטלוויזיה (מול יס של בזק), כניסת חברת החשמל לתחום התקשורת ועוד.

גם לדלק רכב יכולות להיות צרות כמו התחזקות של מותגי רכב אחרים מולם, כניסת רכבים סינים לשוק, שינויי מיסוי וכו'.

אין ספק שהתיק שלך "קוסם" מבחינת התשואות שהוא מציע, אך כגודל התשואה גודל הסיכון, בהחלט לא הייתי מכנה אותו סולידי.

קריסה כנראה שלא, אבל אין ספק שיש לבזק למשל הרבה אתגרים - רפורמות בשוק האינטרנט המהיר, הצלחה של המתחרים ברשתות הסלולר (מול פלאפון של בזק), כניסה של מתחרים חדשים לשוק הטלוויזיה (מול יס של בזק), כניסת חברת החשמל לתחום התקשורת ועוד.

גם לדלק רכב יכולות להיות צרות כמו התחזקות של מותגי רכב אחרים מולם, כניסת רכבים סינים לשוק, שינויי מיסוי וכו'.

אין ספק שהתיק שלך "קוסם" מבחינת התשואות שהוא מציע, אך כגודל התשואה גודל הסיכון, בהחלט לא הייתי מכנה אותו סולידי.
רשמתי שהוא 50%-60% סולידית+ שני החברות הללו התמודדו עם קשיים בעבר, גם כשהיין היה בשיא דלק רכב שרדה לדוגמה.
לא אמרתי שהוא סולידי לגמרי, רק אמרתי שהוא לא מסוכן ברמות גבוהות ומניב תשואות בהחלט י-פ-ו-ת - דיבידנד+תשואה יכול להגיע ל-10%-20% אחוז בשנה.

שנינו יודעים שהסיכוי שהתיק שלי יקרוס נמוך!
אגב, אתה ואני מדברים כאילו הקציתי 50% לדלק רכב ו-50% לבזק כשהקצתי רק 12.5% לכל אחד מהם.... :)
אין לי שום בעיה לסכן 25% מהתיק בשביל תשואות כאלה גבוהות ומזומן ביד. כשאזדקן כנראה אקטין את החשיפה למניות דיבידנד אבל עכשיו בגיל צעיר-החיים יפים.

אני לא רואה סיבה להמשיך בדיון- אני מוכן לקחת סיכון בינוני כדי להשיג תשואה גבוהה ואתה מוכן לקחת סיכון נמוך בשביל תשואה בינונית.
במקרה שאתה צודק- "הלך עלי" :) ובמקרה שאני צודק- הפסדת מאות אחוזים של דיבידנד!

זהב לא הכנסתי לתיק משום שאני לא רואה בו כל צורך- אפשר לגנוב אותו אבל מניות ואג"ח אי אפשר "לגנוב".
(אלא אם כן חחח... :) תיכנס למחשבים של הבורסה בתור דמות וירטואלית ו"תפלח" משם בייטים של מידע)

• אהבתי
Reactions: Avi
התיק שלך נראה לי מתאים לך. 50% בטחון 50% שוק מבוזר. יש לך אופק ארוך מאוד לקבל את הסיכון של זעזועי שוק. רק צריך עצבי ברזל שזה קורה אז תכין את עצמך פסיכולוגית לטווחים של שלש עד חמש שנים משיא לתחתית.

אחרי תיק כזה, כל ההצעות הם רק וורסיות של פלוס מינוס אותו הדבר. אישית אני לא אוהב חברות דיבידנדים.
חפש "A Quantitative Approach to Tactical Asset Allocation" של פאבר. לדעתי מעניין מאוד בהיבט של חקירת האסטרטגיות.

למיטב הבנתי אתה כן יכול לעבור ל IRA אפילו אם אתה שכיר אבל הקרן צריכה להיות כבר פתוחה, ז"א ותק של מעל ל 6 שנים. עוד מגבלה היא כ 100,000 ש"ח בקרן.

לגבי האסטרטגיה הכללית אני חושב שללמוד לתואר או לא זה תלוי מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול. אם אתה רוצה להקלט בחברה, להרבה משרות יש רמת סף של תואר. אם אתה רוצה להיות יזם (להקים עסק, ליזום פרוייקט, מוצר, רעיון) זו לא דרישת סף. אישית עשיתי שניים אבל באמת לא היו לי שום שיקולים פרקטיים אלא רק בגלל שאהבתי את התחומים. תואר זו גם חוויה. אינטלקטואלית וחברתית ושם פגשתי כמה מהאנשים המעניינים ביותר שהכרתי מורים וחברים לחיים כאחד והם הובילו אותי לדברים שבוודאות לא הייתי מגיע אליהם אחרת. החוויה הזו גם לא "גזלה" לי הרבה זמן או משאבים כי בעצם לא הייתי בליין כזה גדול אז מכלול החיים שלי ים עבודה לימודים היו ממילא מה שרציתי לעשות. התואר הראשון גם לא היה לי יקר כי חייתי די בצמצום ועבדתי וחלק נכבד סבא שלי שילם (כן, מצאתי דרך להוציא את כל המתנות יומולדת שאף פעם לא הביא לי והוא כפולני טוב ראה את זה כהוצאה ראויה).

אז לעשות תואר סתם כי לעשות תואר וללכת ליישב קיוביקל במשרד - לא. אבל אם אתה לוקח את זה בזוית אחרת, בראיה נכונה, יש לזה הרבה ערך.

התיק שלך נראה לי מתאים לך. 50% בטחון 50% שוק מבוזר. יש לך אופק ארוך מאוד לקבל את הסיכון של זעזועי שוק. רק צריך עצבי ברזל שזה קורה אז תכין את עצמך פסיכולוגית לטווחים של שלש עד חמש שנים משיא לתחתית.

אחרי תיק כזה, כל ההצעות הם רק וורסיות של פלוס מינוס אותו הדבר. אישית אני לא אוהב חברות דיבידנדים.
חפש "A Quantitative Approach to Tactical Asset Allocation" של פאבר. לדעתי מעניין מאוד בהיבט של חקירת האסטרטגיות.

למיטב הבנתי אתה כן יכול לעבור ל IRA אפילו אם אתה שכיר אבל הקרן צריכה להיות כבר פתוחה, ז"א ותק של מעל ל 6 שנים. עוד מגבלה היא כ 100,000 ש"ח בקרן.

לגבי האסטרטגיה הכללית אני חושב שללמוד לתואר או לא זה תלוי מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול. אם אתה רוצה להקלט בחברה, להרבה משרות יש רמת סף של תואר. אם אתה רוצה להיות יזם (להקים עסק, ליזום פרוייקט, מוצר, רעיון) זו לא דרישת סף. אישית עשיתי שניים אבל באמת לא היו לי שום שיקולים פרקטיים אלא רק בגלל שאהבתי את התחומים. תואר זו גם חוויה. אינטלקטואלית וחברתית ושם פגשתי כמה מהאנשים המעניינים ביותר שהכרתי מורים וחברים לחיים כאחד והם הובילו אותי לדברים שבוודאות לא הייתי מגיע אליהם אחרת. החוויה הזו גם לא "גזלה" לי הרבה זמן או משאבים כי בעצם לא הייתי בליין כזה גדול אז מכלול החיים שלי ים עבודה לימודים היו ממילא מה שרציתי לעשות. התואר הראשון גם לא היה לי יקר כי חייתי די בצמצום ועבדתי וחלק נכבד סבא שלי שילם (כן, מצאתי דרך להוציא את כל המתנות יומולדת שאף פעם לא הביא לי והוא כפולני טוב ראה את זה כהוצאה ראויה).

אז לעשות תואר סתם כי לעשות תואר וללכת ליישב קיוביקל במשרד - לא. אבל אם אתה לוקח את זה בזוית אחרת, בראיה נכונה, יש לזה הרבה ערך.
היי,
תודה על התגובה העניינית. מסכים מאוד עם מה שאמרת.
אני לא מזלזל בתואר מהאקדמיה. להיפך. אבל אנשים שהולכים להוציא תואר ע"מ לקבל "כרטיס כניסה" לכלוב מזהב שמגביל אותם לשעות ספציפיות ביום, לעשות דברים שלא באמת בא להם לעשות, אבל עושים כי ההוא מעליהם אמר לעשות. נראה לי כמו ראיה מעוותת. זו דעתי האישית בכל אופן.
אלך לאקדמיה כשלא תהיה לי כל תלות בעבודתי כשכיר, כשתזרים המזומנים שלי עדיין יהיה חיובי גם מבלי שאצטרך לשרוף שעות ולמכור את הזמן שלי למישהו אחר (אני בטוח שזה אפשרי - לכל אלה שמרימים גבה ותוהים על מה הוא מקשקש). וכמובן, אלמד משהו שאני אוהב, משהו שההתעסקות בו ממלאה אותי. לא אלמד לצורך קבלת כרטיס כניסה לכלוב.

לגבי הIRA - אני יכול פשוט "להפקיד" את כל הסכום הנ"ל לקרן השתלמות IRA ולנהל את ההשקעות שלי משם?

תודה!

נערך לאחרונה ב:

למה יש לדלק רכב ובזק תשואת דיבידנד כל כך נדיבה?
דלק רכב- בעל שליטה(גיל אגמון) מחזיר הלוואה של 1 מיליארד שקלים ולכן מושך הרבה כספים כדיבידנד.
הוא מנכ"ל מצוין שהוביל עסקאות ענק בחברה וגם בשפל שמר אותה ברווחים אז מצדי שייקח כמה דיבידנד שהוא רוצה
כל עוד החברה ברווח. כי, בת'כלס- אני והוא מרווחים באופן יחסי אותו דבר מהדיבידנד! החמדנות שלו עוזרת לי.
בזק- בעל שליטה(שאול אלוביץ') מעלה מזומנים בפירמידה שלו(המון מזומנים)- בזק (בשליטת) ביי קומיוניקיישנס (בשליטת) אינטרנט זהב (בשליטת) יורוקום שהיא חברה פרטית שבשליטתו.

הבנתי את טיעונך כשמדובר ב3%-4% תשואת דיבידנד אבל ברצינות, לא היית רוצה תשואת דיבידנד של 11.29%(בזק) ו-15.06%(דלק רכב)?!
גם אחרי מס אני מרוויח מכך לא מעט, אגב, בזק לא חילקה דיבידנד נמוך מ-10% כבר 4 שנים רצופות ודיבידנד נמוך מ-5% -לא חילקה כבר 10 שנים.

שניהם מגדילות את הדיבידנד ויש להם רווחים גבוהים. וכן, גיל אגמון הוא המנכ"ל ובעל השליטה.

@עידו צרויה , אני מבין את הטיעונים לכאן או לכאן.
גם לי יש מספר מניות ואגחים קונצרנים (וגם בזק) שמחלקות דיבידנדים וריביות ואני נהנה מכול רגע שנופל לי כסף מהשמיים :)
@adamshalev העלה טיעונים והם נכונים, לכן ובגלל שכול אחד וכוס התה שלו, עושה את החישובים להבנתו ומה מתאים לו בכול שלב בחיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אל ניניו הדרך שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 73
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25

נושאים דומים

Back
למעלה