• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית?

@Ned4l יש אנשים אל-הוריים שלא מתאים להם כל הפרוייקט וההקרבה של גידול צאצאים. כשאני קוראת אותך זה נשמע לי דיי ברור שאתה כנראה אחד מהם. יכול להיות שאני טועה והכוונה היא לא לקטלג אותך כאל-הורי אבל אצלי זה היה דיי ברור מגיל מאוד צעיר (15-16) ידעתי שאני רוצה ילדים בעתיד. ידעתי שילדיםהם חלק מהחיים שאני רוצה לעצמי (וגם ההורים שלך פשוט יודעים שהם רוצים נכדים).

אם אתה בן 30 ואתה לא יודע שאתה רוצה ילדים, אז אתה כנראה פשוט לא רוצה ילדים. ואם אתה לא רוצה שום לחץ חיצוני לא צריך לשנות את דעתך.

אבל לא יכולים להגיד לו מה הוא חייב לעשות ע"מ לזכות בתמיכתם (לעשות ילדים במקרה המדובר בשרשור).
?
יש חובה על הורים לתמוך בצאצאים הבוגרים שלהם?
למה שהם לא יוכלו לנתק איתם את הקשרים ולהוציא אותם מהצוואה (לא מאמין שיקרה בפועל, אבל עדיין זכותם)?

אם אתה בן 30 ואתה לא יודע שאתה רוצה ילדים, אז אתה כנראה פשוט לא רוצה ילדים. ואם אתה לא רוצה שום לחץ חיצוני לא צריך לשנות את דעתך.
קצת החלטי מידי בעיני, מכיר מישהי שהתלבטה בנושא הרבה שנים, עשתה ילד ראשון בגיל 39 ושני בגיל 40 והיא מאוד מאושרת מהם.
מה שהכי חשוב בעיני בנושא ילדים זה להקדיש לנושא את המחשבה הראויה ולא לעשות ילדים בגלל קונפורמיזם (או בגלל הצעות הזויות של הורים).

אכן מצב הזוי.
אני אלהורית וזו נקודת המבט שלי:

אי אפשר לעשות קישור כזה בין הדברים. זה לא הגיוני שהם ילחצו עליך ככה. שים בצד את ההבטחות שלהם לעזור וכו'.
אתה קודם צריך להחליט -בינך לבין עצמך בלבד (אלא אם יש גם בת זוג בתמונה ובמקרה כזה-דבר איתה ותחליטו ביחד) אם אתה רוצה ילדים או לא. ילדים הולכים לשנות לך את החיים ב-180 מעלות. האם אתה יכול לדמיין את עצמך מטפל בילדים שלך? מחליף להם חיתולים וכו'?
איך זה מרגיש לך כשאתה מדמיין עתיד עם ילדים ועתיד בלי ילדים? לאן אתה נמשך יותר?
האם אתה מבין את כל ההשלכות של הבאת ילדים לעולם?

רק אחרי שהחלטת- דבר עם הוריך על הנושא. לא רגע לפני.

הם לא יכולים לצפות שתביא ילדים כי הם החליטו שזה מה שהם רוצים ויהי מה. אני למשל לא חושבת שאני חיה כדי להביא ילדים, אלא כדי לחיות את החיים שלי כמו שאני רואה לנכון. גם ההורים שלי היו שמחים אם הייתי מביאה ילדים, אבל הם לא לוחצים עלי בכלל (הם יודעים שאני אלהורית).

הם צריכים להתחשב ברצונות ובשאיפות שלך, לא ללחוץ עליך. הבאת ילדים זה דבר בלתי הפיך.
האם אתה מוכן להקרבה שתימשך לפחות 18 שנים? (עד גיל הגיוס לצבא)

ילדים זו אחריות גדולה מאוד.
אתה אמנם התקווה האחרונה והיחידה של הוריך לפי מה שכתבת, אבל זה לא אומר שאתה צריך לבטל את עצמך ולהיכנע ללחץ.
אתה צריך לעשות מה שטוב לך, לא לאחרים, כי אתה זה שנושא (ביחד עם בת זוג) באחריות על גידול וחינוך הילדים, גם אם זה אומר שהוריך יהיו מאוכזבים ממך. מבטיחה לך שאם תלך נגד הרצונות והצרכים שלך, אתה תהיה מאוכזב מעצמך.
לא משנה מה תהיה החלטתך, אתה צריך להיות שלם עם עצמך.

טוב מאוד שאתה מתייעץ איתנו כאן, זה יכול למנוע ממך לעשות טעות גדולה מאוד (כניעה ללחץ של ההורים).

?
יש חובה על הורים לתמוך בצאצאים הבוגרים שלהם?
למה שהם לא יוכלו לנתק איתם את הקשרים ולהוציא אותם מהצוואה (לא מאמין שיקרה בפועל, אבל עדיין זכותם)?
באמת?????? אז לידיעתך, אחרי גיל 18 ההורים שלך לא צריכים כלום.
אולי שפירשתם בטעות את הפועל "לתמוך ב..." בתור "לשפוך ערימות של כסף על..." אם כך, אז זאת לא הייתה הכוונה שלי,
אחרת אני באמת לא מצליח להבין אתכם.

@Ned4l יש אנשים אל-הוריים שלא מתאים להם כל הפרוייקט וההקרבה של גידול צאצאים. כשאני קוראת אותך זה נשמע לי דיי ברור שאתה כנראה אחד מהם. יכול להיות שאני טועה והכוונה היא לא לקטלג אותך כאל-הורי אבל אצלי זה היה דיי ברור מגיל מאוד צעיר (15-16) ידעתי שאני רוצה ילדים בעתיד. ידעתי שילדיםהם חלק מהחיים שאני רוצה לעצמי (וגם ההורים שלך פשוט יודעים שהם רוצים נכדים).

אני ידעתי בגיל 30 שאני לא רוצה ילדים. בגיל 32 עשיתי את הבכורה כי זוגתי רצתה ורציתי להשאר איתה. אני מאוד שמח על ילדי כיום..

ילדים הולכים לשנות לך את החיים ב-180 מעלות.
באמת? על סמך מה את אומרת את זה?
הילדים שלנו השתלבו בחיינו, לא הפכו אותם לצד השני. נכון שבתחילת דרכם איתנו היו פחות שעות שינה ובילויים ויותר לחץ ודפיקות לב אבל זה לא דבר שמזיז מהמסלול בדרך כלל. ממשיכים לעבוד, לפגוש חברים, לטפל בבית, לטייל, לבלות ועל זה נוסף הטיפול בילדים והבילוי איתם.
אולי שפירשתם בטעות את הפועל "לתמוך ב..." בתור "לשפוך ערימות של כסף על..."
לאו דווקא, הורים לא מחוייבים גם רגשית ונפשית לתמוך בילדיהם הבוגרים בכל דרך שיבחרו בה. ומה אם הוא בוחר להיות גנב?
מותר להורה להיות מאוכזב ומותר ורצוי לילד לעשות את בחירותיו שלו.

תודה רבה על התגובות, כמה הערות:
לא מדובר על לרושש את הוריי חלילה או על איזו עסקת חליפין אלא על לחץ עצום מצידם לדחוף אותי להקמת תא משפחתי. לא התכוונתי למכור את דירתם ולשכן אותם בקראוון ולחיות עם משפחתי העתידית ע״ח כספם, שום תאוות בצע או להביא ילד בשביל כסף(?!) זוהי הבנה מאוד מאוד שגויה של הדברים, הנושא כאן הוא לא הכסף והתמיכה הכלכלית אלא הלחץ להביא נכדים וההצעה המעט חריגה מצידם לעניין.
כמו שציינתי האחים האחרים לא רלוונטיים לדיון בגלל נסיבות מורכבות, אפשר לומר שהם רחוקים גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרוחנית (כמו למשל מקרים של יוצא בשאלה שעבר לת״א לחיות עם בן מינו או נווד שהגיע לפינה נידחת בעולם והחליט להישאר שם) ולכן גם עניין הירושה לא רלוונטית, שיחיו עד 120 אמן אני מדגיש שאני בכלל לא חושב על כך וזה עוד רחוק! אני חי ברשות עצמי ובזכות עצמי ואין לי שום צורך בכסף נוסף ואני ממש לא בונה על כסף מהוריי להיפך אם כבר אני זה שעוזר להם בהתעסקות ובתשלומים וחוסך להם גם לא מעט.

לעניין הזוגיות- הרעיון הוא להקים משפחה בדרכים המקובלות ולא לאמץ/פונדקאות וכד׳. שוב שלא יתקבל הרושם של תמורה אלא לחץ להתחתן ולהביא ילדים כמו שאר בני המשפחה המורחבת.
היו לי בנות זוג בשנים האחרונות, זה לא התקדם כי אני לא דחפתי יותר מדי, אבל בהחלט אם וכאשר ארצה לעבוד על זה חזק אני מאמין שאמצא את הבת זוג הנכונה וכמובן תוך תיאום ציפיות ומטרות משותפות.
ולגבי הבלת״מים אני פשוט רואה על בני המשפחה האחרים שכבר הפכו להורים וגם משיחות עם חברים שההוצאות עוברות לסדר גודל אחר לגמרי, זה כבר לא רק לשלם שכירות ואוכל אתה עכשיו אחראי על כל הצרכים של בנאדם נוסף, וכמו שכולם מסבירים יפה אתה כבר לא חי רק בשביל עצמך אלא בשביל אנשים אחרים, אתה כבר לא אחראי רק לגורלך אלא קודם לגורלם של אנשים אחרים, אתה כבר לא מאכיל רק את עצמך אלא קודם אנשים אחרים ואם צריך גם להישאר רעב כדי שהם יאכלו קודם אז זה מה שתעשה. זה סדר גודל של אחריות שצריך לקבל על עצמך ממקום אמיתי (בטח לא בתמורה לכסף כמו שאולי השתמע בהודעה הראשונה!) ואם לקחת עלויות מחיה בסיסיות שלי כאדם אחד רווק וסולידי אני יכול למעשה להפסיק לעבוד בזה הרגע. חתונה וילדים יחזירו אותי לעבודה במשרה מלאה וכנראה לעוד שנים רבות, אני לא רואה איך אני מביא ילד לעולם וממשיך לחיות מתיק השקעות אולי אם אכיר מישהי שממש דומה לי בהשקפות ובצורת המחיה אבל מניסיון אני לא בונה על זה אלא יותר בכיוון של משהו קרוב ולהתגמש ולעשות את הפשרות המתאימות. כמו בפוסט האחרון של הסולידית.
אולי המילה מלכוד לא נכונה, אלא מצב שפעלתי בדרך מסוימת במשך שנים ולפי תוכנית ופתאום הכל מתהפך לי בגלל הלחץ הזה מהסביבה ועכשיו מבין 2 אפשרויות בכל אחת שאבחר יש משהו שפוגע באחרת.
@איש(3718) סיכמת הכי נכון את הדברים.
היה פוסט בפייסבוק לפני כמה ימים של אמא צעירה לילדים קטנים שמנסה לתמרן בין הקריירה לבין טיפול בילדים ובעצמה ומודה שזה לעשות את הבלתי אפשרי והיא פשוט קורסת וצריך לוותר על משהו, אולי באמת אנשים ממהרים להתחתן ולהביא ילדים בגלל קונפורמיזם ולחץ מהסביבה וכי הגיע הזמן ולא מבינים למה הם נכנסים? אח״כ זה מאוחר מדי אי אפשר להתחרט, אולי יש השלכות שאני עדיין לא מבין אבל אם אחשוב על זה יותר מדי זה לא יקרה לעולם, לא החלטתי שאני אלהורי וזה לא שאני לא רוצה ילדים פשוט לא חשבתי על זה מספיק

באמת? על סמך מה את אומרת את זה?
לפי מה שנראה לי, ולפי הגיון בריא. ילדים משנים את החיים של ההורים שלהם לתמיד. אי אפשר להישאר אותו דבר-יש סדר עדיפויות שונה, זאת אחריות ענקית. אי אפשר להמשיך בחיים כמו שהיו עד עכשיו-לכל דבר צריך בייביסיטר, צריך לתאם דברים מראש, אין ספונטניות וכו'.

אתה זה שנושא (ביחד עם בת זוג) באחריות על גידול וחינוך הילדים, גם אם זה אומר שהוריך יהיו מאוכזבים ממך
עדיף לאכזב את ההורים מאשר לאכזב את הילדים.

לפי מה שנראה לי, ולפי הגיון בריא. ילדים משנים את החיים של ההורים שלהם לתמיד. אי אפשר להישאר אותו דבר-יש סדר עדיפויות שונה, זאת אחריות ענקית. אי אפשר להמשיך בחיים כמו שהיו עד עכשיו-לכל דבר צריך בייביסיטר, צריך לתאם דברים מראש, אין ספונטניות וכו'.
זה נכון, אבל יש עוד מצבים שגורמים לאדם לשנות סדר עדיפויות: מחלה, בן זוג, מקום עבודה. זה לא באמת שכל אדם חופשי לגמרי.
מה ששונה עם ילדים זה שהמצב הוא כמעט בלתי הפיך לפחות ל-20 שנה. אחר-כך חוזרים לחיי החופש עם בונוס אדיר - צאצאים אהובים ואוהבים.
ואני בהחלט יכולה להבין את מי שמפחד לקפוץ למחוייבות הארוכה הזאת.

אמא צעירה לילדים קטנים שמנסה לתמרן בין הקריירה לבין טיפול בילדים ובעצמה ומודה שזה לעשות את הבלתי אפשרי והיא פשוט קורסת וצריך לוותר על משהו,
לא צריך להגזים, זה ממש לא בלתי אפשרי עבור אדם סטנדרטי.
אם קראתי את אותו פוסט אז מדובר על מנכ"לית של סטארטאפ שמגדלת שלושה ילדים קטנים בפער מאוד קטן (שניים מהם תאומים) וזה לא מצב סטנדרטי.
אני ואשתי מנהלים קריירות די רגילות* ומגדלים שני ילדים בזוגיות שוויונית ואף אחד לא קורס.
ראוי לציין שהשנה הראשונה לחייו של כל ילד הייתה לי מאוד קשה כי אני לא מתמודד טוב עם חוסר שינה אבל עכשיו הכל טוב.

*שנינו עשינו פשרות מסויימות (בעיקר כספיות) בשביל למצוא עבודות עם איזון בית עבודה מוצלח.

אם אתה בן 30 ואתה לא יודע שאתה רוצה ילדים, אז אתה כנראה פשוט לא רוצה ילדים.
אני לא רציתי ילדים בגיל 30, עשיתי אותם בכל זאת, וזה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים.
מסתבר שרציתי בלי לדעת.

מסתבר שרציתי בלי לדעת.
טוב אתה יודע טוב ממני. אצלי אומנם לא רציתי ילדים באופן קונקרטי (שזה מה שאתה מדבר בגיל 30) אבל הם היו חלק מהרצונות הכי בסיסיים שלי בחיים. הרבה לפני שידעתי במה אעסוק וכו' לדוגמא.

@Ned4l הכל נכון, ילדים זה הקרבה. והם נכנסים גם בשיקולים של בחירת קריירה. מצד שני, מהפרספקטיבה שלי עבודה זה הקרבה כי היא מפריעה לנו להיות קשובים לילדים שגדלים רק פעם אחת ואם כל הקשיים, שברון הלב והדאגות הם באמת האוצרות הכי גדולים שלנו.

אני מבינה שהclearity שהיה לי בנושא הוא לא המיין סטרים ואני אולי דרמטית מידי, אבל באמת שקצת קשה לי לדמיין מישהו שמחליט להביא ילדים בעקבות דיון רציונלי ב pros and cons של מהלך כזה. אני כן מבינה לבחור את העיתוי של הקמת המשפחה בצורה כזאת.

מסתבר שרציתי בלי לדעת.
עשית אותם בכוונה, אפילו שלא רצית? אז למה?
זה קצת הפתיע אותי, כי ממך לא הייתי מצפה להכנע ללחץ של הסביבה וכאלה...

עשית אותם בכוונה, אפילו שלא רצית? אז למה?
זה קצת הפתיע אותי, כי ממך לא הייתי מצפה להכנע ללחץ של הסביבה וכאלה...
אני לא אדבר בשמה, אבל אצלי זה גם הגיע בלי התכווננות מיוחדת, פשוט דבר הוביל לדבר. קודם הגיע בן זוג, אח"כ הגיע הרצון לחיות בישוב קהילתי מסוים, דרשו מאיתנו להינשא כתנאי לקבלה. אחרי שהתחתנו אמרתי שאני זורקת את הגלולות (אני מעשנת) ואז כבר זה היה עניין של זמן עד שהגיע ההריון. בשום שלב עד להריון לא היה רצון גדול לעשות ילדים.

טוב זה הזוי.
בגדול מה שאתה צריך לברר מול עצמך הוא -
האם אתה רוצה ילדים?
אם התשובה היא כן, אך מה שמנע ממך היא חרדה כלכלית או רצון לפרוש כלכלית - הנה לך פתרון מצד הוריך. ההצעה שלהם משנה את הכף אך ורק במקרה הזה.
אם אתה לא רוצה ילדים, אל תביא ילדים. אל תשכח שיש גם ילד התמונה, היית רוצה לגדול לאבא שהביא אותך בשביל כסף?
ילדים מביאים מאהבה. מרצון אמיתי. לא משום שיקול אחר.
אם מה שמנע ממך ילדים היה הרצון לפרוש כלכלית, נשמע שההצעה ההזויה של הוריך יכולה באמת לעזור לך גם לפרוש וגם להנות מילד.
אם אתה הולך על זה, התנה זאת בחוזה עם עורך דין, שעליו חתומים כל הצדדים. רצוי גם להבהיר זאת מראש לכל היורשים האחרים מראש ולתעד זאת.
כמו כן
כמובן שכדאי לך למצוא מישהי נחמדה. דוקא בעיני אתה לא חייב לאהוב אותה, אתה צריך להסתדר איתה ועל שניכם לרצות ולאהוב ילד. תוכלו להביא בהורות משותפת.
או שתמצא בת זוג ישראלית שרוצה ילדים. מאד קל למצוא. אבל קח בחשבון שאם תתגרשו היא יכולה לקבל ממך מזונות ולהרוס את תוכניותיך. פתרון - בכל זאת הורות משותפת, או הסכם ממון.
ההצעה הזויה אבל אני מודה שאני, כמי שלא רוצה ילדים בשל כך שזה מסוכן מדי כלכלית (עצוב כך נכון, ואני מעדיף את החופש היחסי שלי) - הייתי בהחלט שוקל לקבל אותה, אבל ישן על זה כמה חודשים טובים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
amidar מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 137
M מלכוד 22 (מאיות האחוז עבור IRA שמתארגן בפורום) שוק ההון 16
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C לגור בשכירות עם ילדים נדל"ן 41
S איך מחשבים נקודות זיכוי על ילדים מיסים 10
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
I רגישות גבוהה לבכי של ילדים אוף טופיק 26
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
P גן ילדים פרטי -תשלום יחסי אוף טופיק 11
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
פ נקודות זיכוי על ילדים מיסים 1
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
מ דירה להשקעה או מגורים לזוג מבוסס עם ילדים נדל"ן 27
C תיק משולב עם חסכון ילדים שוק ההון 22
T תיק השקעות חדש - זוג עם הכנסה נאה וזוג ילדים שוק ההון 35
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
R בגדי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
קפיטליסט_מרושע שאלות בנוגע לעלות ילדים צרכנות פיננסית 21
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
ד הפתרון לחתן ילדים במגזר החרדי נדל"ן 1361
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
L ללמד ילדים כלכלה אוף טופיק 12
O בניית תקציב בצורה ויזואלית עבור ילדים צרכנות פיננסית 5
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
א שליחת ילדים לפנימייה אוף טופיק 22
מ קרן פנסיה - במקרה של מוות לפני פרישה - גרוש ללא ילדים מתחת לגיל 21 צרכנות פיננסית 21
O עלות ילדים אוף טופיק 45
S ילדים? - דילמות אישיות אוף טופיק 92
ש זוג+3 ילדים בדרך אל החופש?! יומני מסע אישיים 17
ט גידול ילדים- עלות והיערכות אוף טופיק 32
whybe ״כשיהיו לך ילדים, כל ה׳עקרונות׳ שלך ילכו לפח״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 84
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
amidar קצבאות ילדים => השקעה לעתיד? שוק ההון 17
aziz איך אתם קונים צעצועי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ש משיכת פיצויים מעל תקרת הטבות מס בהפקדה / קצבה מוכרת - בסיום העסקה או רק בפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
מ בקשה להחזר מס (דוח מקוצר) או דוח אישי מלא? מיסים 14
H מדעי המחשב או הנדסת חשמל - מתלבטת מאוד! התפתחות אישית 10
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 0
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
T להמשיך בגרייס או להתאמץ קצת? נדל"ן 0
ה הרהורי נדל"ן - למכור או לשמור? נדל"ן 24

נושאים דומים

Back
למעלה