• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3

מה שמפליא בכל הנושא הזה של החדשות , שאין אתר אחד , אחד , שמציג רק עובדות - שלפחות יהיה בסיס אוקביטיבי לשיח למי שכן , באמת , מעוניין בשיח כזה.
או שפשוט יהיה מקור אחד נורמלי ונוכל אולי לסנן את כל השאר.
יש עובדות - "חייל וחיילת" נרצחו על ידי מחבל בגבול מצרים לדוגמה.
עכשיו, שנחזור על איך מתארים את זה?
אזרח ישראלי נהרג בירושלים אחרי שנטרל זוג מחבלים.
בידי חייל.
המשטרה לא חוקרת.
שנחזור לתיאורים?

אני זןכר את אחת הפעמים האחרונות ששמעתי את ברדוגו בגלי צהל, מטנף וחוזר על דף המסרים נגד הנשיא לשעבר ריבלין (ההמצאה על הדירה).
שומע את ינון מגל וחבריו מלכלכים ב"פטריוטים" על החיילת והחייל בגבול מצרים שנרצחו ושהם זורקים רמיזות על מה קרה "לכאורה" בבוטקה.
את נתן אשל שמסביר שמה שמאחד את מצביעי הימין זו השנאה למי שהם יגידו לו, נזכר שבכלל אסור לו להיות בסביבת הכנסת, אחרי שניצל בעסקת טיעון מישיבה ממושכת על הטרדות מיניות וצילום מתחת לתחתונים (אסקימו לימון)?
הכל נכון ומקומם.
אני מניח שכולנו זוכרים יותר את הפעמים שהרגיזו מאשר את הפעמים שהסכמנו עם הדובר.

אני מבין למה התכוונת, אבל לעניין המגוייסים אני לא מכיר משפחה, מקום עבודה או בניין מגורים בהם אין אף מגוייס. אני מניח שזה המצב גם אצלך כי המספרים באמת עצומים.
כשאתה שומע על אנשים שמתנגדים לבן גביר מסולקים מהכיתות, בלי קשר ליכולתם המבצעית...
נשאר לך לתאות, האם היתר פשוט שותקים כדי בכל זאת להתקבל או שהם מסכימים איתו.
ואחרי תחקירים שמצאו שלא כולם "טלית שכולה תכלת"...

הכל נכון ומקומם.
אני מניח שכולנו זוכרים יותר את הפעמים שהרגיזו מאשר את הפעמים שהסכמנו עם הדובר.
כמה פעמים כבר שמעת את אביו של החטוף מקרית ארבע שמוכן להקריב את בנו על מזבח ארץ ישראל השלמה, ודורש להקריב גם את היתר?
כמה פעמים הסכמת איתו וכמה פעמים לא?

עכשיו נשאר להבין איך הדרישה ל"ארץ ישראל השלמה" מ-ציווי אלוהי מתחבר למציאות.
הי C881
מניסיוני מולך לא נראה לי שיש טעם אבל אנסה להתייחס למשפט הזה שקצת יותר ענייני מהמשפט הקודם שכתבתי.
כשדיברתי על תורה לא התייחסתי לארץ ישראל השלמה אלא לתורה כערך. אתה משלים לי משפטים מעצמך.
החיים קצת יותר מורכבים.
אם אתה רוצה לפתוח דיון חדש של ארץ ישראל השלמה ישר משנות ה 80 אז תגיד. מה אתה רוצה? ואיך זה קשור למלחמה הנוכחית?

איזה?
14, גלי ישראל, ו?
פה ושם איזה כלי תקשורת מגזרי\מקומי קטן?
ליבסקינד, הפרופסור (אלבשן, שכח לספר שחבר של לוין), עירית לינור, רהב, נוביק, סגל...
הרבה יותר מתוחכם זה לדחוף שופרות ימין לערוצים "מיינסטרימים"
מי היה עם השאלה המוזמנת על הדיסקית, שלזינגר?
יש את הכתב הדתי בערוץ 12 שגם תמיד ידע להשחיל את הטוויסט.

כמה פעמים כבר שמעת את אביו של החטוף מקרית ארבע שמוכן להקריב את בנו על מזבח ארץ ישראל השלמה, ודורש להקריב גם את היתר?
כמה פעמים הסכמת איתו וכמה פעמים לא?
לא מעט, אבל שמעתי גם את השאר אז באמת שקשה לי להגיד.
ובלי קשר לדעתי על דבריו (אני לא רוצה להכנס לזה), חייבים להודות שמבחינה תקשורתית הוא סיפור יותר מעניין ממי שאומר שמבחינתו צריך לתת הכל כדי להציל את בנו. סוג של אדם נשך כלב.

(למשל, ערוץ 7)
כמו שאמרתי.
מגזרי.
להשוות את כל זה ל11,12,13, הארץ, ידיעות וכדו' - זה בעיני בדיחה עצובה.
שאין אתר אחד , אחד , שמציג רק עובדות - שלפחות יהיה בסיס אוקביטיבי לשיח למי שכן , באמת , מעוניין בשיח כזה.
עופר, אני פשוט לא חושב שזה אפשרי באמת. כל אחד רואה את המציאות באופן שונה - גם בלי ניסיון לשקר.
הרפורמה היא דוגמא מעולה.
אני בטוח שאתה ורבים כאן באמת מתייחסים כעובדה לכך שהיא תגרום שלא תהיה כאן דמוקרטיה. ואני באמת חושב שזו עובדה שהיא רק תשפר את הדמוקרטיה.

זה פשוט לא קשור לארץ ישראל השלמה. רואים איש עם כיפה אז כל מה שמעניין אותו זה ארץ ישראל השלמה? הקשבת לו?

השיקול שלו הוא שאם נפסיק את הלחימה ברצועת עזה עבור החטופים (שזו דרישתם) ולא נכריע את חמאס, אז החמאס ימשיך בתכניות לקראת הטבח הבא וזה שאחריו כפי שהם אומרים מפורשות, בעזרת האסירים שגם ישוחררו בעסקה, עד להשמדתנו חלילה.
אתה יכול לחלוק על מסקנתו. אבל מבחינתו הוא רוצה להציל את הרבים.
מי ששולח ילד למלחמה הזו גם מקריב על מזבח ארץ ישראל השלמה חלילה? לא. הוא מגן על החיים. מבחינתו הוא מגן על החיים.
אין אנשים שיותר שונאים מלחמה מאשר הישראלים. כל הישראלים. לצערי זו הסיבה שהגענו עד הלום, כי פחדנו לטפל במה שהלך בעזה והעדפנו לחיות בין סבבים. גם אני בין אלו שפחדו לטפל מהשורש לפני שנים.

@c881 להגיד שליבמן ומור מקריית ארבע הם הורי החטופים שזוכים להרבה חשיפה
"כמה פעמים כבר שמעת את אביו של החטוף מקרית ארבע "
זה פשוט ניתוק מהמציאות.

כל המטה של רונן צור...
ליבמן מור ואור הם בקושי גרגיר חול על החוף.

מה שמפליא בכל הנושא הזה של החדשות , שאין אתר אחד , אחד , שמציג רק עובדות - שלפחות יהיה בסיס אוקביטיבי לשיח למי שכן , באמת , מעוניין בשיח כזה.
וואו ממש

שמקווים כל פעם מחדש (בתמימותם)
במקרה הטוב זה פינוק.
ילד מפונק דורש עוד ועוד. ילד מפונק מצפה שהעולם יתנהג לפי הדרישות שלו. ילד מפונק חושב שזה שהוא מואיל בטובו להוריד את הכלים מהשולחן כשמתאים לו זה אומר שהוא עושה המון - אז מה פתאום דורשים ממנו גם לירחוץ אותם? ילד מפונק לא מבין מה לא בסדר כשהוא דורש מאחרים להתגייס במקומו ולממן אותו - הרי ככה העולם התנהל עד היום אז מה פתאות התרגשות כזו בגלל עוד כמה דרישות ?

ולמרות שהשחיתות נימשכת, ומתגברת, אנשי המחאה עדיין ממסכים על כל מחדלי הממשלה, כדאי שחס וחלילה אנשים לא יאלצו לסבול מההשלכות של הבחירות שלהם.

כמו שאמרתי.
מגזרי.
להשוות את כל זה ל11,12,13, הארץ, ידיעות וכדו' - זה בעיני בדיחה עצובה.

עופר, אני פשוט לא חושב שזה אפשרי באמת. כל אחד רואה את המציאות באופן שונה - גם בלי ניסיון לשקר.
הרפורמה היא דוגמא מעולה.
אני בטוח שאתה ורבים כאן באמת מתייחסים כעובדה לכך שהיא תגרום שלא תהיה כאן דמוקרטיה. ואני באמת חושב שזו עובדה שהיא רק תשפר את הדמוקרטיה.
לגבי העניין הזה: יש לנו דעות,לא יותר מדי מבוססות,ואנחנו מחזיקים בהם חזק. זה בדיוק הבעייה.

לנושא של הדמוקרטיה יש תחום שלם באוניברסיטה , יש מומחים , הם יכולים לפחות להגיד אם הרפורמה תחליש את הדמוקרטיה או תגביר אותה, אולי גם, לתאר את התוצאות במקומות שתהליכים דומים קרו.

לא חושב שבמהותו הנושא שונה מרפואה או פסיכולוגיה שאם יש בעייה מתייעצים עם מומחים(שהם אמורים להסתמך על קונצנזוס של מומחים שנקבע בתהליך מחקר רציני המתאים לאותו תחום).

נערך לאחרונה ב:
שמעת מה שאתה רוצה לשמוע. אתה לא מקשיב.
באותה מגיע אני חושבת שהדתיים צריכים להבין ולקבל את חשיבות הערכים של הצד השני עבורם.
לדעתי בלי תורה אין כלום. שם נמצאת ההצדקה להיותנו פה. בלי להתייחס למה זה אומר מבחינה מעשית. הנה תתמודד עם דעה שונה משלך בלי לצאת עלי ובלי להחליט מה סדר העדיפות שלי ובלי להחליט שלא אכפת לי מצבא או מרווחה.

* אני חושבת שאני בפחד קיומי וחלקכם עסוקים בשנאה ובמלחמות של 6.10 כי אין לכם קרובים מאד שנלחמים כרגע יחד עם אנשים שונים מהם, אתם לא מכירים את הנופלים וכמעט שאין אזעקות אז אתם יותר בשגרה. יכול להיות? יכול להיות שטועה ואז מתנצלת מראש. האירו את עיני..
יש לך מגמה מתמשכת לצערי של ניכוס השכול והנשיאה בנטל למגזר שלך.
אעיר את עינייך שאני מכירה נופלים וקרובים מאוד שלי נלחמים כרגע . ( חלק מהנלחמים תל אביבים אגב , מה שהציבור הדתי אוהב לומר : איפה התל אביבים ? )
אני גם גרה שנים בקו עימות , אם אפרט כאן מה שעברנו במשך שנים המקום לא יספיק.
בשורה תחתונה - יש לי תחושה כבר הרבה זמן שהרבנים שלכם מספרים לכם כמה אתם יותר ערכיים וצודקים מהחילונים. כמה שאתם יותר מחוברים למולדת .
אני רואה איך הרבנים במכוון יצרו חוצץ בין דתיים לחילונים במשך שנים.
זכותך להאמין במה שאת רוצה אבל כדאי לפתוח את העיניים ולראות את המציאות, הדת היא גורם מפלג ידוע, הדת היא מכשיר פוליטי בידי הפוליטיקאים.
תביני את זה וכבר עשינו חצי דרך.
לכן כאשר כל אחד ינהג בביתו כראות עיניו ובמרחב הציבורי יהיו פחות מקום לדת , הפוליטיקאים לא יוכלו לשלוט בנו וניקח את המושכות אלינו.

יש לך מגמה מתמשכת לצערי של ניכוס השכול והנשיאה בנטל למגזר שלך.
אעיר את עינייך שאני מכירה נופלים וקרובים מאוד שלי נלחמים כרגע . ( חלק מהנלחמים תל אביבים אגב , מה שהציבור הדתי אוהב לומר : איפה התל אביבים ? )
אני גם גרה שנים בקו עימות , אם אפרט כאן מה שעברנו במשך שנים המקום לא יספיק.
בשורה תחתונה - יש לי תחושה כבר הרבה זמן שהרבנים שלכם מספרים לכם כמה אתם יותר ערכיים וצודקים מהחילונים. כמה שאתם יותר מחוברים למולדת .
אני רואה איך הרבנים במכוון יצרו חוצץ בין דתיים לחילונים במשך שנים.
זכותך להאמין במה שאת רוצה אבל כדאי לפתוח את העיניים ולראות את המציאות, הדת היא גורם מפלג ידוע, הדת היא מכשיר פוליטי בידי הפוליטיקאים.
לכן כאשר כל אחד ינהג בביתו כראות עיניו ובמרחב הציבורי יהיו פחות מקום לדת , הפוליטיקאים לא יוכלו לשלוט בנו וניקח את המושכות אלינו.
חבל על הדיו הוירטואלי...הם חיים לפי "עשה לך רב".
לא נורא, עוד עשור נראה איך דרורה וחברים מחזיקים פה משהו בלי מדינת תל-אביב ותומכיה.
ממליץ להם להציץ רגע לבית שמש, בני ברק, צפת וירושלים.
האוכלוסיה הזו לא מסוגלת לנהל עיר אז יצליחו לנהל מדינה? פחות.
חילונים\דתיים ליברליים שחושבים שישראל תשאר מעצמה בעוד עשור חיים בבועה, צר לי לנפץ אותה.
תתמקדו בplan b ופחות בשכנועים של אלו שעושים מה שהרב (אדם בשר ודם) אומר להם.
בשבועות האחרונים נחשפתי לעולם שלהם עוד יותר וגילית עד כמה הרבנים שולטים בכל פרט בחייהם.

נערך לאחרונה ב:
חבל על הדיו הוירטואלי...הם חיים לפי "עשה לך רב".
לא נורא, עוד עשור נראה איך דרורה וחברים מחזיקים פה משהו בלי מדינת תל-אביב ותומכיה.
ממליץ להם להציץ רגע לבית שמש, בני ברק, צפת וירושלים.
האוכלוסיה הזו לא מסוגלת לנהל עיר אז יצליחו לנהל מדינה? פחות.
חילונים\דתיים ליברליים שחושבים שישראל תשאר מעצמה כמו שהיא היום בעוד עשור חיים בבועה, צר לי לנפץ אותה.
תתמקדו בplan b ופחות בשכנועים של אלו שעושים מה שהרב (אדם בשר ודם) אומר להם.
בשבועות האחרונים נחשפתי לעולם שלהם עוד יותר וגילית עד כמה הרבנים שולטים בכל פרט בחייהם.
עצוב

השיקול שלו הוא שאם נפסיק את הלחימה ברצועת עזה עבור החטופים (שזו דרישתם) ולא נכריע את חמאס, אז החמאס ימשיך בתכניות לקראת הטבח הבא וזה שאחריו כפי שהם אומרים מפורשות, בעזרת האסירים שגם ישוחררו בעסקה, עד להשמדתנו חלילה.
אתה יכול לחלוק על מסקנתו. אבל מבחינתו הוא רוצה להציל את הרבים.
מי ששולח ילד למלחמה הזו גם מקריב על מזבח ארץ ישראל השלמה חלילה? לא. הוא מגן על החיים. מבחינתו הוא מגן על החיים.
מי שהולך למלחמה זה אחד.
מי שנחטף בזמן מסיבה זה משהו אחר.

מצטער, בתור אבא אני לא מסוגל לקלוט אדם שאומר - "מוכן לתת את ילדי, רק שתנצחו".
אני מבטיח לך שאם תשאלי את משפחות החטופים, הם מוכנים היום ללכת ולהתחלף עם החטופים עצמם, אבל לא מסוגלים שהחטוף ישאר להנמק.

נ.ב.
מדהים איך החריג בין החטופים מוצא את עצמו מופיע יותר מכל היתר.

חלק מהנלחמים תל אביבים אגב , מה שהציבור הדתי אוהב לומר : איפה התל אביבים ?
כרגיל את מדברת לעצמך..
מעולם לא אמרתי איפה התל אביבים כי אני יודעת מצוין. ולא מכירה אף אחד דתי שאוהב לומר זאת

חחח הרבנים שלכם אומרים לכם. החלילן מהמלין מגיע וכולנו אחריו.
בטח שמעולם רב לא אמר לי כמה אנחנו יותר ערכיים וצודקים מהחילונים חח

חבל כי דווקא רציתי שהמרחב הציבורי יהיה דתי וכולם ילכו עם בורקה. ושפוליטיקאים עם זקן ארוך ורבנים מפחידים ישלטו על כולנו.

באופן כללי, מקווה שאת נהנית להתווכח עם עצמך כי שום דברים שאמרת לא מתכתב עם מה שאני אמרתי או עם מה שאני חושבת.

בשבועות האחרונים נחשפתי לעולם שלהם עוד יותר וגילית עד כמה הרבנים שולטים בכל פרט בחייהם
וואו שתף אותי זה נשמע מעניין. אני באמת לא נחשפתי לזה מעולם.
מה שכן קראתי ספר מעניין על איך הרבנים שלהם שולטים בעולם. הפרוטוקולים משהו.

כרגיל את מדברת לעצמך..
מעולם לא אמרתי איפה התל אביבים כי אני יודעת מצוין. ולא מכירה אף אחד דתי שאוהב לומר זאת
לא אוהב, אבל אומר...
את לא אמרת על התל אביבים... רק על כונני מד"א.
חחח הרבנים שלכם אומרים לכם. החלילן מהמלין מגיע וכולנו אחריו.
בטח שמעולם רב לא אמר לי כמה אנחנו יותר ערכיים וצודקים מהחילונים חח
ברור ששלך לא אומר, זה רק האחרים.
אף פעם לא נתקלנו במכתבי שו"ת.
עובדת שהרב אמר לה לא לעבוד איתי באותו משרד OPEN OFFICE אם יש חשש שרק אני והיא נהיה במשרד.
עובדת שלקחה ימים חופש כי הרב אמר שצריך ללכת להפגין בבית שמש נגד בית המשפט שהכריח לקבל אתיופיות לבית ספר/ לשמור על ילדה שירקו עליה (לא מספיק דתיה לשכנים)...
וואו שתף אותי זה נשמע מעניין. אני באמת לא נחשפתי לזה מעולם.
מה שכן קראתי ספר מעניין על איך הרבנים שלהם שולטים בעולם. הפרוטוקולים משהו.

חבל כי דווקא רציתי שהמרחב הציבורי יהיה דתי וכולם ילכו עם בורקה. ושפוליטיקאים עם זקן ארוך ורבנים מפחידים ישלטו על כולנו.
הכי טוב זה לרדת ולזלזל בפחדים של הצד השני
ולקנח בהאשמת החילונים ב"אנטישמיות"...
באופן כללי, מקווה שאת נהנית להתווכח עם עצמך כי שום דברים שאמרת לא מתכתב עם מה שאני אמרתי או עם מה שאני חושבת.

נושאים דומים

Back
למעלה