• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

למה אתה מתכוון בתשלום פרימיום?
זאת אומרת שאתה משלם X אחוזים יותר אם היית קונה את הביטקוין ישירות בשוק החופשי
האם אפסיד 6-8%?
לא תפסיד בגלל הביטקוין עצמו אלא מהשינוי במחיר התעודה עצמה
הכוונה היא שאתה רוכש טיפה ביוקר את אותו המוצר כאשר יש כ 2.5% דמי ניהול כבר כלולים, יתכן ובעתיד העקיבה תשתפר, אבל כרגע נראה שהעניין בסחירות התעודה מספקת תוצאות נאות (במונחי נזילות)
הספרד עומד על 1-2% שזה עוד שיקול לכניסה-יציאה

קצת באסה, שמתי פקודת קנייה על 3000$, ירד קצת מתחת אבל בארץ לא הגיע... לא נורא :)
טוענים שלקראת סוף החודש הרבה סינים יצטרכו להעיף הרבה ביטקוין מהשוק.. אז יש מצב שנראה עוד פעם ירידות מעניינות אז.

מבצעי חיסול!!

אגב, שאלו אותי מתישהו פה למה צריך ביטקוין אם כבר יש פייפל. תכלס צודקים.
21586864_10154845692841198_7818359499750070251_o.jpg

מצחיק לקרוא למחיר ביטקוין של 3500 מבצע חיסול, כאשר הוא היה עשירית מהמחיר לפני כשנה וקצת.
זה יכול לרדת ל-500, זה יכול לעלות ל-6000. מי יודע.
נכס תנודתי שאין כמותו.

מצחיק לקרוא למחיר ביטקוין של 3500 מבצע חיסול, כאשר הוא היה עשירית מהמחיר לפני כשנה וקצת.
זה יכול לרדת ל-500, זה יכול לעלות ל-6000. מי יודע.
נכס תנודתי שאין כמותו.
זו בדיחה כזו של הקהילה כבר שנים. אחפש את המימ הרלוונטי. :)

עריכה: הרבה דברים כאלה:
u9u1ji0kvdxy.jpg

מה שעצוב הוא שאני חצבתי אותם הייתי מוכר אותם במשהו כמו 5$ לאחד.

מה שעצוב הוא שאני חצבתי אותם הייתי מוכר אותם במשהו כמו 5$ לאחד.
הורדת עלות החשמל? כרטיס מסך בינוני צורך כ 50 ווט/שעה בזמן הכריה...

הורדת עלות החשמל? כרטיס מסך בינוני צורך כ 50 ווט/שעה בזמן הכריה...
דיברתי על בכמה מכרתי אותם, מה הקשר לעלות חשמל?

50 וואט לשעה? נשמע נמוך בצורה מוגזמת. כרטיסי מסך בלבד (בלי המעבד, הכונן, לוח האם ויתר הדברים מסביב) צורכים כמה מאות וואט ב-load מלא.

לא הבנתי את הנקודה. גבו ממך 1 ש״ח עמלה. זה מה שמפריע לך? בשביל לחסוך את 1 ש״ח הזה צריך את טכנולוגית blockchain?
העמלות של פייפל מאד נמוכות עד כדאי זניחות.
במדינות בהן אין מזומן כמו שוודיה, העלות של העברת כסף באמצעים דיגיטלים אפסית. ככל שיותר אנשים ישתמשו בכסף דיגיטלי (הכוונה לכסף שאינו שטרות או מטבעות) יהיו יותר חברות מתחרות להעברת כספים והמחיר של העברת כסף ירד, כמו שמחיר החזקת כל מניות ארה״ב בסל הוא שברירי אחוז. לא צריך בשביל זה blockchain.

אתה לא יכול לתפוס את החבל בשני קצותיו

אז מצוין במפורש שאם עולה לכדי עסק זו הכנסה פירותית, אחרת הכנסה הונית.
כלומר:
עסק = הכנסה פירותית = חייב מע"מ
אחרת = הכנסה הונית = פטור מע"מ
איך הגעת למצב בו הכנסה פירותית ופטור מע"מ ?

יש לך בלבול בהגדרות. לא כל הכנסה פירותית היא הכנסה מעסק.
למשל, הכנסות ריבית היא הכנסה פירותית. העץ הוא ההון והפירות הן הריבית.
אצל בנק, ההכנסה מריבית היא הכנסה מעסק. אצל אדם רגיל, ההכנסה איננה מעסק בד"כ, אלא הכנסה פירותית ופאסיבית.

לא הבנתי את הנקודה. גבו ממך 1 ש״ח עמלה. זה מה שמפריע לך?
גבו 100% עמלה על תשלום קטן. הם גם דורשים חשבון נפרד כדי לאפשר micropayments (עם כרטיס אשראי/חשבון בנק נפרד), עם דרך מסובכת להצטרפות. ובינתיים הם כל הזמן מעלים מחירים.

יש לך בלבול בהגדרות. לא כל הכנסה פירותית היא הכנסה מעסק.
באופן כללי נכון, ואינני מתיימר להבין בזה.
אבל דיברתי ספציפית על מיסוי פעילות במטבעות דיגיטליים שלפי הבנה שלי את טיוטת החוזר, אותו המבחן קובע הן לענין האם ההכנסה פירותית והן האם הנישום יוגדר כעוסק לענין מע"מ, לכן חלקתי על דעתו של @adamshalev שלגבי עיסוק במטבעות דיגיטליים, אם תעמוד במבחן ותוגדר כעוסק אז תשלם מעמ וגם הכנסה פירותית, אחרת מיסוי הוני בלבד וללא מע"מ.
תקן אותי אם לדעתך אני טועה.
העמלות של פייפל מאד נמוכות עד כדאי זניחות.
על מה אתה מדבר?
העמלות שלהם מופקעות בכל קנה מידה, 5.4% על העברה בינלאומית, וזה עוד לפני עמלת המרת מט"ח שערורייתית של 2.5-4%

על מה אתה מדבר?
העמלות שלהם מופקעות בכל קנה מידה, 5.4% על העברה בינלאומית, וזה עוד לפני עמלת המרת מט"ח שערורייתית של 2.5-4%
עמלת המרת מט"ח היא שערורייתית. נכון. אז אל תמיר מט"ח אצלם. תמיר מט"ח ב-IB או במי שנותן לך שער מספיק טוב. היום יש המון תחרות ויש גופים גדולים כמו IB שגובים עמלת המרת מט"ח נמוכה באופן שערורייתי.
לגבי עמלות: אם אברהם הוא אינסטלטור והוא עשה עבודה אצל יצחק. עכשיו יצחק רוצה לשלם לאברהם כסף: לא תגבה שום עמלה. לא מאברהם ולא מיצחק. דרך אגב, יש עוד חברות רבות שעושות את העבודה הזאת הרבה יותר נוח: bit למשל העברת כספים חינם. אין עמלה.
זה נכון ש paypal גובים ממוכר מוצר עמלה, אבל זה כי הם לוקחים אחריות (כמו אשראי) על העסקה.

ככל שאנשים ישתמשו יותר בהעברת כסף אלקטרונית (לא ביטקוין. הכוונה לכסף שהוא לא מזומן או שטרות) יהיו יותר גופים שיתחרו על העמלות. וכמו שאמרתי כבר היום עלות העברה בין אנשים פרטיים היא 0.

לא צריך blockchain על מנת להוריד עמלות. צריך תחרות.

אם אברהם הוא אינסטלטור והוא עשה עבודה אצל יצחק. עכשיו יצחק רוצה לשלם לאברהם כסף: לא תגבה שום עמלה
אבל אברהם ויצחק נמצאים כל אחד בקצה אחר של הגלובוס ואין להם נכון להיום דרך נורמלית וזולה להעביר כסף.
21586864_10154845692841198_7818359499750070251_o.jpg
אגב, אם להיות כנה, הדוגמה הספציפית קצת חוטאת למסר שאתה מנסה להעביר כי בביטקוין אין מצב להעביר אף סכום בעמלה של 1 שח. נכון שהעמלה היא פיקס ולא באחוזים אבל עדיין יש עמלה מסוימת דפקטו.

אני לא חושב שהעברת מטבע כל כל תנודתי יכול להיחשב זול בשום קנה מידה.
תחשוב על אברהם, שסיכם עם יצחק על מחיר וגילה שעד שיצחק עשה את ההעברה, היה שינוי של 5% בביטקוין.

אני לא חושב שהעברת מטבע כל כל תנודתי יכול להיחשב זול בשום קנה מידה.
תחשוב על אברהם, שסיכם עם יצחק על מחיר וגילה שעד שיצחק עשה את ההעברה, היה שינוי של 5% בביטקוין.
נכון.
זול התכוונתי לעמלת הטרנזקציה ועל זה אין וויכוח.
מסכים שהתנודתיות הנוכחית הופכת אותו בלתי יעיל לשימוש יומיומי כתחליף למטבע פיאט.
כתבתי על זה ממש לפני כמה עמודים:
יש לי הסתייגות אחת לגבי שימוש יומיומי במטבע קריפטו, התנודתיות המטורפת שלו.
דבר ברור ומוסכם שאין לו ערך עצמאי אלא כאמצעי חליפין בלבד בדיוק כמו כל כסף פיאט.
עכשיו תחשוב שאני יודע מה ההכנסה השנתית שלי בשח וגם יודע מה עלות הצריכה, יכול לתכנן ולתעדף רכישת מותרות, לעשות אופטימיזציה להוצאות וכד'.
להשתמש בדבר הזה פרושו להכניס לכלכלה הפרטית שלי חתיכת תנודתיות. זה חיסרון אדיר שלא ברור כיצד יהיה ניתן להתמודד איתו.
אמנם באופן אישי יש לי אחזקות קריפטו ישירות אבל בתור השקעה ספקולטיבית נטו.
כאן כבר אי אפשר להשתמש בטענה של שע"ח דולר-שח לטווח ארוך התוחלת אפס (א) כי כלל לא ברור שהתוחלת אפס (ב) אם תנודתיות כזו הדבר האחרון שמעניין זה התוחלת.. (שוב אדגיש, לגבי צריכה, לא השקעה).

עמלת המרת מט"ח היא שערורייתית. נכון. אז אל תמיר מט"ח אצלם. תמיר מט"ח ב-IB או במי שנותן לך שער מספיק טוב. היום יש המון תחרות ויש גופים גדולים כמו IB שגובים עמלת המרת מט"ח נמוכה באופן שערורייתי.
בלתי אפשרי לצערי, אם אתה מקבל כסף בדולרים ומעוניין לקבל את הכסף בארץ הם מבצעים לך המרה אוטומטית לש"ח בשער גרוע מאד, גם אם היו מאפשרים לך למשוך דולרים לארץ ולהמיר פה זה היה יוצא עוד יותר יקר, לIB אי אפשר להעביר מPP.

לתי אפשרי לצערי, אם אתה מקבל כסף בדולרים ומעוניין לקבל את הכסף בארץ הם מבצעים לך המרה אוטומטית לש"ח בשער גרוע מאד, גם אם היו מאפשרים לך למשוך דולרים לארץ ולהמיר פה זה היה יוצא עוד יותר יקר, לIB אי אפשר להעביר מPP.
אני מודה שמעולם לא ניסיתי. פשוט לא נתקלתי בבעייה. אני קונה המון בחו"ל דרך amazon או ebay ותמיד משלם מהחשבון הדולרי שלי, ללא שום עמלה.
עצם זה שאדם כמוני מעולם לא נתקל בבעייה הזאת, רק מראה כמה היא כנראה לא מאד נפוצה (ואם הייתה נפוצה: כבר היו חברות שהיו עושות את זה).

לגופו של עניין, ברמה התאורטית (לא ניסיתי): אתה יכול להמיר שקלים לדולרים ב-IB. אז להעביר את הכסף מ-IB לחשבון בנק בחו"ל בדולרים בו יש לך כרטיס אשראי. מהחשבון לטעון את PP בחינם וסיימת. אופציה אחרת היא להתמקח עם הבנק שלך לא לגבות עמלת העברה על דולרים, ואז לעשות אותו הדבר עם החשבון שלך בבנק הישראלי.
שוב: לא ניסיתי כי מעולם זה לא הציק לי.

לגופו של עניין, ברמה התאורטית (לא ניסיתי): אתה יכול להמיר שקלים לדולרים ב-IB. אז להעביר את הכסף מ-IB לחשבון בנק בחו"ל בדולרים בו יש לך כרטיס אשראי. מהחשבון לטעון את PP בחינם וסיימת.
נורא קשה לפתוח חשבון בנק מרחוק בארה"ב, גם אם אפשר אז לקבל כרטיס אשראי אתה לא תקבל (אא"כ יש לך כנגד זה מזומן בחשבון) ובכל מקרה כדי להמנע מעמלות מיותר בבנק האמריקאי אתה צריך גם להשכיב שם סכום כסף, פיתרון לא ממש ישים ומסורבל, שלא לדבר אם אתה צריך לעשות את כל זה על שם חברה ישראלית ולא אדם פרטי...
אופציה אחרת היא להתמקח עם הבנק שלך לא לגבות עמלת העברה על דולרים, ואז לעשות אותו הדבר עם החשבון שלך בבנק הישראלי.
לא חושב שאפשר בכלל, אם מושכים כסף בחשבון PP ישראלי הם מעבירים לך שקלים, אין לך אופציה אחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה