• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על אוניברסיטה

אני מבינה שיש אנשים שמסוגלים לעשות דברים משעממים לאורך זמן אבל אני לא מבינה למה הם רוצים.
  • משעמם זה (במידה רבה) סובייקטיבי.
  • לא כולם אוהבים שינויים.

משעמם זה (במידה רבה) סובייקטיבי.
אולי אבל אני ציטטתי את @איש(3718) . אם תקרא את מה שהוא כתב לאורך השרשור הזה, נראה לי שהוא גם מאחל את זה לילדיו.
בכל אופן, אם מה שתואר אקדמאי נותן (מול ניסיון בלבד), זה את הגושפנקא לתכונת ההתמדה אז בחישוב של עלות הלימודים+הפסד שכר בזמן הלימודים- לא נראה לי מצדיק את העניין.
אומר רק שלדעתי אקדמיה צריכה להיות משהו אחר לגמרי ממה שהיא היום. יותר בכיוון של מחקר (פיזי או חברתי) ופחות בית חרושת לתעודות מקצוע.
מקום לפיתוח כישורי למידה ופיתוח תובנות מעמיקות ורחבות ולא תואר בהנדסה/רו"ח/עו"ד וכו'. לזה אפשר לפתוח מכללות מקצועיות.

אומר רק שלדעתי אקדמיה צריכה להיות משהו אחר לגמרי ממה שהיא היום. יותר בכיוון של מחקר (פיזי או חברתי) ופחות בית חרושת לתעודות מקצוע.
מקום לפיתוח כישורי למידה ופיתוח תובנות מעמיקות ורחבות ולא תואר בהנדסה/רו"ח/עו"ד וכו'. לזה אפשר לפתוח מכללות מקצועיות.
לפחות במקצוע שלי, משפטים, הניסוי הזה נכשל.
כשלמוסד המקצועי יש בעיקר אינטרס כספי בתחרות על הסטודנטים, התוצאה היא "מרוץ לתחתית" והכשרה ברמה ירודה. הבעיה היא שרמת הפיקוח בארץ על הלימודים כמו בתחומים אחרים, לא גבוהה.
מעבר לכך, מסכים עם כל מילה שכתבת.

@בת העמק העניין הוא השוואה בין אלטרנטיבות. מי שרוצה (או לעיתים: מוכרח) להשתכר שכר גבוה, צריך למכור את שעותיו למעביד תמורת כסף. כדי שהוא ירצה אותי אצלו אני צריך להוכיח לו שיש לי הכישורים, יכולת לימוד והתמדה הם כישורים חשבים ביותר בחיים.
אם הייתה אפשרות לעשות זאת (להוכיח יכולת לימוד והתמדה) בלי לעבור באוניברסיטה - מעולה. אבל אני לא מכיר יכולת כזו. (שתהיה מקובלת על המעסיק).
האופציה היחידה כנראה היה להסתפק בשכר נמוך יחסית. כל אחד יעשה את השיקולים שלו.

אז בוא אני אספר לך על הנייר הזה.
אנחנו מדברים על מסמך אקדמי, שמעיד על כך שהצלחת לעבור 3 שנים של לימודים לחוצים ביום ובלילה של "שיט מאוד מורכב, לא טריויאלי ולא תמיד מעניין" (אני מדבר על מדמ"ח). אתה צודק, אף בוגר אוניברסיטה לא ידע עשירית ממה שאתה יודע, אבל זה לא מעניין, כי הנייר הזה מעיד שיש לו את היכולת לילמוד "מלא שיט מורכב אחר שלא טריויאלי ולא תמיד מעניין" בין עם זה ספריה כלשהי, טכנולוגיה, שפת תכנות לא באמת משנה. לכן ברגע שמעסיק יצטרך להתלבט בין מועמד עם 10 שנות ניסיון אבל בלי תואר, לבין מועמד עם 7 שנות ניסיון, אבל עם תואר, זה לא ברור מאליו שיבחר המועמד הראשון.
לגבי, "קונפרמיסטיות", לספר לך בכמה יחידות בצה"ל משרתים מתכנתים בלי תואר שלמדו לתכנת מגיל 0? לספר לך כמה "מייצרים" כאלה בכל שנה? או שאתה רוצה לדעת כמה לומדים תואר באוניברסיטה ולמדו לתכנת גם מגיל 0 כמוך?
והסיבה שאני לומד מדמ"ח, למרות שאני גם מתכנת מגיל 0, היא שלא יקרה מצב, שיבוא בוגר של מכללה מסכנה ויגנוב ממני את התפקיד שאני רוצה, למרות שאני, כמובן, פי 200 טוב יותר ממנו.
סבבה, נניח שאתה צודק. אבל אתה מדבר כאילו יש מחסור ענק במקומות עבודה ולא מוכנים לשלם לאנשים עשרות אלפים רק כדי שיביאו מישהו לעבוד.
אז אתה לומד 3 שנים בשביל להתקבל תוך ראיון אחד, אני מעדיף לעשות 2 ראיונות ולחסוך לעצמי את התענוג.

אבל אני לא מבינה למה הם רוצים.
כי זה כיף/משתלם להם.

אני עושה דברים משעממים לאורך זמן 95% מהזמן שלי בעבודה (וגם בבית, האמת), אבל התוצרים הסופיים של העבודה המשעממת שלי מרהיבים, ועם הכסף שאני מרוויחה אני עושה דברים מאוד כיפיים או קונה זמן של אחרים שיעשו במקומי דברים משעממים שאני ממש לא סובלת לעשות.

כי הם חלק מהמטריקס ולא עולה בדעתם שיש דרך אחרת.
זו אמירה ממש מתנשאת.

אבל אתה מדבר כאילו יש מחסור ענק במקומות עבודה ולא מוכנים לשלם לאנשים עשרות אלפים רק כדי שיביאו מישהו לעבוד.
אז אתה לומד 3 שנים בשביל להתקבל תוך ראיון אחד, אני מעדיף לעשות 2 ראיונות ולחסוך לעצמי את התענוג.
אם כל מה שאתה רוצה זה לייצר קוד מקפה מהבוקר עד הלילה ולהרוויח כסף בחברות קטנות, אז באמת, תואר זה מיותר.
אם אתה חושב על קריירה, התקדמות בתפקידים (ביננו, לעבוד פחות, להשפיע יותר ולהוויח הרבה יותר), אז השאלה היא לא תוך ראיונות כמה ראיונות תתקבל, השאלה היא לאיזה ראיונות יזמנו אותך מלכתחילה.
אני אישית, תכנתתי מהבוקר עד הלילה 3 שנים ברצף ומיציתי, לא בגלל שזה הפסיק לאתגר אותי או התחיל לשעמם, הבנתי שאני מסוגל ליותר, עם פחות מאמץ.

זו אמירה ממש מתנשאת.
למה את מרגישה שזה מתנשא? לפי החלק הראשון בהודעה שלך את מודעת לדרך האחרת ובחרת במה שבחרת, השכיר הטיפוסי שאני מכיר משוכנע שגורלו נגזר עליו ואין דרך אחרת.
המשפט הזה נכתב מהיכרות שלי עם הסביבה הקרובה אלי במספר דו ספרתי של מקומות עבודה שונים ומגוונים, גם אני הייתי במטריקס הזה עד שנחשפתי לסולידית.
אולי המשפט "הם חלק מהמטריקס" היה צריך להיות מנוסח בעדינות יותר, כוונתי הייתה בעיקר לחלק השני.
הבנתי שאני מסוגל ליותר, עם פחות מאמץ.
אתה מתכוון לתפקיד ניהולי?

מי שמסוגל להתמיד לאורך זמן, יצליח למצוא עניין גם ב"שעמום" ולהגיע להישגים אמיתים.
כל אלוף אולימפי יספר שההישג שלו מורכב מ 99.9% אימונים משעממים (משעממים ביותר, יותר משעממים מכל עבודה שאני מכיר) ו 0.1% תחרויות מרגשות.
המחקר שאלברט איינשטיין עשה והתמיד במשך הרבה שנים יתפס על ידי כמעט כל האנשים כ"משעמם" .
מי שלא מסוגל לעבור את שלב ה"שעמום" לא יצליח להפוך להיות מומחה, ולהגיע להישגים משמעותיים, באף תחום.

אם כל מה שאתה רוצה זה לייצר קוד מקפה מהבוקר עד הלילה ולהרוויח כסף בחברות קטנות, אז באמת, תואר זה מיותר.
אם אתה חושב על קריירה, התקדמות בתפקידים (ביננו, לעבוד פחות, להשפיע יותר ולהוויח הרבה יותר), אז השאלה היא לא תוך ראיונות כמה ראיונות תתקבל, השאלה היא לאיזה ראיונות יזמנו אותך מלכתחילה.
אני אישית, תכנתתי מהבוקר עד הלילה 3 שנים ברצף ומיציתי, לא בגלל שזה הפסיק לאתגר אותי או התחיל לשעמם, הבנתי שאני מסוגל ליותר, עם פחות מאמץ.
אני במקום לקחת על עצמי אחריות לנהל אנשים ולחפור להם לכתוב מסמכים, עושה את מה שמעניין אותי בשקט, עד 5 בערב, מרוויח הרבה בגלל הביקוש והניסיון, הכל טוב ויפה.
לא כולם רוצים להיות מנהלים, אני אישית ממש לא רוצה ויש פה עוד אנשים בחברה שאוהבים את השקט שלהם ולא מחפשים לעשות פוזה של מנהל למרות שהם יכולים וגם תואר יש להם.

לא כולם רוצים להיות מנהלים, אני אישית ממש לא רוצה ויש פה עוד אנשים בחברה שאוהבים את השקט שלהם ולא מחפשים לעשות פוזה של מנהל למרות שהם יכולים וגם תואר יש להם.
+1
מכיר אישית מישהו שהיה ר"צ, ביקש downgrade וחזר להיות עובד מן המנין באותו צוות שניהל לפני כן.

תואר במתמטיקה לא מכשיר אותך בגרוש לניהול. תואר בניהול בקושי שווה משהו בתחום.
אם אתה מוכשר תגיע לתפקידים בכירים גם בלי תואר. ויש לי סוד בשבילך, אפשר ללמוד גם בלי המסגרת.

לא שאני נגד לימודים אקדמיים. הדרך הקלה והסלולה יש לה יתרונות רבים.

אבל מה שאתה כתבת, לאנשים מוכשרים זה בדיוק נימוק למה עדיף לא ללמוד, ולהפוך את זה ליתרון תחרותי.

@אנא-אל , לא יודע אם אני בכיוון אבל כנראה שאין ביכולת של כל הטיפוסים להתמחות ולעבור את שלבי השעמום.
Barbara Sher: Refuse to Choose!
היא מדברת על טיפוס אישיות שהיא קוראת לו "הסורק" (Scanner) שווה להקשיב - יש גם ספר.
(אין ספק שהחברה תתגמל יותר כלכלית את הטיפוס המתמחה לכן אם את\ה "סורק" אז חשוב אף יותר לפתח את כישורי האינטליגנציה הפיננסית שלך.)
בכל מקרה , זה עניין של טיפוס אישיות ושל טעם וריח שהחבל להתווכח אבל אם בכל זאת את מקבלת עקיצות מתנשאות
מטיפוסים מתמידים עם סטמינה מוחצנת אפשר לעקוץ אותם בחזרה שהתמחות זה לחרקים ;).

אני עושה דברים משעממים לאורך זמן 95% מהזמן שלי בעבודה (וגם בבית, האמת), אבל התוצרים הסופיים של העבודה המשעממת שלי מרהיבים, ועם הכסף שאני מרוויחה אני עושה דברים מאוד כיפיים או קונה זמן של אחרים שיעשו במקומי דברים משעממים שאני ממש לא סובלת לעשות.
את כבר בטח מבינה שאני 180 מעלות ממך. אני מבינה שיש אנשים כמוך, הם אפילו הרוב, אבל לא מצליחה להתפעם (אפילו לא מהכיופים שלך שבטח די שונים משלי).
מי שרוצה (או לעיתים: מוכרח) להשתכר שכר גבוה, צריך למכור את שעותיו למעביד תמורת כסף.
איך מוכרח? מוכרח לחיות ברמת הוצאות גבוהה? מוכרח להביא לעולם המון ילדים?
ברור שיש אנשים שרוצים להרוויח שכר גבוה כדי להוציא הרבה הוצאות ואז הם משתעבדים למעסיקים אבל בדיוק בשביל זה נפתח הבלוג "הסולידית"- כדי להראות שאפשר לחיות אחרת. מה שאתה מתאר זה טריוויאלי לחלוטין מחוץ לבלוג אבל משונה לי שאתה מביא אותו כטיעון בפורום הזה :)
כל אלוף אולימפי יספר שההישג שלו מורכב מ 99.9% אימונים משעממים (משעממים ביותר, יותר משעממים מכל עבודה שאני מכיר) ו 0.1% תחרויות מרגשות.
טוב, זה חיים משעממים בעיניי, לא דוגמא טובה בשבילי. הב לי טבע, משפחה, חברים, בע"ח וזמן למחשבה ובהיה ואהיה מאושרת (ודי בזול).
המחקר שאלברט איינשטיין עשה והתמיד במשך הרבה שנים יתפס על ידי כמעט כל האנשים כ"משעמם" .
אבל הוא עצמו בכלל לא השתעמם וזה מה שחשוב. הוא אהב לחשוב (ולא רק בענייני מתמטיקה) ולכן לא שיעמם לו.

מה שאתה מתאר זה טריוויאלי לחלוטין מחוץ לבלוג אבל משונה לי שאתה מביא אותו כטיעון בפורום הזה
דווקא להפך, המגמה כאן היא פרישה מוקדמת, מה שמחייב הכנסה גבוהה.
אבל באופן עקרוני אני מסכים איתך. לדעתי - וכתבתי זאת בעבר - עדיפה עבודה בתחום אהוב, במשרה חלקית, מיעד לעצמאות כלכלית.

מוכרח להביא לעולם המון ילדים?
יש אנשים שזו משאת חייהם, וזה נותן להם אושר רב. מנקודת המבט שלהם, הם לא מסוגלים להבין אייך את נהנית ומלאת סיפוק בלי להיות ברוכת ילדים.

מצב בריאותי של מישהו אהוב למשל.
קורה המון.
או רצון לעזור למישהו אהוב להגשים חלום (גם אם זה לא החלום שלך), או צורך להגר כי רע במקום בו אתה נמצא או הרבה ארועים אחרים שהחיים מזמנים גם למי שחושב שלו זה לא יקרה.

אתה מתכוון לתפקיד ניהולי?
תפקיד ניהולי או תפקיד רוחבי, כמו ארכיטקט, יועץ, מוביל טכנולוגי, חוקר ביצועים, אנליסט, אפילו עובד חברה גדולה.
אם אתה מוכשר תגיע לתפקידים בכירים גם בלי תואר.
האומנם? זה רק במידה ואהיה יותר מוכשר ממועמדים אחרים שהם בלי תואר וגם אהיה הרבה הרבה הרבה יותר מוכשר ממועמדים עם תואר. חוץ מזה אם קיים מועמד שסיים אוניברסיטה והוא לא מוכשר, אז הוא יוצא מן הכלל ולא הכלל.

ויש לי סוד בשבילך, אפשר ללמוד גם בלי המסגרת.
קצת לא רלוונטי, אתה גם יכול לילמוד רפואה בלי מסגרת ועדיין לא תהיה רופא.

הדרך הקלה
סלח לי? איך היא בדיוק קלה? מכיר מתכנתים אלופים שלא הצליחו לסיים תואר. עזוב תואר, שנה ראשונה לא סיימו. הרבה יותר קל לי, לזרוק עכשיו הכל, למצוא עבודה ולקבל את ה 20+ אלף ש"ח בחודש, מאשר לסיים סמסטר.

אבל מה שאתה כתבת, לאנשים מוכשרים זה בדיוק נימוק למה עדיף לא ללמוד, ולהפוך את זה ליתרון תחרותי.
היית צודק אילו כל מי היה מסיים תואר, היה אהבל גמור ולא מוכשר, אבל בהגדרה זה לא נכון.
הם כן מוכשרים, ואז כשמגיעים לתחרות, מתחרים מועמדים מוכשרים, אחד עם תואר והשני בלי.
מי ינצח?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45