• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מומחי machine learning

לגבי המתמטיקה - הקורסים מלמדים את מה שצריך לדעת ? הרי אני לא בא מתואר מתמטיקה / מדעי מחשב. אין לי בעיה ללמות את מה שצריך ללמוד, אבל לדעתך הקורסים באינטנרט יספיקו ?
אגב - אני אקח קורסים מחוץ לביולוגיה, יש מלא קורסים שאוכל לקחת והמליצו לי מאוד על קורס מתקדמים של למידת מכונה בטכניון, להנדסה ביו-רפואית.
בתואר שני ובמחקר החשיבות של הקורסים זניחה לעומת הרצון והיכולת שלך ללמוד דברים בעצמך. חשוב מאד לדעת כיצד אלגוריתמים עובדים אם אתה הולך להשתמש בהם במחקר שלך. אם אתה רוצה להיות בעל מקצוע או חוקר מוצלח בתחום, כדאי שתתרגל להשלים פערים באופן אפקטיבי.

קורסים באינטרנט זה נחמד, אבל מהניסיון שלי הם רובם שטחיים למדי ודוגלים בלגרום לך לקודד כמה שיותר מהר על חשבון כל שיקול אחר. אם אתה ממילא בתואר שני, תשתמש בסביבה שלך (מנחה, סטודנטים וכו') ותמצא את אלו ששווים את הזמן.

נערך לאחרונה ב:
בתואר שני ובמחקר החשיבות של הקורסים זניחה לעומת הרצון והיכולת שלך ללמוד דברים בעצמך. חשוב מאד לדעת כיצד אלגוריתמים עובדים אם אתה הולך להשתמש בהם במחקר שלך. אם אתה רוצה להיות בעל מקצוע או חוקר מוצלח בתחום, כדאי שתתרגל להשלים פערים באופן אפקטיבי.

קורסים באינטרנט זה נחמד, אבל מהניסיון שלי הם רובם שטחיים למדי ודוגלים בלגרום לך לקודד כמה שיותר מהר על חשבון כל שיקול אחר. אם אתה ממילא בתואר שני, תשתמש בסביבה שלך (מנחה, סטודנטים וכו') ותמצא את אלו ששווים את הזמן.
סבבה.
שאלה אחרונה - מה לדעתך יש אצל Data scientist טוב ? מי נחשב כטוב ומי נחשב כלא כזה מרשים.. ?
לדעת פייתון וSQL, סטטיסטיקה בכללי, מה עוד ?

שאלה אחרונה - מה לדעתך יש אצל Data scientist טוב ? מי נחשב כטוב ומי נחשב כלא כזה מרשים.. ?
ברמה הפילוסופית, DS טוב צריך להיות עצמאי, לחתור לתובנות ולהציג אותן בצורה ברורה. עבדתי עם אנשים שמבחינתם להגיע ל"תשובה סופית" זה אחלה, אבל לא ידעו להסביר למה קיבלו את ההחלטות שקיבלו לאורך הדרך. זה לו דווקא קשור לחוסר מומחיות מצידם, אלא לגישה לא נכונה לתקוף בעיות בתחום.

מבחינתי, DS "טוב" הוא כזה שמכיר את הדומיין שלו, יודע כיצד עושים מדע ומתקפים היפותזות, ובעל כישורי תכנות טובים. כאשר מחברים את התכונות הללו עם יכולת לפתור בעיות מורכבות, מקבלים מה שנקרא בתעשיה Senior Data Scientist שמסוגל לקבל הנחיות כלליות ודאטה, להתחיל לשאול שאלות רלוונטיות, לפתור אותן ולתת ערך לארגון.

DS טוב צריך להיות עצמאי, לחתור לתובנות ולהציג אותן בצורה ברורה
תיאור ממש טוב. וזה לא משהו שלומדים בקורס פייטון. חלק מזה זה תכונות אופי (עניין, יכולת עבודה עצמאית) וחלק לומדים עם הזמן, כמו איך להציג תובנות רלוונטיות לבעלי אינטרסים בארגון (בד״כ עמיתים ומנהל ישיר).

סבבה.
לדעת פייתון וSQL, סטטיסטיקה בכללי, מה עוד ?

data scientist כשמו כן הוא - סוג של מדען (של נתונים)
אמנם הוא לא חוקר חורים שחורים או מנסה לפענח צופן גנטי של וירוסים -
אבל הוא מדען (מבחינת האופי של הדיסיפלינה)

אז הדבר הכי חשוב (בעיניי) - הוא: סקרנות, עצמאות, תושיה, סבלנות, נחישות עיקשת, דייקנות בפרטים, יכולת תקשורת מילולית (ובכלל) טובה (אם אתה מגיע להמון תובנות או בונה מודלים מעולים אבל לא מסוגל להסביר לאף אחד מה עומד מאחורי הכל - כנראה שלא ממש תתקדם לשום מקום).
בשורה הכי תחתונה - אתה צריך לאהוב להתעסק בנתונים. מספרים, קטגוריות, כל סוג של נתון.

מי שמסתכל על טבלה גדולה ולא בוער בו חשק עז לנבור בה ולהפיק ממנה דברים -- התחום הזה לא בשבילו.

חוץ מזה, כדי לשגשג במקצוע בחברות מסחריות אתה צריך גם יכולת ראייה רחבה של לראות את התועלת שאתה (כבורג) יכול להועיל למערכת בכללותה, וכיצד העבודה שלך יכולה להשתלב בתמונה הכללית, וכמובן שלא תזיק גם יוזמה ויצירתיות של להגות פרוייקטים / פיצ'רים / מחקרים רלוונטיים ומועילים שנוגעים לדאטה של כל אחת ממחלקות החברה (מרקטינג, מכירות, מוצר, תמיכה וכו')

מדען נתונים טוב לא רק מחכה "לקבל משימות" אלא הוא משתתף פעיל בהגייה של האופן שבו החברה יכולה להפיק יותר מהדאטה שלה.

מדען נתונים טוב לא רק מחכה "לקבל משימות" אלא הוא משתתף פעיל בהגייה של האופן שבו החברה יכולה להפיק יותר מהדאטה שלה.
זו תובנה חשובה לשוק העבודה בכלל.
אני מכיר את התופעה מתחומים אחרים, שככל שאדם מתמקצע בתחום בו אין הרבה אנשים בחברה שמבינים (בפרט המנהלים שלו), חשוב יותר שהוא יידע לייחצן את התחום וידע להציע גם את הבעות שעליו לעבוד עליהן ולא רק את הפתרונות למה ששואלים אותו.

תודה רבה.
אני אקח בחשבון את כל מה שנאמר פה.
איפה יש ביקוש ל Data scientists ? כלומר באיזה סוג של חברות בדיוק ?
וזה בסדר שאני עושה תואר שני בביולוגיה כדי להגיע לDS ? "מקובל" בתעשייה ?

איפה יש ביקוש ל Data scientists ? כלומר באיזה סוג של חברות בדיוק ?
אין הגדרה חד-משמעית ל-Data scientist ולכן סביר שתמצא אדם שמתאים לפרופיל עובד בפיתוח אלגוריתמים, סטטיסטיקה, מהנדס ML, חוקר וכדומה. יש חברות בתחום הביולוגיה עם עיסוק משמעותי בתחום (החל מטבע ופיתוח תרופות, וחברות וסטארטאפים רבים בתחום הגנטיקה, כלים ואלגוריתמים לאבחון מחלות ועוד). אם אתה נהנה מהעיסוק הביולוגי, השילוב עם DS יכול למצב אותך כמועמד מבוקש למשרות מגוונות בתעשיה.

אין הגדרה חד-משמעית ל-Data scientist ולכן סביר שתמצא אדם שמתאים לפרופיל עובד בפיתוח אלגוריתמים, סטטיסטיקה, מהנדס ML, חוקר וכדומה. יש חברות בתחום הביולוגיה עם עיסוק משמעותי בתחום (החל מטבע ופיתוח תרופות, וחברות וסטארטאפים רבים בתחום הגנטיקה, כלים ואלגוריתמים לאבחון מחלות ועוד). אם אתה נהנה מהעיסוק הביולוגי, השילוב עם DS יכול למצב אותך כמועמד מבוקש למשרות מגוונות בתעשיה.
תודה רבה רבה אחי

בגדול זו אינה "דרך המלך" למשרה בתעשיה היות ותואר שני בביולוגיה לא כולל בתוכו בד"כ את הרקע המתמטי, הסטטיסטי והתכנותי הדרוש.
עם זאת, אני מכיר ביולוגים שעובדים בתחום, גם בחברות שמשלמות הרבה, אז זה בוודאות אפשרי.

בגדול זו אינה "דרך המלך" למשרה בתעשיה היות ותואר שני בביולוגיה לא כולל בתוכו בד"כ את הרקע המתמטי, הסטטיסטי והתכנותי הדרוש.
עם זאת, אני מכיר ביולוגים שעובדים בתחום, גם בחברות שמשלמות הרבה, אז זה בוודאות אפשרי.
אינני בקיא בכל סוגי המחקר הביולוגי, אבל בגנטיקה, פתולוגיה ותחומים נוספים, כל מחקר שראוי לפרסום מגיע עם מובהקות סטטיסטית וניתוחי הטיות מקיפים, כך שמבחינת סטטיסטיקה וספריות רלוונטיות סביר להניח שמצבם טוב מדיסיפלינות מדעיות אחרות.

אינני בקיא בכל סוגי המחקר הביולוגי, אבל בגנטיקה, פתולוגיה ותחומים נוספים, כל מחקר שראוי לפרסום מגיע עם מובהקות סטטיסטית וניתוחי הטיות מקיפים, כך שמבחינת סטטיסטיקה וספריות רלוונטיות סביר להניח שמצבם טוב מדיסיפלינות מדעיות אחרות.
באופן כללי, מבחינת קורסי חובה, לביולוג הממוצע יש אפס ידע באלגברה ליניארית, ידע מינימלי בחדוא, ידע מינימלי בהסתברות וידע יחסית נמוך בסטטיסטיקה (לדעתי מדובר בקורס אחד בתואר ראשון ועוד אחד בתואר שני) ולכן (למיטב ידיעתי) הם לא נחשבים "מועמדים קלאסיים" לds.
ביולוג עם יכולות ואמביציה שעשה תזה רלוונטית והשלים חומר רלוונטי בהחלט יכול להפוך את עצמו למועמד מתאים אבל הוא יצטרך להתאמץ יותר מבוגר מדעים מדוייקים.

באופן כללי, מבחינת קורסי חובה, לביולוג הממוצע יש אפס ידע באלגברה ליניארית, ידע מינימלי בחדוא, ידע מינימלי בהסתברות וידע יחסית נמוך בסטטיסטיקה (לדעתי מדובר בקורס אחד בתואר ראשון ועוד אחד בתואר שני) ולכן (למיטב ידיעתי) הם לא נחשבים "מועמדים קלאסיים" לds.
ביולוג עם יכולות ואמביציה שעשה תזה רלוונטית והשלים חומר רלוונטי בהחלט יכול להפוך את עצמו למועמד מתאים אבל הוא יצטרך להתאמץ יותר מבוגר מדעים מדוייקים.
אז אתה אומר שאני צריך להשלים את הידע בחדוא ואלגברה וכו.. ? דורשים את זה למשרות DS ?

לגבי ידע בהסתברות וסטטיסטיקה אני לומד תוך כדי הלמידה לR, יש קשר הדוק בין השניים.
אני יודע שלא יהיה קל.. אתה חושב שאצטרך להשלים חוץ מתיכנות וסטטיסטיקה ? עד כמה קריטי הפן המתמטי ?

נערך לאחרונה ב:
אז אתה אומר שאני צריך להשלים את הידע בחדוא ואלגברה וכו.. ? דורשים את זה למשרות DS ?

לגבי ידע בהסתברות וסטטיסטיקה אני לומד תוך כדי הלמידה לR, יש קשר הדוק בין השניים.
אני יודע שלא יהיה קל.. אתה חושב שאצטרך להשלים חוץ מתיכנות וסטטיסטיקה ? עד כמה קריטי הפן המתמטי ?
רצוי ידע טוב מאד בסטטיסטיקה. זה חיוני למשרת DS וגם ML.
חדוא לא קריטי, אבל אלגברה לינארית זה ה-א״ב של כל אלגוריתמי ה-ML, אז רצוי מאד גם להיות עם יסודות מומרים בזה ובפרט בעבודה עם וקטורים ומטריצות.
האם זה חייב להיות קורס אוניברסיטאי? לא, אפשר להשלים את הידע הזה באינטרנט בלי בעיה, הרבה קורסים על DS ו-ML אפילו מכסים את היסודות הללו בהתחלה.

רצוי ידע טוב מאד בסטטיסטיקה. זה חיוני למשרת DS וגם ML.
חדוא לא קריטי, אבל אלגברה לינארית זה ה-א״ב של כל אלגוריתמי ה-ML, אז רצוי מאד גם להיות עם יסודות מומרים בזה ובפרט בעבודה עם וקטורים ומטריצות.
האם זה חייב להיות קורס אוניברסיטאי? לא, אפשר להשלים את הידע הזה באינטרנט בלי בעיה, הרבה קורסים על DS ו-ML אפילו מכסים את היסודות הללו בהתחלה.
סבבה טוב דעת שיש מה לעשות
ממליץ על קורסים מסויימים ?

סבבה טוב דעת שיש מה לעשות
ממליץ על קורסים מסויימים ?
את הקורסים והספרים שאתה קורא תשמור לעיקר. אם מעניין אותך אלגוריתם - תקרא ספר (אני ממליץ על An introduction to statistical learning by James et al, Pattern recognition and machine learning by Bishop et al). אם אתה רוצה להתחדד על מכפלת מטריצות והגדרת הנגזרת, תקרא בלוג או תצפה בסרטון קצר. בתור סטודנט מפתה לחשוב שיהיה לך זמן לכל הקורסים שאתה רוצה לקחת. בפועל, האתגר הוא להיות יעיל עם הזמן שיש לך.

את הקורסים והספרים שאתה קורא תשמור לעיקר. אם מעניין אותך אלגוריתם - תקרא ספר (אני ממליץ על An introduction to statistical learning by James et al, Pattern recognition and machine learning by Bishop et al). אם אתה רוצה להתחדד על מכפלת מטריצות והגדרת הנגזרת, תקרא בלוג או תצפה בסרטון קצר. בתור סטודנט מפתה לחשוב שיהיה לך זמן לכל הקורסים שאתה רוצה לקחת. בפועל, האתגר הוא להיות יעיל עם הזמן שיש לך.
תודה רבה

בכל מקרה, כדאי מאוד לקחת כמה קורסים בלמידת מכונה (אונליין או באוניברסיטה) כדי להכנס לעניינים.

יש לכם במקרה המלצות למקור עם קורס אקדמאיים ברשת ללמידה עצמית שהיא מעבר לקורסים הרגילים?והשטחיים יותר? תודה רבה!

נושאים דומים

Back
למעלה