• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום?

אז נכנסתי לאחרונה לאיזו עבודה זמנית מהבית של גיוס לקוחות, (העבודה היא לגייס לקוחות מהסביבה המשפחתית וכו') השתכנעתי כי זה ממש הרבה כסף
אני אומרת לך, אני מתחרטת על השניה שלקחתי אותה!! זה פשוט לא בשבילי להתקשר לשכנע אנשים
וזה מלחיץ אותי מאוד, כי מצד אחד - הרבה כסף - מצד שני סיוט שגורם לי לחץ ממש, כי יש יעדים שחייבים לעמוד בהם ויש בוס מלחיץ
החיים מרתון, לא ספרינט. מה החוכמה לרוץ מהר מהר ואז להשחק ולעצור? את לא אוהבת את זה ואין לך סיפוק בזה, וגם אם יגיע הכסף הגדול - כמה זמן תוכלי לתחזק את זה?
עדיף אדם שמרוויח באופן קבוע 10 מאשר אדם שמרוויח 15 כמה שנים בודדות, נשחק, ומפסיק לעבוד לכמה שנים.

יש גם אנשים שרצו מהר, וידעו להאט כשהגיע הזמן, יש אנשים שהתחילו לאט והאיצו, יש אנשים שרצים מאוד מהר ואז נחים כמה זמן - הכל אפשרי, צריך לדעת מה מתאים לך.
לרוץ מהר ואז לקרוס זה בוודאי לא הפתרון.
א אכפת לי לי להיות עם כסף, אבל אני לא מספיק צריכה את הכסף ככסף (יותר כאמצעי להשגה..) לכן אני לא רואה מה יגרום לי ל''התאבד'' על העבודה.
כדי שבגיל 36 יהיה לי אפשרות לממש חלום שלא בטוח שיבוא?
בדיוק. אל תרגישי רע שאת לא מרגישה איזה דחף פנימי לצאת ולהיות חולת עבודה כמו בפרסומות. זה טבעי, לרוב האנשים (והנשים בפרט).
יותר מזה, בלי כסף אמנם אין חיים, אבל לא כסף הוא זה שיתן לך את רוב החלומות שלך.

מה עם הוראה? משרה חלקית, שעות מעטות, עבודה עם משמעות, שכר בינוני ויש מסגרת, יכול להתאים?

צריך להגיד את האמת, קשה מאוד להתמודד עם חוסר מוטיבציה, זה הרבה יותר גרוע בעיניי מחוסר כישרון. זו הסיבה הכי נפוצה שאנשים נכשלים ונשארים תקועים. מאוד קשה לסגל יכולת לסבול ולחרוק שיניים עד שרואים את ההתקדמות. אולי תשקלי טיפול פסיכולוגי שיעזור לך לצאת מהתקיעות?
אתה מבלבל בין 1. חוסר מוטיבציה לבין 2. חוסר יכולת לסבול ולחרוק שיניים עד שרואים התקדמות. דברים שונים. (וכשרון, דבר שלישי)
אדם בלי מוטיבציה לא מוצא סיבה למה לעשות, למה לרצות. הוא עדיין יכול לסבול ולחרוק שיניים ובסוף לראות שזה מצליח - כי הוא מקבל באופן מודע שככה צריך, חלק מהמשחק.
אדם עם מלא מוטיבציה לעשות ולרצות, אם אין לו יכולת לחרוק שיניים ולסבול, המוטיבציה לא בהכרח שורדת אלא "נשרפת" ומתאדה, ואז הוא יפסיק.

משום מה יש נטיה בעולם העבודה לבלבל בין השניים, ולחשוב שהעובדים "המשוגעים לדבר" שהעבודה היא חייהם, הם העובדים היחידים שצריכים להיות.
המציאות היא שמי ש"משוגע לדבר" (בעל מוטיבציה) נוטה לשנות "שגעון" פעם בכמה שנים, ועוזבים, אז זה כמו ספרינט.
בעוד העובד שמוכן to walk the mile, בכוונה לא אמרתי extra mile, לאורך זמן, הוא עובד שנותן תפוקה יציבה. הוא לא חייב שהעבודה תהיה המאהבת שלו כדי לתת עבודה.

שכל מעסיק יעשה את החשבון שלו מה עדיף, אבל יותר חשוב שכל אדם יעשה את החשבון שלו איזה סוג אדם הוא ומה הוא מחפש.

מה עם הוראה? משרה חלקית, שעות מעטות, עבודה עם משמעות, שכר בינוני ויש מסגרת, יכול להתאים?
לא כל מי שאין לו מסגרת, אם תכפה עליו מסגרת בכוח, יעשה לו טוב. אפשר גם לאט לאט. גם המשמעות שבהוראה משמעותית לאדם אחד, וחסרת משמעות לאחר.
זה מסע עצמי ותו לא, אי אפשר לקבל תשובות מהמדף, אבל גם התשובות לא ימצאו אם רק חושבים ומדברים, במקום לעשות ולנסות.

יש בפורום הרבה אנשים מאוד achievers, זה לא מפתיע. לפעמים נוטים לבלבל בין "אין לי מוטיבציה" ל"אני עצלן". אין קשר. כולם אוהבים לנוח, כולם אוהבים לעשות משהו משמעותי.
החוכמה היא למצוא איזון, וגם לקבל את זה ש-א. העבודה בחיים לא תהיה 100% פשן, אלא הרבה גריינד, ב. לא לכולם יהיה אותו לבל של מוטיבציה ורצון לעבוד, נקודה. אין בזה רע.

נערך לאחרונה ב:
המציאות היא שמי ש"משוגע לדבר" (בעל מוטיבציה) נוטה לשנות "שגעון" פעם בכמה שנים, ועוזבים, אז זה כמו ספרינט.
אני כזאת, יכול להיות שגם @ליהי כזאת.
ליהי, רציתי להגיד לך שגם אני התחלתי לעבוד בצורה מסודרת רק כשהייתי כבר אמא לשניים, לקראת אמצע גיל 30. כשאני מסתכלת לאחור, אני די מבסוטה מהדרך שלי - צלילה רצינית לכל עבודה חדשה (למידה, התפתחות, הבנה מערכתית) ואז עזיבה לאחר כמה שנים ומעבר לעבודה אחרת. הדבר היחיד שלא עזבתי לאורך השנים זה את בעלי ואת הילדים (וכמה חברי ילדות, ואת בעלי החיים שלי), אליהם אני מחוייבת מאד.

אין שום דבר שמחייב את צוקי, ג'ף, אילי או בילי להמשיך לעבוד.
הם מתים על זה.
מנין לך שהם מתים על זה? שאלת אותם?

"תעבדי קשה במשהו שאת לא אוהבת, תחסכי המון ואז ישארו לך יותר שנות חופש בסוף" הוא לא יותר מעבדות מודרנית שלא מחזיק מעמד לאורך זמן
אני מסכים, לכן לא אמרתי דבר כזה.
אני מאמין שעדיף יותר לעבוד שעות מעטות מידי שבוע מאשר לעבוד בפרך במשך מספר שנים כדי לחסוך המון.

מה רע ב-50% סיפוק 50% שכר? כולנו נועדנו להיות בעלי RSU עשירים ושחוקים? מה קרה ל"זה לא מושלם, אבל זה די מתאים לי, ביל גייטס לא אהיה אבל אפשר להתפרנס"?
לא דיברתי בכלל על RSU, או על ביל גייטס.

כן, אני מאוד אוהבת הוראה אבל לא חושבת שאני אצליח לעמוד ללכת במצב כזה למשרה מאתגרת כשכל הזמן התרגלתי לנוח ולא להתאמץ. (כל ההריון)
אני כזאת, יכול להיות שגם @ליהי כזאת.
ליהי, רציתי להגיד לך שגם אני התחלתי לעבוד בצורה מסודרת רק כשהייתי כבר אמא לשניים, לקראת אמצע גיל 30. כשאני מסתכלת לאחור, אני די מבסוטה מהדרך שלי - צלילה רצינית לכל עבודה חדשה (למידה, התפתחות, הבנה מערכתית) ואז עזיבה לאחר כמה שנים ומעבר לעבודה אחרת. הדבר היחיד שלא עזבתי לאורך השנים זה את בעלי ואת הילדים (וכמה חברי ילדות, ואת בעלי החיים שלי), אליהם אני מחוייבת מאד.
זה ממש מזכיר אותי! אבל לא היה לך ימים ארוכים ומתסכלים בבית? אני מרגישה לא בסדר. בעלי יוצא לסדר יום עמוס ומספק ב7 בבוקר ואני קמה רק ב11
בהמשך להודעה שלי אולי תתענייני בסרטון הזה שמדבר על כך שעדיף להימנע מהסחות דעת מאשר להאבק בהם
משום מה לא נפתח לי, מראה לי את הממשק של יוטיוב בלי הסרטון
ההודעה שלך גרמה לי לקום ולבנות לעצמי סדר יום סופר מדוקדק לפי ההוראות שלך, לא מאתגר מדי, ולא פשוט מדי.
ממש התלהבתי מעצמי כשקמתי מהדפים, אבל תכלס... למה אני לא עומדת בזה? יש לי עכשיו כל מיני דברים קטנים שאני צריכה לטפל בהם, ואני סתם נמרחת בין אתרים
(האמת שאני יודעת למה, בשביל לטפל במשימות הללו, אני צריכה לצאת מהבית לסוג של מחסן ששם המחשב הענק של העבודה נמצא, ואין לי כח לקום וללכת רק בשביל כמה דברים קטנים)

@SolidusMaximus
אני אוהבת את סגנון ההודעות שלך, הן מרגישה שהן אומרות לי, שבי בשקט אל תדחפי את עצמך לחיים משוגעים בלי רצון אמיתי לדבר
כשתרצי - כבר תעשי את זה
השאלה מה עכשיו, אני לא מרגישה בנח עם עצמי עם ההתמרחות הזו בין ארבעה קירות, אני נמצאת במציאות שבה התקשורת שלי עם העולם נעשת רק באמצעות המחשב
לא מועילה שום דבר מיוחד למעגל העבודה ולא להכנסה הביתית

אם יורשה לי להוסיף נקודה, לא מהפן הכלכלי.

אני דווקא חושבת שאחרי לידה עלול להיות קל להמשיך לרבוץ בבית בסוג של אפס מעש - שהוא לא אפס כי יש תינוק לטפל בו,
זה תירוץ מעולה.
וטכנית באמת קשה יותר להתחיל משהו בתוך המציאות החדשה והשמחה אך המתישה.

אם את לא מרגישה רע באופן מיוחד, אלא "רק" כבדות של הריון, ממליצה לך כן לשבץ את עצמך כבר עכשיו באיזו שהיא פעילות מחייבת, משהו שיעזור לך אח"כ
לקום בבוקר, להתלבש ולהיות עסוקה באופן פרודוקטיבי מלבד עניני הבית והתינוק.

אני לחלוטין נגד. אי אפשר לבטל את זה שהאנשים המצליחים ביותר, חלקם פשוט מאוהבים בעבודה שלהם. אין שום דבר שמחייב את צוקי, ג'ף, אילי או בילי להמשיך לעבוד.
הם מתים על זה.

נכון, רוב האנשים לעולם לא יגיעו למצב כזה, אבל דווקא בגלל שאנחנו כלכלת שפע, מי שמוכן להתפשר ברמת החיים, יכול למצוא עבודה שיותר מתאימה לנטיותיו, עם התפשרות בשכר.
גם היום יש מי שעובד במפעל בניגוד ל"רצונו", אבל יש גם אופציות אחרות היום.

גם הפתרון של "תעבדי קשה במשהו שאת לא אוהבת, תחסכי המון ואז ישארו לך יותר שנות חופש בסוף" הוא לא יותר מעבדות מודרנית שלא מחזיק מעמד לאורך זמן,
וגם בסוף אין איזה אור גדול בקצה המנהרה כשפורשים. בסוף יש הרבה שעמום, לרוב מוחלט של האנשים, שחוזרים שוב לעבוד בחצי, רבע משרה. החוכמה היא לשלב מראש.

מה רע ב-50% סיפוק 50% שכר? כולנו נועדנו להיות בעלי RSU עשירים ושחוקים? מה קרה ל"זה לא מושלם, אבל זה די מתאים לי, ביל גייטס לא אהיה אבל אפשר להתפרנס"?

הדרך היחידה להתחיל לעשות משהו ולהתמלא בסיפוק - היא להתחיל לעשות משהו. ולראות אם הוא מתאים.
ככל שתרדפי אחרי זה ("האם זה מתאים? האם זה מושך אותי?"), רק תתרחקי מזה. ככל שתרדפי אחרי הכסף ("בינתיים זה נחמד, אבל יש משהו אחר עם יותר שכר"), תתרחקי יותר.

רובנו הגדול לא ניחן במזל להימשך באופן היסטרי לאיזה דבר מה ספציפי (רובנו לא יזמי הייטק מלידה, לא חוקרי אקדמיה תאבי ידע, טייסים שחלמו לטוס מהגן),
אז רואים מה הכיוון פחות או יותר, ומנסים להתחיל לנוע.
כל עוד העבודה לא שוחקת את הנשמה שלך, היא מתאימה לאופי הטבעי שלך במידת מה, ואת עושה בה דברים - את תרגישי סיפוק על העשייה.
יתכן שאם תעבדי יותר קשה בתחום יותר "מכובד", תרגישי יותר סיפוק - אבל במחיר הבריאות הנפשית שלך והלחץ. ולהיפך - עבודה חסרת משמעות היא קלה, אבל חסרת סיפוק.

אין פה סיפור סינדרלה, לא מצפה לרוב האנשים אושר גדול מלקום בבוקר, גם לא עושר, אבל סיפוק זה דבר שנבנה לתחושת ערך עצמי, לאט לאט.
אחרי שתתחילי, רק את זו שתוכלי לדעת אם להעלות את העוצמה (אולי יותר שחיקה, יותר סיפוק) או להוריד (אולי יותר רוגע, יותר שעמום). אבל אי אפשר לדעת מלשבת מהצד.
אתה קצת עושה השוואה בין האדם הנורמטיבי לאנשים שהם לא אפילו הפרומיל בחברה האנושית.
יש אנשים שגם מצליחים ברמה יחסית בלי לעבוד כמו איילון מאסק או ג'ף ביזוס.
יש הרבה עסקים שאתה יכול לפתוח וברגע שהם מצליחים זה שגר ושכח.

זה מתבטא במעשים.
אנשים כמו צוקרברג וג'ק בזוס, איילון מאסק ורבים אחרים בתעשייה, יכולים להרשות לעצמם לעזוב את מקום העבודה שלהם ולא לעבוד יותר לעולם.
מתים על העבודה אלו הן קצת מילים גדולות.

נערך לאחרונה ב:
אבל לא היה לך ימים ארוכים ומתסכלים בבית?
לא, אף פעם.
אני תמיד גרה בישובים כפריים, כך שפיזית לשבת בבית זה דבר די נדיר אצלי.
כשהייתי בהריון הראשון עבדתי בעבודות מזדמנות (קטיף תפוחים, גננת מחליפה), יצאתי לטייל בחוץ, הלכתי לפגוש חברות בישוב או שהן באו אלי, טיפלתי בכלב, בישלתי ארוחת ערב, קראתי, בהיתי, ניקיתי קצת. החיים עצמם.

לא קראתי את כל התגובות אבל מחלק מהתגובות שכתבת וקראתי זה נשמע כמו קלאסי בעיות קשב וריכוז , חשבת על הכיוון הזה?

אבל לא רוצה לעבוד קשה על מטרה לא נכונה.
תחפשי מהם הדברים בהם את טובה.
דברים בהם יש לך יתרון על אחרים.
כשאת לא מבינה איך אחרים מתקשים לראות או לעשות משהו ״כל כך קל \ ברור \ פשוט ״ זה כניראה הכיוון שבו יש לך כישרון, ומקצועות שדורשים את הכישרונות שיש לך הם המקצועות שיתאימו לך יותר.
אני אישית מרגישה שזה לא יהיה לי טוב,
אני לא חושבת שאני מסוגלת להיות עם עצמי שעות על גבי שעות יום יום במשך חודשים.
אז תנסי למצא מה כן מעניין אותך.
להיות עקרת בית לא מתאים לכל אחד, ובכל מקרה עדיף שתוכלי לפרנס את עצמך ואת המשפחה.
לא בריא להיות תלוי באחרים. גם לא באדם שאת הכי אוהבת בעולם.
אני דווקא חושבת שאחרי לידה עלול להיות קל להמשיך לרבוץ בבית בסוג של אפס מעש - שהוא לא אפס כי יש תינוק לטפל בו,
זה תירוץ מעולה.
וטכנית באמת קשה יותר להתחיל משהו בתוך המציאות החדשה והשמחה אך המתישה.
אם את לא מרגישה רע באופן מיוחד, אלא "רק" כבדות של הריון, ממליצה לך כן לשבץ את עצמך כבר עכשיו באיזו שהיא פעילות מחייבת, משהו שיעזור לך אח"כ
לקום בבוקר, להתלבש ולהיות עסוקה באופן פרודוקטיבי מלבד עניני הבית והתינוק.
+1

אבל לא רוצה לעבוד קשה על מטרה לא נכונה.
הרבה פעמים עובדים מאוד קשה כדי להבין מהי המטרה הנכונה, זאת יכולה להיות מטרה לגיטימית בפני עצמה.

בהמשך להודעה שלי אולי תתענייני בסרטון הזה שמדבר על כך שעדיף להימנע מהסחות דעת מאשר להאבק בהם
יותר חזק מזה , ליצור "הפרעות" חיצוניות שיסיחו אותך לכיוון הנכון, מצד שני קראת לזה מחוייבות חיצונית.

נערך לאחרונה ב:
קורס הכנה ללידה
הכנת הבית לקראת הבייבי
בישולים למקפיא, תצטרכי את זה בהמשך
קריאת ספרים על התפתחות תינוקות
אולי מפגש עם דולה
וכדומה....

פשוט מאוד. למה להמשיך לעבוד כשיש לך הכי הרבה כסף בעולם מכל שאר האנשים, כמות שתספיק גם לנינים שלך?
זה מתבטא במעשים.
אנשים כמו צוקרברג וג'ק בזוס, איילון מאסק ורבים אחרים בתעשייה, יכולים להרשות לעצמם לעזוב את מקום העבודה שלהם ולא לעבוד יותר לעולם.
מתים על העבודה אלו הן קצת מילים גדולות.
נכון.
לא דיברתי בכלל על RSU, או על ביל גייטס.
אני לא מאמין ששיטת הbarbell שהצגת מתאימה לכולם. זה נכון שהרבה אנשים מחפשים משמעות דרך עבודה. זה נכון שרבים לא ימצאו אותה שם.
אבל אני לא חושב שלאזן זה רע. בצד אחד עבודה קשה שאין בה משמעות, בצד שני 100% כיף\משמעות טהורה - נראה לי מתכון לנפילה מהסוס בצד העבודה, להרבה אנשים.

@SolidusMaximus
אני אוהבת את סגנון ההודעות שלך, הן מרגישה שהן אומרות לי, שבי בשקט אל תדחפי את עצמך לחיים משוגעים בלי רצון אמיתי לדבר
כשתרצי - כבר תעשי את זה
השאלה מה עכשיו, אני לא מרגישה בנח עם עצמי עם ההתמרחות הזו בין ארבעה קירות, אני נמצאת במציאות שבה התקשורת שלי עם העולם נעשת רק באמצעות המחשב
אני אומר שמצד אחד אל תדחפי את עצמך לחיי עבודה משוגעים, כשאין לך מוטיבציה 100 "להתאבד" על זה - זה בסדר שלא לכולנו יש מוטיבציה 100.
אבל להרבה אנשים המוטיבציה מתפתחת עם הזמן - כן צריך להתחיל לעשות, פחות לחשוב ולנתח ולדבר. כשמתחילים, לפעמים מוצאים, אם רק מתכננים, בדרך כלל לא מוצאים.

תחשבי מה יכול לעבוד לך, רק לטבול את הרגליים במים. מה אהבת בעבר ומה לא. עזבי שנייה את הכסף, עזבי שנייה את "אני יכולה\אני לא יכולה", מה כן התחום שלך ויהיה לך טוב.
להוציא כרגע את ההריון, שזה לגמרי בסדר גם אם לא תעשי כלום בזמן הזה ולאחריו, את יכולה גם לקחת את הזמן הזה ולנסות להתחיל לברר דברים.

פחות להרהר לאן בדיוק את מתאימה, פחות להתכוונן לעבודות לפי שכר\יכולת - יותר להתחיל לשלוח קורות חיים, להתחיל להתנסות על רטוב - במה שמסתמן כאופציה חיובית.
לדעת? תדעי רק אחרי שתתחילי ותהיי שם כמה חודשים\שנים, ולפי זה תערכי מחדש בהתאם, לקידום\משרה הבאים שלך. אין "חלום", רק חלומות שמשתנים לאורך הדרך.
אי אפשר לדעת מלחשוב בלבד, ואי אפשר להתחיל ממאה. תתחילי ממשהו שהוא כיוון טוב, וכן, הוא לא יהיה 100% שכר ו100% עניין, הוא כנראה יהיה 50-50. משם מתקדמים.

ואני ממש לא מתכוון ל"להתפשר" על משרה, לקחת משהו שאת לא רוצה, אלא לדעת לאזן בין הרצוי והמצוי, ולדעת שאת מנמיכה ציפיות מעצמך - כרגע את עדיין מבררת את עצמך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה