• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אתם אומרים על הבינתחומי? בן 22

דירהלהשכיר

משתמש רשום
דירוג
5
אני בא מבית ממוצע+ 30 נטו משכורת של ההורים ואין התחיבויות או חובות (לא עשיר רחוקים מלהיות )

ואבא שלי רוצה לממן לי את הלימודים מבחינתו זה העזרה הכי גדולה שהוא יתן לי ומבחינתי זה אחלה מקום עם שם וחיי חברה וקשרים לפתח שם

אין לי בגרות בכלל יש לי להשלים עכשיו שנה וחצי שנתיים מינימום ולהתקבל בגיל 24

או לחילופין לעשות שנה כמעט מכינה ברופין שהמוסד עצמו נחשב פחות טוב בהרבה

אני לא הולך לאוניברסיטאות אחרות הממוצע בגרויות ופסיכומטרי מטורף יקח לי 3 שנים להתקבל לשם

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,264
מה אתה הולך ללמוד? ולמה?

זלמן85

משתמש רגיל
דירוג
325
רופין לא משהו, לא מכיר באמת את הבינתחומי, חוץ מסיפורים.
ניתן להתקבל לאוניברסיטה בהרבה מהחוגים רק על סמך פסיכומטרי, גם ללא בגרות/ בגרות לא מספקת (שאל אותי איך אני יודע..)
חוץ מזה הייתי ממליץ לך קצת לחקור את שוק העבודה, ומה עושים בוגרים ממוצעים מהחוגים השונים ובמוסדות הלימוד השונים.
הצלחה.

דירהלהשכיר

משתמש רשום
דירוג
5
רופין לא משהו, לא מכיר באמת את הבינתחומי, חוץ מסיפורים.
ניתן להתקבל לאוניברסיטה בהרבה מהחוגים רק על סמך פסיכומטרי, גם ללא בגרות/ בגרות לא מספקת (שאל אותי איך אני יודע..)
חוץ מזה הייתי ממליץ לך קצת לחקור את שוק העבודה, ומה עושים בוגרים ממוצעים מהחוגים השונים ובמוסדות הלימוד השונים.
הצלחה.

איך חוקרים את שוק העבודה ומה הבוגרים עושים ? אני לא מכיר משם אנשיפ

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
אני בא מבית ממוצע+ 30 נטו משכורת של ההורים ואין התחיבויות או חובות (לא עשיר רחוקים מלהיות )

ואבא שלי רוצה לממן לי את הלימודים מבחינתו זה העזרה הכי גדולה שהוא יתן לי ומבחינתי זה אחלה מקום עם שם וחיי חברה וקשרים לפתח שם

אין לי בגרות בכלל יש לי להשלים עכשיו שנה וחצי שנתיים מינימום ולהתקבל בגיל 24

או לחילופין לעשות שנה כמעט מכינה ברופין שהמוסד עצמו נחשב פחות טוב בהרבה

אני לא הולך לאוניברסיטאות אחרות הממוצע בגרויות ופסיכומטרי מטורף יקח לי 3 שנים להתקבל לשם
הסיבה שמנעה ממך לעשות בגרות עדיין תקפה? כלומר, אם תתחיל ללמוד עכשיו (נניח שהתקבלת כבר), האם אמורה להיות לך בעיה לסיים את התואר כמו שצריך?

מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול?

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
איך חוקרים את שוק העבודה ומה הבוגרים עושים ? אני לא מכיר משם אנשיפ
פייסבוק של קבוצות בוגרים של התואר הזה, לבקש מהוועד של המוסד לקשר אותך עם בוגרים של התואר ובכללי לפתוח גוגל ולחפש את העבודה שאתה רוצה לעבוד בה + דרושים ולראות מה רושמים כדרישות קבלה, זה המסלול הכי נפוץ להתקבל לעבודה הספציפית הזאת.

לדעתי לעשות שנתיים השלמת בגרויות ועוד 3 שנים לימודים במחיר מופרז שווה את זה רק אם אתה יודע שתרצה לעבוד בתחום הלימוד והמוסד נחשב טוב בתחום הספציפי הזה.

נערך לאחרונה ב:

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
אם הילדים גדולים וכנראה יש גם מנקה (ברוב הבתים שמרוויחים 30k נטו יש מנקה להערכתי) אז, למיטב הבנתי, אין עוד המון עבודה בבית.
לא בטוח שלגבר מותר להגיד משפטים כאלו.
בהנחה שיש מנקה פעם בשבוע, מכבסים בבית, ואוכלים בעיקר בבית, יש לא מעט עבודה בבית )וזה בהנחה מקלה שבן ה 22 לא צורך שום שרותים מהבית).
אגב הכנסה של 30 נטו למשק בית בגילאים שקרובים לשיא ההשתכרות זה לא המון.

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
4,959
לא בטוח שלגבר מותר להגיד משפטים כאלו.
אני יודע ;)
בהנחה שיש מנקה פעם בשבוע, מכבסים בבית, ואוכלים בעיקר בבית, יש לא מעט עבודה בבית )
לא יודע, אולי ההגדרה שלי לעבודה שונה, אני ואשתי עושים את הדברים האלה + נקיון (כי אין לנו מנקה) על הדרך במקביל לעבודה במשרה מלאה וגידול ילדים קטנים, אני ממש לא חושב שאני איזה סופרמן או משהו...
אגב, אם זה מוגדר עבודה אז ה"פרישה המוקדמת" שהרבה אנשים פה מתכננים אינה באמת פרישה מוקדמת.
אגב הכנסה של 30 נטו למשק בית בגילאים שקרובים לשיא
מסכים לגמרי, אני עדיין חושב שלרוב משקי הבית האלו יש מנקה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,575
אם הילדים גדולים וכנראה יש גם מנקה (ברוב הבתים שמרוויחים 30k נטו יש מנקה להערכתי) אז, למיטב הבנתי, אין עוד המון עבודה בבית.
ברור, הכל קורה מעצמו. המנקה מגיעה על דעת עצמה, האוכל קופץ למקרר ולסיר, הבגדים מקפלים את עצמם ונכנסים לארון ואף אחד לא צריך לראות מה חסר ומה מקולקל.
אגב הכנסה של 30 נטו למשק בית בגילאים שקרובים לשיא ההשתכרות זה לא המון.
איזו הערה אגבית... סכום כזה שייך לחלק העליון של העשירון הגבוה. בוא תתנשא קצת יותר.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,175
לדעתי לא עושים תואר רק כי אבא הציע לממן אותו. תחשוב איזה תחום מעניין אותך ומה תרצה לעשות, אחר כך תחשוב אם צריך תואר בתחום הזה, ואם כן תברר איזה מוסדות אפשריים. העובדה ששכר לימוד הוא לא שיקול, היא בערך שיקול 82 ברשימה שלי.

דעתי על הבין-טחונים בכללי היא שזו מכללה עם שיווק טוב. הרמה האקדמית שם נחותה מהאוניברסיטאות בתחומים אותם אני מכיר טוב, אבל זה לא אומר כלום על היכולת להתברג בשוק העבודה (ברוב המקומות). חברים שלמדו שם נהנו מאוד. בחוגים מסוימים יש להם שם מצוין (למשל משפטים, אתה גם יכול לחפש כמה מהבוגרים שלהם עוברים את מבחני הלשכה, אני חושב שהם במקומות הראשונים באופן עקבי).

איזו הערה אגבית... סכום כזה שייך לחלק העליון של העשירון הגבוה. בוא תתנשא קצת יותר.
לפי זה, העשירון העליון מכניס בממוצע 35 נטו למשק בית, ככה שאת טועה.

דירהלהשכיר

משתמש רשום
דירוג
5
מה נכנסתם לי לכיס .. תשחררו מזה

אני רוצה ללמוד מנהל עסקים וחשבונאות למי ששאל זה הכיוון שלי עולם הפיננסים

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
4,959
לפי זה, העשירון העליון מכניס בממוצע 35 נטו למשק בית, ככה שאת
שימו לב ש @גרהם דיבר על שכר בשיא הקריירה שהוא משמעותית יותר גבוה מהשכר של הממוצע על פני כלל הגילאים באוכלוסיה.
כפי שניתן לראות פה יש שוני רציני בשכר הממוצע על פני הגילאים כאשר השיא מגיע באיזור גיל 45-54.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
F מה אתם אומרים על הנדסאי בניין ? אוף טופיק 1
ב מה אתם אומרים על זרם חזק, בהנדסת חשמל ? התפתחות אישית 2
N מה אתם אומרים על מכללת רופין ? התפתחות אישית 1
מטריושקה תיק השקעות - מה אתם אומרים? שוק ההון 11
מ מה אתם אומרים על השקעה דרך אגודת אשראי שוק ההון 3
ליאת - איפה שיש רצון... מה אתם אומרים על ברירת המחדל של משרד האוצר לפנסיה? צרכנות פיננסית 4
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
F שיטה לתשלום על הדירה - מה אתם אומרים? נדל"ן 79
שוהם מה אתם אומרים על התיק הזה? שוק ההון 11
L אז מה אתם אומרים על שרה וביבי החסכנים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
doc29 תיק ההשקעות (הפאסיבי) שלי - מה אתם אומרים? שוק ההון 29
T מה אתם אומרים על מרכיב זהבי בתיק צעיר? שוק ההון 8
F אתם מפזרים בין כמה ברוקרים ? פוסטים מאיכות נמוכה 14
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 358
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11