• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום?

Nimrod

משתמש רגיל
דירוג
193
שאלת סקרנות - הפורום מוצף בתגובות שפרוסות על הרבה פוסטים שונים, בכמה תתי נושאים. עד כמה אתם עוקבים אחרי הכל ?

יש כאן פוסטים עם הסטוריה ארוכה שאני בקושי מצליח להגיע אליהם. לפעמים אני קורא את הפוסט עצמו וכמה תגובות בודדות. גם בפוסטים חדשים פתאום יכולים להיות 4-5 עמודי תגובות על פוסט שנפתח רק יום לפני.
יש גם פוסטים שאני מניח שקראתי את כל התוכן שלהם, אבל ברור לי שיש הרבה יותר פוסטים שבקושי קראתי.

אתם משקיעים זמן בלקרוא הכל? אתם עוקבים רק אחרי פוסטים ספציפיים? מה האסטרטגיה שלכם ?

אחרי שסיימתי את כל הפוסטים בבלוג, עברתי אחד אחד על כל הפוסטים הפופולריים בפינת המשקיעים, קראתי אותו וכשסיימתי נרשמתי לנוטיפיקציות. בנוסף נרשמתי לנוטיפיקציות על פתיחת נושאים חדשים ואם הנושא מעניין אני גם נרשם לפוסט עצמו.

זה כנראה די אובססיבי ולקח לא מעט זמן. אבל רציתי להרגיש שלם יחסית עם התוכניות שלי לעתיד.

מרגע שהשלמתי הכל תדירות התוכן החדש לא עד כדי כך גבוהה.

נערך לאחרונה ב:
אתם משקיעים זמן בלקרוא הכל? אתם עוקבים רק אחרי פוסטים ספציפיים? מה האסטרטגיה שלכם ?

קורא כמעט את כל ההודעות שמופיעות ב"תגובות אחרונות".
כשיש יותר זמן עובר על "פינת המשקיעים" לראות אם פספסתי נושא מעניין.

קורא שרשורים בנושאים שמענינים אותי (לפי הכותרת וההודעה של פות"ש).
אם מתחילים בשרשור שמענין אותי בויכוחים הרגילים מפסיק לקרוא אותו.
מניח שקורא אחוזים בודדים עד מקס' 20% ממה שנתב כאן.

אתה מאמין שאם היית מקיף את הפורום כולו והבלוג אז היית מוכן ב-100% לפעול אל עבר היעד הנכסף של עצמאות כלכלית?

במקרה שלי הצלחתי להעלות על שלוש עקרונות עד כה במסע הזה:

- אסור לך לקרוא כלום אלא לפעול בעולם שבחוץ 80% מהזמן ועם השאלות הספצפיות שיעלו לך והקשיים בהם תיתקל גש לאינטרנט וחקור, שאל, חפש פוסטים הנוגעים באותן דילמות בהן נתקלת בעולם האמיתי.

- יש הבדל תהומי בין כל המלצה, אפילו הקטנה ביותר, שכתובה בבלוג או בפורום לבין מה שקורה תכל'ס במציאות. לעתים קרובות ביותר אני אפילו נתקל בגיחוך בכל פעם שאני ניגש לבעל מקצוע, מוכר, מכר או חבר'ה שעוסקים באותם תחומים בהם אני רוצה לפעול בעקבות הקריאה שלי באינטרנט והם מסבירים לי שכל מה שהיה כתוב באותו בלוג או פורום כלל לא מציאותי בלשון המעטה. וגם אם זה מציאותי, אין לך אפילו 0% סיכוי להצליח לעשות עם המידע משהו, העולם פשוט לא עובד כך יותר.

* לגבי נקודה זו, גם אם היא אינה נכונה, תהיה בטוח שאם מה שהיה כתוב בבלוג או בפורום היו אפשריים בחייך הפרטיים אז כבר היית מבצע זאת מבלי לקרוא באינטרנט. עובדה שלא. אל תמעיט מערכך ואל תעריץ ייתר על המידה את "גאוני האינטרנט" שלא באמת מסוגלים לספק פתרונות יישימים ב-100%.

- הגולש הגיק הממוצע שקורא תכנים כמו הבלוג של הסולידית (או כל אתר שמתיימר לעזור בהתפתחות אישית באשר היא) מחפש משהו הוליסטי, היעד מבחינתו זה להגיע: גם לעצמאות כלכלית, גם לבריאות טובה, גם להצלחה בפאן החברתי, הנפשי, השכלי ועוד. ומבלי לפגוע בפאן כלשהו או באחד מהם כאשר הוא מנסה להתקדם. לצערו של הקרוא הזה, הוא נתקל באנשים באינטרנט שמקדמים רק נישה אחת מכל זה (או כלכלה, או בריאות או חברה אבל לא את כולם ביחד) ואותם חבר'ה מבקשים ממנו "להקריב": אתה רוצה בריאות? פגע בכיס! אתה רוצה הצלחה חברתית? פגע בבריאות, אתה מעוניין בעצמאות כלכלית? עזוב את החברים שלך וכן הלאה..

התפקיד שלנו, הקוראים, זה לקרוא את כל מקורות המידע הללו בתור שעשוע נחמד בזמן שאנו מפתחים את סגנון החיים הייחודי שלנו שלא יהיה ניתן לתארו במילים בכלל, וזאת ללא שום ציפייה לרווח והתקדמות מידיים (גם 10 שנים נחשבים בהגדרה ל-"מידיים" במקרה זה).

נערך לאחרונה ב:
אני מאמין שכמו עוד לא מעט אנשים כאן, הפורום זה לא המקום היחידי שיוצא לי לקרוא תוכן שקשור לתחום, אלא גם ספרים ואתרים אחרים. לכן לא יוצא לי לקרוא כאן יותר מדי, ובמיוחד אם שרשורים הופכים למפלצתיים. אני משתדל לקרוא מה שיכול להיות מעניין, ואם יש משהו מפלצתי מעניין אני בדרך כלל קורא מה שכתב פות"ש וכמה תגובות בודדות.

ראיתי שיש לא מעט אנשים כאן שמגיבים כמעט לכל דבר וסקרן אותי לדעת איך יש כאלו שעוקבים כאן אחרי כמעט כל דבר, זה יכול לקחת לא מעט זמן.

זה פונקציה של מהירות קריאה
אבל חשוב מזה, שדווקא מי שקורא ומגיב לכל דבר ,מצמצם את זמן המעקב אחרי השירשורים מאחר והוא כבר מכיר את הנפשות הפועלות ויודע מה כל אחד מהמגיבים המרכזיים חושב (אלה שאחראיים על 90 אחוז מהתוכן,והם לא רבים בכלל) , ולכן אין צורך ללמוד את מה שכתב מישהו שהעמדות שלו כבר די מוכרות. זה מקצר מאד את זמן המעקב( זה במקרה של השירשורים הכלכליים יותר). בנוסף מי שעוקב אחרי הפורום בצורה כזו כנראה גם קורה הרבה בבלוגים אחרים שקשורים לנושא או שלא קשורים, וסביר להניח שהוא גם קורא הרבה באופן כללי. מה שמצמצם את זמן התגובה למה שנכתב בפורום הזה, מאחר ואותו אדם כנראה כבר נתקל באותו נושא במקום כזה או אחר ,ולכן הוא כבר הולך בדרכים שנסללו מבחינת ההיכרות שלו עם החומר. הוא לא סולל את הדרך בכל דיון מה שמאד מאריך את זמן התגובה ,אלא שולף מהשרוול מהידע שהוא צבר עקב המעקבים והקריאה האובססיביים (במקרה של הדיונים הפילוסופיים יותר) ולכן באופן פרדוקסלי יותר מעקב =שווה פחות זמן לכל יחידת מידע בבלוג הזה.

נערך לאחרונה ב:
שדווקא מי שקורא ומגיב לכל דבר
או שהוא פשוט נמצא כאן די הרבה. אל תשכח שגם כתיבת תגובה מנומקת לוקחת זמן.
בל חשוב מזה, שדווקא מי שקורא ומגיב לכל דבר ,מצמצם את זמן המעקב אחרי השירשורים מאחר והוא כבר מכיר את הנפשות הפועלות ויודע מה כל אחד מהמגיבים המרכזיים חושב (אלה שאחראיים על 90 אחוז מהתוכן,והם לא רבים בכלל) , ולכן אין צורך ללמוד את מה שכתב מישהו שהעמדות שלו כבר די מוכרות.
אני מכיר את הדעות של מי שכותב כאן הרבה. עדיין אבל אם כבר אני קורא משהו אז אני קורא כמו שצריך, זה שאני מכיר דעה של מישהו לא אומר שאני לא אקרא את מה שהוא כותב.
אחר ואותו אדם כנראה כבר נתקל באותו נושא במקום כזה או אחר ,ולכן הוא כבר הולך בדרכים שנסללו מבחינת ההיכרות שלו עם החומר.
יש כאן הרבה מאוד חזרתיות על הרבה נושאים.

נראה לי שאנחנו משדרים על גל טיפה שונה. לא בטוח שהכוונת לגמרי את הכוונה שלי, כי ענית לא בדיוק למה שהתכוונתי. צא מנקודת הנחה שכל מה שאמרת ברור, ותחשוב מה אנשים היו עושים כשהיו נכנסים ורואים פתאום לא מעט נושאים חדשים שנפתחו לפני יום/יומיים/שלושה וכבר יש מספר מכובד מאוד של תגובות שנפרסים על כמה עמודים. או לחילופין נושאים ישנים יותר עם 10/20/30 עמודי תגובות.
כשאני רואה דבר כזה אני או לא נכנס, או נכנס וקורא את הפוסט אם הוא מעניין ואולי כמה תגובות נבחרות. אם זה די מעניין ומתפתח דיון ענייני בלי להטפל לקטנות אז אני משתדל לקרוא יותר.

נערך לאחרונה ב:
דוחה את פינת המשקיעים עד שבאמת יש זמן לעבור על השרשורים שלא נקראו בסדר כרונולוגי.
עד שיש זמן מלקט פה ושם איזה שרשור בשאר הפורומים (הרבה פחות פעילים ויש גם נושאים שלא מעניינים אותי אז לא נכנס מלכתחילה).

כבר יש מספר מכובד מאוד של תגובות שנפרסים על כמה עמודים.
אם הנושא חשוב ומעניין אותי, מקדיש זמן לקרוא, או מסמן לי לקרוא מאוחר יותר.
אחרת מרפרף עמוד עמוד לראות אולי הנושא זלג לנושא מעניין..

תלוי בזמן שיש לי,

בדרך כלל מביט בפינה השמאלית התחתונה בתגובות אחרונות, אם הנושא מעניין אותי (או שאני יכל לתרום בו) אני נכנס לקרוא.

אם יש לי פחות זמן, אני עובר רק על מקומות שתייגו אותי

עד כה יצא לי לעבור על כל ההודעות בפורום, בין השאר כי אני קורא פה מתחילתו. אז רק נכנס לבדוק מה מופיע תחת "הודעות חדשות". זה גם מבחינתי דרך טובה להעביר כל מיני רגעים מתים (בנסיעות, בהמתנה לתור כלשהו, וכו') או בהפסקת קפה / ניקוי ראש תוך כדי עבודה. אני באופן כללי נוטה לקרוא די הרבה תוכן (בין אם פיננסי או לא) ברשת ממקורות שונים, והבלוג/פורום הוא אחד מהם.
מה שכן, יש בהחלט הודעות / שרשורים שאני קורא ברפרוף ולא בפירוט - בין אם זה נושא שנדון הרבה ואני כבר מכיר את הדעות והנפשות הפועלות, או שהנושא פחות רלוונטי או פחות מעניין אותי. זה גם הסיבה שאני נוטה להגיב פחות עם הזמן.

אין לי שום שאיפה לקרוא הכל.
אני קודם כל קורא את ההתראות, אם יש.
אח"כ דוגם את "הודעות חדשות" וקורא את מה שנראה מעניין.
אם יש נושא מעניין במיוחד או שאני משתתף בדיון, מסמן אותו למעקב בשביל לקבל התראות.
אם דיון נעשה לא מעניין, מבטל את המעקב.

התפקיד מחייב, קורא ימבה תוכן.
בנושאים שנטחנו עד דק אני רק מרפרף, בנושאים חדשים אני מתייג חברים וותיקים שמכירים את הנושא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג יוצרי תוכן ישראלים אוף טופיק 3
T כתיבת תוכן באינטרנט ומס מיסים 8
T קיטוב אינטרנטי ומאיפה משיגים תוכן איכותי אוף טופיק 6
הסולידית פתיחת שרשורים עם קישורים בלבד עם מעט/ללא תוכן = חסימה אוף טופיק 2
פ מי הממורמר שמחק לי את תוכן ההודעה הקודמת להיכרות? אוף טופיק 3
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 351
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה