• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יתרונות וחסרונות של ברוקר זר

• פותח הנושא keen
  • פורסם בתאריך

keen

משתמש רגיל
דירוג
31
היי,
פתחתי חשבון ב-IB והתחלתי להשקיע שם. לצערי לא הבנתי את המשמעות המלאה של הדבר (קצת כועס על עצמי אבל ניחא) וכעת אני מבין שעלות הגשת דוחות למס הכנסה דרך רואה חשבון יעברו בהרבה כל חסכון או אופטימיזציה שהחשבון הזר נותן.
יש לציין שבגלל הסיבוך, בזבוז הזמן והסיכון אני לא מעוניין להגיש את הדוחות למס הכנסה בעצמי.
מכיוון שרכשתי מנייה שמייצרת דיבידנדים ובכל מקרה תימכר בסבירות גבוהה בטווח קצר, אין לי הצדקה לא להגיש דוחות, גם לפי הפרשנות הגמישה ביותר של החוק.

אני מרגיש שההחלטה לפתוח חשבון בברוקר זר הייתה מושפעת מגרומים מסוימים אך לא שיקפה את תמונת המצב המלאה. קראתי את האם כדאי להשקיע דרך ברוקר זר? והייתי רוצה להיעזר בכם כדי לעשות סיכום של יתרונות/חסרונות ולקבל החלטה שלמה באמת.

מכיוון שהחסכון בעלויות ודמי ניהול הן זניחות לגמרי עד לא רלוונטיות, נשארתי עם ההתלבטות האם הפיזור הגאוגרפי והבטחון שנותן SIPC, שווה אל מול ההתעסקות למשך כל חיי עם מס הכנסה והגשת דוחות (והוצאות רו"ח בהתאם - שהן די גבוהות), והסיכון במס עיזבון של ארה"ב.

קריאה שנייה של המאמר הנ"ל גורמת לי לחזור בי ולהעדיף את ההשקעה בארץ.

יש לציין שכבר יש לי חשבון עם ניירות ערך ב-IB וחזרה לארץ תגרור מכירה שלהם (קניתי אותם לפני חודש בסכום לא גדול כך שהפסד הריבית דריבית הוא נסבל), הגשת דו"ח בעזרת רואה חשבון וסגירה של החשבון הזר.

רציתי לשאול - האם אני מפספס יתרונות/חסרונות מסוימים? האם ישנם מקרי קצה שכדאי לקחת בחשבון שמשפיעים על ההחלטה הזו? אני יודע שזה נושא חרוש אבל אשמח לשמוע קצת דעות כדי לקבל החלטה סופית.

שלום

כמה דברים:
א. לעתיד כדאי שתבין את ההשלכות של פעולות >לפני< שאתה מבצע אותן
ב.
מכיוון שהחסכון בעלויות ודמי ניהול הן זניחות לגמרי עד לא רלוונטיות
זה כנראה תלוי בפרמטרים שמשתנים מתיק לתיק (כמו למשל תדירות פעולות, גודל התיק, סוג הניירות שרוצים לקנות, וכו׳). אתה צודק שאם אתה קונה פעם בחודש והתיק גדול, אז דמי ניהול בברוקר ישראלי לא יהוו חסרון משמעותי (למעט עמלת המרה שתהיה באחוזים משמעותיים במקום 2$)
ג.
האם הפיזור הגאוגרפי והבטחון שנותן SIPC, שווה אל מול ההתעסקות למשך כל חיי עם מס הכנסה והגשת דוחות
חובת ההגשה לדו״ח מס תלויה בהרבה דברים. החזקה של חשבון בברוקר זר לא בהכרח תחייב אותך להגיש דו״ח. צריך להגיד שלהרבה אנשים יש יותר מה להרוויח מהגשה שנתית מאשר מה להפסיד (הטבות שאתה לא מודע לכך שאתה לא מקבל, טעויות של פקידים כאלה ואחרים שבגינן שילמת מס עודף, וכו׳)
ד.
הסיכון במס עיזבון של ארה"ב
הסיכון קשור לנכס שאתה מחזיק (למשל, קרן אמריקאית מחלקת) ולא איפה אתה מחזיק אותו. לצורך העניין אם תחזיק קרן אירית בברוקר אמריקאי אתה לא חשוף למס עזבון, אם תחזיק קרן אמריקאית בברוקר ישראלי אתה כן חשוף למס עזבון
ה.
לגבי מעבר לברוקר ישראלי, במידה ותחליט לעשות את זה יכול להיות שעדיף לך להעביר את הניירות במקום למכור ולקנות. צריך לבדוק מה יוצא לך יותר משתלם
ו. יש עוד הרבה יתרונות ל-IB (ולברוקרים זרים אחרים) אבל יש בנושא כבר די הרבה שרשורים. מהדברים הבולטים אפשר להזכיר ריבית גבוהה יותר על מזומן, תכנית להשאלת מניות, מכירה בשכבות (דחיית מס במכירה), אופציות יותר מעניינות למינוף (למי שמעונין), אבטחת מידע יותר טובה, סה״כ ממשק יותר יציב ותמיכה יותר טובה.

, שווה אל מול ההתעסקות למשך כל חיי עם מס הכנסה והגשת דוחות (והוצאות רו"ח בהתאם - שהן די גבוהות), והסיכון במס עיזבון של ארה"ב.

השנה תצטרך להגיש דוח בכל מקרה, זו כבר עלות שקועה.
אבל אם תמכור את כל המניות שמחלקות דיבידנדים, תקנה קרנות איריות צוברות ולא תצבור רווח נוסף (למשל ביטול תכנית השאלת מניות) - לא תצטרך להגיש שוב דוח עד שתייצר רווח כשתחליט למכור.
כמו כן קרנות איריות לא חושפות אותך למס ירושה בכלל.

מעבר לכך - כל מה שאמר @KickR .

אבל אם תמכור את כל המניות שמחלקות דיבידנדים
עקרונית הדעות חלוקות לגבי חובת הגשה למי שיש לו רק דיבידנדים שנוכה מהם מס במקור על פי אמנת המס בין ארה"ב לישראל
לא תצבור רווח נוסף
מצד שני תאורטית גם דולר שאולי הרווחת במהלך השנה כריבית על מזומן גורר חובת הגשה (לכאורה, לא בטוח כמה מס הכנסה "יחפש אותך" על דולר שלא שילמת עליו שקל מס, או כמה הוא יכעס עליך אם יגלה שלא הגשה דו"ח כשהיית חייב לשלם שקל)
כמו כן קרנות איריות לא חושפות אותך למס ירושה בכלל
חשוב להגיד (בעיקר בהינתן החרטות של פות"ש) שגם לקרנות איריות יש חסרונות (או מאפיינים שחלק מהאנשים יפרשו כחסרונות)

השנה תצטרך להגיש דוח בכל מקרה, זו כבר עלות שקועה.
אני חושב שאתה יכול לנסות להעביר את המניות לבית השקעות ישראלי לפני שהן מחלקות את הדיבידנדים, ואז תהיה פטור מדוח השנה.

מצד שני תאורטית גם דולר שאולי הרווחת במהלך השנה כריבית על מזומן גורר חובת הגשה (לכאורה, לא בטוח כמה מס הכנסה "יחפש אותך" על דולר שלא שילמת עליו שקל מס, או כמה הוא יכעס עליך אם יגלה שלא הגשה דו"ח כשהיית חייב לשלם שקל)
נכון, אבל IB לא משלמת ריבית אם יש לך פחות מ10K$ במזומן אז הסיכון שתקבל אפילו דולר אחד ריבית הוא די נמוך.

אני חושב שאתה יכול לנסות להעביר את המניות לבית השקעות ישראלי לפני שהן מחלקות את הדיבידנדים, ואז תהיה פטור מדוח השנה.
ולדעת הרבה אנשים (כולל חלק מהאנשים שעונים על שאלות מטעם מס הכנסה) לא צריך להגיש דוח שנתי אם ניכו במקור 25% מס על הדיבדנד (מה שקורה בקרנות אמריקאיות).

נכון, אבל IB לא משלמת ריבית אם יש לך פחות מ10K$ במזומן אז הסיכון שתקבל אפילו דולר אחד ריבית הוא די נמוך.
מצד אחד נשמע הגיוני, מצד שני קיבלתי בערך דולר ריבית שנה שעברה :ס

ולדעת הרבה אנשים (כולל חלק מהאנשים שעונים על שאלות מטעם מס הכנסה) לא צריך להגיש דוח שנתי אם ניכו במקור 25% מס על הדיבדנד (מה שקורה בקרנות אמריקאיות).

בכלל לא שקלתי את האופציה הזו כי הנחתי שזה לא אפשרי בין מדינות. זה תהליך פשוט? מצאתי כמה שרשורים לגבי העברה מהארץ ל-IB, האם ההיפך הוא אותו תהליך בדיוק? להתקשר לאקסלנס ולקבל מהם את הפרטים פשוט?

קראתי את שלושת השרשורים המובילים בנושא בפורום, ואני תוהה אם הדעה הזאת משנה בכלל, הרי בסוף מס הכנסה יכול לחשוד ולדרוש ממך לדווח בכל מקרה.

קראתי את שלושת השרשורים המובילים בנושא בפורום, ואני תוהה אם הדעה הזאת משנה בכלל, הרי בסוף מס הכנסה יכול לחשוד ולדרוש ממך לדווח בכל מקרה.
הוא יכול לעשות את זה גם אם התיק שלך בישראל, אז מה?
הוא יכול אפילו לעשות את זה אם אין לך בכלל תיק השקעות.

שלום

כמה דברים:
א. לעתיד כדאי שתבין את ההשלכות של פעולות >לפני< שאתה מבצע אותן
ב.

זה כנראה תלוי בפרמטרים שמשתנים מתיק לתיק (כמו למשל תדירות פעולות, גודל התיק, סוג הניירות שרוצים לקנות, וכו׳). אתה צודק שאם אתה קונה פעם בחודש והתיק גדול, אז דמי ניהול בברוקר ישראלי לא יהוו חסרון משמעותי (למעט עמלת המרה שתהיה באחוזים משמעותיים במקום 2$)
ג.

חובת ההגשה לדו״ח מס תלויה בהרבה דברים. החזקה של חשבון בברוקר זר לא בהכרח תחייב אותך להגיש דו״ח. צריך להגיד שלהרבה אנשים יש יותר מה להרוויח מהגשה שנתית מאשר מה להפסיד (הטבות שאתה לא מודע לכך שאתה לא מקבל, טעויות של פקידים כאלה ואחרים שבגינן שילמת מס עודף, וכו׳)
ד.

הסיכון קשור לנכס שאתה מחזיק (למשל, קרן אמריקאית מחלקת) ולא איפה אתה מחזיק אותו. לצורך העניין אם תחזיק קרן אירית בברוקר אמריקאי אתה לא חשוף למס עזבון, אם תחזיק קרן אמריקאית בברוקר ישראלי אתה כן חשוף למס עזבון
ה.
לגבי מעבר לברוקר ישראלי, במידה ותחליט לעשות את זה יכול להיות שעדיף לך להעביר את הניירות במקום למכור ולקנות. צריך לבדוק מה יוצא לך יותר משתלם
ו. יש עוד הרבה יתרונות ל-IB (ולברוקרים זרים אחרים) אבל יש בנושא כבר די הרבה שרשורים. מהדברים הבולטים אפשר להזכיר ריבית גבוהה יותר על מזומן, תכנית להשאלת מניות, מכירה בשכבות (דחיית מס במכירה), אופציות יותר מעניינות למינוף (למי שמעונין), אבטחת מידע יותר טובה, סה״כ ממשק יותר יציב ותמיכה יותר טובה.

באמת תודה על התגובה המפורטת.
לגבי ג. - אתה מתייחס להחזרי מס שקשורים למקום עבודה וכיו"ב? או החזרי מס שהם ספציפים לרווחי הון והשקעות? כי אני בספק שאני ארוויח משהו שאני לא מודע אליו באמצעות הגשה על החשבון הזר.
לגבי ו. - האם יש יתרונות נוספים שבאים לידי ביטוי בהשקעות סטנדרטיות? מעניין אותי אם אני מפספס משהו

נכון להיום היא לא משלמת ריבית לא-משנה-כמה-יש-לך בחשבון.

נכון להיום היא לא משלמת ריבית לא-משנה-כמה-יש-לך בחשבון.
תלוי במטבע.
יש כמה מטבעות בודדים שעדיין תקבל בהם ריבית (ויש כאלה שתשלם ריבית).

אבל בכל מקרה, הכוונה שלי הייתה באופן כללי. זה שהיום הריבית הדולרית נמוכה (מה שגורם לה להיות 0 בIB) יכול להשתנות מחר.

נערך לאחרונה ב:

מה זאת אומרת מס הכנסה יתחיל לחשוד?
אם אף פעם לא הגשתי דו"ח,
למה שפתאום" הוא יתחיל לחשוד?"
מאיפה יש למס הכנסה בכלל את המידע שיש לי תיק השקעות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S יתרונות וחסרונות של מסחר בברוקר זר שוק ההון 84
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
מ יתרונות וחסרונות בשימוש באלפי להכנת דו"ח שנתי מיסים 26
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
J תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 40
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
ה יתרונות וחסרונות כלכליים בנישואים צרכנות פיננסית 51
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
R השקעה בישראל: יתרונות וחסרונות שוק ההון 15
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
C יתרונות כאשר אתה ״תושב״ של יותר ממדינה אחת שוק ההון 4
T יתרונות ב IBKR לעומת תיק בבנק שוק ההון 17
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E יתרונות המינוף בנדלן? נדל"ן 11
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
Gari יתרונות פיננסיים (בעיקר בשוק ההון) בדרכון פורטוגלי? שוק ההון 16
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23