• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יצירת קרטון למשחק

סימפטי

משתמש רגיל
דירוג
268
אני יודע שהנושא נשמע מוזר, אבל זה העניין:
יש לי ערמות של נייר עיתון בבית (ככה זה כשמקבלים עיתונים בחינם מכל מקום) ואני הייתי רוצה להשתמש בחלק מהנייר הזה כדי ליצור את הקרטון הקשיח שמשמש כלוח למשחקי לוח. ככה גם ממחזרים וגם אפשר ליצור לוחות לשימושים שונים ומשונים.

מישהו כאן יודע איך עושים דבר כזה?
כל הנסיונות שלי למצוא איך עושים את זה בגיעו לאתרים שמתחילים ב"לך תקנה קרטון"...

פעם היחידה שראיתי מישהו שעושה משהו בסגנון - עשה מרק בתוך 2 דליים 5 גלון.
דלי אחד שלם.
בתוכו דלי מחורר (קדח בו חורים).
הכניס את כל הניירות, הוסיף מים וטחן את הניירות (השתמש במקדחה עם ראש שיניים כלשהו)
אחרי שהיה מרק נייר, הוציא את הדלי המחורר ונתן למים לנזול, הפעיל כח להמשיך להוציא מים ובסוף נשאר לו "עוגת נייר".
הוא השתמש בה להבעיר אש באח - אתה יכול לנסות לחתוך את זה לקרטון.

@aziz כנראה יודע.

היי @סימפטי , מנייר עיתון אפשר להכין חומר גלם שנקרא PAPIER MACHE (עיסת נייר).

עיסת ניירצרפתית: Papier mâché – נייר לעוס) היא חומר רך וגמיש, הנוצר מערבוב דבק עם פיסות נייר או קרטון. מהעיסה מעצבים חפץ כלשהו (פסל או מוצר), ולאחר שהעיסה מתייבשת, מתקבל חומר קשיח מאוד, שלא ניתן לעיבוד צורני נוסף, אלא באמצעות חיתוך.

באמצעות השיטה, ניתן להכין לוח למשחקי לוח. יש וריאציות שונות:
1) להכנת לוח, מציעה לך לנסות את השיטה הבאה: גוזרים מנייר עיתון דפים בגודל של 20-30 ס"מ, שיהיה נוח לתבול אותם בנוזל. מכינים דבק מתערובת של קמח + מים, או אפשר לדלל דבק לבן רגיל עם מים, לדעתי תצטרך איזה מגש כדי למלא אותו בנוזל הדבק, כדי שיהיה לך נוח לתבול. לוקחים משטח חלק (למשל, זכוכית), לוקחים כל פעם דף של עיתון, מרטיבים אותו היטב בדבק, ומסדרים על פני המשטח החלק. מוסיפים דפים, עד שמגיעים לעובי הרצוי. נותנים להתייבש לחלוטין. אחרי שזה יבש, הקרטון שקיבלת ייפרד בקלות מהמשטח שעליו עבדת. בשביל הגימור תוכל להדביק על זה נייר דיי עבה עם הסימון בשביל משחק שאתה רוצה.
2) עוד שיטה מודגמת בסרטון הבא (לדעתי פחות מתאימה להכנת לוח):

זה מעולה גם ליצירה עם ילדים. תודה שהעליתה את הפוסט, ככה גרמת לי להיזכר בשיטה, נעשה את זה בבית עם הבן שלי :)

@DiverGirl
תודה.
בקשר לשיטה השניה - יש מצב שאשתי שולחת אותי חזרה לאמא שלי אם אני אדחף לה עיתון רטוב לתוך הבלנדר ;)

@שרון
מצטער, אני פשוט לא בקטע של טרנדים...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר יצירת קשר עם שירות לקוחות- אינטראקטיב חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
Z יצירת צ'ק דולרי צרכנות פיננסית 1
T יצירת קהילה קריפטוגרפית בפורום אוף טופיק 2
N יצירת תיעוד ברור ואמין, מהקניה ב- Binance, ועד לקבלת השקלים בבנק ישראלי השקעות אלטרנטיביות 17
לארוצה יצירת קובץ הפקדות לבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
D יצירת קשר ושליחת הודעות פרטיות אוף טופיק 1
ח יצירת קורסים אונליין התפתחות אישית 12
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
S יצירת ערך בויקיפדיה אוף טופיק 4
Liron2035 יצירת דו"ח Trade Confirmation ב-IB, מה ההבדלים בין ה-Options השונים? שוק ההון 1
4 יצירת תיק שיכניס 12 אלף בשנה שוק ההון 10
amikal יצירת "קופת כסף זמינה" לצורך השקעה אגרסיבית יותר למטרות תשואה גדולה יותר שוק ההון 44
ITS הרגלים פיננסיים שנתיים - יצירת צ'ק ליסט קולקטיבי צרכנות פיננסית 5
yanosh34 תזמון יצירת מגן מס שוק ההון 20
ט מחשב נייח סולידי למשחק ספציפי (cs 2) אוף טופיק 5
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ד בן 35 שנכנס באיחור למשחק, אבל עם סכום יחסית משמעותי כדי לאזן את השנים האובדות שוק ההון 42

נושאים דומים

Back
למעלה