• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכו ואימצו - מהייטק לפרישה מוקדמת

עד כמה שאני יודע, הפטור ממס הוא עד התקרה. אשמח אם מישהו יתקן אותי , אבל זה מה שאני מכיר בדעתי הלא מקצועית.
הפטור ממס הוא בתוך הקרן, כלומר כל עוד לא פשית את הקרן השתלמות, אתה לא משלם מס.

ברגע שאתה מושך, אכן רק עד התקרה יש פטור ועל היתרה אין.

כוונת המשורר כנראה הייתה שכל עוד אתה בתוך הקופסא של 'קרן השתלמות', כלומר קונה ומוכר, וכו', אתה לא משלם מס בכלל (עד שלא פודה את הקרן כאמור).

עד כמה שאני יודע, הפטור ממס הוא עד התקרה. אשמח אם מישהו יתקן אותי , אבל זה מה שאני מכיר בדעתי הלא מקצועית.
כשמושכים את הכסף, משלמים מס רווחי הון על כל הרווחים שנוצרו מכספים שהופקדו מעל לתקרה. כל עוד לא מושכים, לא משלמים מס.
אני אוסיף שזה תקף למניות בישראל.

עבר קצת זמן מהעדכון האחרון, תקופת מלחמה מאתגרת:
נכסים:
עו״ש - 9k
פנסיה - 814k
קרן IRA בשווי 327k
תיק השקעות זמני: 13k
תיק השקעות זמני נוסף: 69k

התחייבויות:
הלוואה על רכב - 123k

מה השתנה מהעדכון האחרון?
הפנסיה החליפה קידומת, חלק מהמניות ב-IRA עלו קצת. חלק מהמניות של בונוס עברו ל-IRA ובעקבות הנסיבות במדינה אני מקבל משכורת כפולה לכמה חודשים הקרובים.
תיק ההשקעות הזמני התנפח קצת, הוא אוטוטו צפוי להגיע ל-100k (משכורת כפולה) ואז אני אפרק את התיק ואשלם את ההלוואה על הרכב במלואה.

אני בטח פספסתי אבל מה עם האתרים הלא סחירים? מכרת?

חלק מהמניות של בונוס עברו ל-IRA ובעקבות הנסיבות במדינה אני מקבל משכורת כפולה לכמה חודשים הקרובים.
תיק ההשקעות הזמני התנפח קצת, הוא אוטוטו צפוי להגיע ל-100k (משכורת כפולה) ואז אני אפרק את התיק ואשלם את ההלוואה על הרכב במלואה.
הכסף שלנו נשפך כמו מים כאן, גם אני לאחרונה התחלתי לעשות את זה, יצא לי כפול אחת וחצי לא כפול 2, אבל אנחנו עוד נשלם הרבה מיסים על ההוצאות המטורפות של המדינה בתקופה הזאת.

אני בטח פספסתי אבל מה עם האתרים הלא סחירים? מכרת?
לא, חלקם דעכו וכרגע במוות קליני, ואני חושב על אתר חדש שאולי יניב עוד משכורת כל חודש. בלי הרבה השקעה (מערכת SaaS self service)

הכסף שלנו נשפך כמו מים כאן, גם אני לאחרונה התחלתי לעשות את זה, יצא לי כפול אחת וחצי לא כפול 2, אבל אנחנו עוד נשלם הרבה מיסים על ההוצאות המטורפות של המדינה בתקופה הזאת.
נכון, ועל כל שקל שנקבל עכשיו נחזיר 10 בעתיד. אבל בנתיים זה מה יש.

יאללה, כמעט חודשיים אחרי והמצב השתפר קצת.

עו״ש: 65K
פנסיה - 833k
קרן IRA בשווי 381k, עלייה של 16.5% מדצמבר. אתמול שמתי לב ש-PLTR שאני מחזיק כבר 3 שנים עלתה יפה, אחרי העליה של אתמול אני מורווח 19% ואולי אחליף אותה במניה אחרת. (עד היום היו 3 שנים של הפסד)
תיק השקעות זמני: 17k, עלייה של 30% במניית בונוס (המניה היחידה בתיק)
תיק השקעות זמני נוסף: 100k, מורכב ממניות בונוס ומ-S&P פי 3.

התחייבויות:
הלוואה על רכב - 117k

יש כרגע 2 מניות חריגות במשקל שלהן בתיק:
בונוס ביוגרופ, למעלה מ-500 אלף מניות.
קסם S&P500 ממונפת פי 3 ו-SPXL (כמו קסם רק בדולרים) ב-112,000 ש״ח, זה עתיד לרדת בקרוב לסביבות ה-30-40 אלף ש״ח.

משימות לתקופה הקרובה:
1. הגדלתי קצת את כמות המניות בבונוס ביוגרופ, התוכנית המקורית להעביר את המניות מהחשבון בנק ל-IRA (למכור בבנק, לקנות ב-IRA).
בפועל קניתי ב-IRA ושמתי לב שבונוס ממשיכה לעלות, אז אני אמכור את המניות שבבנק עוד כמה שבועות.
2. לסגור את ההלוואה על הרכב. אני מחכה שה-S&P פי 3 תעלה עוד קצת בתיק השקעות הזמני הנוסף ואז אמכור אותה.
3. בעבודה ביקשו שאני אתחיל להגיע עם ״שעון שמכבד את עצמו״ לפגישות עם לקוחות. אני מתלבט אם לקנות שעות ב-20-30 אלף שקל (והעבודה תממן חלק נכבד מזה) או לקנות סופר קופי ב-300 שקל (והעבודה לא תממן כלום). בעבודה הבאה אני אוכל למכור אותו (אפילו באותו סכום שקניתי) ולהישאר עם העודף שהעבודה שילמה.

בעבודה ביקשו שאני אתחיל להגיע עם ״שעון שמכבד את עצמו״ לפגישות עם לקוחות. אני מתלבט אם לקנות שעות ב-20-30 אלף שקל (והעבודה תממן חלק נכבד מזה) או לקנות סופר קופי ב-300 שקל (והעבודה לא תממן כלום). בעבודה הבאה אני אוכל למכור אותו (אפילו באותו סכום שקניתי) ולהישאר עם העודף שהעבודה שילמה.
אפשר הסבר?
לא מכיר דברים כאלה
אשמח ללמוד

אפשר הסבר?
לא מכיר דברים כאלה
אשמח ללמוד
גם אני.
פעם סיפרו לי שסנגור צריך שעון ורכב מרשימים כדי שעבריינים יעריכו אותו. מניח שזה לא המקרה כאן.

יש לנו פגישות Pre sale בעבודה עם לקוחות מכל מיני תעשיות, לחלק מהפגישות אפשר להגיע עם כפכפים ולחלק מגיעים עם חליפות (אני היחידי שלא).
נוצר מצב שאני היחידי שתמיד בלי שעון ״בפגישת חליפות״, אני מתרץ את זה בזה שאני שונא שעונים ולא עונד שום דבר.
עכשיו עלתה הדרישה מההנהלה שאני אהיה בישיבות האלה עם שעון. מצידם שאני אענוד אותו דקה לפני ואסיר אותו דקה אחרי הפגישה. העיקר שיהיה שעון. והם מוכנים להשתתף ב-75% מהעלות שלו, עד 100 אלף שקל.

מה מוכרים אצלכם?
אתה בהייטק למיטב זכרוני
ש לנו פגישות Pre sale בעבודה עם לקוחות מכל מיני תעשיות, לחלק מהפגישות אפשר להגיע עם כפכפים ולחלק מגיעים עם חליפות (אני היחידי שלא).
מה הסכומים של העסקאות שמוכנים להשקיע 75000 שקל רק כדי לעשות רושם?
אני ממש לא בתחום ואשמח ללמוד

מה מוכרים אצלכם?
אתה בהייטק למיטב זכרוני

מה הסכומים של העסקאות שמוכנים להשקיע 75000 שקל רק כדי לעשות רושם?
אני ממש לא בתחום ואשמח ללמוד
מוצר B2B בענן, עבור חברות בינלאומיות שעובדות בענן.
עסקה שנתית מתחילה ב-5 ספרות בדולרים ויכולה להיות גם ב-8 ספרות.

אני מעורב בעיקר בצד הטכני אבל שוחה בביזנס ויש לקוחות שרוצים שאני אלווה מההתחלה (פגישה ראשונה) ועד לאחרי ההטמעה, ואני הנקודה הטכנית ומעורב מההתחלה ועד הסוף.

בעבודה ביקשו שאני אתחיל להגיע עם ״שעון שמכבד את עצמו״ לפגישות עם לקוחות. אני מתלבט אם לקנות שעות ב-20-30 אלף שקל (והעבודה תממן חלק נכבד מזה) או לקנות סופר קופי ב-300 שקל (והעבודה לא תממן כלום). בעבודה הבאה אני אוכל למכור אותו (אפילו באותו סכום שקניתי) ולהישאר עם העודף שהעבודה שילמה
אם אתה יכול למכור אותו, והעבודה נותנת לך 75 אחוז ממנו הייתי קונה שעון בסכומים שציינת, רצוי רולקס, יותר קל למכור אותו.

אם אתה יכול למכור אותו, והעבודה נותנת לך 75 אחוז ממנו הייתי קונה שעון בסכומים שציינת, רצוי רולקס, יותר קל למכור אותו.
בונוס: תמכור ישר ותלבש את החיקוי ב300 ש״ח

מקווה בשבילך שהספקת למכור:

ההתעסקות שלך עם בונוס ביוגרופ היא חוסר רציונליות במיטבה:'(

מזל טוב על השעון!

נושאים דומים
Back
למעלה