• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוסר בידע מעשי על ביצוע פעולות בשוק ההון

ברכצק

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן, אני צעיר בן 24 שמתעניין וקורא המון בשנה האחרונה על עולם ההשקעות.

הבעיה שלי היא שקשה לי מאוד לתרגם את כל הידע התיאורטי שהאינטרנט מציע על שוק ההון לפעולות בחיים האמיתיים, כלומר הפעולות הממשיות שצריך לעשות על מנת לסחור בניירות ערך. אני לא מכיר אישית שום בן אדם שמשקיע בשוק ההון ובחיי לא ראיתי איך נראית פעולת מסחר בפועל.

אחד הפתרונות שחשבתי עליו הוא למצוא "מנטור", מישהו שמושקע כרגע בשוק ההון ויהיה מוכן להראות לי איך הדברים עובדים. אפילו ברמת הלתת לי לשבת לידו כשהוא מבצע את פעולות המסחר. כמובן שכאות הערכה על העזרה אהיה מוכן לתת מזמני בחזרה כך ששני הצדדים יצאו מורווחים. למשל, לעזור בעבודת תיוק והארגון שאני מתאר לעצמי שמתלווה לתהליך הזה או כל סידור אחר שיניח את דעתו של הצד המלמד.
כמובן שאני לא מדבר על יעוץ השקעה אלא על שיתוף בניסיון ומעט חניכה באיך תכלס מתנהלים מול הבורסה.

מה אתם אומרים? פתרון ריאלי?
האם יש מישהו בפורום הזה שמוכן לשמש כ"מנטור"? לקחת אותי כמעין מתלמד?
מישהו מכיר מקור מידע אחר דרכו אוכל ללמוד לבצע פעולות מסחר בשוק ההון?

כל מערכת מסחר נראית קצת אחרת, למרות שהעקרונות דומים. אם תפרט באיזה ברוקר/ בנק יש לך חשבון, ובאיזו בורסה אתה מעוניין לסחור, זה יכול לעזור לחברים כאן לעזור לך.

כשאני נכנסתי לענין התבקשתי לבוא לחתום על משהו פיזית ואז בקשתי שיראו לי איך לעשות את הפעולות הראשונות. אח"כ אפשר להתקשר אליהם ולשאול. זה לא שונה מלהתחבר לאינטרנט - יש שירות לקוחות והם אמורים לעזור לך לפתור את הדברים, לא נולדים עם הידע הזה. הסבר קצר של חמש דקות יסדר אותך.

הבעיה שלי היא שקשה לי מאוד לתרגם את כל הידע התיאורטי שהאינטרנט מציע על שוק ההון לפעולות בחיים האמיתיים
הבעיה שלך? זאת לא הבעיה שלך אדוני, היא בבעלותה של 95% בערך ממדינת ישראל לדעתי.
מהסיבה הזאת זה מאוד מרגיז שכמעט כל מקור מידע באינטרנט מקדש רק את ה-"מה?" ואפילו לא מקדיש מילה אחת ל-"איך?".

אני לא מכיר אישית שום בן אדם שמשקיע בשוק ההון ובחיי לא ראיתי איך נראית פעולת מסחר בפועל.
טוב שכך, אם היית מכיר כנראה שהוא היה גורם לך לסטות מהתכנון הראשוני שלך.

בכל מקרה, הבעיה הגדולה ביותר היא שאין שום קשר בין מה שתקרא כאן בבלוג או בכל מקום אחר ברחבי האינטרנט לבין העולם האמיתי. תהיה בטוח שאם גילית "רעיונות נהדרים" לעשות עוד כסף, כנראה שבעולם האמיתי גוף תאגידי או מוסדי עלו על הרעיונות הללו לפניך ויצרו הגבלים בעניין, או שהמון אנשים כבר מכירים את הרעיונות הללו, מה שיגרום לרעיונות הללו להיות לא כלכך "נהדרים" כשכולם מכירים אותם.

ותזכור, אין שום ערך ב-99% מהמידע שאתה משיג באינטרנט, צריך לחפש את מקורות ה-"איך?".
המקורות הללו יתגלו במקומות שלא חשבת עליהם.

בכל מקרה, הבעיה הגדולה ביותר היא שאין שום קשר בין מה שתקרא כאן בבלוג או בכל מקום אחר ברחבי האינטרנט לבין העולם האמיתי
יאמר לזכות הבלוג הזה והכותבים שבו שלא רק שיש קשר הדוק למציאות פעמים רבות זה ממש אבל ממש כמו במציאות, נכון לפעמים זה מצריך טיפה לימוד טכני של איך לבצע זאת בפועל כמו כל דבר בחיים אבל האמן לי אם מתגברים על הרתיעה הראשונית זה ממש פשוט, לפחות בכל מה שקשור להשקעות בשוק ההון.
תהיה בטוח שאם גילית "רעיונות נהדרים" לעשות עוד כסף
אני אישית גילית בזכות הידע פה בפורום רעיונות מצויינים לאיך לעשות ולנהל כספים, רעיונות שתרגמתי בפועל לעשיית (הרבה!) כסף.

תקשיב, זה ממש פשוט.
יש פוסט של הסולידית שמסביר. יש מלא סרטונים ביוטיוב. יש קורסים בעלויות דיי נמוכות. יש מדריכים לתוכנות.

באמת אחד הקלים. לא צריך שום תיוק.

תשאל מה אתה בדיוק רוצה לעשות, ואני מאמין שחברי הפורום ישמחו לעזור לך.
כמובן, שכל צעד שתבחר לעשות יהיה על אחריותך המלאה.

לסולידית יש פוסט איך עושים זאת הלכה למעשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך להתגבר על הפחד ועל חוסר היכולת להחליט? פוסטים מאיכות נמוכה 6
B חוסר קונסיסטנטיות במיטב טרייד שוק ההון 1
avivaviv סליקה נדחתה חוסר בני"ע בבנק אחר שוק ההון 0
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
י יובל המבולבל - חוסר כיוון תעסוקתי התפתחות אישית 7
ס חוסר אמון בדולר וחבריו שוק ההון 7
R תחושת חוסר ואי הישגיות התפתחות אישית 18
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
G חוסר התאמה מחשיד בין קרנות עוקבות שוק ההון 17
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
ש חוסר ידע בנושא השקעה באגח שוק ההון 1
פ מתנצלת מראש על חוסר הפרודוקטיביות של השרשור הזה יומני מסע אישיים 39
O חוסר הבנה בסיסי בעניין השקעות שוק ההון 2
unrealx קצת על חוסר מזל מהמקרה שלי, ולמה זה לא כל כך גרוע יומני מסע אישיים 6
C איך מתמודדים עם חוסר השליטה/שקיפות והטיית הביתיות? שוק ההון 29
F חוסר בקבלה של מיילים על נושאים במעקב אוף טופיק 16
S חוסר תום לב מס הכנסה? אוף טופיק 10
ח חוסר איזון בן בעלי ושוכרי הדירות אוף טופיק 81
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
pyrocks דו"ח העושר העולמי: חוסר צדק או קפיטליזם בהתגלמותו? אוף טופיק 27