• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ?

SpidiMan

משתמש רגיל
דירוג
69
שלום למומחים,
האם יש לכם המלצה מהיכן לקבל מידע כמה שיותר מהימן לגבי השקעות במניות בארץ - לדוגמא מה עדיף לקנות עכשיו ומה עדיף דווקא למכור ולא להחזיק?

אני מכיר כמובן את האתרים הרגילים - כלכליסט, גלובס וכדומה, אבל תמיד מרגיש לי שהמידע לא מסודר שם.

אשמח להמלצות

אז איך בעצם אתם בוחרים במה להשקיע - אילו מניות יותר טובות ואילו פחות? הרי כל אחד עושה איזו בחירה מסוימת שמתקבלת ממידע כלשהו, לא? :)

ברור שלא התכוונתי על הימורים בטוחים או נביאי בורסה :lol:, אבל יש אנליסטים / אתרים שיודעים להעריך יותר טוב מה צפי השוק אני מאמין או לפחות מה צפוי מבחינת "אירועים" במניה.

אתן דוגמא - היום מניית שופרסל נפלה ב 6%, האם לא ידעו שכך המניה תגיב בגלל מכירה של חלקה?

אתן דוגמא - היום מניית שופרסל נפלה ב 6%, האם לא ידעו שכך המניה תגיב בגלל מכירה של חלקה?
תקרא קצת על הנחת השוק היעיל וכו'.
ההנחה היא שכל המידע הפומבי כבר מתומחר במחיר המניה הנוכחי. כלומר אלא אם יש לך מידע שלא נגיש לשאר המשקיעים (שזה לרוב מידע פנים, ולכן לא חוקי), אין לך ממש מה לעשות.

לסחור בשוק לפי המלצות אנליסטים זה כמו ללכת כל חודש לסוחר מכוניות משומשות, למכור לו את הרכב שקנית ממנו בחודש שעבר ולקנות ממנו את הרכב של "המלצת החודש".
האנליסטים ממליצים בהתאם למה שטוב לבנק שמעסיק אותם, לא על מה שטוב לך. למה נראה לך משלמים להם משכורת?

לסחור בשוק לפי המלצות אנליסטים זה כמו ללכת כל חודש לסוחר מכוניות משומשות, למכור לו את הרכב שקנית ממנו בחודש שעבר ולקנות ממנו את הרכב של "המלצת החודש".
האנליסטים ממליצים בהתאם למה שטוב לבנק שמעסיק אותם, לא על מה שטוב לך. למה נראה לך משלמים להם משכורת?
זו תיאוריות קונספירציה ידועה, אבל לא ממש קשורה למציאות. ההסבר היותר סביר הוא שקשה מאוד לחזות תנועות מחיר של מניות וגם המקצוענים לא תמיד מצליחים.

וגם המקצוענים לא תמיד מצליחים.
יותר נכון, מצליחים לעתים רחוקות, ללא עקביות כלשהיא, ומבחינה סטטיסטית כמו מגרילים את התוצאות שלהם.
אני לא מזלזל, זה מאוד קשה לחזות את העתיד.

זו תיאוריות קונספירציה ידועה, אבל לא ממש קשורה למציאות. ההסבר היותר סביר הוא שקשה מאוד לחזות תנועות מחיר של מניות וגם המקצוענים לא תמיד מצליחים.
ההתרשמות שלי היא שזה מאוד קשור למציאות.
למה אגב נראה לך הבנקים משלמים לאנליסטים משכורת? סתם כי יש להם כסף מיותר?

למה אגב נראה לך הבנקים משלמים לאנליסטים משכורת? סתם כי יש להם כסף מיותר?
קיימים לקוחות שמאמינים להם, ככה הם מכניסים יותר כסף מאשר בנק מוציא עליהם.
למה מייקרוסופט מתחזקים את בינג למרות שגוגל מוביל בכל רמה? אותה סיבה, הכנסה > השקעה.

בשורה התחתונה, האיכות אינה פקטור.

ראית פעם מניה, שבנק מסוים מעורב בהנפקה(ראשונה או משנית) שלה, שלאנליסטים של הבנק אין דעה מאוד חיובית עליה? אני לא ראיתי כזאת.
יש חברות, שהן רמאות מוחלטת, ברמה שמגמדת את "משאבי טבע", שהוזכרה כאן בשרשור אחר. למניות שלהן יש בדרך כלל(ואולי תמיד) דירוגים מאוד גבוהים מהאנליסטים. האם אתם מאמינים שהאנליסטים כאלה מטומטמים?
יש פה תמריץ מאוד גבוה לרמות - המון כסף בסיכון אפסי. האם אתם מאמנים שהבנקים כאלה ישרים, שהם לא ינצלו את ההזדמנות?

למה מייקרוסופט מתחזקים את בינג
בינג רווחית מ-2015 עם רווח של מיליארדים בשנה.
למרות שגוגל מוביל בכל רמה
הנתון האחרון שראיתי מעיד על 33% מהחיפושים בארה״ב דרך בינג.
אני עדיין חושב שגוגל מנוע חיפוש טוב יותר, אבל אל תזלזל בבינג.

זה לקוח מפרסומת של מיקרוסופט? כי בפעמים הבודדות שאני ניסיתי את בינג התוצאות היו מביכות.
אמרתי שהוא פחות טוב. זה לא משנה את העובדה שזה מוצר רווחי מאד ומוצלח לפי מדדי שימוש.

תודה לכל העונים.
השאלה אז - איך בעצם אתם יודעים במה להשקיע ומייצרים רווח? בטוח שיש משהו (לא אומר אנליסטים לצורך העניין) שמנחה אתכם להשקיע במשהו מסוים, אתר, מקור מידע..
לא פותחים אתר מסחר וקונים מה שיש אני מניח (או שתקנו אותי אם אני טועה).

בגלל שאני בתחילת דרכי, אני מחפש לנסות למזער קניה של מניות בעייתיות, היו לי כמה כאלה, ולכן מחפש מקורות מידע אמינים שאולי יכוונו אותי למה לקנות ולמה. יש לי כמובן מעקב משלי אחרי כמה מניות אבל אני מרגיש שהמידע מאוד מבולבל. אולי אני הוזה בבקשה שלי, יכול להיות וזה בגלל שאני חדש בתחום יחסית :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח זקוק לעצה צרכנית אוף טופיק 16
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
L יזם זקוק לייעוץ שוק ההון 11
A זקוק לעזרה לאחר ישיבה עם סוכן פנסיוני צרכנות פיננסית 17
T משקיע מתחיל, זקוק ל2 הבהרות שוק ההון 10
D אוף... כמה שאני זקוק לעזרה! יומני מסע אישיים 6
A מעבר לנאסדק - זקוק לעזרה והכוונה שוק ההון 2
A עזרה בהבנת עמלות-משקיע ראשוני ללא רקע זקוק לייעוץ שוק ההון 71
O.G זקוק לעזרה בבחירת כלי ההשקעה ב-IRA שוק ההון 5
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
omertal זקוק לעזרה חישובית שוק ההון 4
Y זקוק לעזרה בנושא קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
לא חשוב שמות זקוק לפונקציה כלשהי באקסל לשם חסכנות. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
A זקוק להמלצה ליועץ פנסיוני צרכנות פיננסית 3
פישי התנאים בבנק שאני עובד איתו זקוק להבהרה שוק ההון 6
nimrodko זקוק לדחיפת עידוד צרכנות פיננסית 22
waskindalost זקוק לעזרה בהחזר מס צרכנות פיננסית 4
B אני זקוק לעזרתכם בפקודה/פונקציה ב-EXCEL!!! אוף טופיק 6
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25

נושאים דומים

Back
למעלה